Xterra v Praze bude mit opět silnou konkurenci

10.06.2008 -
Druhý závod ze Saucony českého poháru v terénním triatlonu startuje už v sobotu 14. června na pláži u Hostivařské přehrady. Xterra se v Hostivaři zabydlela, pojede se tu už popáté a také letos pořadatelé připravili dostatečně náročnou trať i zábavnou zkrácenou variantu pro začátečníky a pro závod štafet.
Úvodních 900 metrů plavání, nebo 200 na kratší trati se poplave v přehradě, kde je už dnes voda tak teplá, že závodníci při závodě pocítí doslova komfort. Cyklistika se pojede na devítikilometrovém okruhu v Hostivařském parku, který závodníci při českém poháru pojedou třikrát a celkem tedy absolvují 27 km. Závěrečný běh v okolí přehrady bude dlouhý obvyklých 7,6 km.

Obhajovat loňské vítězství přijede Karel Zadák, který má letos už výborné 6. místo z prvního závodu evropského poháru. Soupeřem mu bude Honza Kubíček, který vyhrál první závod v pražských O2 žlutých lázních, nebo Pavel Jindra, ten vyhrál minulý týden terénní triatlon na Orlíku, či Leoš Roušavý, který zvítězil při terénním Czech Bigmanu v Chuchli. Favority doplní přibližně stovka amatérů a samozřejmě ženy, kterým letos zatím společně vládnou sestry Loubkovy. Další závodníci se pak postaví na start závodu Xterra Easy, který pomalu získává stejný počet příznivců jako klasická Xterra.

Závod českého poháru startuje ve 12:40 pro ženy a se zpožděním 11 minut i pro muže, to je specialita závodu v Hostivaři, kde se každoročně jezdí takzvaný souboj pohlaví. Xterra Easy na kratších tratích začíná už v 11 hodin. Přihlášky je možné podat i v den závodu od 8 v prostoru startu. Více informací najdete na www.xterra.cz.

Jan Kubíček - ilustrační foto

Hodnocení:
Přečteno 348x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.
21.12.23Mým snem je účast na největším sportovním svátku světa, říká Tereza Zimovjanová
17.12.23Já zastávám názor, že Havaj je Havaj, říká Petr Lukosz
5.12.23Příští sezona bude poslední. Těším se na premiéru IM Hradec Králové, říká Tomáš Bednář
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár