Stříbro! Kočař bere medaili z mistrovství světa v terénním triatlonu na Ibize

Český triatlonista Lukáš Kočař vybojoval stříbrnou medaili na mistrovství světa v terénním triatlonu, které se uskutečnilo v pátek 5. května na španělském ostrově Ibiza. Na výborné umístění dosáhla také Štěpánka Bisová, která byla desátá. V redukovaném pořadí do 23 let ale bere bronz! A do nejlepší dvacítky se vešel také Petr Soukup (19. místo).
08.05.2023 - ČTA
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Plavání bylo MMA, říká Jaroslav Kulhavý po vítězství na Xterra Malta

Při své mezinárodní triatlonové premiéře si Jaroslav Kulhavý hned připsal vítězství. Na závodě XTERRA Malta, která patří do nižší kategorie této komerční série, předvedl v cyklistice výkon hodný olympijského šampiona a zajistil si díky tomu vítězství.
04.04.2023 - ČTA
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice

Česko přivítá v letošním roce jeden z nejprestižnějších triatlonových závodů. Prachatický závod XTERRA CZECH se totiž uskuteční jako mistrovství Evropy série XTERRA. Světová federace terénního triatlonu XTERRA zároveň učinila revoluční rozhodnutí: závod mistrovství světa se letos poprvé nepojede na havajském ostrově Maui, ale uskuteční se v italském Molvenu.
16.02.2022 - ČTA
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý

Čeští terénní triatlonisté patří k nejlepším na planetě! Opět to potvrdili ve španělském regionu Extremadura, kde se v neděli 31.10. konalo Mistrovství světa. Aneta Grabmullerová vybojovala bronz, Lukáše Kočaře dělilo od medaile 18 sekund
01.11.2021 - ČTA
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Drsná trať Čechy nezlomila. Dva jsou na ME v terénním triatlonu v elitní desítce

Bojovali o medaile, dokonce jeli na prvních místech a nakonec se dva reprezentanti v terénním triatlonu umístili na ME v Top10! V italském Molvenu obsadil Lukáš Kočař na společném šampionátu organizací Europe Triathlon a XTERRA 5.místo, Jindřiška Zemanová byla devátá.
27.09.2021 - ČTA
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Potvrzeno. XTERRA CZECH se bude konat

Prachatice i letos přivítají nejlepší terénní triatlonisty světa. Pořadatelé prestižního závodu XTERRA Czech, který je součástí světového i evropského poháru této série, potvrdili jeho konání v letošním roce. 18. ročník mimořádně populárního závodu se uskuteční v termínu 19.-20.června.
20.05.2021 - ČTA
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

XTERRA Czech se připravuje i přes omezení. Rozhovor s Michalem Pilouškem

Nejstarší závod v terénním triatlonu v Evropě-XTERRA Czech, se navzdory pandemické situaci připravuje. Dvě menší akce museli pořadatelé přeložit nebo zrušit, ale Michal Piloušek věří, že vrchol letošní sezony, Světový pohár v Prachaticích, se odehraje v červnovém termínu. více v rozhovoru

Vítězný double si z Prachatic odvážejí Serrierres a Philippiová. Nejrychlejší Češi na čtvrtých místech

Prachatice opět ovládl nejlepší světový terénní triatlon. Jihočeské město přivítalo prestižní globální sérii Xterra - v pátek se jel ShortTrack v sobotu pak závod Evropského a Světového poháru XTERRA CZECH. Nejlépe z našich závodníků si vedli na čtvrtých místech Lukáš Kočař a Helena Karásková.

Dobříšský Tvrďák se stal letos kořistí Standy Holička a Mirky Paulů

Na 21. ročník oblíbeného závodu ve vodě dobříšského Papeže a brdských lesích přijelo v sobotu závodit a užít si přátelskou atmosféru skoro dvě stovky účastníků. Jaké byly kulisy závodu a průběh bojů o medaile? Více v reportáži
30.06.2020 - Josef Rendl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Favorité nezaváhali. První závod terénního poháru ovládli Kočař a Karásková

První díl Českého Xterra poháru obstaral v sobotu závod Dachsman v Lužických horách. Papírové předpoklady potvrdili favoriti Lukáš Kočař a Helena Karásková.
29.06.2020 - ČTA
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

MEDAILOVÉ ŽNĚ NA HAVAJI

Na havajském Mistrovství světa Xterra naši xteráci zajeli skvělé výsledky! V kategorii PRO se s profesionální kariérou rozloučila fantastickým 3. místem Helena Karásková, která byla dva dny před závodem uvedena i do síně slávy. Karel Dušek vybojoval vynikající 7. místo a překonal tak 9. místo Jana Kubíčka z r. 2011. Pro veterána Karla Zadáka to byl také poslední závod na vrcholové úrovni a uzavřel ho skvělým 10. místem v kat PRO.
29.10.2019 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Hawaii Diskuze

24. ročník Mistrovství světa Xterra

V neděli 27.října se uskuteční na havajském ostrově Maui již 24. ročník Mistrovství světa Xterra. Závodu se zůčastní kolem 650 závodníků ze 42 zemí a 40 států USA, kteří se kvalifikovali v 38 závodech po celém světě. Závodit se bude jak v kategoriích PRO tak ve věkových kategoriích na tratích: 1,5 km plavání, 31 km kolo a 10,5km běh.
23.10.2019 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Hawaii Diskuze

XTERÁCI V ČÍNĚ

Minulý víkend (22.9.) parta dváctičechů startovala na světovém poháru Xterra China. Dějištěm závodu byl jihočínský Kunming, konkrétně resort OCT u jezera Yangzonghai. Závodní tratě byly ve výšce bezmála 2000 m.n.m a tak jsme měli obavy, jak se to podepíše na našem výkonu a tak jsem do dějiště závodu přiletěli již 17.9.
01.10.2019 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

ME XTERRA OVLÁDLI V PRACHATICÍCH FRANCOUZI. KARÁSKOVÁ BRALA STŘÍBRO

Nejlepší terénní triatlonisté Evropy se v sobotu 3. srpna sešli na jihu Čech. Prachatice hostily evropský šampionát seriálu Xterra. Vítězství si připsali francouzští reprezentanti Morgane Riouová a Arthur Serrieres. Česká reprezentantka Helena Karásková si doběhla pro stříbrnou medaili.

Ostrovský triatlon zažil velké návraty i vítězství Petra a Brantlové

OSTROV, 8. června 2019 – Závod ve znamení návratů. Takový byl letošní ročník XTERRA CITY TRIATHLONu Ostrov, který se v sobotu 8. června uskutečnil jako druhý díl Českého poháru v terénním triatlonu. Zvítězili Ondřej Petr a Jana Brantlová.
09.06.2019 - ČTA
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Do Ostrova míří elitní triatlonisté, ale také rodiny s dětmi

Ostrov nad Ohří,3.června 2019 - Akce pro zkušené triatlonisty, hobby sportovce, začátečníky, ale také pro celé rodiny s dětmi.. Takový bude letošní XTERRA CITY TRIATLON Ostrov, který se uskuteční již následující sobotu. Závod bude součástí českého poháru v terénním triatlonu a zajímavostí je, že se uskuteční jako mistrovství Vězeňské služby ČR.
04.06.2019 - ČTA
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Lukáš Kočař vybojoval bronz na MS v terénním triatlonu

Pontevedra (Španělsko), 30.dubna 2019 - Na skvělé umístění dosáhl Lukáš Kočař na MS v terénním triatlonu, když ve španělské Pontevedře obsadil třetí příčku. "V tuto chvíli je to pro mě asi největší úspěch v kariéře," usmíval se po závodě. V závodě žen byla Helena Karásková osmá.
01.05.2019 - ČTA
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

První české sloty na Havaj. XTERRA se u nás opět rozjíždí na plný plyn.

Vrací se seriál XTERRA CZECH TOUR. Česká devítičlenná výprava si odvezla z XTERRA Taiwan několik havajských slotů a velké zážitky.
05.04.2019 - Jan Walter
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Xterra World Championship 2018

V neděli 28.10. na havajském ostrově Maui startovalo MS Xterra na tratích 1,5km plavání 32 km horské kolo a 10,5km běh. Překvapivým vítězem se stal Rom Akerson (Kostarika) následovaný loňským mistrem světa Bradley Weissem (JAR) a Sameme Osbournem (NZL).
29.10.2018 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Češi byli na ME v Německu vidět!

Karel Zadák skončil na 6. místě, Helena Karásková vybojovala stříbro. Mezi amatéry byli nejrychlejší Ondřej Petr a Pavlína Vargová... takový je jen krátký výčet českých úspěchů na Xterra Germany - European Championship.
21.08.2018 - Franta Schoval
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Kdo jsou favorité nedělního XTERRA CZECH v Prachaticích?

Jihočeské Prachatice o tomto víkendu opět ožijí terénním triatlonem XTERRA. Na start se chystají hvězdy světového formátu, které budou chtít prohnat i čeští reprezentanti. Přinášíme vám představení hlavních adeptů na medailové posty
13.07.2018 - Josef Rendl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Czech Diskuze

Xterra Czech, triatlonový festival již tento víkend!

Tento víkend 14. a 15. července budou patřit jihočeské Prachatice světovému triatlonu. Do města pod Libínem se vrací po dvouleté pauze kultovní triatlonový festival Xterra. Kromě závodů světové elity, dětského triatlonu a běhu se mohou návštěvníci těšit na obrovský festival jehož vyvrcholením bude koncert Bena Cristovaa.
09.07.2018 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Czech Diskuze

DRSNÁ TRASA V OSTROVĚ NEJLÉPE SEDĚLA BEDNARSKÉMU A ZEMANOVÉ

OSTROV NAD OHŘÍ, 18. června 2018 – Krásná, drsná, ale spravedlivá. Tak hodnotili triatlonisté novou trasu závodu CROSS CITY TRIATHLON Ostrov, který se uskutečnil jako třetí díl Českého poháru v terénním triatlonu. Nejrychleji si s ní v sobotu 16. června poradili Vojtěch Bednarský a Jindřiška Zemanová.
19.06.2018 - ČTA
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

KARÁSKOVÁ A KUBÍČEK ZÍSKALI V PLZNI TITULY V CROSS TRIATLONU

PLZEŇ, 2. června 2018 - Na mistrovství ČR v cross triatlonu, které se konalo v sobotu 2. června v Plzni, si připsal další titul Jan Kubíček. Triatlonista, který se poprvé stal českým šampionem už v roce 2002. Mezi ženami nenašla přemožitelku Helena Karásková, která tak obhájila mistrovský titul z loňska.
04.06.2018 - ČTA
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Hus Muže ovládli Bednarský a Vargová

První díl obnoveného českého poháru v terénním triatlonu zavedl závodníky do panenské přírody okolo Křišťanovického rybníka na Šumavě. Na start se postavila stovka závodníků, kteří se museli poprat s nástrahami tratí i kvalitní konkurencí. Po napínavém souboji do posledních metrů závod ovládnul Vojtěch Bednarský a v ženské kategorii Pavlína Vargová.
08.05.2018 - Michal Piloušek
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Xterra triatlon se vrací do České republiky!

Kultovní závod v terénním triatlonu Xterra oznámil svůj návrat na do České republiky! V jihočeských Prachaticích a okolí se 14. a 15. července pojede závod jako světový a evropský pohár, zároveň bude kvalifikací na mistrovství světa. Novinkou ale bude především rozsah akce, která bude kromě triatlonu ve dvou dnech nabízet například kulturní festival, dětský herní park, gastronomické hody a samozřejmě také další závody na kratších tratích nebo dětské soutěže.
28.03.2018 - Franta Schoval
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Czech Diskuze

Ondřej Petr je mistr světa, Karel Dušek bere bronz!

Závod Xterra World Championship připravil mnoho radostných chvil pro české fanoušky terénního triatlonu. Každý z naší výpravy předvedl skvělý výkon! Vše korunovali dva naši mladíci - Ondřej Petr a Karel Dušek se společně postavili na stupně vítězů. V elitě předvedli slušné výkony Helena Karásková i Jan Kubíček.
30.10.2017 - Franta Schoval
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Hawaii Diskuze

Průběžné výsledky z Xterra World Championship 2017 - Karásková 8., Kubíček 15.

Přinášíme vám průběžné pořadí českých závodníků. Máme několik želízek v ohni, tím nejžhavějším nejspíše bude Helena Karásková. Závod můžete od 20:00 sledovat živě na youtube.
29.10.2017 - Franta Schoval
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Hawaii Diskuze

Triatlon Fojtka si letos podmanili Pavel Jindra a Blanka Havelcová

Jedenáctý ročník oblíbeného "pouťáku" v krásné přírodě u Liberce letos přitáhl na start přes sedmdesát závodníků a závodnic. 600 metrů plavání, 20 kilometrů terénní cyklistiky a 6 kilometrů běhu zvládli nejrychleji reprezentant Pavel Jindra a Blanka Havelcová.
24.08.2017 - Josef Rendl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

VALACHY MAN přilákal tisíc sportovců, souboj tří mistrů ČR vyhrál Kubínek

Rekordních tisíc sportovců se zapojilo do triatlonového závodu Valachy Man, který se uskutečnil v pátek 4.srpna u vodní nádrže Na Stanochv Novém Hrozenkově na Vsetínsku. Největší veřejný amatérský triatlon v ČR, jenž je součástí pětidílného seriálu VALACHY TOUR, byl opět vyprodaný dlouho předem.
06.08.2017 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Páteční VALACHY MAN opět láme rekordy, přijedou i tři čeští mistři

Velké Karlovice - Triatlonový závod Valachy Man opět potvrzuje svou rostoucí popularitu. Pořadatelé hlásí na závod dospělých vyprodáno, zbývá již několik posledních čísel v v doprovodných dětských závodech. Zítra tak v Novém Hrozenkově u vodní nádrže Na Stanoch (zvané též Balaton) poměří síly tisícovka sportovců.
03.08.2017 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

10 dní Heleny Erbenové: stříbro z čínského dobrodružství a zlato na Xterra Řecko

Nejdřív čtyřdenní extrémní závod týmů v Číně a hned poté přelet do Atén na Xterra Řecko. Oba závody zvládla Helena skvěle, v Číně získala se svým týmem stříbrnou medaili a v Řecku se radovala z kovu nejcennějšího. Jak se oba závody vyvíjely a s jakými pocity je absolvovala, prozradila v následujícím rozhovoru.
03.05.2017 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Mendez a Duffy jsou vítězové havajské Xterry

Mauricio Mendez a Flora Duffy ovládli havajskou Xterru. Česká stálice Helena Erbenová vybojovala 5. místo. Nejlepším Ironmanem byl Ben Hoffman. Nejvýraznější umístění v AG zaznamenal František Bulava. Více informací v následujícím textu.
26.10.2016 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Hawaii Diskuze

O víkendu startuje Světový šampionát Xterra na Havaji

Po dvou týdnech od světového šampionátu v Ironmanu si na Havaji dávají dostaveníčko nejlepší terénní triatlonisté planety. Želízko v ohni máme v podobě skvělé triatlonistky Heleny Erbenové. Více v reportáži Franty Bulavy z místa konání závodu.
20.10.2016 - Josef Rendl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Hawaii Diskuze

V momentální situaci to bylo maximum, hodnotí Helena Erbenová sedmé místo ze světové Xterry

Vítězka celkového bodování letošní Xterra European Tour Helena Erbenová vybojovala na havajském šampionátu sedmé místo. Druhý den poté už zamířila do Číny na Adventure race. Více v rozhovoru.
11.11.2015 - Josef Rendl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra

Erbenová na MS Xterra vybojovala 7. místo. Po galejích v Číně to brala pozitivně

Helena Erbenová se jako jediná česká reprezentantka v kategorii Pro postavila na start mistrovství světa Xterra, které se tradičně konalo na Maui na Havaji. V nabité konkurenci vybojovala sedmé místo. Na jejím výkonu se však podepsal náročný závodní měsíc v Číně.
03.11.2015 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Hawaii

Na Maui je dobojováno!

