Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá

IRONMAN Nice ovládla Lucy Charles-Barkley v novém traťovém rekordu a potvrdila roli favoritky pro nadcházející zářijové mistrovství světa v IRONMAN. Barbora Besperát dokončila jako druhá žena v celkovém pořadí. Trio nejlepších doplnila debutantka na dlouhé trati, Němka Brunnée.
17.06.2024 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb

Mužský závod přinesl střet generací v čele s Alistairem Brownleem a Javierem Gómezem s novou vlnou triatlonistů, jako jsou Smith, Bogen a Long. Vítězem se stal Marten Van Riel po strhujícím finiši. V ženském závodě excelovala Knibb.
09.06.2024 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín

Ironman Lanzarote a The Championship Šamorín se staly dějištěm dramatických závodů, které přitáhly pozornost triatlonového světa. V Lanzarote excelovala německá triatlonistka Anne Haug, zatímco v Šamoríně dominoval Novozélanďan Kyle Smith.
21.05.2024 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG

Mexičan Hermandez překvapil svým výkonem na IRONMAN Texas, když předstihl Lengeho a dosáhl svého dosud největšího profesionálního triumfu. U žen zvítězila favorizovaná Matthews. Jana Richtrová dominovala mezi amatérkami na domácí půdě a nenašla mezi nimi přemožitelku.
28.04.2024 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Výsledkový servis

V Port Elisabeth se uskutečnil závod IRONMAN, kde se po 22 letech vrátil Petr Vabroušek a znovu zvítězil, tentokrát ve věkové kategorii 50-54. Následně ve Valencii proběhl IRONMAN 70.3, kde mezi více než stovkou profesionálních triatlonistů dominovali Francouz Leo Bergére a Dánka Madsen.
26.04.2024 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100

Youri Keulen překvapil na Singapore T100 triumfem v mužské kategorii, zatímco Ashleigh Gentle dominovala v ženském závodě. Radka Vodičková závod dokončila na 11. místě.
17.04.2024 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.

Na závodě IRONMAN 70.3 Oceanside 2024 se Lionel Sanders a Taylor Knibb radovali z vítězství, ale pozornost poutaly také kontroverzní diskvalifikace dvou špičkových triatlonistů. Sanders ukázal své mistrovství. Knibb dominovala ve ženské kategorii s obrovským náskokem po cyklistické části.
07.04.2024 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14

Až z havajského Big Islandu přivezla svůj triumf nejlepší sportovkyně Prahy 14 za loňský rok. Vítězkou čtvrtého ročníku už tradiční ankety téměř šedesátitisícové části metropole se stala Bára Besperát. Na společenském večeru v KD Kyje za ni převzal cenu manžel Tomáš, protože ona už se připravuje na další sezonu na Mallorce, odkud poslala zdravici..
28.03.2024 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.

Ironman aktualizoval svá pravidla pro rok 2024, zahrnující klíčové změny jako zákaz nošení aerodynamických lahví v dresu a povolení odpočinkových bójek bez sankcí, zdůrazňující závazek k fair play a bezpečnosti účastníků.
20.03.2024 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami

V úvodním díle nového triatlonového seriálu T100, který se konal na slunném Miami, donimovali Magnus Ditlev a India Lee, kteří ovládli mužskou a ženskou kategorii. Tento závod, který je součástí inovativního seriálu Professional Triathletes Organisation (PTO), představil nový formát, který slibuje sezónu plnou napětí a sportovních výkonů na světové úrovni.
11.03.2024 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland

Steve McKenna a Chelsea Sodaro zaznamenali vítězství na Ironmanu Nový Zéland. McKenna předvedl vynikající výkon ve všech třech disciplínách a po napínavém souboji zvítězil s časem 8:01:13. V ženské kategorii pak Chelsea Sodaro dominovala od začátku do konce. Český závodník Petr Vabroušek si v kategorii M50-54 vybojoval skvělé 2. místo.
02.03.2024 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku

Evropští sportovci, kteří se letos účastní mistrovství světa Ironman 70.3, musí cestovat poměrně daleko – a to až do Taupa na Novém Zélandu. Příští rok to ale bude zcela jinak. Poprvé v historii se mistrovství světa IM 70.3 uskuteční v Marbelle ve Španělsku.
06.02.2024 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Barbora Besperát je mistryní světa v kategorii F30-35 a zde jsou její dojmy!

