Xtrail Melechov byl nakonec duatlonem

4.09.2013 -
Známý a náročný Xtrail Melechov, který se pravidelně koná poslední srpnový víkend a probíhá běžně na tratích 0,5 - 42 - 9,8 byl letos vzhledem k velmi špatné kvalitě vody změněn na duatlon o objemech 3 - 42 - 9,8.
Závod se konal v sobotu 31.8.2013, jako již tradičně poslední srpnovou sobotu v obci Kouty u Ledče nad Sázavou v blízkosti jednoho z vrcholů Vysočiny, což je Melechov. Tento závod probíhá již sedmým rokem. Je zařazen do sriálu závodů O pohár Melechova. Jedná se o velmi náročný závod především mezi terénními triatlony co se týká objemů.
Závodníkům přálo štěstí a přivítalo je ideální polojasnépočasí s teplotou kolem 20°C. Na start se postavilo 60 mužů a žen a pouze pět z nich tří hodinový závod nedokončilo.

Z důvodu snížené kvality vody musel být závod změněn na duatlon a úvodní plavání bylo nahrazeno třemi kilometry běhu, cyklistická část byla velmi náročná a vedla kolem hradu Lipnice a zříceniny hradu Orlík u Humpolce. Závěrečný běh potom byl natažen po okolí Melechova.

Při úvodním běhu začala diktovat tempo trojice Ondřej Pajer, František Tichý a Jan Mička. Do prvního depa tak s malými rozestupy vběhla čtveřice Mička, Pajer, Tichý a Beránek, pátý Petroš měl již ztrátu 20 vteřin. Mezi ženami doběhla jako první s velikým náskokem Klára Kučerová.
Do cyklistické části první vyrazil Pajer, za ním František Tichý a třetí Mička. Jiří Beránek odstoupil během cyklistiky z technických důvodů. Na čele se po pěti kilometrech vytvořila dvojice Pajer a Mička. Mička odtáhl většinu cyklistické části a do druhého depa tak dvojice vjela s luxusním náskokem 4,5 minuty na třetího Tichého a s deseti minutami na další závodníky. Rozhodnout se tedy mělo v běhu. Mezi ženami první místo s přehledem držela Kučerová, druhá dojela po kole Váňová a třetí Pelánová.
Do běžecké části vyrazil první Mička s malým odstupem pak Pajer. Začátek poslední běžecké části byl po sjezdovce na vrch Melechov, který je vysoký cca 700 m. Po prvním kilometru Mička přišel o první místo a Pajer mířil k vítězství v závodě, pro které si doběhl v čase 2:48:10. O druhé místo sám sebou a křečemi v nohou bojoval Mička, který byl ovšem dostižen Františkem Tichým asi 3 km před cílem, Tich získal druhé místo v čase 2:51:59, Mička uhájil třetí místo časem 2:55:26.
V ženách byla první Klára Kučerová, která měla z žen ve všech disciplínách nejlepší časy a v cíli byla za 3:43:08, další byla Petra Váňová za 3:59:48 a třetí Martina Pelánová za 4:03:37 hod.
Závod byl pořadatelsky výborně zvládnutý, servis se vším všudy, jednalo se o závod, který se chce postupně zařadit do seriálu Českého poháru Xterra. Odměnu obdrželi i nejlepší závodníci v jednotlivých disciplínách – za první běh tedy Jan Mička,  MTB část Ondřej Pajer a František Tichý za druhý běh.


start závodu


vedoucí duo Mička, Pajer v cyklistické části


Klára Kučerová


Mička po cyklistické části v druhém depu


vítěz v cíli


nejlepší ženy na trati

Hodnocení:
Přečteno 783x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně
27.9.21Drsná trať Čechy nezlomila. Dva jsou na ME v terénním triatlonu v elitní desítce
19.9.21Na žamberském duatlonu se stali mistry Soukup a Mitisková
16.9.21Potvrdil jsem si, že moje výkonnost stále stoupá, říká Tomáš Řenč po MS v dlouhém triatlonu
7.9.21Mám teď motivaci to nezabalit a trénovat dál, říká vítěz Pilmana
2.9.21Je super být mezi lidmi, co jsou stejní blázni, říká Jiří Prášek
1.9.21Česká a švýcarská radost zn.: Giagathlon. A co bude dál?