Titul mistra světa si z havajského Maui odváží Američan Josiah Middaugh a mezi ženami titul obhájila Flora Duffy. Českýcm želízkem v ohni byla Helena Erbenová, která finišovala na sedmém místě. Na Maui se tradičně představila i početná česká skupina v AG.
02.11.2015 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Hawaii

Královnou prachatické Xterry je bojovnice Erbenová, Kubíček doběhl pátý

Jihočeské Prachatice hostily nejprestižnější tuzemský závod v triatlonu XTERRA Czech. Závod, který byl zároveň Světovým, Evropským i Českým pohárem Xterra, byl také kvalifikací na mistrovství světa na Havaji. V nabité světové konkurenci zvítězili Ben Allen a Helena Erbenová. Česká triatlonistka tak opět vylepšila svou bilanci, když v desátém závodě v řadě nechyběla na stupních vítězů.
09.08.2015 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Světová triatlonová elita zavítá na Šumavu, Prachatice hostí Světový pohár XTERRA

Již tento víkend se stanou jihočeské Prachatice dějištěm nejprestižnějšího tuzemského závodu v triatlonu XTERRA Czech. Světový pohár a kvalifikace na mistrovství světa na Havaji každoročně přitahuje stovky účastníků z řad profesionálů, ale především amatérů, kteří mají triatlon jen jako koníček. Již počtvrté si závodníci vyzkouší prachatickou trať 1,5 km plavání, 36 km na horském kole a závěrečných 10 km terénního běhu.
05.08.2015 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Czech Diskuze

Erbenová válcuje svět a zná jen stupně vítězů. Naposledy zářila v Itálii

Česká triatlonistka Helena Erbenová je k nezastavení. Z posledních devíti závodů ani jednou nechyběla na stupních vítězů a hned pětkrát se radovala z vítězství. Naposledy si podmanila závod Světového poháru Xterra v Itálii. Závod u jezera Scanno byl zároveň pokračováním Evropského poháru. Erbenová zde zvítězila potřetí v řadě.
28.07.2015 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Hladová Erbenová ovládla Xterru v Řecku, po závodě musela ukázat ostré lokty

Česká triatlonová reprezentantka Helena Erbenová ovládla závod Světového poháru Xterra v Řecku v oblasti jezera Lake Plastira. Tento podnik byl zároveň čtvrtým dílem Evropského poháru a zkušená triatletka musela po závodě ukázat hodně ostré lokty. Pořadatelé propásli, že už je v cíli. Takže o vítězství bojovala i ve chvíli, kdy už bylo vlastně po závodě.
23.06.2015 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Sportovní letní sezónu zahájí Terénní triatlon v Hostivaři

Na konci června se uskuteční první triatlonový závod ze seriálu H-Triatlon TOUR 2015, který byl odstartován v dubnu běžeckým krosem v přírodní rezervaci Skalka. Účastníci mají jedinečnou možnost strávit první prázdninový víkend v příjemném prostředí hostivařského areálu, kde se Terénní triatlon koná již potřetí. Pro závodníky je připraven bohatý sportovní i doprovodný program. Letošní ročník bude moderovat Stanislav Bartůšek, skvělý komentátor České televize.
15.06.2015 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Duatlon pro všechny otevře Xterra Czech tour 2015

Areál Žluté lázně v Praze, Podolí bude 16. května hostit první díl populárního seriálu triatlonů Xterra. Tentokrát ale úvodní plavání nahradí běh, a soutěžit se tedy bude v duatlonu a to rovnou o tituly mistrů a mistryň České republiky. Závod je otevřen všem od předškolních dětí až po důchodce, dospělí si navíc mohou vybrat ze dvou vzdáleností nebo startovat v tříčlenné štafetě!
12.05.2015 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Dnes odstartuje Světový šampionát XTERRA na ostrově Maui

Ve 20h našeho času odstartuje Mistrovství světa v terénním triatlonu a Česká republika má několik želízek v ohni. Více v článku Franty Bulavy, který startoval na loňském ročníku.
26.10.2014 - Josef Rendl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Erbenová před MS Xterra: Už se vidím na Havaji, mám chuť závodit

Triatlonistka Helena Erbenová už v neděli odletí na Havaj, kde ji o týden později čeká vrchol sezony v podobě mistrovství světa Xterra. Česká reprezentantka cítí, že oproti minulým sezonám není tolik unavená a má velkou chuť závodit. I proto se už doslova vidí na perle Pacifiku, jak se Havajským ostrovům říká. V rozhovoru mluvila o blížícím se světovém šampionátu i o dcerce, která ji neustále baví děláním všemožných blbin.
18.10.2014 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Hawaii Diskuze

Po zimě plné nemocí jsem s celkovým stříbrem moc spokojená, hodnotí Erbenová Evropský pohár Xterra

O uplynulém víkendu zakončil v Dánsku svou letošní pouť Evropský pohár Xterra. Seriál závodů, který v předchozích dvou letech ovládla česká reprezentantka Helena Erbenová. Ta si i letos připsala na konto mnoho fantastických výsledků, ale v konečném účtování musela sklonit hlavu před úřadující mistryní světa Kathrin Müllerovou z Německa. Přesto druhé místo hodnotí jako úspěch, neboť v zimě se místo přípravě musela spíše věnovat boji s nemocemi. Více v rozhovoru.
05.09.2014 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Boj o život. Erbenová v Dánsku skončila v posledním závodě EP Xterra druhá

Česká triatlonová reprezentantka Helena Erbenová uzavřela v Dánsku svou letošní pouť v Evropském poháru Xterra. V poslední závodě seriálu, který byl také součástí Světového poháru, skončila druhá. Tu samou pozici obsadila i v konečném účtování seriálu. Závod byl hodně náročný a Erbenová o plavecké části mluvila jako o boji o život. Nyní chystá odpočinek, po kterém se bude připravovat na mistrovství světa Xterra. To proběhne konce října na Maui na Havaji.
01.09.2014 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Erbenová veze z MS v terénním triatlonu bronz, obhajoba titulu nevyšla

Česká triatlonistka Helena Erbenová jela na mistrovství světa v terénním triatlonu do německé Žitavy jako úřadující šampionka, ale obhájit prestižní prvenství se jí nepodařilo. Přesto ze země našich sousedů neodjíždí s prázdnou. V nabité konkurenci vybojovala bronz.
17.08.2014 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Erbenová jede na MS v terénním triatlonu obhajovat zlato, do Žitavy míří největší česká výprava

V sobotu 16. srpna se v německé Žitavě koná mistrovství světa v terénním triatlonu a na startu se představí i početné pole českých reprezentantů. Největší naděje se vkládají do Heleny Erbenové, která jako úřadující mistryně světa bude obhajovat zlato. To vloni fantastickým výkonem vybojovala v nizozemském Haagu.
15.08.2014 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Světová elita Xterry se sešla v Prachaticích, Erbenová získala bronz, vítězstvím se blýskl lyžař Bauer

Nejprestižnější závod v terénním triatlonu s názvem AMEDIPRO XTERRA Czech se v sobotu 9.srpna uskutečnil v Prachaticích a měl statut Českého, ale také Evropského i Světového poháru Xterra. Startovní listina překypovala zvučnými jmény a neztratila se ani ta česká. Helena Erbenová získala bronz, Jan Kubíček byl v mužích pátý.
10.08.2014 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Lyžař Lukáš Bauer vyzve v Prachaticích světové šampiony Xterry

Z Prachactic vede cesta až na Havaj. Nevěříte? Na vrcholný podnik světové kvalifikace Xterra terénního triatlonu se už potřetí těší malebná brána brána Šumavy. Nejlepší borci, nejen profíci, ale i všichni ze všech věkových kategorií si tady mohou vyjet místo na říjnovém startu mistrovství světa Xterra na čarokrásném ostrově Maui. Bude mezi nimi i lyžař Lukáš Bauer!
07.08.2014 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Czech Diskuze

Erbenová byla samé bláto, v drsném závodě SP Xterra v Itálii přesto zvítězila

Česká triatlonistka Helena Erbenová už zase dokazuje, jak jedinečnou závodnicí je. Poté, co minulý týden ovládla Světový pohár Xterra ve Švédsku, nenašla ani tentokrát v Itálii přemožitelku a slaví tak svůj třetí letošní titul.
27.07.2014 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Drsné převýšení Krušnomana triatlonistům zatopilo, závod ČP Xterra ovládli Truhlář a Cibulková

Sportovní areál Klíny v Krušných horách v sobotu hostil čtvrtý díl Českého poháru Xterra. A závod s názvem Xterra Krušnoman Klíny - Triathlon dal všem triatletům pořádně zabrat. V náročném horském terénu se závodníci elitních kategorií museli vyrovnat s převýšením 2100 metrů. Z vítězství se radovali Luboš Truhlář a Lenka Cibulková.
20.07.2014 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Erbenová i s roztrženým loktem ovládla Světový pohár Xterra ve Švédsku

O víkendu se ve Švédsku konal další závod Světového poháru Xterra a druhé vítězství v sezoně vybojovala Helena Erbenová. Česká reprezentantka to ale na trati neměla vůbec jednoduché a cílovou pásku protnula s roztrženým loktem a sedřenou rukou i bokem. Více v jejím reportu.
15.07.2014 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

XTERRA France s početným polem českých závodníků

Minulý víkend se ve francouzském městečku Xonrupt Longemer jel jeden z největších závodů terénního triatlonu v Evropě. Franta Bulava si tam třetím místem v kategorii vybojoval slot na podzimní světový šampionát na Maui. Více v jeho reportáži.
11.07.2014 - Josef Rendl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Kubíček u Lipna ovládl závod EP v terénním triatlonu a je mistrem republiky, ženskou šampionkou je Cibulková

Přední Výtoň u Lipna v neděli hostila závod Evropského poháru v terénním triatlonu, který byl zároveň mistrovstvím České republiky. Závod s názvem TNATURA CZECH se konal pod hlavičkou ETU (European Triathlon Union) a na startu kromě Heleny Erbenové nechyběla domácí špička. Vítězi se stali Jan Kubíček a Renata Bucherová ze Švýcarska. Českou šampionkou je Lenka Cibulková.
23.06.2014 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Erbenová ovládla druhý závod ČP Xterra a v cíli dostala sladkou pusu, mužům vévodil Kubíček

Ostrov v Karlovarském kraji hostil druhý díl Českého poháru Xterra v terénním triatlonu. Na start oblíbeného závodu se postavily i dvě velké osobnosti tohoto sportu, Helena Erbenová a Jan Kubíček. A oba tito čeští reprezentanti nenašli v závodě na 1200 metrů plavání, 32 kilometrů na horském kole a 10 kilometrů běhu v terénu přemožitele.
14.06.2014 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Erbenová po tuhém boji obhájila bronz na ME v terénním triatlonu, Kubíčkovi k medaili chyběla minuta

Česká reprezentantka Helena Erbenová na Sardinii nedaleko městečka Orosei obhájila bronzovou medaili v terénním triatlonu. V závodě, který se konal pod hlavičkou ETU (European Triathlon Union), jí sice nevyšlo plavání a nabrala velkou ztrátu, ale bojovala jako lvice a v cíli se mohla radovat z třetího místa. Jan Kubíček také obhajoval bronz, ale zbyla na něj neoblíbená bramborová pozice. Jiří Klíma uzavřel elitní desítku, Pavel Jindra obsadil 22. místo.
01.06.2014 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Erbenová najela na vítěznou vlnu, ve Španělsku bloudila, přesto úvodní závod EP Xterra ovládla

Česká reprezentantka Helena Erbenová v loňské sezoně v terénním triatlonu drtila celý svět a zdá se, že na vítěznou vlnu najela i letos. V úvodním závodě Evropského poháru Xterra ve Španělsku nenašla přemožitelku a doběhla si pro vavříny.
25.05.2014 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Czech Diskuze

Gruchalová a Truhlář ovládli úvodní podnik ČP Xterra a jsou mistry ČR v terénním duatlonu

Lucie Gruchalová a Luboš Truhlář se v sobotu v Praze stali mistry České republiky v terénním duatlonu. Nešlo však jen o tituly, podnik s názvem Xterra Žluté lázně 2014, Velká cena PRE byl též prvním letošním podnikem Českého poháru Xterra.
25.05.2014 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Příběh veterána aneb Když je Xterra antidepresivem

Je expertem přes psychofarmaka, antidepresiva a podobné ňamky. Sám si ale jako nejlepší psychodoping ordinuje triatlon. Martin Pospíšil, pohodový 60letý chlapík z Prahy, ředitel českého zastoupení farmaceutické firmy Lundback, má za sebou už čtyři starty na havajském mistrovství světa v Xteře. A láká ho „půlčík“ a dokonce i celý železňák.
07.11.2013 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Česká Xterra rozšířila program o Trail Run. Co chystá dál?

Konec a začátek, aneb dva v jednom. Česká Xterra v sobotu uzavřela sezonu premiérou – novým Xterra Trail Runem. Až po něm si mohli účastníci vyrazit a dát do nosu. Dobrůtky i leccos vypít, neboť letos už opravdu není kam spěchat. A slavit bylo co…
04.11.2013 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Havajskou xterru ovládli Rufaza a Samuels

Favorizovaná Helena Erbenová obsadila sedmé místo, Kubíček finišoval v druhé desítce. Jak se vedlo zástupcům České republiky? A kdo jsou noví šampióni z Maui? Více informací v článku.
28.10.2013 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Hawaii Diskuze

Erbenová na MS Xterra skončila sedmá, Kubíček doběhl na 15. místě, Francke si vylepšil maximum

Na Maui na Havaji se konalo mistrovství světa Xterra a čeští reprezentanti v kategorii profesionálů se neztratili. Helena Erbenová, která v roce 2011 zazářila třetím místem, skončila sedmá. Jan Kubíček doběhl patnáctý, Jan Francke si vylepšil maximum, když skončil na 21. místě.
28.10.2013 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Hawaii Diskuze

Tohle vítězství patří do první linie stejně jako olympiáda, hodnotí Čelůstka titul z ME v terénním triatlonu

Český reprezentant Jan Čelůstka se v rakouském Stroblu u jezera Wolfangsee stal mistrem Evropy v terénním triatlonu. Při své premiéře v tomto typu závodu nenašel přemožitele a není divu, že tento úspěch řadí hodně vysoko. Dokonce do první linie stejně jako účast na olympiádě. Nejen to prozradil v následujícím rozhovoru.
11.09.2013 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Na Máchačském pohodáři se rozvlnila zem

Neděle, sedmnáct hodin a deset minut SEČ a já, zasunut v lehátku na pláži u jezera Máchova, polévám svůj jazyk lahodnou whiskey a bez hnutí brvy akceptuji sluneční paprsky. Ticho, klid a pohoda. Když v tom najednou se přiřítí tři vozy, houkačky jedou, majáky svítí a z nich vyskáčou pánové v bílých kombinézách s krabičkami v ruce.
10.09.2013 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Češi zářili na ME v terénním triatlonu. Čelůstka získal zlato, Kubíček a Erbenová vezou bronz

Mistrovství Evropy v terénním triatlonu hostil rakouský Strobl u jezera Wolfgangsee a české výpravě se dařilo na jedničku s hvězdičkou. Olympionik Jan Čelůstka získal při premiéře v tomto závodě titul, Jan Kubíček doběhl třetí. V závodě žen obhajovala první místo Helena Erbenová, která skončila třetí.
08.09.2013 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Xtrail Melechov byl nakonec duatlonem

Známý a náročný Xtrail Melechov, který se pravidelně koná poslední srpnový víkend a probíhá běžně na tratích 0,5 - 42 - 9,8 byl letos vzhledem k velmi špatné kvalitě vody změněn na duatlon o objemech 3 - 42 - 9,8.
04.09.2013 - Petr Bezchleba
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Závody děláme dle nejlepšího svědomí a srdcem, říká Tomáš Langhammer

O víkendu se krušnomanskou xterrou uzavřel příběh letošního seriálu krušnohorských atlonových dýchánků pod taktovkou Tomáše Langhammera. Podle jeho slov by pořádný závod měl být náročný, poctivý a spravedlivý. Mnohokrát dal najevo, že od těchto slov opravdu nemá daleko k činům. Přečtěte si autentickou reportáž z pera Krušnomana I.
02.09.2013 - Josef Rendl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Klíma vyhrál terénního Krušnomana, i když ho honil pes. Erbenová vládla ženám, ale spokojená nebyla

Jiří Klíma vyhrál dvanáctý ročník triatlonového závodu Xterra Krušnoman Triatlon a ve sportovním areálu Klíny se stal posledním vítězem v rámci letošní sezony Českého poháru Xterra. Mezi ženskou domácí elitou podle očekávání neměla konkurenci největší favoritka a hlavní hvězda akce Helena Erbenová.
01.09.2013 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Mosný ovládl Xtrail Jedovnice

Peter Mosný a Veronika Floriánová zvítězili v posledním závodě série triatlonů na Moravě. Na tratích kolem Jedovnice zápolilo 81 závodnic a závodníků.
26.08.2013 - Petr Bezchleba
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Triatlon pro všechny, v lehkém terénu v Hradci na Biřičce

Bohatý prázdninový program závodů pokračuje. Již v neděli se uskuteční desátý ročník oblíbeného terénního triatlonu v Hradci Králové. Závodí se ve všech kategoriích od dětí až po dospělé a to i na různých tratích. Nejpočetnější budou v letošním roce štafety s vypsaným firemním závodem. A odpoledne čeká na Biřičce přehlídka agility – běhu se psy přes překážky tunelem na povel.
21.08.2013 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Erbenová zabloudila v prachatickém lese, přesto nakonec doběhla celý svět

Krom světového titulu ITU pátý evropský triumf v řadě Heleny Erbenové a nečekané vítězství Felixe Schumanna v až nezvykle napínavých závodech přinesl v Prachaticích světový pohár Xterra v terénním triatlonu a kvalifikace na mistrovství světa na Havaji.
10.08.2013 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Erbenová v Xteře drtí celý svět, ovládla pátý velký závod v řadě

Česká triatlonistka Helena Erbenová se veze na parádní vítězné vlně a už pět závodů po sobě nenašla přemožitelku. Zvítězila při závodě Světového poháru v Řecku, ve Švýcarsku, ve Francii, v Nizozemí se stala mistryní světa v terénním triatlonu a o víkendu si podmanila i Světový pohár v Itálii. Tento závod byl součástí Evropského poháru, ve kterém má Erbenová na kontě čtyři vítězství a jedno druhé místo.
22.07.2013 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Český pohár Xterra v Davidově Mlýnu vyhráli Klíma a Loubková, fenomén Zadák byl druhý

Areál Davidův Mlýn u Starých Těchanovic hostil čtvrtý díl Českého poháru Xterra. Kvůli neúčasti královny letošní sezony Heleny Erbenové a Jana Kubíčka se otevřely pozice pro ostatní milovníky terénního triatlonu. Z vítězství se radoval Jiří Klíma a ostřílená Ivana Loubková. Na start se postavil i Karel Zadák, který před rokem ukončil triatlonovou kariéru a hned se zaskvěl druhým místem.
14.07.2013 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Czech Diskuze

Erbenová je mistryní světa v terénním triatlonu a je první Češkou, která získala tento titul