Barbora Besperát se stala mistryní světa ve své věkové kategorii, mimo jiné dokončila jako druhá ze všech amatérek a zaznamenala 10. nejrychlejší maratón dne, včetně kategorie profesionálek. Zde jsou její první dojmy.

Kahlefeldt byla 18. na havajském IRONMANOVI. Dvě Češky mají tituly ve věkových kategoriích

České triatlonistky zářily tento víkend po celém světě! Kromě úspěchů ve Světovém poháru v Číně a Brazílii slavily také na Havaji, kde se v noci ze 14. na 15. října konalo legendární mistrovství světa série IRONMAN. Po devíti letech mělo Česko zástupkyni v elitní kategorii profesionálek, kde Radka Kahlefeldt Vodičková obsadila 18. místo. V amatérských kategoriích Age Groups pak má Česko dvě mistryně světa – Barbora Besperát triumfovala v kategorii 30-34 let a Jana Richtrová v kategorii 40-44 let.

Lucy Charles-Barclay je hrdinkou havajského šampionátu!

Lucy Charles to dokázala! Nebojácnou sólovou jízdou vybojovala světový titul a stanovila traťový rekord, který nyní činí 8:24:31. Česká republika oslavuje dva tituly! Barbora Besperát ovládla kategorii 30-34, zatímco Jana Richtrová triumfovala v kategorii 40-44. Více podrobností naleznete v následujícím článku.

Radka Kahlefeldt (Vodičková) pojede na Havaji v kategorii profesionálek

Po dlouhých devíti letech má Česká republika opět zastoupení v kategorii profesionálů. Radka Kahlefeldt (Vodičková) měla původně startovat již minulý rok, ale kvůli zdravotním problémům do závodu nenastoupila. Nyní je připravená absolvovat svůj debut na Havaji.

Mistrovství světa v IRONMANu pro ženy je tady!

Muži své mistrovství světa již absolvovali. V Nice se výrazně prosadil Sam Laidlow, který suverénní sólo jízdou zanechal své protivníky daleko za sebou. Teď je čas na dámy! Která z nich je hlavní favoritkou? A jaké Češky budou v akci?

Premiéra IRONMAN 70.3 v Hradci Králové: Nová éra českého triatlonu

Hradec Králové, město s bohatou historií a kulturou, se připravuje na další historický milník. Víkend 16.-18. srpna 2024 se město promění v epicentrum triatlonu, když poprvé hostí prestižní závod ze seriálu IRONMAN 70.3.
26.09.2023 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Honza Tománek o své mistrovské jízdě

Ironman World Championship Nice, France A je dobojováno! Světový šampionát Ironman World Championship Nice (3.8 km plavání – 180 km cyklistika – 42.2 km běh) byl především o nádherné, ale extrémně náročné cyklistické trati s celkovým převýšením 2427 metrů. Závod jsem dokončil za 13:52:38 hodiny. S více jak 3hodinovým náskokem jsem splnil celkový časový limit, ale bohužel jsem nezvládl cyklistický limit a tudíž nejsem oficiálně klasifikován.

Bylo NICE důstojným dějištěm MS?

Rozdělení dějišť konání mistrovství světa v IRONMANu vyvolalo silné emoce. Havaj je výjimečné místo s bohatou historií a charakteristickým duchem. Mnozí odborníci argumentovali, že tento krok naruší dlouholetou tradici. Byla tato obava oprávněná?

Laidlow získal titul mistra světa, Frodeno ukončil svou kariéru

Sam Laidlow se stal mistrem světa v IRONMANu a svým výkonem šokoval konkurenci. Lange exceloval v běhu, zatímco Frodeno ukončil svůj závod mezi poraženými. Mistrovství světa v Nice však pozitivně splnilo očekávání!

Cyklistiku jsem si užil a s výkonem jsem spokojený!Běh byl ovšem těžký kalibr. Říká Honza Tománek po MS v Lahti

Dlouhý triatlon je sport primárně určený pro zdravé sportovce a na ty handicapované jsou kladené stejné nároky, což je dobře, ale profil a strmost výjezdů resp. výběhů byla v Lahti limitní. Komentuje svůj výkon Honza Tománek po MS v IRONMAN 70.3.
04.09.2023 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Světové tituly v půlce si odvážejí Knibb a Bogen

Ve finském Lahti se konalo Mistrovství světa v IRONMAN 70.3. Světové tituly získali Taylor Knibb z USA a Rico Bogen z Německa. Z českých závodníků se nejlépe umístili Besperát a Procházka v kategorii AG. Mistrovské tituly si pak připsali Tománek a Peterka!
27.08.2023 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Víkend plný triatlonových hvězd

Víkend přinesl fascinující triatlonová představení po celém světě. Blummenfelt, Gentle a Vabroušek byli středem pozornosti a stali se hrdiny posledních dnů. Více informací o uplynulém víkendu se dočtete v článku.
21.08.2023 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Ambice byla zkusit zajet TOP10, říka David Jílek po Norsemanu

David Jílek nám nedávno prozradil své dojmy z Norsemanu, informoval také o závodech, kde ho ještě letos můžeme potkat a které závody má v plánu pro příští rok. Většina rozhovoru se přirozeně soustředila na extrémní triatlony.
16.08.2023 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Dvakrát spadl, přesto Cívela získal titul mistra v dlouhém triatlonu

Ani dva pády nepřipravily Petra Cívelu o jeho první mistrovský titul, který získal na závodu CTP Slovakman Triathlon. Mezi ženami byla v Piešťanech nejrychlejší Helena Kotopulu, která je mistryní republiky v dlouhém triatlonu už potřetí.

Jan Frodeno ohromil v Milwaukee vítězstvím na PTO US Open

Jan Frodeno připsal do svého vítězného seznamu další cenný triumf, tentokrát na prestižním PTO US Open v Milwaukee. Ve skvělém závodě nechal za sebou takové triatlonové hvězdy jako Blummenfelt, Long, Funk a mnoho dalších. Již nejsou žádné pochyby o tom, kdo je v tomto sportu považován za GOAT (Nejlepšího ze všech dob). Frodeno ukázal, že je ve vrcholné formě před blížícím se mistrovstvím světa v Nice, kde plánuje uzavřít svou neuvěřitelnou triatlonovou kariéru.
05.08.2023 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Roth opět přepisoval historii

Challenge Roth patří mezi nejprestižnější závody na světě. Zde poprvé padl čas pod osm hodin a bylo dosaženo světového rekordu v ženském závodě na stejné trati. Ten před letošním ročníkem držela Britka Chrissie Wellington.

Významné akce s českým zastoupením: Přehled triumfů a úspěchů za uplynulý víkend

V průběhu minulého víkendu se odehrály několik významných triatlonových akcí s českými účastníky. V Cairns se výborně prezentovala Radka Kahlefeldt, Klagenfurt přivítal početnou českou výpravu a v Lucembursku se Lukáš Kočař dlouho držel mezi první desítkou.
19.06.2023 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Rekord! Řenč posunul svůj nejlepší čas na Moraviamanovi

Rekord překonán. Tomáš Řenč zvítězil na Moraviamanovi v historicky nejrychlejším čase. Závod žen ovládla v sobotu 17. června Helena Kotopulu, která si tak v Otrokovicích připsala maximální možný počet bodů do Českého poháru v dlouhém triatlonu.

Tragický IRONMAN Hamburg

Hamburg hostil Ironman mistrovství Evropy. Na startovní čáře se sešla špičková konkurence, včetně takových jmen jako Jan Frodeno a závod sliboval napínavou bitvu. Bohužel, veškerou radost z těchto skvělých výkonů zastiňuje tragická nehoda, která se stala v rámci cyklistické části.
05.06.2023 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Kočař vydřel na světovém šampionátu v dlouhém triatlonu 12. místo. Soukup byl 35.

Pouze jeden den odpočinku si dopřáli čeští reprezentanti na multisportovním světovém šampionátu na Ibize. Po pátečním závodu MS v terénním triatlonu, na kterém Lukáš Kočař vybojoval stříbro, se už v neděli 7. května postavili na start MS v dlouhém triatlonu. Kočař při něm obsadil 12. místo, Petr Soukup byl 35. Zvítězil Francouz Clement Mignon.
08.05.2023 - ČTA
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Vycházející hvězda Collin Chartier přiznal užívání dopingu a dostává tříletý zákaz závodění

Collin Chartier, mladý a talentovaný americký triatlonista, se veřejně přiznal k užívání zakázaných látek a následně byl potrestán tříletým zákazem závodění. Portál 220 Triathlon jako první přinesl informace o tom, že dvacetidvouletý sportovec užíval EPO, které mu pomáhalo zlepšovat výkony.
28.04.2023 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

PTO ohlašuje impozantní startovní listinu pro evropský závod PTO Ibiza

PTO zveřejnila úchvatnou startovní listinu pro PTO European Open Ibiza, která se bude konat 7. května 2023. Tato prestižní událost z kalendáře PTO zahrnuje nejlepší světové triatlonisty.
16.04.2023 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Mirinda “Rinny“ Carfrae se loučí se profesionální kariérou

Australanka a trojnásobná havajská šampiónka Mirinda Carfrae se loučí se s bohatou triatlonovou kariérou.
16.03.2023 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Výsledkový servis

Tento víkend se konaly tři významné triatlonové události, které přitáhly pozornost fanoušků z celého světa: Ironman Jižní Afrika, Ironman Taupo a WTS v Abu Dhabí. Tyto tři závody představují vrcholové momenty jarní triatlonové sezóny a přinášejí úžasné výkony od nejlepších závodníků a závodnic z celého světa.
06.03.2023 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Alistair Brownlee jde zpět do akce!

Ironman Jižní Afrika nabídne velmi zajímavou podívanou ve startovní listině je i dvojnásobný olympijský vítěz z individuálního závodu fenomenální Alistair Brownlee, který se vrací zpět do akce. V ženském startovním poli je hlavní favoritkou Němka Philipp
02.03.2023 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Jaké jsou názory českých triatlonistů na nový model MS v Ironmanu?

Triatlonovými kuloáry hýbe debata ohledně nového formátu organizaci světového šampionátu v ironmanu. Po x letech ikonických závodů v havajské Koně se přidává letos Ironman Nice, šampionát se rozdělí pro muže a ženy a bude rotovat. Více o tom psal Tomáš Mika ve svém článku. Oslovili jsme několik známých tváří českého triatlonu a zeptali se, jaký názor mají na toto téma. Více v článku

Challenge Roth představil jména pro rok 2023

Challenge Roth každoročně s předstihem slavnostně zveřejňuje profesionální závodníky, kteří se chystají na start tohoto legendárního závodu. Ani letošní rok nebyl výjimkou. Roth představil velmi zvučná jména pro rok 2023! Máme se na co těšit!

Havaj pro ženy, Nice pro muže – model konání MS

Dějiště mistrovský světa se od letošního roku rozdělí. Ženský závod se uskuteční na Havaji, zatím co mužský závod bude hostit francouzská Nice. Více najdete informací v následujícím článku.

České žně na Isramanu

České žně na otevíráku triatlonové sezóny – Isramanu. Tradičně se Čechům na Blízkém východě daří a ani letošní ročník nebyl výjimkou.
30.01.2023 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Israman Diskuze

Stručný pohled do historie havajského Ironmana

Píše se 18. února roku 1978 a na břehu pláže Waikiki je 15 mužů, kteří chtějí, zatím jen úzké skupině zasvěcených dokázat, kdo je nejvytrvalejším sportovcem světa. Není to ani cyklista, ani plavec, ani běžec, bude to železný muž – Ironman*. Tímto dnem vznikl fenomén, který hýbe emocemi a je snem tisíce lidí po celém světě.

Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně

3,8km plavání v nádherně čisté vodě jezera Milada. 180km cyklistiky přes brdky Krušných hor a panoramatem Labského kaňonu s jistým výhledem na Pravičkou bránu. 42 km běhu nad údolím Labe a pro rychlejší borce s rozhlednou na Děčínském Sněžníku.
21.10.2021 - Marek Peterka
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Bude v Mostě i dlouhý triatlon?

