Jan Kubíček se ohlíží za svým 13.místem

31.10.2010 -
Jana Kubíček, český profesionál v X-teře, přijel na ostrov Maui ve skvělé formě. V cíli skončil na 13.místě a v článku se dozvíte více o jeho dojmech ze závodu.Už při ranním běhu před závodem jsem cítil zvláštní pohodu. Čtvrtá účast, nejméně očekávání, největší konkurence. Závod na Havaji je specifický v tom, že i když přijedete v super formě, okolnosti jako defekt atd. vám ji nedovolí prodat.

Prostě 550 lidí nemůže mít ve stejný den a čas štěstí. Tím jsem zrovna nemyslel, že se to stane Barče, která přetrhla na 8míly řetěz, když měla kolizi s jiným závodníkem:( Na plavání jsem se držel skupiny společně s Nico Lebrunem, startovní pole už bylo roztaženo do hada. Šlo o to doplavat to v nějaké solidní ztrátě na čelo. Z nepochopitelných důvodů šel přeze mě nějaký borec asi 200 m před cílem. Nekompromisně jsem se poroučel pod hladinu. Trochu mě to rozhodilo. Nevím, co to mělo být.

Kolo jsem rozjel s rozvahout, začal pomalu sbírat borce před sebou. Taková indikace na jakém místě se  zrovna pohybuju je Julie Dibens, která vždy leze výborně z vody. Letos jsem ji předjížděl o dost dříve. Bike jsem si hodně užíval, oproti trablům s přesmykačem při minulé účasti fungoval Epic v tom hrozném terénu výborně. 

Na nejdelším stoupání jsem dojel skupinku s Ronny Dietzem, Seat Whealingem a poslední část biku se usadil mezi nimi. Krize při tomhle závodě přicházejí vždycky, jenom záleží, jak se s tím tělo a hlava poperou. Nikdy člověk neví až do cíle, co ho překvapí.

Na běhu mi trochu trvalo než jsem se rozběhl, protože mě začla brát záda, ale nakonec to bylo ok. Letos jsem klasické šlupky vyměnil na tréninkové Nike Atlasy, které se v rozbitém terénu projevili jako super volba. S Ronny Dietzem jsme utvořili dvojičku a ještě pár borců jsem předběhli. Hlavně v úseku pláži Makena. V závěru jsem tahal za kratší konec, na jeho zrychlení 200m před cílem jsem nedokázal odpovědět.

Finish bránou jsem proběhl na 13.místě. Ohromné překvapení. Při své čtvrté účasti jsem si zajel osobní výsledek, zároveň překonal nestora české xterry Michala Pilouška či 16. místo Karla Zadáka.Byl to ale závod. Teplo bylo ještě větší teplem. Conrad Stoltz předvedl one men show a na Epicu 29er si dojel pro čtvrtý titul.

Díky českým fandům na trati za povzbuzování, holkám, Jardovi s Martinem, že jsme si to letos užili. Svým partnerům děkuji, že mi umožňují dělat tenhle nádhernej sport!! Aloha and Mahalo. See u again.

Hodnocení:
Přečteno 877x

Komentáře

Gratulace Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
5.12.23Příští sezona bude poslední. Těším se na premiéru IM Hradec Králové, říká Tomáš Bednář
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár
15.11.23Vítězství v anketě Král triatlonu mě překvapilo, říká Lukáš Kočař
12.11.23Trendy určují mimořádné osobnosti, říká trenér roku Lukáš Vrobel
23.10.23Bronz! Tereza Zimovjanová má medaili ze Světového poháru
17.10.23Barbora Besperát je mistryní světa v kategorii F30-35 a zde jsou její dojmy!
16.10.23Kahlefeldt byla 18. na havajském IRONMANOVI. Dvě Češky mají tituly ve věkových kategoriích
15.10.23Lucy Charles-Barclay je hrdinkou havajského šampionátu!
11.10.23Radka Kahlefeldt (Vodičková) pojede na Havaji v kategorii profesionálek