Erbenová v Xteře drtí celý svět, ovládla pátý velký závod v řadě

22.07.2013 -
Česká triatlonistka Helena Erbenová se veze na parádní vítězné vlně a už pět závodů po sobě nenašla přemožitelku. Zvítězila při závodě Světového poháru v Řecku, ve Švýcarsku, ve Francii, v Nizozemí se stala mistryní světa v terénním triatlonu a o víkendu si podmanila i Světový pohár v Itálii. Tento závod byl součástí Evropského poháru, ve kterém má Erbenová na kontě čtyři vítězství a jedno druhé místo.

Bilance české triatlonistky je neuvěřitelná a není divu, že sama reprezentantka je nadšená. Jen za poslední měsíc dominovala čtyřem velkým závodům. „Náročný program během jednoho měsíce. Nejprve Xterra Swiss, pak Xterra France, MS v Haagu a nakonec Xterra Italy. Celkově páté vítězství v řadě. Huráááááááá,“ komentovala Erbenová své tažení na facebooku a přidala mnoho vykřičníků.


V Itálii se bojovalo na tratích 1,5 kilometru plavání, 31,5 kilometru na horském kole s převýšením 1150 metrů a 10,4 kilometru běhu s nastoupanými 450 metry. Spoluautorem trati byl Nicolas Lebrun, světová legenda triatlonu a pro všechny připravil pekelnou trať. Na českou reprezentantku si ale nepřišel. V nádherné přírodě v okolí jezera Lago di Scanno se jelo vše na jeden okruh, aby závodníci poznali co nejvíce krás tamní přírody.

„Vyplavala jsem se ztrátou více než tří minut na Kanaďanku Chantell Widneyovou a 40 vteřin za Renatou Bucherovou. Po úvodních třech kilometrech biku jsem Renatu sjela na 10 vteřin, ale to bylo vše. Já se začala trápit a ona mi ujížděla. Dařilo se mi ale předjíždět ostatní soupeřky jako Marion Lorblanchetovou. Na vrcholu 15 kilometrů dlouhého stoupání jsem dostihla i Kanaďanku, která mimochodem byla třetí na MS v Haagu a dostala jsem se na druhé místo za Renatu. Ta ale byla v nedohlednu. Z desetikilometrového sjezdu se kvůli vydatnému nočnímu dešti stala blátivá strouha. A jak se v bahně Renata vzdalovala mně, tak jsem se já vzdalovala Kanaďance,“ hodnotila úvodní dvě disciplíny Erbenová a přidala i informace o poslední části, ve které urvala prvenství.

„V běžeckém depu jsem na Renatu ztrácela 3,5 minuty a po vyčerpávajícím dvouhodinovém kole jsem to se stíhacím během viděla dost černě. Měla jsem ale skvělé informace a brzo zjistila, že se moje manko na vedoucí ženu zmenšuje. Na šestém kilometru jsem šla do čela a nakonec si za obrovského aplausu doběhla pro letošní čtvrté vítězství ve Světovém poháru. Celkově musím říct, že to byl nádherně uspořádaný a těžký závod se spoustou diváků,“ dodala Erbenová.


Hodnocení:
Přečteno 267x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně
27.9.21Drsná trať Čechy nezlomila. Dva jsou na ME v terénním triatlonu v elitní desítce
19.9.21Na žamberském duatlonu se stali mistry Soukup a Mitisková
16.9.21Potvrdil jsem si, že moje výkonnost stále stoupá, říká Tomáš Řenč po MS v dlouhém triatlonu
7.9.21Mám teď motivaci to nezabalit a trénovat dál, říká vítěz Pilmana
2.9.21Je super být mezi lidmi, co jsou stejní blázni, říká Jiří Prášek
1.9.21Česká a švýcarská radost zn.: Giagathlon. A co bude dál?