15.8. se koná závod na distancích polovičního ironmana - Triathlon Most. Vzhledem k téměř ideálním podmínkám pro rychlý závod zvažují organizátoři i variantu na ironmanských tratích. Je zapotřebí minimálně 50 triatlonistů na startu. Více v pozvánce
16.07.2021 - Josef Rendl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Řenč s Křivánkovou obhájili na mistrovském Moraviamanovi pozice favoritů

Pohárová sezona odstartovala velkolepě: na Moraviaman Triathlonu si pro mistrovské tituly doběhli Tomáš Řenč a Simona Křivánková, kteří si tak připsali maximální počet bodů do Českého poháru v dlouhém triatlonu

Račice otevřely triatlonovou sezonu

A jde to! Triatlonová sezona odstartovala oblíbenými závody - rodinným ICT sprintem (už pošestnácté!) a intervalovým půlironmanem v Račicích. Na bezpečných tratích a za dodržení všech hygienicko-epidemiologických pravidel se postavilo na start a užilo závod více než 200 účastníků.
31.05.2021 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Děčínský železný muž – memoriál Toma Jiráně zahájil sezónu Triade Děčín

V sobotu 15.května se za proměnlivého, ale ideálního triatlonového počasí, konal v Děčíně a jeho okolí 1.ročník akce Děčínský železný muž – memoriál Toma Jiráně, kterou pořádal triatlonový oddíl Triade Děčín
19.05.2021 - Marek Peterka
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Triatlonový start v Dubaji a Miami

Jan Frodeno, Lionel Sanders, Lucy Charles, Pieter Heemeryck nebo premiéra Pavla Wohla v Pro kategorii. Sleduj, jak se povede těmto borcům na úvod Trisezony 2021.
11.03.2021 - Jan Walter
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Šestý ročník extrémního WINTERMANA opanovali Jílek a Štefaničová

Poslední triatlonový závod letošní sezony u nás obstaral extrémní Winterman. V neděli nad ránem se do vod studeného Labe ponořila stovka závodníků a závodnic. 9 kilometrů plavání, 180 kilometrů na kole po Českosaském Švýcarsku a maraton s cílem na Ještědu. Více v reportáži
14.10.2020 - Josef Rendl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Byl to extrém, shodli se po CZECHMANOVI vítězní Kočař a Stevens

Ve zcela extrémních podmínkách se téměř 500 závodníků postavilo na start CZECHMAN triatlonu, který se v sobotu 26.září uskutečnil jako poslední podnik letošního Českého poháru v dlouhém triatlonu. Zvítězili Lukáš Kočař a Alena Stevens

CZECHMAN Triatlon bude! Závodníci půjdou na start ve vlnách

Český pohár v dlouhém triatlonu jde do finále. Posledním závodem letošního ročníku bude v sobotu 26. září CZECHMAN triatlon. Po náročném období koronavirové nejistoty se pořadatelé rozhodli početné pole závodníků rozdělit do startovních vln.

KŘIVÁNKOVÁ DÁL VLÁDNE CZECHMAN TOUR. VYHRÁLA I DOKSYRACE

Letošní sezona Českého poháru v dlouhém triatlonu ještě nepoznala jinou vítězku než Simonu Křivánkovou. Zatím poslední vítězství v CZECHMAN TOUR si připsala v neděli 13. září na závodu DOKSYRACE. Mezi muži byl nejrychlejší Lukáš Kočař.

Kočař a Křivánková suverénními vítězi PILMANA - MČR v halfironmanu

Ve Žďáru nad Sázavou se jel tradiční Pilman v rámci republikového šampionátu. Kočař získal čtvrtý titul v čase pod 4 hodiny a s více jak desetiminutovým náskokem na Petra Soukupa. Bronz překvapivě získal Matěj Burian. Medailové trio žen ve složení Křivánková, Kotopulu a Švarcová. Více v reportáži z místa závodu.
29.08.2020 - Josef Rendl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Pilman Diskuze

ČESKÉ TITULY V DLOUHÉM TRIATLONU ZÍSKALI REKORDNÍ ŘENČ A KŘIVÁNKOVÁ

Tomáš Řenč a Simona Křivánková potvrdili role největších favoritů Erdinger Alkoholfrei Slovakman Triathlonu, který se v sobotu 1. srpna konal jako mistrovství ČR v dlouhém triatlonu. Závod ve slovenských Piešťanech byl zároveň zahajovacím podnikem CZECHMAN TOUR (Český pohár v dlouhém triatlonu).