Česká reprezentantka Helena Erbenová se v nizozemském Haagu stala mistryní světa v terénním triatlonu. Zvítězila suverénním způsobem a je první Češkou, která se raduje z tohoto titulu.
14.07.2013 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Erbenová úřadovala na Xteře ve Francii a suverénně vládne Evropskému poháru

Čtyři závody, tři první místa a jedno místo druhé. Taková je bilance české triatlonistky Heleny Erbenové v rámci Evropského poháru Xterra. Naposledy ve francouzském Xonruptu zvítězila o více než 11 minut. Závod byl součástí nejen Evropského, ale i Světového poháru Xterra.
08.07.2013 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Fantastická Erbenová iovládla Xterru ve Švýcarsku

O víkendu se ve švýcarském Vallee de Joux konal další závod Světového poháru Xterra, který byl i třetím dílem Evropského poháru. Na startu nechyběli čeští závodníci, kteří v zemi helvétského kříže zanechali výraznou stopu. Helena Erbenová ovládla závod žen a ve třech závodech evropské tour má na svém kontě dvě prvenství a jedno druhé místo. Mezi muži skončil Jan Kubíček čtvrtý, Pavel Jindra pátý a David Janda devátý. Devátá byla i Lenka Cibulková.
30.06.2013 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Závod v Xterra v Děčíně je bohužel ZRUŠEN

Voda z ulic se nám pomalu vrátila do řeky a my sčítáme škody, které napáchala. Nábřeží kde stálo depo, je pro závod zcela nepoužitelné, a kvalita vody v Labi je zatím tak špatná, že by byl hazard pustit do ní závodníky. Za těchto podmínek není možné závod v Děčíně uskutečnit. Přesto již máme řadu věcí rozjednaných a byla by škoda je nerealizovat.
21.06.2013 - Marek Peterka
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Titul mistra ČR v Xteře obhájil Kubíček a řádil na podiu. Ženám vládla Loubková, která udělala kotrmelec

Favorizovaný Jan Kubíček vyhrál třetí díl Českého poháru Xterra a už pošesté v kariéře se stal mistrem České republiky v terénním triatlonu. Vyhlášení vítězů si patřičně užil, když své soupeře patřičně postříkal šampaňským. Sedmý ročník závodu v Ostrově ovládla mezi ženami Ivana Loubková, která v cílové rovince slavila svůj čtvrtý titul kotrmelcem.
15.06.2013 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Erbenová s Jindrou ovládli Xterru v Hořicích

V sobotu 8. června se v Hořicích v Podkrkonoší konal druhý závod Českého poháru Xterra. Po nedávných povodních nebyla ani stopa a sluníčko bylo tam, kde má být. Náročná trať terénního triatlonu přilákala do Hořic desítky závodníků, kterým kralovali Helena Erbenová a Pavel Jindra.
09.06.2013 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Kubíček s Erbenovou dominovali v pražských Žlutých lázních

Reprezentant Jan Kubíček ovládl úvodní závod Českého poháru Xterra a díky vítězství ve Žlutých lázních obhájil titul mistra republiky v terénním duatlonu. Mezi ženami se na sobotním podniku pod oficiálním názvem Xterra Žluté lázně 2013 stala národní šampionkou Helena Erbenová, která potvrdila roli hlavní adeptky na triumf.
26.05.2013 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Erbenová s odstupem hodnotí MS v Xteře. Chtěla jsem to zabalit, teď vidím pozitiva

Minulý víkend obhajovala Helena Erbenová třetí místo na mistrovství světa v Xteře, které se tradičně konalo na Havaji. Česká triatletka na ostrovy v Tichém oceánu ale neodletěla v ideálním rozpoložení. Kvůli zranění měla zejména v běhu tréninkové manko a k tomu dobírala antibiotika. V prestižním závodě nakonec skončila devátá a v cíli moc spokojená nebyla. Nyní s týdenním odstupem v rozhovoru přiznala, že už na svém druhém vystoupení na MS najde i pozitiva.
05.11.2012 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Předstartovní noc? Čekání na vlnu tsunami

Přerovský Jiří Klíma vyhrál ve své věkové kategorii M25-29 závod MS v Xteře na Maui. Předstartovní příprava však nebyla ideální. V autě na kopci čekali, zda dorazí vlna tsunami. Více se dozvíte v rozhovoru.
30.10.2012 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Hawaii Diskuze

Čeští xteráci mají dva tituly mistrů světa a ještě další dva bronzy

V očekávání tsunami se světová Xterra na Maui přece jen odjela. Hlavní výsledky znáte, stejně umístění elitních českých borců - 9. Helena Erbenová, 20. Jan Kubíček, 31. Jan Francke (41. absolutně). K úplně bilanci ale patří historické čtyři medaile z věkových kategorií! Ještě než jejich držitelé probudí do havajského rána, aby se mohli podělit o zážitky, nabízíme vám malý souhrn.
29.10.2012 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Hawaii Diskuze

Erbenová na MS v Xteře skončila na 9. místě, šampiony se stali Gomez a Patersonová

Na Havaji na ostrově Maui se konalo mistrovství světa Xterra a česká reprezentantka Helena Erbenová obhajovala loňský bronz. Vzhledem k vyčerpávající sezoně, zranění, tréninkovému manku a navíc i nemoci, která byla potřeba léčit antibiotiky, ale česká triatletka nebyla před závodem v ideálním rozpoložení. Náročný závod přesto dokončila a byla devátá. Mistry světa se stali Španěl Javier Gomez a Američanka Lesley Patersonová.
29.10.2012 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Hawaii Diskuze

Havajský double

Je to jistá výzva, která má své kouzlo. Absolvovat havajského ironmana na Big Islandu a čtrnáct dní na to závodit o ostrov dále na Maui, kde se koná Mistrovství světa v Xterra.
28.10.2012 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Hawaii Diskuze

Je tu mistrovství světa v Xteře. Erbenová jede obhajovat bronz z loňského roku

V neděli 28. října se na Maui na Havaji koná mistrovství světa Xterra a na startu nebude chybět ani česká medailová naděje Helena Erbenové. Ta při své loňské premiéře na druhém největším havajském ostrově vybojovala třetí místo.
27.10.2012 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Hawaii Diskuze

Vše vsadil na jednu kartu a právem míří na Maui

Přerovský Jiří Klíma míří podruhé na ostrov Maui utkat se na MS se světovou konkurencí v Xteře. Letos zkvalitnil přípravu a navázal spolupráci s řadou sponzorů, proto právem očekává, že bude rovnocenným soupeřem s těmi nejlepšími.
21.10.2012 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Hawaii Diskuze

Tak trochu jiná Xterra. Made by Langhammer

Pod drobnohledem objektivů TV kamer a hlasu speakera Josefa svobody alias Pepínase 1. září podařilo uspořádat xterrácký dýchánek, který uzavřel letošní Xterra Czech Tour 2012.
04.09.2012 - Tomáš Langhammer
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Czech Diskuze

Pohodář na Mácháči se blíží

„Jezero hladké v křovích stinných zvučelo temně tajný bol, břeh je objímal kol a kol; a slunce jasná světů jiných bloudila blankytnými pásky, planoucí tam co slzy lásky.“
27.08.2012 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Brazílie dostane Xterru na olympiádu, věří její šéf

V počtu diváků na jednotlivou sportovní událost triatlon v Londýně společně kraloval s maratony. Může se těšit na další rozmach pod olympijskými kruhy? „Věřím, že nám Brazílie pomůže na olympiádu,“ říká Dave Nicholas, sportovní ředitel světové série a mistrovství světa Xterry.
17.08.2012 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Vítězná série X. T. Heleny pokračuje v Žitavě

Evropskou túru vyhrála potřetí v řadě po Francii a Česku. K tomu přidejte evropský šampionát ETU v Nizozemsku a českou túru. Mezi muži přichystal francouzskou odvetu za Prachatice mladší Asa Shaw veteránu Nico Lebrunovi. O tři minuty. Stupně vítězů obsadila díky Karlu Shawovi kompet trikolóra, Honza Kubíček podlehl jen o čtyři vteřiny…
15.08.2012 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Vítěz Krušnomana se neztratil ani v terénních tratích

Sice nebyl nejlepší z českých závodníků, ale vítěz z Krušnomana Václav Holub, znovu překvapil tentokráte v Prachaticích v závodě X-terra. V mezinárodní konkurenci skončil an 13.místě ba co víc jeho běh a kolo byly srovnatelné s těmi nejlepšími.
08.08.2012 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Erbenová našla i českou Zlatou stezku. Xterra králem z Prachatic je Lebrun

Helena Erbenová jako první Češka vyhrála světovou Xterra Czech (v roce 2007 na Hluboké vládla Ivana Loubková, ale to nebyla jedinkrát v historii světová série). „Vyhrát doma je nejkrásnější,“ řekla žena, která už letos triumfovala v evropské túře ve Francii nebo na evropském šampionátu ETU v Haagu. Na dřevěný podstavec putovního poháru přibyde popáté jméno Nicholase Lebruna, francouzského mistra světa z roku 2005 a pozor, už 39letého veterána.
05.08.2012 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Jak americký penzista vyrazil karavanem na Xterru do Prachatic

Je mu šestašedesát, je mistrem světa v Xteře a právě se přestěhoval se svým karavanem do Evropy. "Z části proto, že je v Coloradu strašná zima a pak taky už nemůžu vystát americkou politiku a konzumní styl života. Evropa si podle mě udržela lepší rovnováhu mezi obchodem a životem a já si chci užívat života!," říká Bruce Wacker, který se těší na sobotní havajskou kvalifikaci Xterry v Prachaticích.
02.08.2012 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Dusmenská Xterra party na Krakonošově zahrádce

Ne Krakonošem, který u mostu s kůží lišky za krkem hudroval na děti, ale Dusmenem strašili pořadatelé špindlerovské Xterry závodníky. Právem… „Příští rok budu mírnější a druhý běžecký stoupák roztáhnu víc do traverzů,“ slíbil šéf závodu Petr Polívka. Pátý závod Czech Xterra tour vyhráli Pavel Jindra a – jak jinak – Helena Erbenová.
24.07.2012 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Xterra v Krušných horách je výzva!!!

Datum (1. září), které nemají děti rády, datum, kdy prázdniny dopisují poslední kapitolu a my rodiče si říkáme „konečně“ konec (to je úvod jako z telenovely), se na Klínech v Krušných horách uskuteční v pořadí šestý závod Xterra Czech Tour 2012 – XterraKrušnoman Klíny 2012.
17.07.2012 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Už dlouho jsem neměl takhle stažený zadek, řekl k plavání na ME v terénním triatlonu Kubíček

Český triatlonista Jan Kubíček nechyběl na víkendovém evropském šampionátu v terénním triatlonu v nizozemském Haagu a v náročných podmínkách nakonec vybojoval sedmé místo. Po závodě přiznal, že toto mistrovství bylo jiného rázu než jeho oblíbená Xterra, ale vše bral jako dobrou zkušenost a motivaci.
17.07.2012 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Vlny, proudy, vítr a písek! Byl to boj o přežití, ale jsem šťastná, radovala se mistryně Evropy v terénním triatlonu Erbenová

Česká triatlonistka Helena Erbenová se v sobotu v nizozemském Haagu stala mistryní Evropy v terénním triatlonu. V náročném a těžkém závodě, kdy zejména plavecká část byla bojem o přežití, Erbenová precizně zvládla cyklistiku i závěrečný běh a nakonec zvítězila o více než dvě minuty.
16.07.2012 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Erbenová se v Haagu stala mistryní Evropy v terénním triatlonu, Kubíček byl sedmý

Česká triatlonistka a bývalá reprezentantka v běhu na lyžích Helena Erbenová je mistryní Evropy v terénním triatlonu. V nizozemském Haagu v závodě pod hlavičkou Evropské triatlonové unie (ETU) nedala soupeřkám šanci a díky skvělému kolu a běhu s pohodlným náskokem zvítězila.
15.07.2012 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Erbenová zvítězila na Xterra France

Česká triatlonistka a bývalá reprezentantka v běhu na lyžích Helena Erbenová zvítězila v náročném závodě Světového poháru Xterra ve francouzském Xonruptu. Cestu za vavříny ji nezkomplikovala ani penalizace. V cíli nadělila loňské obhájkyni Renatě Boucherové téměř sedm minut. Druhá startující Češka Hana Kolářová nedokončila.
10.07.2012 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Terénní triatlon v Děčíně se stal kořistí Kubíčka a Ivany Loubkové

Těsně před příchodem bouřky zvládli svůj sobotní boj s terénním triatlonem závodníci a závodnice v Děčíně. Mezi muži se z těsného vítězství ve třetím závodě Českého poháru Xterra 2012 radoval Jan Kubíček, ženám s přehledem kralovala Ivana Loubková.
08.07.2012 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Kubíček a Erbenová neměli konkurenci v Ostrově

V tropických podmínkách se v Ostrově nad Ohří rozhodovalo o republikových titulech v terénním triatlonu. V závodě Xterra Ostrov je na tratích 1,2 kilometru plavání, 32 kilometrů na horském kole a 10 kilometrů v běhu získali Jan Kubíček a Helena Erbenová.
18.06.2012 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Jindra s Erbenovou zvítězili na Xterra v Lázních Bělohrad

Pavel Jindra a Helena Erbenová ovládli první závod Českého poháru Xterra, který se konal v Lázních Bělohrad. V okolí rybníka Padroubek, v němž se uskutečnila plavecká část terénního triatlonu, se o vítězích rozhodovalo při náročné cyklistické pasáži.
09.06.2012 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Havajská kvalifikace Xterry se stěhuje do Prachatic

Srnčí pečínka se šípkovou omáčkou a pár mázů piva, za zády praskající polena v krbu. K tomu vzpomínky na uplynulou sezonu a plány na tu příští. Ve velmi příjemném prostředí restaurace U staré myslivny na Konopišti, kde se taky nedávno závodilo, vyhlásila Xterra výsledky letošního českého poháru.
28.11.2011 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

První česká světová medaile z Xterry už je doma

Rychle v cíli, rychle doma. Helena Erbenová už vybalila doma v Jablonci bronzovou medaili z nedělního mistrovství světa v Xteře na Havaji. Teď 33letá už bývalá lyžařka, účastnice dvou olympiád, získala nejcennější trofej své sportovní kariéry.
28.10.2011 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Hawaii Diskuze

Životní výkon? Uvidíme za deset let, říká Kubíček

Havajský ostrov Maui hostil světový šampionát X-terry a Honza Kubíček vybojoval 9.místo. S výsledkem je spokojen, na trati nechal vše, ale brání se hodnotit výkon slovy životní výkon. Uvidíme za deset let, říká.
25.10.2011 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Hawaii Diskuze

Erbenová má senzační bronz ze světové Xterry na Havaji

Skvělý den pro české barvy! Nejdřív se Jan Kubíček jako první našinec vešel do první desítky na světovém šampionátu Xterra v terénním triatlonu na havajském ostrově Maui. Na deváté příčce – zásluhou třetího nejlepšího běhu - porazil i legendárního cyklistu Armstronga, na dvanácté skončil úřadující olympijský vítěz v triatlonu Jan Frodeno.
24.10.2011 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Hawaii Diskuze

Český Kahuna Kokeš se na Maui stěhuje

Můžu se přiznat ve smršti turbulentních debat před víkendovou valnou hromadou? Mnohem víc se těším na světový šampionát Xterra, který poběží ve stejném čase. A budu držet palce té naší partičce s českým „Kahunou“ Jirkou Kokešem.
17.10.2011 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Hawaii Diskuze

Armstrong prohnal v Xteře i mistra světa Stoltze

Víte, co bylo největším vítězstvím Nicolase Lebruna, krále víkendového amerického šampionátu Xterra v lyžařském resortu Snowbasinu v Utahu? „Na kole jsem předjel Armstronga,“ popisoval se zatajeným dechem. Ano, legendární Lance Armstrong se po dvaceti letech vrátil k triatlonu. A šest dní po svých čtyřicátinách zajel znamenitě, dokončil pátý.
27.09.2011 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Mácháčský pohodář má za sebou úspěšný třetí ročník

Jeden z posledních triatlonů sezóny se konal již třetím rokem na Máchově jezeře. Více o pohodáři se dozvíte z pera pořadatele.
14.09.2011 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

David Janda - nová tvář terénního triatlonu

David Janda v letošním roce o sobě dával vědět kvalitními výsledky hlavně v závodech X-Terra. Kdo je tato nová tvář se dozvíte v rozhovoru
08.09.2011 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Vojtěch a Erbenová vyhráli poslední českou Xterru sezony

Závěrečné letošní Xteře v Hradci Králové dominovali Jonáš Vojtěch z pražského Hisport teamu a podle očekávání jablonecká lyžařka Helena Erbenová.
27.08.2011 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Czech Diskuze

Táta Zadák je ještě bronzovější

Dva týdny života synka Vítka oslavil Karel Zadák bronzovou medailí na evropském šampionátu Xterra v terénním triatlonu v Žitavě. Stejný kov získal už dříve na jaře na mistrovství Evropy ETU v Maďarsku. „Tahle je ale cennější, protože tu byla mnohem silnější konkurence,“ říkal brněnský dříč.
23.08.2011 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Xterra ve Špindlu: Dietz a Lorblanchetová, dva Češi na stupních

Jako by se čas vrátil o rok zpět. Anebo tam, kde loni skončil, teď zase začal. Havajskou kvalifikaci na mistrovství světa v terénním triatlonu Xterra opět zkropil vydatný déšť. A znovu se až v cíli nad Skiareálem ve Svatém Petru rozsvítilo slunce.
16.08.2011 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Czech Diskuze

