Erbenová jede na MS v terénním triatlonu obhajovat zlato, do Žitavy míří největší česká výprava

15.08.2014 -
V sobotu 16. srpna se v německé Žitavě koná mistrovství světa v terénním triatlonu a na startu se představí i početné pole českých reprezentantů. Největší naděje se vkládají do Heleny Erbenové, která jako úřadující mistryně světa bude obhajovat zlato. To vloni fantastickým výkonem vybojovala v nizozemském Haagu.

„Na nadcházejícím světovém šampionátu se představí největší česká výprava tohoto sportu za celou její historii. Češi využili výhodného místa konání téměř na hranicích s Německem a budou bojovat skoro ve všech věkových kategoriích,“ hlásila reprezentační koordinátorka a stále špičková triatlonistka Eva Potůčková.

V Žitavě se pojede na tratích 1,5km plavání, 36km na horském kole a 9km běhu, přičemž na kole triatleti nastoupají téměř tisíc výškových metrů, v běhu pak přidají dalších sto. Kategorie Age group odstartují v sobotu dopoledne v několika vlnách, starty kategorií elite jsou naplánovány po 14. hodině.

V kategorii elite žen bude největším českým želízkem v ohni Helena Erbenová, která minulý týden skončila v podobné světové konkurenci v Prachaticích na třetím místě. Druhou českou zástupkyní na MS bude Lenka Cibulková. Ta při neúčasti Erbenová vyhrála republikový šampionát na Lipně.

V kategorii elite mužů budou reprezentovat Jan Kubíček, Václav Holub, Tomáš Jiránek a Luboš Truhlář. „Kubíček potvrdil dobrou formu v Prachaticích, kde obsadil skvělé páté místo. Všichni další tři jmenovaní prokázali v uplynulých závodech solidní výkonnost a neměli by se ve startovním poli ztratit. Mrzí mě neúčast Jiřího Klímy, který start v Žitavě odmítl, Pavla Jindry a Vojtěcha Jonáše, kteří se v letošní sezoně potýkají s různými zraněními,“ uvedla Potůčková.

Přečteno 557x
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně
27.9.21Drsná trať Čechy nezlomila. Dva jsou na ME v terénním triatlonu v elitní desítce