Šplháme po lávových polích směr sopka Haleakala

30.10.2007 -
Informace z Xterra World Championship nám zaslala Blanka Kubíčková. --Jan Kubicek pise pro karlovarskou MF Dnes.-- Slunce prazi, je 36 stupnu ve stinu. Za ctvrt hodiny startujeme, presouvam se do zatoky na jednu z nejhezcich plazi na ostrove. Hledam vhodnou pozici k odstartovani plavani, more je klidne, i ja.

 Helikoptery a potapeci s kamerami take netrvelive cekaji az se odstartuje. Bumm! Do vody se vrha sestset nejlepsich terennich triatletu sveta. Na prvni boji je to poradna mela, had se natahuje, ve predu za to berou odzacatku. Po 750 m vylez z vody, 100 m prebeh pro divaky na plazi a znova do vody. Celkem to odsejpa, dobrovazeji nas dve obrovske zelvy. Po 1500 m vylez z vody, prebeh do depa, rychle beru helmu, tretry, kolo a vyrazim ostrym tempem. Po 100 m jizdy po asfaltu, odbocuji na prasnou cestu a zacina jizda nejbrutalnejsim terenem jaky znam. Rozsete kameny delaji sve se mnou i kolem, k tomu slunce pali o sto sest. Leje ze mne jak v saune. Drzim se skupinky zhruba kolem tricateho mista. Zdolavam pesky kopec zvany HeartbreakHill, ten doslovne to srdce lame:) Splhame po lavovych polich smer sopka Haleakala. Jsem na vrcholu a zacina obavany 30minutovy nebezpecny sjezd, asi jako se spustit po downhillove trati z Klinovce. Kolo tancuje na kamenech jako splasene, udrzet se neni sranda, ruce a brzdy pracuji na 100 procent.

Jeste, ze jsem volil karbonoveho Specializeda. Jedno zavahani muze skoncit spatne, spadnout na lavove kameny neni nic moc. V hlave me huci jedno, nesmim pichnout. Tak to mam za sebou, jeste par vyjezdu a sjezdu a jedu do depa. Obouvam maratonky a hura na beh, ktery neni lehky. Tricet minut do kopce, sebeh a vbiham na plaz. Slapu zeli, energie ubyva, ale citim se dobre. Nohy vedi, co maji delat. Vbiham do buse, zacina zabavna cast, skakani pres klady, podlejzani padlych stromu atd. Jeste jedna kratsi plaz, zacina mi hucet v hlave. Znameni totalniho nasazeni, uplne koncentrace a nemnimani okolniho sveta. Splham po skale, vidim uz cil.

Snazim vymackat z tela posledni kapky energie. Jeste i sprintuju se souperem, v plne rychlosti vbiham do cile. Mam mzitky pred ocima. Dobehl jsem pri nejvyssi mozne konkurenci 21. Dostavam na krk ucastnickou medaili a venec s orchideji. Sedam si na travu, srdce mi tluce az v krku. Davam si na hlavu studeny rucnik, abych se schladil. Telo zalevaji endorfiny, unava jde stranou, pomalu se uklidnuji. Jsem spokojen s odvedenou praci.

Aloha

Hodnocení:
Přečteno 628x

Komentáře

pekne pocteni Reagovat
Re: pekne pocteni Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
5.12.23Příští sezona bude poslední. Těším se na premiéru IM Hradec Králové, říká Tomáš Bednář
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár
15.11.23Vítězství v anketě Král triatlonu mě překvapilo, říká Lukáš Kočař
12.11.23Trendy určují mimořádné osobnosti, říká trenér roku Lukáš Vrobel
23.10.23Bronz! Tereza Zimovjanová má medaili ze Světového poháru
17.10.23Barbora Besperát je mistryní světa v kategorii F30-35 a zde jsou její dojmy!
16.10.23Kahlefeldt byla 18. na havajském IRONMANOVI. Dvě Češky mají tituly ve věkových kategoriích
15.10.23Lucy Charles-Barclay je hrdinkou havajského šampionátu!
11.10.23Radka Kahlefeldt (Vodičková) pojede na Havaji v kategorii profesionálek