Race report: Triatlon North Africa – závod, na kterém necháte plíce i srdce

Triatlon je něco víc než jen minuty, kilometry a watty. Víc než jen věčný shon mezi bazénem a během. Za každým startem každého závodníka je příběh. A ty nejneuvěřitelnější příběhy si nevymyslíte. Ty se vám musí stát.
03.05.2020 - Barbora Topinková
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Ultraman Vabroušek a Ironman New Zeland

Petr Vabroušek vybojoval druhé místo v Ultra dlouhém triatlonu v Izraeli. Nejlepším českým závodníkem na Ironman New Zeland byl Filip Pavloň.
10.03.2020 - Jan Walter
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

ISRAMAN EILAT 2020

Petr Vabroušek bere po technických problémech na Ironmanu v Izraeli 8.místo. Tomáš Racek jako nejlepší český age group závodník vybojoval 4.místo.
03.02.2020 - Jan Walter
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Bylo to jako nejlepší letní tábor v životě, říká Martin Gabla

Po rozhovorech s Martinem Gablou o přejezdu Kanady na motorce, extrémním Swissmanovi, multisportovním Gigathlonu či triatlonu na Kampě vám přinášíme jeho reportáž ze závodu Triathlon North Africa.
17.01.2020 - Josef Rendl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Triathlon North Africa 2020

Početná česká výprava opanovala závod v Alžírsku. Petr Vabroušek obhájil loňské vítězství těsně před Davidem Jílkem. V ženské kategorii si pro vítězství na polovičních distancích doběhla Valentýna Solařová před druhou Lindou Janovskou a třetí Bárou Topinkovou.
13.01.2020 - Jan Walter
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Na půlce v Taupo a Bahrajnu řádili nejen Langhammer a Kočař

Posledním závodem v letošním roce pro Jakuba Langhammera byla půlka na Novém Zélandu, kde vybojoval krásné 5.místo. V rychlém závodě v Bahrajnu byl nejlepší z Čechů Lukáš Kočař, který časem 3:38:32 obsadil 8.místo a vylepšuje české maximum na této trati. Ve stejném závodě posunul Kristian Blummenfelt světové maximum na 3:25:21. Ve věkové kategorii vítězí na Novém Zélandu David Martin. Z Bahrajnu si stříbro veze Jana Sládková.
09.12.2019 - Jan Walter
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

ŘENČ MÁ STŘÍBRO Z MISTROVSTVÍ EVROPY V DLOUHÉM TRIATLONU!

Stříbrnou medaili si odváží Tomáš Řenč z mistrovství Evropy v dlouhém triatlonu, které se uskutečnilo v sobotu 14. září v rámci závodu Challenge Almere. Výborný výkon podala v Nizozemsku také Simona Křivánková, která skončila pátá.

Česká invaze v Zell am See. Křivánková a Řenč jsou mistři ČR.

Nejrychlejším závodníkem v rakouském Zell am See byl Jan Šneberger. Vítězství ve své kategorii vybojoval Marek Svoboda a Michal Daněk. Na MČR v polovičním ironmanu si pro titul doběhli Tomáš Řenč a Simona Křivánková
02.09.2019 - Jan Walter
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Český pohár v dlouhém triatlonu pokračuje na Pálavě

Nádherná jihomoravská krajina a malebné okolí nádrže Nové Mlýny se stane scénou pro pátý letošní závod CZECHMAN Tour. Závod PálavaRace se uskuteční v neděli 18.srpna
16.08.2019 - ČTA
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Závod snů pro Jakuba Langhammera

Jakub Langhammer obsadil v závodě polovičního ironmana na Filipínách skvělé 4.místo mezi Pro závodníky. Od třetího místa zajišťující kvalifikaci na MS ho dělilo pouze 5vteřin. V kategorii Age group si ve stejném závodě doběhl pro celkově druhé místo Petr Lukosz.
12.08.2019 - Jan Walter
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Ironman Tallin, Valachy Man, Norseman

