Havajská Xterra startuje. Už po desáté

21.10.2005 -
Výstřel z Kahunova děla na pláži ve Wailea na havajském ostrově Maui odpálí v neděli ráno desáté vydání mistrovství světa Xterra v terénním triatlonu. Více než 500 účastníků, vzešlých z téměř stovky kvalifikačních závodů po celém světě včetně Česka, vyrazí pod heslem Live more na drsnou prověrku schopností na úpatí sopky Haleakaly.

Výstřel z Kahunova děla na pláži ve Wailea na havajském ostrově Maui odpálí v neděli ráno desáté vydání mistrovství světa Xterra v terénním triatlonu.

Více než 500 účastníků, vzešlých z téměř stovky kvalifikačních závodů po celém světě včetně Česka, vyrazí pod heslem Live more na drsnou prověrku schopností na úpatí sopky Haleakaly. Všechny čeká 1,5 km plavání v Pacifiku, 30 km na horském kole v rozžhavených lávových polích a 10 km běhu terénní buší, golfovými hřišti i písečnými dunami.

„Pořadatelé přesunuli centrum závodu blíž legendární pláži Makeně, aby měli diváci lepší přehled o průběhu závodu,“ vzkazuje Michal Piloušek, otec české Xterry.

Z dvou desítek Čechů ponesou největší naděje domácí šampion Jan Kubíček mezi profesionály a pak také 19letá Jana Chocholová, obhájkyně titulu v nejmladší věkové kategorii. „Kubíček by mohl být do patnáctky, těsně za ním i Žilák, pokud dobře zaplave,“ předpovídá Piloušek. Na medaili v kategorii 25-29 chce zaútočit i jeho svěřenkyně Kamila Bulířová.
Favoritů je hodně a záleží nejen na formě, ale i na štěstí, zda se dokáží vyhnout defektu. Trny kiawe tvoří obávaný vykřičník.

Tituly obhajují Španěl Enekö Llanos, účastník aténské olympiády, a Američanka Jamie Whitmoreová, pravidelná účastnice českých závodů. Nejvyšší ambice mají i králové letošní evropské série Olivier Marceau a Renate Bucherová, oba se švýcarským pasem. A ztracené pozice touží dobýt zpět proslulý „Caveman“ Conrad Stoltz z Jižní Afriky, který v den závodu oslaví 32. narozeniny.

Havajské aerolinie podporují také trofej v double-závodě, ďábelském součtu Ironmana z minulého týdne a Xterry. Nejlepší výchozí pozice mají Kanaďan Peter Reid a Australanka Kate Majorová, neuvěřitelnou torturu podstoupí i dva Češi, Petr Kučera a Jan Havlíček.
Průběh závodu, který natáčí americká společnost CBS, můžete sledovat na www.xterraplanet.com v neděli od 21 hodin.

Majitelé seriálu jednali už také o evropské túře na přiští sezonu: Bude mít sedm závodů včetně tradiční Hluboké nad Vltavou.

Hodnocení:
Přečteno 90x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
5.12.23Příští sezona bude poslední. Těším se na premiéru IM Hradec Králové, říká Tomáš Bednář
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár
15.11.23Vítězství v anketě Král triatlonu mě překvapilo, říká Lukáš Kočař
12.11.23Trendy určují mimořádné osobnosti, říká trenér roku Lukáš Vrobel
23.10.23Bronz! Tereza Zimovjanová má medaili ze Světového poháru
17.10.23Barbora Besperát je mistryní světa v kategorii F30-35 a zde jsou její dojmy!
16.10.23Kahlefeldt byla 18. na havajském IRONMANOVI. Dvě Češky mají tituly ve věkových kategoriích
15.10.23Lucy Charles-Barclay je hrdinkou havajského šampionátu!
11.10.23Radka Kahlefeldt (Vodičková) pojede na Havaji v kategorii profesionálek