Terénní triatlon Xterra slaví českou 10! Ve Špindlu podruhé zavoní Havaj

Jako nejprestižnější triatlon sezony na českém území oslaví v sobotu desáté narozeniny Krinner Xterra Czech. Závod v terénním triatlonu je znovu kvalifikací na mistrovství světa na Maui a součástí European tour jako její nejstarší podnik, samozřejmě i pátým závodem Czech tour.
10.08.2011 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Czech Diskuze

Kubíček a Erbenová ovládli prachatickou Xterru

Favorité ovládli čtvrtý díl české série Xterry, zatím nejnáročnější závod sezony v Prachaticích. Vždyť Jan Kubíček byl na trati skoro dvě a půl hodiny. „Bylo to hodně těžké, ale taky krásné, užil jsem si,“ říkal vedoucí muž letošního seriálu.
24.07.2011 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Terénní triatlon v Děčíně ovládli Jan Kubíček a Helena Erbenová

Čtvrtý ročník závodu Děčín Zedníček Xterra Cup 2011 se stal kořistí Jana Kubíčka, který se tak letos konečně dočkal cenného vítězství. Mezi ženami zvítězila Helena Erbenová.
10.07.2011 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Zadák získal historickou evropskou medaili v terénním triatlonu

Z jílovité maďarské puszty vydoloval Karel Zadák historickou bronzovou medaili v terénním triatlonu. Pátý evropský šampionát ETU, tedy pod hlavičkou evropské triatlonové federace, se jel ve Visegrádu. A podobně jako před dvěma týdny Vendula Frintová přespal dějiny českého triatlonu.
06.07.2011 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Zadák a I. Loubková mají tituly z Xterry Aktualizováno

Karel Zadák a Ivana Loubková podle očekávání obhájili v Ostrově nad Ohří tituly mistrů země v Xteře, terénním triatlonu. Oba rozhodli v obtížné části na horském kole. Závodní trať měla perfektní parametry.
19.06.2011 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Honba za prvenstvím v počtu českých výher v Xteře pokračuje

Jen necelých šestnáct minut si užíval Jan Kubíček pocit historického rekordmana české série Xterry, terénních triatlonů. Pak vyhrála mezi ženami Ivana Loubková a dorovnala jeho metu. Oba získali už 23 vítězství.
23.05.2011 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Upřednostnil x-terru před rugby

Jonáš Vojtěch, člen nového Hisport teamu, se skvěle uvedl na úvodních duatlonech. Prioritou je však x-terra a má skvěle nakročeno stát se černým koněm v terénním triatlonu v letošním roce. Kdo je tento mladý závodník?
12.05.2011 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Jan Kubíček se ohlíží za svým 13.místem

Jana Kubíček, český profesionál v X-teře, přijel na ostrov Maui ve skvělé formě. V cíli skončil na 13.místě a v článku se dozvíte více o jeho dojmech ze závodu.
31.10.2010 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Hawaii Diskuze

I s úpalem se dá vyhrát mistrovství světa

Jiří Klíma z AD Cyklo Brodek ovládl letos český seriál v Xteře. Na ostrov Maui se vypravil řádně nažhaven, ale na závod nastupoval s úpalem. Tělo vyždímal a získal mistrovský titul ve své věkové kategorii M20-24.
26.10.2010 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Hawaii Diskuze

Xterra Havaj v podání Venci Franckeho - absolutní peklo

Uvolněná atmosféra a neopakovatelné prostředí, to jsou dojmy Venci Franckeho z MS Xterra na havajském ostrově Maui. Pár hodin po závodě poskytl etriatlonu.cz rozhovor, kde svým neopakovatelným způsobem popisuje závod a vše kokem něj.
25.10.2010 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Hawaii Diskuze

Aloha from Maui!

Posíláme kus havajského slunce a tepla do Čech. Za pár dní se strhne boj o tituly mistrů světa v xterra triatlonu. Zřejmě na nejromantičtějším z havajských ostrovů ladí formu také spousta českých závodníků. Namátkou horká kandidátka na medaili ve své kategorii Kája Polívková (zahlédli jsme na kole) i Jirka Klíma
21.10.2010 - Blanka Kubíčková
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Hawaii Diskuze

Xterra Cup Děčín 2010 - ohlednutí za závodem (video)

Xterra Cup Děčín 2010 - ohlednutí za závodem (video)
26.08.2010 - Marek Peterka
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Děčín Zedníček Xterra Cup 2010 - Mistrovství ČR v krátkém Xterra triatlonu

V sobotu 10.7.se konalo za tropického počasí, Mistrovství ČR v krátkém Xterra triatlonu - Děčín Zedníček Xterra Cup 2010. Na start hlavního závodu se postavilo 117 triatletů včetně štafet,závodníků ze zahraničí a bronzového olympionika OH v Kanadě Martina Koukala, který přivezl i svého reprezentačního kolegu A.Razýma.
20.07.2010 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Senzace! Xterra z Hluboké se stěhuje do Špindlerova Mlýna

Michal Piloušek učinil velké rozhodnutí. Populární závod Xterra stěhuje z Hluboké do Krkonoš, přesněji do Špindlerova Mlýna. Co se skrývá za tímto rozhodnutím se dozvíte v rozhovoru.
11.03.2010 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Czech Diskuze

Eneko Llanos se vrátil na trůn světové Xterry

Čtrnáctý světový šampionát Xterra se jel v neděli na havajském ostrově Maui, tedy na tradičním místě v Mecce všech triatlonových disciplín. Plavání v moři, cyklistika na svazích sopky Haleakala a běh částečně v buši a částečně po pláži je to nejtěžší, co v sezóně může Xterra nabídnout. Letos si závod roku nenechalo ujít více než 500 špičkových závodníků.

Decin Zednicek Xterra Cup 2009 ze serialu Xterra Czech tour

Slunce a modra obloha nad Decinem po zavode. Xterraci-ta prava pohoda a uziti si zavodu do syta,vypukla po Vasem odjezdu-VIP servis,pivo a nadherne pocasi-to vse si uzili ti, co zustali.
12.07.2009 - Marek Peterka
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Světový pohár Xterra zavítá na Hlubokou

Letošní Světový pohár se přesouvá do Hluboké nad Vltavou, kde se již po osmé bude bojovat 27.června i o body do Evropské série terénních triatlonů Xterra European tour o tituly Mistrů České Republiky v terénním triatlonu nebo o kvalifikační místa na říjnové Mistrovství světa.
15.06.2009 - Michal Piloušek
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Czech Diskuze

Czech tour Xterra pokračovala v Hostivaři

O víkendu pokračovala “Česká túra“ Xterry, tentokráte na Hostivaři. Týdenní nic moc počasí s tratí udělalo své. Technická trať byla ještě techničtější, sjezdy krkolomnější. Název easy úplně easy nebylo.
15.06.2009 - Jan Kubíček
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Czech Diskuze

Kolem Hostivařské nádrže letos na suchu

Xterra Hostivař je ojedinělá svou náročností, co se týče cyklistiky zatraktivněné dřevěným můstkem (velbloudem), kouzelným prostředím, kde člověk zapomene, že je v Praze, vždy hojnou účastí, velmi živým centrem závodu a organizačně vysokou úrovní.
15.06.2009 - Michal Piloušek
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

SAMUEL XC triatlon - těžký...krásný...

7. června 2009 se ve Sloupu v Čechách konal již čtvrtý ročník terénního SAMUEL XC triatlonu. Účastníků bylo výrazně méně než obvykle, ale ti, kteří přijeli, nelitovali. Utkali se tradičně na dvou distancích o různé obtížnosti, navíc kvůli studené vodě byla vypsána ještě kategorie „neplavců“.
12.06.2009 - Miroslav Kronika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

ME XTERRA Sardinie

První závod evropské tour, který byl zároveň ME ITU v cross triatlonu se odehrál na druhém největším ostrově Středozemního moře- na SARDINII. Žádný pomalý rozjezd, ihned na úvod pěkně zostra od podlahy, protože se jelo o tituly evropské.
06.06.2009 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

SERIÁL XTERRA CZECH TOUR MÁ TĚSNĚ PŘED STARTEM

Nejstarší série závodů v Evropě, kombinující plavání a běh s jízdou na horském kole - Xterra - odstartuje svůj letošní ročník 23. května v pražských O2 Žlutých lázních Velkou cenou PRE, která je zároveň mistrovstvím České republiky zdravotníků.
18.05.2009 - Michal Piloušek
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

XTERRA CZECH TOUR 2009 STARTUJE PŘÍŠTÍ TÝDEN!!!!!

I přes finanční krizi a prasečí chřipku všude kolem nás, se příští týden stane skutečností už sedmý ročník XTERRA CZECH TOUR.
14.05.2009 - Michal Piloušek
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Jak se závodí v jižní Africe

Začínající závodník Jiří Štěrba se vypravil na X-terru do Jihoafrické republiky. Skončil na 27. pozici a s výsledkem byl nadmíru spokojen i jeho trenér Tomáš Bača. Více uvnitř článku.
29.04.2009 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Honza Kubíček vyráží vstříc novému dobrodružství

Tak jak minulou sezónu končil, novou stejným způsobem načne. O víkendu nabral společně s ostříleným závodníkem Janem Kopkou směr Maroko a od úterý absolvuje čtyřdenní etapový extrémní závod na horském kole.
26.04.2009 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Lahůdkový běh při Xteře na Hluboké

Terénní triatlon Xterra Czech bude na konci června slavit osmý ročník, pořadatelé v Hluboké nad Vltavou už připravují mnoho novinek. Tou nejlákavější lahůdkou bude terénní běh XDuro Czech na 5 nebo 10 km s možností kvalifikace na mistrovství světa, které se koná v prosinci na Havaji.

Zadák: Na kole to bylo učiněné peklo

Karel Zadák se na havajské Xteře probojoval do první dvacítky v konečném pořadí. 16.místo bere jako úspěch, i když sám přiznává, že to mohlo být i o kapánek lepší. Více se dozvíte v rozhovoru
29.10.2008 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Hawaii Diskuze

Kubíček: Do depa jsem přijel kapánek prošitej

Honza Kubíček měl při havajské Xteře technické potíže a v cíli se objevil až na 41.místě. “Jednou to přijít muselo. Je to XTERRA,“ vystihuje specifika triatlonu na lávových polích.
29.10.2008 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Hawaii Diskuze

V banánové chýši ladí formu na havajskou Xterru

Karel Zadák váhal s odletem na vrchol Xterra sezóny, na havajský ostrov Maui. Nakonec přeci jen odletěl a čeká jej třetí účast. Jak sám říká, zdejší Xetrra vždycky překvapí i ostřílené závodníky.
22.10.2008 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Hawaii Diskuze

Pavel Mužíček: Jak jsem si zaplaval, pokecal s Květošem a pak dal xterru v Děčíně

Letos jsem se vydal na letní MČR v plavání jen s cílem zúčastnit se. Bez nějakého vyladění (i když večer před závodem jsem si s brašulí a přítelkyní dali tři dvanáctistupňový plzeňský pivečka a bylo nám moc krásně) nebo většího trénování jsem se postavil na start 50m kraul.
20.07.2008 - Pavel Mužíček
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Děčín Zedníček Xterra Cup

O tomto víkendu se uskutečnil v Děčíne 4.závod seriálu Saucony Český pohár Xterra tour DĚČÍN ZEDNÍČEK XTERRA CUP 2008
14.07.2008 - Marek Peterka
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Lebrun byl na Hluboké opět nejlepší

Nedělní Xterra na Hluboké, to byla drsná bitva o nejlepšího muže a ženu v podzámčí. Na startu se letos sešlo mnoho hvězd světového terénního triatlonu. „Je tu snad větší konkurence než na mistrovství světa.“ Řekl před závodem Jihoafričan Lieuwe Boonstra, který na předchozím závodě Evropské série ve Velké Británii skončil pátý.

Zadák zajel na Hluboké životní závod

Karel Zadák skončil na 3.místě na X-teře v Hluboké. Podle jeho slov to je jeho životní výsledek, neboť za vítězným Lebrunem zaostal pouze minutu a půl. Více v rozhvoru
01.07.2008 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Czech Diskuze

Pavel Mužíček si zaplaval, znovu zaplaval a pak projel a proběhl...

V sobotu 7.června se v areálu Štědronín na Orlické přehradě uskutečnil sportovní svátek pro triatlonovou veřejnost - MAXIDEK Triatlon Orlík 2008. No nemohl jsem u toho chybět. Navíc se zde konal i první ročník a první závod SwimTour, tedy jakási obdoba dálkové ho plavání pro triatlonisty
27.06.2008 - Pavel Mužíček
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Poslední Xterru před Hlubokou vyhrál Lebrun

Sobotní závod ve Walesu vyhrál o necelou minutu Francouz Nicolas Lebrun, který porazil trojnásobného mistra světa Conrada Stoltze z Jihoafrické republiky.
26.06.2008 - Petr Mach
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Xterra Praha 2008

V sobotu 14.6. proběhl v Praze na Hostivařské přehradě druhý závod seriálu Xterra Czech tour. Na závodníky čekaly tradiční tratě, prověřené minulými ročníky. Za slunečného počasí odstartoval v 11h závod Salomon Xterra Easy – závod pro širokou veřejnost v rozměrech 0,2/8/1,8.
17.06.2008 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Letošní, již šestý IZOTECH X-Triathlon je již minulostí.

Úvodem bych jen rád podotknul, že jsme letošní ročník věnovali našemu kamarádovi, velkému sportovci Pavlu Neumanovi (Kajmanovi) ze Šternberka, který byl pravidelným a úspěšným účastníkem závodu a který nás před měsíce v plné přípravě na letošní závod náhle opustil...
16.06.2008 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

SAMUEL versus Medard: ze souboje byla skvělá spolupráce!

Víkend nabitý množstvím sportovních akcí je za námi, pro mnohé byl jeho vyvrcholením SAMUEL XC triatlon ve Sloupu v Čechách. A nutno říci, že na něj mnozí budou ještě dlouho vzpomínat...
10.06.2008 - Miroslav Kronika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Xterra v Praze bude mit opět silnou konkurenci

Druhý závod ze Saucony českého poháru v terénním triatlonu startuje už v sobotu 14. června na pláži u Hostivařské přehrady. Xterra se v Hostivaři zabydlela, pojede se tu už popáté a také letos pořadatelé připravili dostatečně náročnou trať i zábavnou zkrácenou variantu pro začátečníky a pro závod štafet.
10.06.2008 - Petr Mach
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

„Kájo do tohooo,“ povzbuzovala Zadáka jeho dcerka

Česká X-terra scéna si může pozvolna zvykat na nového vládce. Je jím brněnský Karel Zadák, který si z ME v Xteře na Sardinii přivezl parádní 6.místo. Svého největšího rivala Jana Kubíčka, jež skončil na 11.příčce, porazil o 5:30.
04.06.2008 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

XTERRA Mistry Evropy se na Sardinii stali Marceau a Matter

Na prvním závodě evropského poháru Xterra na Sardinii, který byl i historicky třetím mistrovstvím Evropy, zavlály v neděli švýcarské prapory. Mezi muži se opět z titulu radoval Olivier Marceau a ženám vládla jeho krajanka Sibylle Matter. Tři minuty od titulu byl nejlepší z Čechů Karel Zadák, zbyla na něho však pouze šestá příčka.
02.06.2008 - Petr Mach
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

XTERRA O2 žluté lázně zná vítěze

V sobotu 24. května se v Praze uskutečnil první závod letošního Saucony českého poháru v terénním triatlonu a tím se rozjela i celá sezóna XTERRY v Čechách.
26.05.2008 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Úvod letošní xterry je tu

V sobotu 24. května startuje v Praze první závod letošního Saucony českého poháru v terénním triatlonu a tím se rozjede i celá sezóna XTERRY v Čechách. Kolotoč sedmi akcí bude probíhat až do konce srpna, navíc jej doplňuje 6 závodů XTERRA Challenge Tour, která začala už v dubnu na Hluboké.
16.05.2008 - Petr Mach
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Xterra: Kubíček druhý v Německu

Minulý víkend v evropské tour Xterra bodovala naše domácí jednička off-road triatlonu Honza Kubíček.
16.05.2008 - Blanka Kubíčková
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Xterra na Hluboké se vrací ke kořenům

Letošní závod Xterra Czech v Hluboké nad Vltavou bude po roční přestávce opět závodem ze seriálu světových pohárů Xterra Global Tour. Bude také kvalifikačním závodem na mistrovství světa, které opět v říjnu hostí pohádkový havajský ostrov Maui.
09.05.2008 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Czech Diskuze

Nebýt defektu získal by Zadák titul české jedničky

Sledovaný havajský souboj Karla Zadáka, který zažívá raketový růst, s naší dlouhodobou X-teráckou jedničkou Honzou Kubíčkem měl nevídané drama. Karla Zadáka zbrzdil defekt, ale i přesto si z Maui odvezl životní výkon.
01.11.2007 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Hawaii Diskuze

Šplháme po lávových polích směr sopka Haleakala

Informace z Xterra World Championship nám zaslala Blanka Kubíčková. --Jan Kubicek pise pro karlovarskou MF Dnes.-- Slunce prazi, je 36 stupnu ve stinu. Za ctvrt hodiny startujeme, presouvam se do zatoky na jednu z nejhezcich plazi na ostrove. Hledam vhodnou pozici k odstartovani plavani, more je klidne, i ja.
30.10.2007 - Blanka Kubíčková
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Hawaii Diskuze