Milan Svoboda, Jaroslav Hýzl a Daniel Machek vezou další sloty na MS z Estonska. Extrémní Norseman prověřil naše srdcaře. Valachy Man znovu ovládl stříbrný medailista z Evropského poháru Radim Grebík
06.08.2019 - Jan Walter
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

NA SLOVAKMANOVI POTVRDILA SVOU DOMINANCI SIMONA KŘIVÁNKOVÁ

Třetí start, třetí suverénní vítězství. Simona Křivánková potvrdila své kvality také na závodě Slovakman 226, který se v sobotu 3. srpna uskutečnil jako čtvrtý závod Českého poháru v dlouhém triatlonu a duatlonu. V kategorii mužů v Piešťanech zvítězil Petr Vabroušek.
05.08.2019 - Petr Valeš
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Slovakman Diskuze

FORD CHALLENGE PRAGUE ovládli Radka Kahlefeldt a Florian Angert

Radka rozhodla o svém triumfu při premiéře především výborným závěrečným během a Němec Florian Angert suverénním výkonem od prvních kilometrů cyklistické části. Více info v následující tiskové zprávě.

Hvězdy FORD CHALLENGEPRAGUE se těší na start

Dnes se na tiskové konferenci na lodi, plující po Vltavě, setkaly některé hvězdy a organizátoři závodu Ford Challenge Prague. Přinášíme vám jejich reakce k závodu, který odstartuje zítra v pravé poledne.

Ford CHALLENGEPRAGUE startuje

Praha, 25.července - Již tuto sobotu se na startu unikátního závodu FORD CHALLENGEPRAGUE setkají triatlonové hvězdy i amatérští nadšenci. Třetí ročník sportovního klání z prestižní série Challenge Family zavede více než 1350 sportovců ze 45 zemí zemí světa do samotného centra středoevropské metropole. Co do počtu a rozsahu se jedná o největší triatlonový závod v České republice.

Kdo z Čechů podal nejlepší vykony v Rothu a v Klagenfurtu?

O víkendu se u našich sousedů konaly dva velice populární triatlonové závody na plných ironmanských distancích, kterých se každoročně účastní desítky českých závodníků. Nejlepší české výkony podali v závodě Challenge Roth Lukáš Slatinský a v závodě Ironman Klagenfurt se nejlepším českým časem může pro letošní rok pyšnit Miroslav Richter.
08.07.2019 - Jan Walter
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Tělo se většinou popere s tím, co mu hlava naordinuje, říká Lucie Šnebergerová

Lucka se v neděli postavila na start krásného závodu Challenge Walchsee a po vyrovnaném výkonu brala druhé místo ve své Age group a 11. místo celkově mezi ženami. Jak se popasovala s vedrem a jak hodnotí svůj výkon v závodě? více v rozhovoru
03.07.2019 - Josef Rendl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Tomáš Řenč obhájil titul na Moraviamanu. Lepier druhý v Kanadě, Vodičková třetí na v Dánsku.

Otrokovice mají nového vládce Tomáše Řenče. Kam až se dá posunout otrokovický rekordní čas? Jan Lepier bere stříbrnou medaily na půlce v Mont Tremblant. Radka Vodičková svedla tvrdý boj o medailové příčky na Evropském šampionátu v Dánsku, kde nakonec brala třetí místo.
25.06.2019 - Jan Walter
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

The Championship ovládli Sebi Kienle a Lucy Charles, Kahlefeldt a další Češi na podiu!

Na Slovensku v Šamoríně se v krásném areálu X- Bionic konal mistrovský závod série Challenge. V závodě si druhé místo vybojovala Radka Kahlefeldt Vodičková. Lukáš Kočař se profesionálech umístil na 15.místě. Tomáš Jiran ovládl kategorii vele zkušených borců před druhým Mildou Bayerem.
05.06.2019 - Jan Walter
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

CZECHMANA OVLÁDLI PETRÁSEK A SUVERÉNNÍ KŘIVÁNKOVÁ

PARDUBICE, 1. června 2019 – Pavel Petrásek a Simona Křivánková. Tak se jmenují letošní vítězové CZECHMAN Triatlonu, na jehož start se v sobotu 1. června postavilo přes 750 triatlonistů a který byl druhým závodem Českého poháru v dlouhém triatlonu a duatlonu.

