Kája Polívková bude na Xterre chybět.

22.10.2003 -
Jak patrně víte , v neděli se koná na Hawaiském ostrově Maui Mistrovství světa v terénním triatlonu Xterra. Ve výpravě měla být i první ženská účastnice. Známá multisportovkyně Kája Polívková získala letos v této náročné trojkombinaci plavání, jízdy na horském kole a terénního běhu , titul mistryně republiky a zároveň si devátým místem v závodě Světové série vyjela právo startu na tomto prestižním (Petr Polívka)
Jak patrně víte , v neděli se koná na Hawaiském ostrově Maui Mistrovství světa v terénním triatlonu Xterra. Ve výpravě měla být i první ženská účastnice. Známá multisportovkyně Kája Polívková získala letos v této náročné trojkombinaci plavání, jízdy na horském kole a terénního běhu , titul mistryně republiky a zároveň si devátým místem v závodě Světové série vyjela právo startu na tomto prestižním závodě.

Bohužel ji v závěrečné fázi přípravy začaly pronásledovat vleklé zdravotní potíže, které se nepodařilo lékařům identifikovat. Každodenní odpolední zvýšené teploty ji po dobu tří týdnů znemožňovaly odpovídající přípravu. Z toho důvodu jsme byli nuceni svou účast na tomto závodě odvolat. Rozhodnutí to nebylo jednoduché, ale Kája by bohužel nebyla schopná podat ani svůj standardní výkon. Ze zkušenosti však víme, že na vrcholném světovém podniku by takový výkon znamenal podprůměrné umístění neodpovídající úrovni závodnice.

Dnes se Kája Polívková podrobila chirurgickému zákroku při kterém jí byl odstraněn zub pod nímž se nacházel hnisavý váček . Doufáme, že právě on byl příčinnou výše uvedených potíží a Kája se po nutné rekonvalescenci začne připravovat na novou sezonu.

Hodnocení:
Přečteno 237x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
5.12.23Příští sezona bude poslední. Těším se na premiéru IM Hradec Králové, říká Tomáš Bednář
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár
15.11.23Vítězství v anketě Král triatlonu mě překvapilo, říká Lukáš Kočař
12.11.23Trendy určují mimořádné osobnosti, říká trenér roku Lukáš Vrobel
23.10.23Bronz! Tereza Zimovjanová má medaili ze Světového poháru
17.10.23Barbora Besperát je mistryní světa v kategorii F30-35 a zde jsou její dojmy!
16.10.23Kahlefeldt byla 18. na havajském IRONMANOVI. Dvě Češky mají tituly ve věkových kategoriích
15.10.23Lucy Charles-Barclay je hrdinkou havajského šampionátu!
11.10.23Radka Kahlefeldt (Vodičková) pojede na Havaji v kategorii profesionálek