Xterra Hawaii 2007, hodnocení části české výpravy

První informace z Xterra nám zaslal Tomáš Báča. Maui Prince Hotel( Hawaii) V pul seste rano se zaciname trousit do kuchyne, nekdo po rozcviceni, mestecko spi, je zatazeno, prijemne pocasi. Takove, ale na zavod urcite nebude, shodujeme se. Lehka snidane v podobe vlocek, energetickych tycinek, kava ci caj. Nakladame kola do aut a vyrazime na nas nejdulezitejsi zavod sezony Mistrovstvi Sveta v XTERRA triatlonu.
29.10.2007 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Hawaii Diskuze

Xterráci jdou na to

Fotografie českých závodníků, ubytovaných v Banana hostelu, před Xterra Hawaii 2007, nám zaslal Tomáš Báča. Nalada před závodem je dobrá. Trošku se ochladiilo a občas prší, hodně fouká, myslím ale, že na závod bude pařák.
27.10.2007 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Hawaii Diskuze

Aloha všem Xterrakům

Honza Kubíček zdraví z Maui. Přede dvěma dny jsem tu šel test, zkusil jsem si, co si mohu v závodě dovolit. Těžký trénink. Když jsem běžel po motokrosové trati v buši, přehnalo se kolem mě asi šest motorek, patnáct minut trvalo, než se opadnul těžký oblak prachu.Vypadal jsem, jako kdybych se vyválel v bahně. Takže i na tréninku může být sranda.
25.10.2007 - Blanka Kubíčková
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Hawaii Diskuze

Zadáka čeká druhý start na Maui

Karel Zadák absolvuje o víkendu svůj druhý světový šampionát v Xteře. Před odletem zápasil s virózou, ale doufá, že do startu bude vše OK a svoji nejúspěšnější sezónu zakončí parádním výsledkem.
24.10.2007 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Hawaii Diskuze

Zadák odjíždí bojovat s profíky na Maui

Karel Zadák, který letos mile překvapil svými výkony na závodech české X-terry, se postaví na start havajské Xterry na ostrově Maui. V kategorii profi bude hájit české barvy s Honzou Kubíčkem.
16.10.2007 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Hawaii Diskuze

Čeští Xteráci v první desítce

V dalším závodě European Xterra Tour, která je součástí světového Xterra poháru, bodovala naše špička terénních triatlonistů.
14.09.2007 - Blanka Kubíčková
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Kubíček na stupních Evropské Xterra

Zítřejším závodem v německém Titisee pokračuje série závodů XTERRA European Tour, kde opět i čeští závodníci budou mít zastoupení v podobě těch nejlepších.
07.09.2007 - Blanka Kubíčková
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

S Xterrou okolo hradce

Po víkendu s Xterrou na Lipně v Přední Výtoni přichází další nabytá sobota a neděle, tentokrát v Hradci Králové.
29.08.2007 - Petr Mach
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Další Xterra se jede už v sobotu na Lipně

Boj o pořadí v pátém ročníku Twin Xterra Czech Tour se vyostřuje, na závěr sezóny se jedou čtyři závody ve čtyřech týdnech. Ten první proběhl o víkendu u Olbersdorfského jezera v Německu, další závod hostí v sobotu 25. srpna Přední Výtoň u Lipna a pak série pokračuje ještě v Hradci Králové a Velké Chuchli.
21.08.2007 - Petr Mach
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Xterra pokračovala v Brně

Jak bude dál vypadat Český pohár Xterra? Šestý závod v Brně vyhrál Karel Zadák a vede s velkým náskokem i celkové pořadí Twin Xterra Czech Tour, ale dál to bude ještě velmi zajímavé. Na programu jsou další 4 závody, 3 z nich se ovšem jedou ve stejný den jako nějaký ze závodů Evropského poháru. Pro Karla Zadáka jsou evropské závody výzvou a chce se zúčastnit všech. Kdo po něm převezme žezlo vládce českého seriálu? A na jak dlouho?
02.08.2007 - Petr Mach
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Zadák vládne dál

Sobotní pátý závod Českého poháru v terénním triatlonu se jel poprvé v Ostrově u Karlových Varů. Tratě, které připravil závodník Petr Novák společně s X-teamem Bano, byly náročné i krásné a v cíli si je většina závodníků pochvalovala. Poprvé se s českou elitou Xterry přijel porovnat přední klasický triatlet Martin Krňávek.
15.07.2007 - Petr Mach
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Karel Zadák se posunul na čelo Twin Xterra Czech Tour

V Českém poháru terénních triatlonů Twin Xterra Czech tour se po nedělním závodě na Hluboké měnil vedoucí muž pořadí. O první místo přišel Míra Podborský z týmu Tri LAMY, ale vystřídal jej Karel Zadák ze stejného oddílu. Mezi ženami byla už potřetí neporažena Ivana Loubková a upevnila si tak vedení v celém seriálu.

Hlubocká Xterra je připravena

Už v neděli startuje pošesté Xterra na Hluboké, největší terénní triatlon v Čechách. Také letos pořadatelé připravili několik změn, které závod oživí. Mění se centrum závodu. Minulý rok bylo na fotbalovém hříšti, letos bude depo i cíl závodu umístěn v těsné blýzkosti mostu přes Vltavu.

Kubíček se vrátil k vládě nad Xterrou

Praha – V premiéře Xterry na pražských Žlutých lázních potvrdil Jan Kubíček návrat na pozici jedničky českého terénního triatlonu. Porazil tu svého přemožitele z mistrovského závodu Karla Zadáka, třetí skončil běžec na lyžích Petr Novák. Mezi ženami kralovala podle očekávání vedoucí v průběžném pořadí série Ivana Loubková.
01.07.2007 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Druhá letošní Xterra se jela na Orlíku

Po náročném mistrovství republiky v Hostivaři, přišlo odlehčení v podobě Maxidek Triatlon Orlík, ten se letos konal v rekreačním středisku Štědronín pár kilometrů od hradu Zvíkov. Více než 130 závodníků absolvovalo tři disciplíny. Po úvodním 800 metrovém plavání následovala 18 km dlouhá cyklistika a na závěr se ještě 5 km běželo.
17.06.2007 - Petr Mach
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Xetrra mistrovské tituly se rozdavali v Praze

První závod Českého poháru XTERRA a hned mistrovství republiky. Takový náboj měl sobotní závod u Hostivařské přehrady v Praze, kde panovalo tropické podnebí. Své první vítězství tam vybojoval Karel Zadák z oddílu Tri Lamy Brno, ovšem vítězem celého dne se stala Eva Skalníková. Ženy totiž startovali 21 minut před muži a Skalníková byla v cíli o 10 sekund před Zadákem.
10.06.2007 - Petr Mach
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

SAMUEL ve Sloupu doplatil na vandaly

Druhý ročník RESPIRO SAMUEL XC triatlonu se konal 2.6. ve Sloupu v Čechách. Na start tohoto terénního závodu se postavilo 50 účastníků všech výkonnostních kategorií a všichni se těšili na pěknou trať i na to, že počasí po ranním dešti nastaví svou přívětivou tvář.
04.06.2007 - Miroslav Kronika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Xerra MČR v Hostivaři

V sobotu 9. června naostro startuje letošní TWIN XTERRA CZECH TOUR tradičním závodem v pražské Hostivaři, která je letos navíc mistrovstvím republiky. Český pohár tvoří celkem 10 závodů, které doplňuje ještě 6 závodů XTERRA Challenge.
03.06.2007 - Petr Mach
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Máme tři XTERRA Mistry Evropy

Při sobotním závodě XTERRA Italy na Sardinii obhájil Olivier Marceau svůj titul mistra Evropy z posledního šampionátu, který se jel už v roce 2004 na Hluboké. Mezi ženami zvítězila Maďarka Ester Erdelyi. V různých kategoriích se na Sardinii představilo celkem 13 Čechů a jeden Američan žijící v Praze, kteří dohromady získali 5 medailí.
27.05.2007 - Petr Mach
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Po dlouhém čekání přichází Xterra

Za tři týdny startuje v Praze první závod letošního Českého poháru XTERRA. Kolotoč deseti akcí bude probíhat až do září, to tedy pro závodníky znamená absolvovat skoro každý týden jeden závod. Český pohár navíc doplňuje 6 akcí XTERRY Challenge, do které patří i MTB maratony, sprint triatlony a závod štafet.
18.05.2007 - Petr Mach
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

ME Cross Triatlon , Ibiza

Ibiza – španělský ostrov ve Středozemním moři se stal místem, kde se ITU resp. ETU pustila do křížku s další soukromou organizací v boji o závodníky. Tentokrát na pořadu dne nebyl Ironmann, ale terénní triatlon, nebo chcete-li triathlon cross či snad Xterra, vše je správně ….. a znamená totéž.
03.05.2007 - Ivo Grabmüller
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Na Hluboké to bude letos jinak

Otec a nově i matka XTERRY u nás, Michal Piloušek vás chce seznámit se situací kolem závodu na Hluboké, který bude letos probíhat trochu jinak než v minulých letech. (převzato z www.xterra.cz)
02.05.2007 - Michal Piloušek
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Czech Diskuze

Vejvoda popisuje závod v tropickém ráji aneb připadal jsem si jako US mariňák

Je prave presne 5 hodin od chvile, kdy jsem dokoncil svuj nejkrasnejsi zavod v zivote - Xterru Saipan 2007! Pokusim se popsat, jak to probihalo. Urcite to bude trochu chaoticke, to kvuli spouste super zazitku. Start byl uz v 8.00 rano [v CR patek 11 v noci - casovy posun jsem zvladl OK]. Na Micro Beach jsem se dopravil cca 10km na kole spolecne s Australskym profikem Andrew Nobelem
19.03.2007 - Petr Vejvoda
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Vejvoda je na Saipanu - první zážitky

První informace z Pacifického ostrova Saipan, kde se koná premiérový závod Xterra Global Tour 2007 nám zaslal Petr Valvoda.
15.03.2007 - Petr Valeš
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Kam na svatební cestu? Co takhle Xterra na Saipanu

Petr Vejvoda, závodník v Xteře a v minulosti i účastník MS na Maui, se vydal na svatební cestu na exotický ostrov Saipan v souostroví Severní Mariany. Zcela náhodu náhodou zjistil, že se právě o víkendnu v této lokalitě koná úvodní podnik SP Xterra Global Tour.
13.03.2007 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Kalendář Českého poháru XTERRA 2007

XTERRA Czech Tour zná svůj kalendář na rok 2007, kromě prověřených akcí se v něm objevují dva nové závody, které se pojedou v červenci v Ostrově nad Ohří a v Brně. XTERRA Czech, která se již pošesté uskuteční na Hluboké, vyměnila svůj tradiční termín z konce června na 7. července, tato změna by jí měla přivést ještě větší zájem ze strany závodníků i diváků.
24.01.2007 - Petr Mach
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Na Hluboké proběhlo vyhlášení Czech Xterra Tour 2006

Sobotní večer znamenal pro všechny závodníky, kteří se toto léto účastnily závodů XTERRY, velkou slávu. Sešli se na Hluboké v restauraci Solidní šance, aby oslavili a uzavřeli úspěšnou sezónu a převzali si prestižní ocenění za umístění v celkovém pořadí Českého poháru. XTERRA se letos jela na devíti místech po celých Čechách a dokonce jedna z nich se odehrála v Německu.
26.11.2006 - Petr Mach
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Defekty připravily Zadáka o primát české jedničky na Maui

Karel Zadák zažil letos fantastickou sezónu s řadou skvělých umístění a vše chtěl potvrdit na havajské Xteře. Závod se mu však nevydařil dle představ a skončil na 55.místě a navíc jen těsně mu utekl primát o českou jedničku. Nebýt dvou defektů mohl v celkovém hodnocení dopadnou lépe, ale na kdyby se na Maui nehraje.
30.10.2006 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Hawaii Diskuze

Carter je Mistrem světa v terenním triatlonu

W a i l e a - M a u i / H a v a j - Hamish Carter z Nového Zélandu a Kanaďanka Melanie McQuaidová vyhráli v neděli na Havaji 11. XTERRA World Championship, tedy mistrovství světa v terénním triatlonu. Carter letos již jedno mistrovství světa absolvoval, před měsícem skončil v Lausanne při ITU šampionátu v silničním triatlonu druhý.

V Liberci zvítězil Petr Novák

Závěrečný závod XTERRA Czech Tour se jel v sobotu v Liberci u Harcovské přehrady. Nemilosrdné tratě ještě zkomplikovalo deštivé počasí z minulých dní. Podruhé v letošní sezóně zvítězil lyžař Petr Novák a mezi ženami loňská šampiónka Šárka Grabmüllerová.
04.09.2006 - Petr Mach
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Xterra v Žitavě, Kubíček 2. místo

Honza Kubíček obsadil 2. místo na německém poháru Xterra v Zitavě. Jen o 40 vteřin doběhl před ním do cíle domácí star R. Dietz, třetí pak skončil T. Jiránek. První závod třídílné německé série XTERRA se jel dnes, v sobotu 19. srpna, na česko-německém pomezí v Lužických / Žitavských horách v Žitava u Olbersdorfer See.
19.08.2006 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Kubíček za prvním místem zaostal jen 90 sekund

XTERRA DENMARK - Honza Kubíček (Koma Racing Team) se zúčastnil dalšího podniku evropské tour Xterra Denmark v Arhusu, kde se na start postavilo zhruba 110 borců. Za vítězným Lebrunem zaostal jen 90 sekund a skončil na 5.místě.
14.08.2006 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Xterra okolo Hradce

Po delší přestávce pokračovala v Hradci Králové XTERRA Czech Tour svým sedmým závodem. Po napínavém souboji byl na cílové pásce první Petr Novák, druhý skončil Tomáš Jiránek. Na start XTERRY okolo Hradce se postavilo bezmála 150 závodníků včetně několika účastníků štafet, mezi které se zařadil například mistr ČR v MTB maratonu Martin Horák nebo člen silničního profi pelotonu Jan Hruška.
14.08.2006 - Petr Mach
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Xterra Denmark 2006

Uháním ve vypůjčeným Vitu od bráchy odpoledním Brnem vostošest. Musím si vyzvednout ještě bajka v bikezone, kde mi nandávali nový Xtéčkový kliky a Lxovou přehazku a v šest na Palačáku už startuje kocourkův středeční běžecký závod. Po závodě jedu rovnou pro Tomáše a Lukina do Lískovce a pak do Popůvek pro lamu Karlose. U Kódla mi Renča ještě stihne udělat super-výbornou omeletu, zatímco Tomáš s Lukinem jedou pro zapomenutý kravský zvonec, kterým nás chtěj hecovat při závodě.
14.08.2006 - Richard Kolář
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Adventure Tri ve Skotsku vyhrál jihoafričan

Elitní závod v adventure triatlonu, kde se jede cyklistická část stejně jako v Xteře na horském kole, proběhl o uplynulém víkendu ve skotském Aberdeenu. Na start Visit Scotland Adventure Tri se postavilo 20 mužů a 15 špičkových žen. Z Čechů startoval pouze František Žilák, který byl pozván pořadateli na základě jeho sedmého místa z červnového závodu XTERRA Czech.
14.07.2006 - Petr Mach
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Xterru na Hluboké vyhrál Lebrun, Mistrem ČR je Kubíček

H l u b o k á n a d V l t a v o u – Pátý ročník závodu XTERRA Czech se jel v sobotu na tratích v okolí Hluboké nad Vltavou. Na start se opět postavila hvězdy XTERRA scény v Evropě, které doplnila ještě celá řada českých závodníků, ti závodili o České mistrovské tituly v terénním triatlonu.

Xterra Czech 2006 příprava na závod a závod

Sobota 17.6. nebyla pro sport ideálním dnem – nevyšlo to, mě na Orlíku ani fotbalistům v Německu – to jsou dva jasné důkazy. Proto byl před námi reparát. Kopačkám se ve čtvrtek nepovedl, mě se v sobotu na Hluboké závodilo příjemně a mám ze závodu dobrý pocit. Jen v k krátkosti k tréninku mezi Orlíkem a Hlubokou, jak jinak než v krátkosti, taky ho už moc nebylo. V neděli jsem se pěkně projel ve zvlněném terénu a nabral chuť do dalšího tréninku a v pondělí jsem si lehce zaplaval.
27.06.2006 - Petr Vejvoda
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Czech Diskuze

Xterra na zámku: Vládl mistr světa Lebrun

Hluboká nad Vltavou - V bílé kombinéze s duhovými proužky proťal francouzský mistr světa Nicolas Lebrun jako první cílovou pásku hlubocké Xterry, světové kvalifikace na havajský šampionát v terénním triatlonu. Druhý Jan Kubíček se mu výtečnou stíhací jízdou na kole ve schwarzenberské oboře sice přiblížil, ztratil však příliš mnoho sil, aby mohl zaútočit ještě v běhu.
25.06.2006 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Czech Diskuze

MAXIDEK Triatlon Orlík na vlastní kůži, Petr Vejvoda

Tak Xterra Czech Tour 2006 se nám konečně pěkně rozjela – po dlouhém čekání od duatlonu v Karlových Varech tady máme Hned čtyři závody za sebou – po výjimečně suché Hostivaři to je premiérově Orlík následovaný Hlubokou (s narychlo přesunutým Mistrovstvím ČR) a kvarteto závodů zakončuje první červencovou sobotu Konopiště. Taky si pak dáme znovu dlouhou pauzu až do půlky srpna, kdy se jede závod v Hradci Králové.
21.06.2006 - Petr Vejvoda
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

MAXIDEK Triatlon Orlík z pohledu závodníka

O víkendu se na Orlické přehradě v Červené nad Vltavou konal závod MAXIDEK Triatlon Orlík 2006, zařazený do serie závodů Czech Xterra Tour. Své dojmy ze závodu nám zaslal jeden ze závodníků, který se umístil v první třetině výsledkové listiny.
19.06.2006 - Miroslav Kalina
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Kubíček zvítězil i na Orlíku

V sobotním závodě XTERRA Czech Tour, který se jel v Červené nad Vltavou u Orlického jezera se nejlépe vedlo Honzovi Kubíčkovi, který tak prodloužil svou sérii neporanitelnosti na českých tratích XTERRY. Na 750 metrech plavání, 15 km horského kola a 5 km běhu se Kubíček zdržel pouze hodinu a 5 minut a druhému Jiránkovi utekl o necelé 2 minuty. Mezi ženami tentokrát dominovala Šárka Grabmüllerová.
18.06.2006 - Petr Mach
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Kubíček obhájil vítězství v Xteře

Druhý závod české série v terénním triatlonu ozdobila rekordní účast. Jasné panování na domácí Xterra scéně potvrdil Jan Kubíček. V sobotu vyhrál druhý závod české série v terénním triatlonu v Praze na Hostivaři. „Ale byla to dřina, fakt jsem si dával,“ říkal pro protnutí cílové linie...
11.06.2006 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Xterra Sadská - zrušeno

Vážení závodníci. Vím, že ty co se chystali na Czechman Xterru do Sadské určitě nepotěším, ale z osobních důvodů a po dohodě s Michalem Pilouškem musím závod odvolat. Samotného mě to mrzí, ale někdy to tak v životě je. Přeji vydařené ostatní závody a ještě než mě zahrnete kritikou, tak vemte v potaz moje pořadatelské počiny v minulosti...
07.06.2006 - www.eplavani.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Češi bodují v Evropském poháru Xterra

Druhý závod Evropského poháru se jel v neděli na italském ostrově Sardinie opět s českou účastí, na start se postavilo celkem 12 reprezentantů České republiky. Nejlepší z celé výpravy byl Tomáš Jiránek, který zopakoval 8. místo Jana Kubíčka z XTERRA France z minulého týdne.
05.06.2006 - Petr Mach
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Xterra France 2006 - evropská Hawaii

První závod European Xterra Tour 2006 byl odstartován v sobotu 27.května na prosluněném pobřeží francouzské riviery na pláži v Dramontu poblíž městečka Saint Raphael. Francouzské Xterra premiéry se ujal sám velký Olivier Marceau, který tento závod organizoval společně s triatlonovým klubem Saint Raphael.
30.05.2006 - Richard Kolář
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Xterra Czech: chystají se další změny

Červnový závod světového poháru XTERRA v Hluboké nad Vltavou se letos pojede na pozměněných tratích. Drobné úpravy povedou ke zkvalitnění celé akce, která již od svého prvního ročníku v roce 2002 stojí na nejvyšším stupínku triatlonových závodů u nás a drží se stále i ve světové špičce závodů XTERRA. Pořadatelé chtějí překvapit účastníky hlavně novou a zajímavější tratí cyklistiky.

MČR v terénním duatlonu na vlastní kůži

Kolo je čistější než nové, nové pláště, nový řetěz, bowdeny, lanka, vše se leskne. Nové tretry, vyprané běžecké boty, prostě totálně vymazlená výbava pramenící ze stavu natěšení na novou sezónu. Jediný Xterra duatlon mezi triatlony v rámci Českého poháru Xterra Czech Tour je pro mne jedinečnou příležitostí urvat nějaké slušné body, než se začnu trápit při závodech ve vodě.
02.05.2006 - Petr Vejvoda
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Xterra duatlonovým mistrem se stal Kubíček

K a r l o v y V a r y / B ř e z o v á - Loňský suverén XTERRA Czech Tour Jan Kubíček, který skončil minulý rok v Karlových Varech po defektu čtvrtý, byl tento rok s výsledkem mnohem spokojenější. Už těsně po startu ovládl celé startovní pole a získal svůj první titul mistra ČR v terénním duatlonu. V sobotním závodě panovala mezi ženami stálice českého duatlonu a zimního triatlonu, Šárka Grabmüllerová, která brala titul již podruhé.
02.05.2006 - Petr Mach
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Xterra v Karlových Varech

První ostrý závod XTERRA Czech Tour se kvapem blíží, již v sobotu 29. dubna se v Březové u Karlových Varů uskuteční tradiční závod na duatlonových tratích. Třetí ročník XTERRY v Karlových Varech se opět pojede jako mistrovství ČR v terénním duatlonu. Start a cíl závodu je opět v areálu hotelu Starý mlýn a také tratě kola a běhů zůstaly nezměněny. Závod se odehraje v lázeňských lesích, na tratích 6 km běh, 22 km MTB a 3 km běh. Tratě nejsou nijak extrémně náročné a závod si může vyzkoušet opravdu každý. Lahůdkou pro závodníky i diváky bude závěrečný patnáctimetrový brod přes říčku Teplou.
21.04.2006 - www.eplavani.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Havajská Xterra dívčíma očima

Budík mám na šestou, vstát mi nedělá problémy, stejně už skoro nespím. Paní domácí se se snídaní překonává, zdařile eliminuje jindy všudypřítomné tuky a předkládá suché palačinky s kousky jahod, které doplňuji ananasem a kiwi. Balíme vše potřebné, hlavně hodně vody a přesouváme se na Slimem nacpaných ořích do dějiště závodu, což je asi 10 km. (Radka Bičištová)
02.11.2005 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Hawaii Diskuze

V pekelném žáru na úpatí sopky

Wailea - Duha přivítala na startu více než 500 účastníků 10. mistrovství světa Xterra v terénním triatlonu na havajském ostrově Maui. Barvy mistrů světa v její záři navlékl poprvé Nicolas LeBrun z Francie a Melanie McQuaidová z Kanady - první v žena v historii, která má již druhé zlato. Oba vydělali 25 000 dolarů.
24.10.2005 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Hawaii Diskuze

Xterra World Championship 2005

W a i l e a (Havaj) - V nejsilnějším startovním poli, jaké kdy XTERRA zažila se dokázal prosadit Francouz Nicolas Lebrun a získat titul světového šampióna. Mistrovství světa XTERRA se včera jelo už podesáté tradičně na havajském ostrově Maui.

Havajská Xterra startuje. Už po desáté

Výstřel z Kahunova děla na pláži ve Wailea na havajském ostrově Maui odpálí v neděli ráno desáté vydání mistrovství světa Xterra v terénním triatlonu. Více než 500 účastníků, vzešlých z téměř stovky kvalifikačních závodů po celém světě včetně Česka, vyrazí pod heslem Live more na drsnou prověrku schopností na úpatí sopky Haleakaly.
21.10.2005 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Hawaii Diskuze

XTERRA World Championship, neděle 21hod

W a i l e a / M a u i / USA – V neděli startuje ve 21:00 našeho času Nissan XTERRA World Championship. XTERRA mistrovství světa se jezdí každý rok na stejném místě, už podesáté přivítá závod havajský ostrov Maui. Závodit do tropického ráje přijelo na šest set sportovců z pětadvaceti zemí světa.

XTERRA MS: bojovat bude rekordní počet čechů!

Každoroční světový šampionát XTERRA hostí pravidelně koncem října havajský ostrov Maui. Pokud chcete na nejslavnějším závodě XTERRA startovat, potřebujete získat kvalifikační místo na některé akci ze světové série. Jedním z kvalifikačních závodů byl i červnový Brave XTERRA Czech v Hluboké nad Vltavou. Tento rok v kvalifikačním sítu uvízlo 35 Čechů

XTERRA GERMANY: KUBÍČEK TŘETÍ

c h w a r z w a l d / T i t i s e e (Německo) – V malebném lázeňském městečku Titisee se pod názvem XTERRA Germany uskutečnilo o víkendu finále XTERRA European Tour. V elitní kategorii byl bez přítomnosti Švýcara Oliviera Marceau favoritem Francouz Nicolas Lebrun, který svoji pozici potvrdil vítězstvím závodu. Naším želízkem v ohni se ukázal Honza Kubíček, který vybojoval výborné třetí místo za úřadujícím mistrem světa, Španělem Eneko Llanosem
13.09.2005 - Petr Mach
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

OKOLO HRADCE SE PROHÁNĚLI XTERRÁCI

H r a d e c K r á l o v é – Letošní poslední závod Brave XTERRA Czech Tour vyhrál na hradeckém koupališti Biřička Tomáš Jiránek. Bylo to jeho třetí letošní vítězství v Českém poháru a zajistil si tím druhé místo v celkovém pořadí. V ženách zvítězila Ivana Loubková. Po devíti stech metrech plavání vyjeli závodníci na pět kilometrů dlouhý cyklistický okruh. Na, pro xterrové závody atypickém, málo členitém terénu se strhla divoká honička.
06.09.2005 - Petr Mach
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

XTERRA OKOLO HRADCE

Poslední závod ze série Brave XTERRA Czech Tour 2005 se pojede tuto sobotu v Hradci Králové, v areálu Biřička. Ve věkových kategoriích budou rozdány materiální ceny od firmy Cyklomax s.r.o., oficiálního dovozce kol Rock Machine, v kategorii elite ceny finanční. Na závěr bohaté sezóny pořadatelé pro závodníky připravili zajímavé a zábavné tratě.
01.09.2005 - Petr Mach
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Xterra má nové mistry ze šumavských hvozdů

Přední Výtoň - Favorité dominovali domácímu šampionátu v terénním triatlonu Xterra na Lipně. Vývoj závodu měl podobný scénář mezi muži i ženami. Jan Kubíček a Eva Skalníková na horském kole brzy stáhli mírnou ztrátu z plavání a až do cíle jen zvyšovali svůj náskok. V pohraničních hvozdech pořadatelé natáhli náročné a dlouhé, ale nádherné tratě. "Jeden z nejtěžších, ale taky nejkrásnějších závodů," pochvaloval si vítěz 25letý Jan Kubíček, který obhájil titul - získal ho už potřetí ze čtyř ročníků.
28.08.2005 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

MČR Xterra podruhé v Přední Výtoni

Brave XTERRA Czech tour pokračuje mistrovstvím České republiky v terénním triatlonu. Lipenská přehrada v Přední Výtoni hostí mistrovský podnik už podruhé. Vloni vyhráli Jan Kubíček a Šárka Grabmüllerová. Závodit se bude ve stejných objemech jako v minulých letech. Po kilometrovém plavání v Lipně následuje 30 kilometrů na horském kole a na závěr se poběží devítka.
23.08.2005 - Petr Mach
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Xterra v Kersku: Padly rekordy

Sadská - Premiéra Xterry, terénního triatlonu v kerském lese, byla výtečná! Skoro dvě stovky účastníků a odměny 21 000 Kč stanovily rekordy letošního ročníku série českého poháru. Šestý triumf si připsal Jan Kubíček. „Ještě jeden a budu jako Armstrong,“ smál se. „Ale srovnávat se s ním budu moci až to dokážu na Havaji,“ dodal pak vážněji.
15.08.2005 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Premiéra Xterry v Sadské

Sadská - V kerském lese se na sobotu chystá lákavá premiéra. Pořadatelé tradičních dlouhých triatlonů a nyní čerstvě i jarního půlmaratonu, nachystali 1. ročník Czechman Xterry, závodu v terénním triatlonu. V terénu, v polabské rovině? „Tratě jsou podobné evropské sérii v písečných dunách v nizozemském Kijkduijnu,“ říkají znalci. „Rovina jen zdánlivá
10.08.2005 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Kubíček má pátý triumf v Xteře /Opava/

Opava - Vítězné tažení Jana Kubíčka českou Xterrou pokračuje. Triatlonista Koma racing teamu vyhrál 8. závod série českého poháru v terénním triatlonu v Opavě, letos už zaznamenal pátý triumf. „Bylo to hodně těžký, ale naučil jsem se už jezdit i na blátě,“ říkal. Mezi ženami byla nejlepší Kateřina Loubková, bývalá juniorská reprezentantka v duatlonu.
08.08.2005 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Xterra v Opavě

V sobotu, se opět po roce, sjede do Opavy celá česká špička závodníků XTERRA doplněná místní borce a závodníky z blízkého Polska. U Stříbrného jezera je na programu osmý závod z dvanáctidílné série BRAVE XTERRA Czech Tour. Sedmisetmetrovým plaváním se začíná, následuje 25 kilometrů na horském kole v lesoparku Palhanec a v blízkosti hranic s Polskem.
02.08.2005 - Petr Mach
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Kubíček a Skalníková suverénně

Nové Město na Moravě - Až na stupně vítězů vylétl na dvojnásob domácích tratích Martin Koukal. V místech, kde se v zimě prohání na lyžích a odkud nedaleko bydlí, obsadil třetí příčku v sedmém díle domácího seriálu v terénním triatlonu. To je jeho druhý nejlepší výsledek v životě - před dvěma lety vyhrál v Adršpachu. Téměř stočlennému poli kralovali ve spalující výhni favorité
31.07.2005 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

XTERRA Vysočina, Vabroušek na startu

Již potřetí se pojede tuto sobotu 30. července XTERRA v Novém Městě na Moravě. Lákadlem pro diváky i závodníky je start špičkového triatleta Petra Vabrouška. Vabroušek je specialista na Ironmanské tratě, XTERRU vyzkouší poprvé.
26.07.2005 - Petr Mach
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Xterra v Bílých Karpatech

Na úpatí Bílých Karpat se v sobotu (16.7.) rozjede další, již šestý, díl seriálu BRAVE XTERRA CZECH TOUR 2005. Ve slovenské Skalici se pojede závod Českého poháru v terénním triatlonu podruhé. Pouze několik kilometrů od českého Hodonína je krásné historické město Skalica a příměstská rekreačně-turistická oblast
13.07.2005 - Petr Mach
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Rakouská Xterra: Výtečný Kubíček byl v Alpách třetí

Achensee (od zvláštního zpravodaje MF Dnes) - Alpské vrcholy v Tyrolích zdolávali triatlonisté při třetím díle evropské série Xterry, seriálu v terénním triatlonu. Drsné rakouské tratě zvládli nejlépe Francouz Nicolas Lebrun a Renate Bucherová ze Švýcarska. Ze třináctky Čechů v téměř dvousetčlenném poli zazářil třetí Kubíček, devátý Žilák a také Bulířová, která vyhrála věkovou kategorii 25-29 let.
11.07.2005 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Xterra na Konopišti: Jiránek a Bulířová

Benešov - Noví panovníci byli v sobotu korunováni na konopišťském zámku. Zdejší premiéru Xterry, českého poháru v terénním triatlonu, vyhráli v dešti, bahně a téměř stočelnném závodním poli Tomáš Jiránek a Kamila Bulířová.
03.07.2005 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Xterra Italy: Marceau stale vladne

Villacidro - Olivier Marceau, kral z Hluboke a Francouz se svycarskym pasem, triumfoval i o tyden pozdeji ve druhem zavode European Xterra tour na Sardinii, ackoliv musel startovat na vypujcenem kole od reditele zavodu Trudiho. Jeho bike totiz zustal nekde na letisti... Mezi zenami se radovala predlonska svetova sampionka Melanie McQuaidova.
27.06.2005 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Xterra Czech: Kubíček třetí, vládli horalové ze Švýcarska

Hluboká nad Vltavou - Helvétský kříž zavlál nad novorenesančním zámkem na Hluboké. Českou Xterru, světovou kvalifikaci pro šampionát na Havaji, vyhráli Olivier Marceau, ten podle očekávání a zcela nečekaně Renate Bucherová. Z Čechů byl nejlepší třetí Jan Kubíček, který zastoupil Jana Řehulu.
18.06.2005 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Czech Diskuze

Xterra na Hluboké: Šampioni i hobíci jedou o Havaj

Hluboká nad Vltavou - Mistři světa proti tátům od rodin, co jen rádi šlapou na biku. Největší a nejpopulárnější triatlon v Česku startuje v sobotu. Brave Xterra Czech, světová kvalifikace pro Havaj v terénním triatlonu a první podnik pětidílné European tour, očekává až čtyři stovky závodníků včetně světových es.
16.06.2005 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Czech Diskuze

BRAVE XTERRA CZECH: Mnoho novinek…

Přečtěte si pár řádků od ředitele závodu Michala Pilouška… Největší letošní novinkou našeho závodu BRAVE XTERRA CZECH 2005 je umístění centra závodu s depem, cílovou bránou i monumentálním pódiem do prostoru městského koupaliště v Hluboké nad Vltavou. Je to sice jen pár set metrů od původního místa, ale mnoho věcí se nám tím zjednodušilo a ubylo spousta starostí.

Skalníková utekla mužům, Koukal šel na šití, stíhačku vyhrál Kubíček

Praha - Ani hustý déšť a nejdrsnější tratě nesebraly pražské Xteře primát nejpočetněji obsazeného domácího závodu série Brave Xterra Czech tour 2005 v terénním triatlonu. V sobotu se jel v Praze na Hostivařské přehradě letos už pátý podnik. Více než 150 závodníků se ukázalo na tratích Xterra easy pro příchozí i hlavního závodu.
05.06.2005 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

V LIBERCI ZVÍTĚZIL KUBÍČEK

L i b e r e c - Série BRAVE XTERRA CZECH TOUR 2005 pokračovala víkendovým závodem u Harcovské přehrady v Liberci. Letos se poprvé plavalo a to přilákalo spoustu nedočkavců, voda měla pěkných 16°C. XTERRU v Liberci vyzkoušeli i lyžařští reprezentanti Martin Koukal a Kamila Rajdlová
25.05.2005 - Petr Mach
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Koukal dojel v Xteře šestý

Liberec - Lyžařští reprezentanti Koukal a Rajdlová zpestřili libereckou premiéru Xterry, kterou zahájil třetí ročník domácí série Czech Xterra tour v terénním triatlonu. Kralovali favorité, čerstvý držitel týmového zlata z evropského šampionátu Jan Kubíček a triatlonová naděje Radka Vodičková.„Bylo to něco šílenýho,“ hekal dlouho únavou ohnutý šampion Martin Koukal
23.05.2005 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

XTERRA V LIBERCI

V sérii BRAVE XTERRA CZECH TOUR 2005 se letos už uskutečnily dva duatlonové závody v Karlových Varech a v Týně nad Vltavou, ale první letošní terénní triatlon se chystá až na neděli 22. května. V Liberci bude XTERRA poprvé v historii a bude to určitě zajímavý start do triatlonové sezony. Centrum závodu a hlavní dění bude soustředěno na pláži u vodní nádrže Harcov.
13.05.2005 - Petr Mach
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Xterra s brodem: Možná přijede i Bauer

Karlovy Vary - Bitva o první tuzemský titul v Xterra-duatlonu se strhne v sobotu v Březové. A možná že ho zpestří účast Lukáš Bauera, běžkařského šampiona. Zpestřením náročných kopcovitých tratí (6 km běh - 22 km horské kolo - 3 km běh) bude brod v úvodu druhého běhu. „Čeká dvacet metrů překonávání vody, která má jedenáct stupňů, nejhlubší místo má metr deset,“ hrozí Martin Pejsar, ředitel závodu.
06.05.2005 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

NA XTERRU DO HOSTIVAŘE…!

Další ostrý závod ze seriálu BRAVE XTERRA CZECH TOUR se pojede v sobotu, 4. června v Praze u Hostivařské přehrady. Závodníci si mohou otestovat aktuální formu a porovnat ji s ostatními soupeři před hlavním závodem sezóny, který se pojede o čtrnáct dní později v Hluboké nad Vltavou jako součást světového a Evropského poháru XTERRA.
01.05.2005 - Petr Mach
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Premiéra Mistrovství ČR v terenním duatlonu

Březové u Karlových Varů, před hotelem Starý Mlýn, vypukne v sobotu 7. května druhý duatlonový závod letošního seriálu BRAVE XTERRA CZECH TOUR, který je zároveň historicky prvním mistrovstvím ČR v terénním duatlonu. V Karlových Varech se závodilo i vloni. To tu vyhrál svůj první závod XTERRy Tomáš Jiránek, který by měl být favoritem i letos
29.04.2005 - Petr Mach
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

První Xterra v Týně nad Vltavou

T ý n n a d V l t a v o u - V sobotu odstartoval již třetí ročník seriálu Brave XTERRA Czech Tour. První závod se jel v Týně nad Vltavou na duatlonové trati. Loňský vítěz Českého poháru v terénním triatlonu František Žilák začal letos sbírat body hned od začátku, s přehledem bral vítězství před XTERRA nováčkem Petrem Kaslem z KOMA Racing Teamu
18.04.2005 - Petr Mach
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Češi vezou dva tituly mistrů světa v Xteře

Wailea - Nejtěžším závodem dosavadní devítileté historie byl nedělní světový šampionát Xterra v terénním triatlonu na havajském ostrově Maui. "Z vody hned do kopců, šílené," úpěla Melanie McQuaidová, loňská šampionka, letos druhá. Po 1500 m plavání v Pacifiku čekal 455 borců vzešlých ze 78 kvalifikačních závodů po celém světě téměř kilometrový běh pískem o depa. A odtud vyrazili na horských kolech rovnou do srázů sopky Haleakaly.
25.10.2004 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Hawaii Diskuze

Drsná Xterra vyvrcholí na Havaji

Wailea - Triatlonová sezona vrcholí pod havajským sluncem. Světový šampionát Xterra v terénním triatlonu startuje podeváté v neděli, týden po Ironmanovi, na sousedním ostrově Maui.Ve vražedném žáru na úpatí sopky Haleakaly se setká na pět stovek nejlepších závodníků ze seriálu 46 kvalifikačních podniků po celém světě. České mistrovství Evropy na Hluboké zde bylo americkými majitely značky vyhodnoceno jako jeden z nejlepších závodů sezony.
22.10.2004 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Hawaii Diskuze

XTERRA MS: Těsně před startem

21.10.) Wailea / Havaj - XTERRA mistrovství světa, kterým tuto neděli vyvrcholí XTERRA Global Tour a série jedenasedmdesáti kvalifikačních závodu je právě před branami. Na havajském ostrově Maui je již všechno přichystáno i naší početná výprava, kterou tvoří dvacet závodníků, už pouze dolaďuje formu. Želízky v ohni jsou dva profesionálové. Bronzový olympionik ze Sydney Jan Řehula a vítěz letošní E.ON XTERRA Czech Tour František Žilák. (Silvie Procházková)
21.10.2004 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Hawaii Diskuze

XTERRA MS: Bude chybět pouze Overend

Na start XTERRA MS se postaví pět bývalých vítězů. Chybět bude pouze cyklistický guru Ned Overend. Obzvlášť překvapivý je start vítězů z roku 1996 a 1997 Jimmyho Riccitella (40 let) a Mikea Pigga (41). Připojí se k nim i vítěz z roku 2000 Michael Tobin (40). Abychom ukončily výčet zkušených závodníků, nesmíme zapomenout na dosud velmi aktivního Othmara Brugger

MS XTERRA: Na Havaj Letos 21 Čechů

Invaze Čechů na Havaj pokračuje i letos. Po USA bude mít Česká republika společně s Německem a Japonskem na XTERRA mistrovství světa nejpočetnější zastoupení. Letos poprvé jedou z Čech na MS i tři ženy. Z 46 kvalifikačních závodů po celém světě vzešlo 400 závodníků, kteří se 24. října postaví na start devátého XTERRA World Championship. Jeden a půl kilometru

XTERRA LAKE TAHOE: Jan Řehula na desátém místě

pohoří Sierra Nevada se jelo mezinárodní mistrovství USA, které je zároveň předposledním závodem série závodů XTERRA Global Tour, závodníky již čeká pouze historicky deváté mistrovství světa XTERRA. Z vítězství se radoval stále ještě úřadující mistr světa Eneko Llanos (ESP) před Sylvainem Dodetem (FRA) a Josiahem Middaughem (USA).
29.09.2004 - Petr Mach
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Na startu bude i Jan Řehula, Xterra Lake Tahoe

V neděli 26. září startuje u jezera Lake Tahoe v Nevadě po čtvrté v historii XTERRA mistrovství USA. Nejoblíbenější závod XTERRA na americkém kontinentu je poslední generálkou před mistrovstvím světa, které se koná o měsíc později na Havajském ostrově Maui. Na odměnách se při závodě rozdá 110 000 $.
22.09.2004 - Petr Mach
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

XTERRA European Tour zná své vítěze

i t i s e e / N e u s t a d t – Závod XTERRA Germany byl posledním z pětidílné série Evropského poháru XTERRA. Z vítězství se radoval Olivier Marceau a domácí závodnice Katrin Helmcke. O druhé místo zabojoval mistr světa v XTERRA Eneko Llanos, který v cílové rovince předběhl Francouze Nicolase Lebruna.
20.09.2004 - Petr Mach
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Kubíček z Dukly je šampion v Xteře

Přední Výtoň - Dobíhal v klidu, s obrovským náskokem. Pak strhl cílovou pásku a mrštil jí o zem v divokém gestu radosti. Jan Kubíček z Dukly Praha se stal po dvou letech opět domácím šampionem v terénním triatlonu Xteře. "Řadím tenhle výsledek hodně vysoko, konkurence se zvyšuje," říká všestranný triatlonista. Tratě na Lipně byly podle něho hodně spravedlivé. Delší plavání, fyzicky i technicky
02.09.2004 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Xterra triatlon má nové české mistry

Přední Výtoň - Jan Kubíček a Šárka Grabmu¨llerová získali o víkendu tituly mistrů ČR v terénním triatlonu. Domácím šampionátem vyvrcholil druhý ročník série Czech Xterra tour, závodů v terénním triatlonu, jichž se za celou sezonu pravidelně účastnilo více než 500 závodníků. V okolí Lipna se závodilo za ideálního počasí a na spravedlivých tratích.
30.08.2004 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

XTERRA na desátou

í č a n y (14.8.) - XTERRA vehnala triatlonu do žil novou energii a vzniklo tak nejmasovější sportovní hnutí, které slavilo o víkendu své letošní jubileum. Desátého závodu Českého poháru v terénním triatlonu se v Říčanech u Prahy zúčastnil rekordní počet závodníků. Takřka 170 startujících v různých kategoriích poměřilo síly v osmisetmetrovém plavání, 28 kilometrech na horském kole a osmikilometrovém terénním běhu. Závod měl ještě jednu zvláštnost, byl vyhlášen jako druhé mistrovství České (XPG)
15.08.2004 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Desátý závod XTERRA, Říčany

Tuto sobotu 14.srpna se v Říčan u Prahy (Centrum Oáza u koupaliště Marvánek) bude konat desátý závod série E.ON XTERRA CZECH TOUR 2004, který je zároveň mistrovstvím ČR zdravotníků! Záštitu nad závodem opět převzal věhlasný kardiochirurg Prof. MUDr. Jana Pirka, DrSc. Rád bych Vás všechny pozval na 2. ročník mistrovství České republiky zdravotníků (XPG)
13.08.2004 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Xterra Nové Město na Moravě

Nové Město na Moravě - Potit se a svištět po lyžařských tratích se dá i v létě. V lese Ochoza v Novém Městě na Moravě pokračoval v tropických podmínkách český seriál v terénním triatlonu Xterra. A kromě evropského šampionátu na Hluboké zaznamenal rekordní účast téměř dvou stovek závodníků! Životní premiéru na nejvyšším stupni v Xteře okusil Jan Kubíček. Druhé místo stačilo Františku Žilákovi k zisku celkového prvenství v sérii za rok 2004 - zbývají ještě dva závody
31.07.2004 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Xterra dobyla i Slovensko

Skalica (Slovensko) - Pořadatel prvního slovenského závodu Xterra v terénním triatlonu Peter Hertl na domácí trati zvítězit nedokázal. Další triumf, letos již čtvrtý, slavil ve Zlatnícké dolině František Žilák - vedoucí muž seriálu E.ON Xterra Czech tour 2004.
19.07.2004 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Jiránkova vítězná premiéra

Jedovnice - Sedmým závodem pokračovala česká Xterra v Moravském krasu. Na břehu rybníka Olšovec v Jedovnici kraloval Tomáš Jiránek, objev letošní sezony vyhrál svůj první triatlon v životě! Navzdory rozmarům počasí nebyla ani voda tak studená. "Při plavání jsem se tradičně zahltil, ale brzy jsem to rozdýchal," smál se v cíli - letos vyhrál jen Xt duatlon v Karlových Varech.
18.07.2004 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

XTERRA Italy opět stříbro

Sardinské stříbro Jana Řehuly na dalším podniku XTERRA evropské Tour Po úspěšném absolvováni ME E.ON XTERRA Czech v Hluboké nad Vltavou, který se jel minulou sobotu též jako třetí závod XTERRA European Tour, získal v silné konkurenci Jan Řehula na XTERRA Italy opět stříbro s nepatrným odstupem za vítězem…. Závod byl situován do hornaté oblasti vnitrozemí s krásnou přírodou a subtropickým rostlinstvem. Plavalo se v průzračné vodě přehrady na (Xterra.cz)
05.07.2004 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Lebrun a Schaeferová se stali Evropskými šampióny

H l u b o k á n a d V l t a v o u – Mistrovství Evropy v terénním triatlonu E.ON XTERRA Czech, bylo pro české závodníky velmi úspěšné. Jen necelou minutu za vítězem skončil Jan Řehula, který je tak historicky prvním vicemistrem Evropy. Za ním skončil Špatněl David Henestrosa. Mistrem Evropy se stal loňský vítěz české XTERRy Francouz Nicholas Lebrun. (xterra.cz)
28.06.2004 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Czech Diskuze

Hluboká n. Vltavou XTERRA European Championship

Tiskové konferenci před premiérovým XTERRA European Championship se zúčastnila většina favoritů z řad mužů i žen a zástupci pořadatelů. Hned v úvodu oznámila marketingová ředitelka E.ON XTERRA Czech Tour a XTERRA European Championship, Ing. Silvie Procházková, že do závodu je přihlášeno více než 400 startujících a diváci budou mít možnost vidět 11 mistrů světa z minulých let z několika vytrvalostních disciplín (triatlon, duatlon, běžecké lyžování,atd.). Jedním z favoritů bude (Rudolf Slaba)
25.06.2004 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Czech Diskuze

Test z XTERRA Alpinismu…XTERRA Austria 2004

Mistrovství Rakouska a zároveň první závod série XTERRA European Tour 2004 hostilo tyrolské horské středisko Achensee. Startovalo se v nadmořské výšce 980 m. Na kritických 12 stupňů Celsia se ohřála voda v horském jezeře, které nezamrzá ani v zimě, proto bylo plavání zkráceno o polovinu na pouhých 500 metrů. Nejlépe si s chladnými vlnami Achenského jezera poradil Olivier Marceau, Francouz reprezentující Švýcarsko a třetí muž nedávného mistrovství světa v olympijském triatlonu. Na nadějné druhé pozici vylézal z vody český reprezentant a medailista (Xterra.cz)
22.06.2004 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

E.ON XTERRA CZECH – Mistrovství Evropy 2004

Tuto sobotu se koná v Hluboké nad Vltavou významná sportovní akce E.ON XTERRA Czech. Jde o Mistrovství Evropy v terénním triatlonu s účastí profesionálních i amatérských závodníků z celého světa. Sportovní areál v Podskalí zahájí svůj sportovní festival již v pátek, kdy v pět hodin odstartuje XTERRA CZECH RUN, tří a šestikilometrový běh pro veřejnost. Všichni, kdo si chtějí v pátek zazávodit se můžou zaregistrovat již od jedné hodiny ve sportovním areálu Hluboká nad Vltavou. (xterra.cz)
22.06.2004 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Czech Diskuze

Na pražské Xteře tekla krev a praskaly kosti

Praha - Jelo se ve městě a přece v nejdrsnějších terénech. Pátý závod letošní série E.ON Czech Xterra tour v terénním triatlonu, který se jel v okolí Hostivařské přehrady v Praze, přilákal rekordní počet téměř 150 účastníků. Třetí výhru v řadě vybojoval František Žilák z Cyklomax/Rock machine teamu. „Bylo to hodně náročný, fyzicky i technicky,“ řekl vyčerpaný v cíli. Na trati strávil téměř dvě hodiny, to byla skvělá příprava na červnový vrchol na Hluboké. Naopak vítěznou Xterra premiéru slavila
06.06.2004 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Žilák zopakoval úspěch z Opavy

R y c h n o v n a d K n ě ž n o u - Český pohár v terénním triatlonu skupiny E.ON pokračoval v sobotu závodem v Rychnově nad Kněžnou. František Žilák se radoval z druhého vítězství v sérii, které ho katapultovalo do čela celkového pořadí před Petera Hertla ze Slovenska a Pavla Michala z IVT Cyklo Domanín.Závod E.ON XTERRA CZECH TOUR 2004 Rychnov nad Kněžnou se odehrál v okolí (xterra.cz)
01.06.2004 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Olympionička Berková vyhrála terénní Xterru

Opava - Výhra v divokém terénu mezi bunkry z druhé světové války? Takovou olympijská reprezentantka v triatlonu Renata Berková získala poprvé. V rámci přípravy na olympiádu v Aténách se postavila na start terénního triatlonu - Xterry. Třetí závod domácí série E.ON Xterra Czech tour se jel jen pár metrů od jejího domu v Opavě. I v cíli na Horním náměstí v centru v rámci oslav 780. výročí města, byla první. „Bylo to opravdu z plného tréninku, ráno jsem plavala dvě hodiny
22.05.2004 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Berková se chystá na Xterru

Olympionička Renata Berková bude hlavní hvězdou Xterry v Opavě. "Trať mám tři kilometry za domem," těší se. Seriál off-roadových závodů E.ON XTERRA CZECH TOUR pokračuje v sobotu třetím závodem. Jeho příznivci se po dvou duatlonech poprvé utkají v kompletním triatlonu. "Voda ve Stříbrném jezeře má osmnáct stupňů, teplota snad vydrží," láká na start ředitel závodu Petr Svoboda.
21.05.2004 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Ohlédnutí za sobotní Xterrou v Karlových Varech

Druhý závod Českého poháru v terénním triatlonu skupiny E.ON se o víkendu konal v nádherném prostředí Březové u Karlových Varů. Pořadatelé zajistili perfektní zázemí v areálu hotelu Starý mlýn, jehož sportovně smýšlející majitelé, bratři Pažďorové se sami aktivně podíleli na uspořádání celé akce. XTERRA se tentokrát jela ještě bez plavání, pouze jako duatlon a to hrálo bikovým specialistům do karet. Po prvním běhu byl v čele bývalý juniorský reprezentant v (XPG)
12.05.2004 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Jiránek ovládl Xterru

Karlovy Vary - Jak zorganizovat závod a ještě ho vyhrát, málem dokázal Martin Pejsar, bývalý juniorský reprezentant v triatlonu. Stalo se v druhém díle domácího seriálu off-roadových závodů Xterra, v duatlonu Karlových Varech. Z triumfu se však nakonec radoval 31letý Tomáš Jiránek, svěřenec doktora Pavla Svobody. Po druhém místě v Jablonci se vyšvihl do čela celkového pořadí. Ženám dominovala Jana Bezdíčková. Pejsar vyrazil jako blesk a po prvním běhu vedl o minutu a půl.
09.05.2004 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Xterru v Jablonci vyhráli Kučera a Bulířová

Jablonec n. N. - Druhý ročník seriálu off-roadových závodů Xterra odstartoval na prvního máje duatlonem v lyžařském areálu v Břízkách v Jablonci. Vítězi prvního z jedenácti dílů se stali Petr Kučera z Atex Tufo Brno, obhájce loňského celkového prvenství, a liberecká skialpinistka Kamila Bulířová.Pole sedmi desítek závodníků se roztrhalo až v prvním okruhu na horském kole.
01.05.2004 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Startuje seriál terénních triatlonů Xterra

Jablonec - Do druhého ročníku vyrazí v sobotu v pravé poledne domácí seriál Xterra, který slavil loni ohromný úspěch. V lyžařském areálu v jabloneckých Břízkách se pojede terénní duatlon (2,2 km běh - 18,8 km horské kolo - 4,4 km běh). „Tratě jsou o něco snažší než loni. Jsou suché, ve stoupáních nemělo by se nemělo slézat. Jde přece jen o začátek sezony,“ říká bývalý reprezentant Štěpán Chroustovský,
29.04.2004 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

XTERRA Saipan 2004, Marceau, Whitmore

SAIPAN - Už třetí rok za sebou započala Američanka Jamie Whitmore sezonu vítězstvím na Saipanském mistrovství. Na severu Mariánských ostrovů byly letos pro XTERRU velmi složité podmínky. Díky vydatným dešťům z minulého týdne bylo ve vzduchu vysoké procento vlhkosti, v pralese byla trať kluzká, ke všemu se ještě přidalo úmorné vedro a rozbouřené moře, které závodníkům nedalo ani metr vody zadarmo. (XPG)
21.04.2004 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Tonův deník 9 - Na Maui nepotkáte plavce ...

Xterra skončila, zapomeňte. Na Maui nepotkáte plavce, bikera, nebo běžce – nemluvě o triatlonistech. Lížeme si rány. Na těle i na duši. Znavená těla oblévají mazlivé vlnky Pacifiku, mozek se potápí v blahodárném moři japonského Kirinu. Někteří z nás se dali najmout jako levná pracovní síla, aby lépe uhradili škody, vzniklé nepovedenou účastí. Další chtějí aspoň prodat proradné biky domorodcům. Ale o víkendu na nich ještě vyrazíme na Haleakalu, na pořádný výlet.
29.10.2003 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Hawaii Diskuze

První Xterra titul pro Evropu (nově)

Španělská triatlonová velmoc ovládla i Xterru. Světový šampionát v off-road triatlonu na havajském ostrově Maui vyhrál Eneko Llanos, loni stříbrný na Xteře a na jaře zlatý na mistrovství světa ITU v dlouhém triatlonu na Ibize. Poprvé v osmileté historii vyhrál Evropan, navíc druhé místo vybojoval Francouz Nicolas Lebrun, vítěz z Hluboké. Přerušili tak dvouleté panování Jihoafričana Conrada Stoltze, který po dvou defektech s píchlou duší ztratil šanci na obhajobu a skončil až šestnáctý.
28.10.2003 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Hawaii Diskuze

Tonův deník 8: - píchačka a odíračka

Vyrazil jsem dnes na tréninkové kolečko pod Halaekalou. Pět kiláků po trati. Červený prach mi okamžitě pokryl nohy a kolo, zalepil pusu. Šutry se mnou motaly ze strany na stranu a proslulý Heartbreak hill jsem radši tlačil. Všechno tedy při starém.Minul jsem pět závodníků, z nichž čtyři opravovali kolo. Ztratil jsem láhev s pitím a vyklepal taštičku zpod sedla. Tu jsem aspoň našel. Znalci říkají, že na Xteře se každému něco stane. Záleží jen na míře
26.10.2003 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Hawaii Diskuze

Pod Halaekalou vybuchne Xterra!

Wailea, Maui – V luxusní hotelové zóně ve Wailea na havajském ostrově Maui odstartuje v neděli už poosmé světový šampionát Xterra v off-road triatlonu. Utká se téměř 500 nejlepších světových závodníků vzešlých z 50 kvalifikačních závodů po celém světě včetně české Hluboké. Xterra na Maui obsahuje 1,5 km plavání ve vlnách Pacifiku, 33 km na horském kole po červeném sopečném kamení úpatí Halaekaly
26.10.2003 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Hawaii Diskuze

Český úspěch na Maui, budou další následovat?

Xterra v Hluboké bude příští rok prvním oficiálním evropským šampionátem Xterra. Potvrdili to šéfové Xterra z honolulské firmy Team Unlimited. Evropská tour obsáhne jistě čtyři (k Česku, Nizozemsku a Německu přibyde Rakousko) a možná i další podniky. Prémie se oproti letošku zvýší z 10 000 na 20 000 dolarů pro celkové vítěze. Což zaujalo i Conrada Stoltze, dvojnásobného mistra světa.
24.10.2003 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Hawaii Diskuze

Tonův deník 6 - Clint Eastwood

Maui vítá Xterráky. Za rok je zase krásnější, voňavější a dražší.Na Makeně, vyhlášené světové pláži číslo jedna, fotili modelky. To byla vskutku smrtelná kombinace. Přijeli jsme domů za tmy.Trať kola na úpatí sopky Halaekaly zůstává uzavřená, ale máme tajné zdroje. Sopečný písek a šutry nejsou oranžové, ale zhnědlé slunečním žárem. A trnů kiowe se urodilo víc než loni. Větších a ostřejších. Ale prý bude v neděli možná pršet, takže je to spláchne.
24.10.2003 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Hawaii Diskuze

Tonův deník 7 - Xtera spojuje národy

Jmenuje se Vítek , pochází z Teplic, ale bydlí v Sydney. Kvalifikoval se v australské Xterra sérii a teď bydlí s českou partou v Kihei v Báječném světě u paní Evy. Odešel s rodiči do Austrálie, když mu bylo devět. Teď pracoval jako účetní u velké nadnárodní korporace a k tomu si zkusil Xterru.
24.10.2003 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Hawaii Diskuze

Tonův deník 5 - na letišti asi Al-Kajda

Tak zase Aloha z Havaje. Z vašeho deníčku nevytrhli stránky, jen se mírně přerušilo spojení. Teď už tedy snad pravidelně. Jsme třetí den na Maui. Hned po přeletu to na mě dýchlo, tenhle ostrov je prostě hezčí, pestřejší a pohodovější. Den po Ironmanovi, v neděli, se život v Koně ploužil unaveným
23.10.2003 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Hawaii Diskuze

Kája Polívková bude na Xterre chybět.

Jak patrně víte , v neděli se koná na Hawaiském ostrově Maui Mistrovství světa v terénním triatlonu Xterra. Ve výpravě měla být i první ženská účastnice. Známá multisportovkyně Kája Polívková získala letos v této náročné trojkombinaci plavání, jízdy na horském kole a terénního běhu , titul mistryně republiky a zároveň si devátým místem v závodě Světové série vyjela právo startu na tomto prestižním (Petr Polívka)
22.10.2003 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Hawaii Diskuze

Kdo bude mistr světa Xterra?.

NISSAN XTERRA WORLD CHAMPIONSHIP 2003 Více něž 65 profesionálů (40 mužů a 24 žen) z třinácti zemí světa odstarují v neděli 26. října na Havajském ostrově Maui do osmého mistrovství světa XTERRA. Je těžké určit favorita, jedním bude jistě dvojnásobný vítěz Conrad Stoltz – JAR a jeho největší rival Steve Larsen – USA. Na startu bude mnoho závodníků kteří mohou překvapit: (xpg)
20.10.2003 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Hawaii Diskuze

Nissan Xterra USA Championship

Mistrovství XTERRA USA se stalo opět kořistí Conrada Stoltze z Jižní Afriky. Stoltz se dostal do čela hned po úvodním kilometru plavání, na kole dostal šanci ho dostihnout pouze Steve Larsen, ale Stoltz si před ním lehce udržel minimální náskok, který v běhu potvrdil a stal se vítězem NISSAN XTERRA USA CHAMPIONSHIP. Larsen doběhl na druhém místě se ztrátou třiceti sekund. Další závodníci dobíhali (XPG s.r.o.)
29.09.2003 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Xterra European Tour - Kortekaas a Whitmore

Titisee/Neustadt - Vítězný hattrick na tratích XTERRA dovršila Američanka Jamie Whitmoreová v Německém Titisee. Po třech vítězstvích získala triumf v celkovém pořadí 1. ročníku série XTERRA EUROPEAN TOUR. XTERRA – offroad multisport, který obsahuje plavání na otevřené vodě, cyklistiku na horském kole v extrémním terénu a terénní běh. "Je to pro mě ohromný úspěch také proto, že mám ráda Evropu, její lidi a kulturu," řekla
16.09.2003 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Xterra Germany – 13.září 2003

POSLEDNÍ ZÁVOD XTERRA EUROPEAN 2003 TOUR -XTERRA GERMANY– 13.ZÁŘÍ 2003 Procházka v pohádkové přírodě s barevnými stromy a modrými jezery? Naopak, spíš namáhavý a nekompromisní závod napříč krajinou v přírodním masivu Schwarzwald! To připravují pro závodníky pořadatelé závěrečného závodu XTERRA EUROPEAN TOUR 2003. O celkovém pořadí XTERRA EUROPEAN TOUR ještě není rozhodnuto. (Xterra team)
09.09.2003 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Brave Xterra Czech tour - Kučera a Loubková

Ani jasné vítězství v posledním sedmém závodu domácí série Brave Xterra Tour v terénním triatlonu nestačilo bikerovi Františku Žilákovi k celkovému prvenství. Premiérový ročník seriálu vyhrál Petr Kučera, který skončil v Přední Výtoni na Lipně na třetím místě. Celkovou vítězkou ženské části se stala Kateřina Loubková, která tentokrát nedokončila.
01.09.2003 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Jamie Whitmore bude na Lipně

O víkendu to bude v Lipenské přehradě vřít. Chystá se zde třídenní XTERRA festival s hlavním bodem, totiž posledním podnikem ze závodů BRAVE XTERRA CZECH 2003 TOUR. Pro vítěze celé série je připraveno 43 000 korun a mnoho hodnotných cen. V pátek se pojede zkrácená trasa XTERRY – Jihočeský pohár - Velká cena SKP MTB. Na sobotu je připraven Dětský DUATLON jako předznamenání hlavní akce XTERRA, která startuje ve dvě odpoledne. (xterra.cz)
27.08.2003 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Xterra Netherlands, Barel a Whitmore

Rob Barel, žijící holandská triatlonová legenda, to dokázal. Po třetí v řadě, 45-letý Barel, zvítězil v Xterra Netherlands, která byla zároveň druhým závodem Xterra Europe Tour. Jediný kdo dokázal Barelovi sekundovat byl „Xterra specialista“ Royce Kortekaas. V cíli nakonec oba závodníky dělilo 50 s. V ženském závodě potvrdila nadvládu Američanka
25.08.2003 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Xterra Canada, McQuaid a Thomas

Vancover, Canada (17.8) – Kanadská šampiónka v závodě horských kol Melanie McQuaid, jako první v letošní sérii Xterra, porazila dominující Jammie Whitmore (USA). Exclentní bikerka McQuaid se dostala do čela závodu při cyklistické části, když po plavání ztrácela cca 20 s na úřadující mistryni světa Candy Angle (USA). Jamie Whitmore, největší favoritka závodu, byla ještě asi o minutu pozadu.
20.08.2003 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Xterru v Novém Městě vyhráli Kučera a Berková

Nové město na Moravě - Šestý díl série závodů v terénním triatlonu Brave Xterra Czech Tour v lyžařském areálu v Novém Městě na Moravě vyhráli Petr Kučera z Atex Tufo Brno a triatlonová reprezentantka Renata Berková z Olympa. Kučera se propracoval do čela v běhu, kde předstihl vedoucího muže po cyklistické části Pavla Petra. "Jsem rád, že jsem konečně vyhrál. Zdejší tratě mi sedly, byly hodně spravedlivé," řekl Kučera, který se dostal do čela celkového pořadí.
18.08.2003 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Kvalifikační místa pro MS Xterra na Maui

Je nám velkou ctí oznámit jména závodníků, kteří svým výkonem na XTERRA Czech v Hluboké nad Vltavou získali právo startu na říjnovém mistrovství světa na havajském ostrově Maui. Prosíme všechny vás, kteří tuto možnost nemůžete z jakýchkoliv důvodů využít, abyste nám včas oznámili vaše rozhodnutí, abychom vaše místa mohli nabídnout dalšímu závodníkovi v pořadí. Ti, kteří nepotvrdí svoji (xterra.cz)
01.08.2003 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Hawaii Diskuze

Lyžař Koukal vyhrál další Xterru

ADRŠPACH - Mistr světa v běhu na lyžích Martin Koukal dnes vyhrál pátý závod pohárového seriálu Brave Xterra Czech Tour v terénním triatlonu v adršpašských skalách na Náchodsku. Domácího bikera Žiláka předstihl až v závěrečném běhu ve skalním městě, ale nakonec zvítězil o více než dvě minuty. "Nádherný závod," pochvaloval si Koukal, který do Adršpachu spěchal v pátek večer z desetidenního soustředění na Dachsteinu.
27.07.2003 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Xterra v Jevanském údolí

Xterra Czech tour v offroad triatlonu ve Stříbrné Skalici v Jevanském údolí na Sázavě. Mezi muži vyhrál Pavel Jindra, specializací duatlonista, zásluhou výborného běhu, v němž předstihl havajského reprezentanta Františka Žiláka. "Běžel opravdu výborně, nestačil jsem na něj, " říkal Žilák. Třetí skončil Petr Kučera, který si upevnil vedoucí pozici v čele série.
22.07.2003 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Na Hluboké vyhráli Lebrun a Whitmoreová

H l u b o k á n a d V l t a v o u - Zahraniční hvězdy opanovaly druhý ročník BRAVE XTERRA CZECH na Hluboké, světovou kvalifikaci na mistrovství světa na Havaji v off-road triatlonu. Francouz Lebrun, bývalý mistr světa v zimním triatlonu, potvrdil formu - minulý týden v Richmondu totiž porazil mistra světa Xterra Stoltze z Jižní Afriky. Mezi ženami dominovala vítězka loňské Global tour Jamie Whitmoreová, jíž povzbuzovala u trati celá rodina v čele s otcem
30.06.2003 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Czech Diskuze

V sobotu vypukne Brave Xterra Czech 2003

Hluboká nad Vltavou, zámek i podzámčí ožívají. Live more – Žij víc, křičí do světa Xterra. A sama to dělá. Terénní triatlon je v současnosti nejmohutněji se rozvíjejícím multisportem. Kombinace plavání, jízdy na horském kole a běhu přináší výzvu pro širší pole sportujících a posílá triatlonisty zpět do přírody. Je to návrat ke kořenům triatlonu, výzvě a boji sama se sebou, říká Scott Tinley, vítěz havajského Ironmana z roku 1982
25.06.2003 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Czech Diskuze

Světový závod BRAVE XTERRA Czech v plných přípravách

Světový závod BRAVE XTERRA Czech, který se koná poslední červnovou sobotu v Hluboké nad Vltavou, bude praskat ve švech. V tuto chvíli je přihlášeno více než 180 jednotlivců a 20 trojčlenných štafet. Z loňských zkušeností vyplívá, že nejvíce závodníků se přihlásí až v posledním týdnu před závodem, v hlavním závodě je předpokládaná účast okolo 400 sportovců.
23.06.2003 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra>Xterra Czech Diskuze

Xterra moravská premiéra

V Dolním Žlebu u Šternberka na Moravě pokračovala druhým závodem série Brave Xterra Czech a překvapivě zvítězil nováček, biker-maratonec Václav Hornych. I když ho zlínský Kučera v běhu hodně dotahoval. "Dříve už jsem jel klasické triatlony, ale žádný plavec nejsem," řekl Hornych. Z vody vylézal desátý od konce, ale po polovině kola už vedl! Až sedmý skončil domácí šampion Jan Kubíček.
10.06.2003 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Jablonecká XTERRA, ješně jedno ohédnutí

XTERRA - historicky první závod domácího seriálu off-road triatlonu BRAVE XTERRA Czech Tour se jel právě v okolí areálu v Břízkách. A jeho králem se stal domácí reprezentant v olympijském triatlonu, dvaatřicetiletý René Milichovský. „Bylo to skvělé zpestření. Návrat ke kořenům triatlonu, kdy každý jede sám za sebe, bez nějaké vychytralé taktiky,“ říkal v cíli.
30.05.2003 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze

Úspěšně zahájila Czech Xterra tour 2003

Jablonec - Úspěšně zahájila Czech Xterra tour, domácí seriál v off-road triatlonu. Premiérového závodu se v jabloneckém areálu v Břízkách zúčastnilo téměř sedm desítek závodníků, plno diváků sledovalo závod podél trati. Vyhrál René Milichovský, 32tiletý reprezentant v olympijském triatlonu. "Vzal jsem to jako zpestření a závod jsem si moc užil," říkal v cíli. "Ale v těžkých stoupáních jsem i já musel kolo tlačit a ve sjezdech jsem hodně brzdil, přece jen nejsem na horském kole vyježděný
25.05.2003 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Offroad TT, Xterra Diskuze
Počet položek: 300položek na stránku: 
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.