Zadák vítězí v St.Pöltenu. Ironman Lanzarote s Jílkem a Kotopulu.

V Rakousku v St. Pöltenu a ve Španělsku na Lanzarote se o víkendu konaly velice populární závody v polovičním a celém Ironmanu. Cílovou bránu vidělo v St. Poltenu 48 českých borců a na Lanzarote jich cílovou branou proběhlo pět. Nejlepší byli Karel Zadák a David Jílek.
28.05.2019 - Jan Walter
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Milda Bayer otevírá další sezónu, Křivánkovi na Challenge Riccione

Nejen SP a MS žil minulý triatlonový týden. Miloslav Bayer úspěšně zahájil sezonu na Ironman 5i50 Triathlon Poreč, kde ve své kategorii nenachází přemožitele. Simona Křivánková dokončuje těžký závod v Itálii na 10.místě a Pepa Křívánek na 4.místě v Age group.
06.05.2019 - Jan Walter
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Radka Kahlefeldt třetí v Melbourne. Petr Michovský druhý na Floridě

Zatímco se u nás bojovalo o mistrovské tituly v aquatlonu, tak v zahraničí se češi prali na tratích polovičních ironmanů. Třetí místo obsadila Radka Kahlefeldt Vodičková v závodě Challenge Melbourne a v závodě Ironman 70.3. Florida bere druhé místo ve své kategorii Petr Michovský.
16.04.2019 - Jan Walter
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Vodičková vítězí na Filipínách. Bradley Weiss ovládl Challenge 70.3. Taiwan

Radka Kahlefeldt-Vodičková obhájila svůj loňský titul na Ironman 70.3 Philippines. Terénní triatlonista Bradley Weiss pokračuje úspěšně na polovičních tratích a vyhrává Ironman 70.3.Taiwan.
26.03.2019 - Jan Walter
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

FORD CHALLENGEPRAGUE bude mít opět hvězdné obsazení.

Do Prahy se chystá trojnásobná vítězka Kony Miranda Carfrae a její partner, mistr světa na dlouhých distancích, Timothy O'Donnell. Co je do Prahy přivádí a jaké jsou jejich plány?

IRONMAN 70.3 Campeche a Světový pohár v Brazílii

Poloviční Ironman v Mexiku ve velmi silném nabitém startovním poli ovládl Michael Weiss, v ženách si vítězství odváží kanaďanka Heather Wurtele. Světový pohár v triatlonu měl zastávku v Brazílii, kde se závodilo na sprint distancích. Závod vyhrál Kanaďan Tyler Mislawchuk a Australanka Ashleigh Gentle.
19.03.2019 - Jan Walter
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Starykowicz opět neudržel velký náskok po kole.

O uplynulém víkendu se kromě MČR v zimním triatlonu a Evropského poháru ve Francii konaly závody Ironman na Novém Zelandu. Příští víkend se bude konat World Triathlon v Abu Dhabi s Vendulou Frintovou.
05.03.2019 - Jan Walter
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Radka Kahlefeldt Vodičková neporazitelná i v roce 2019 na Ironman 70.3. Geelong. Série Challenge odstartovala závodem na Novém Zélandu.

Radka si prodlužuje svoji sérii 6 vyhraných závodů z roku 2018 i do letošní sezony, kde zvítězila v Austrálii na polovičním Ironmanu Geelong 70.3. V mužské kategorii si pro vítězství doběhl Javier Gomez
19.02.2019 - Jan Walter
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Britská nadvláda na Triatlonu Dubai 70.3. Petr Vabroušek a syn Filip úspěšně bojují na World Marathon Challenge.

Triatlon ve Spojených Arabských Emirátech vyhrávají v profi kategoriích Adam Bowden a Holly Lawrence. Petr Vabroušek drží po pátém maratonu krásnou druhou pozici. Filip Vabroušek nemá v polovičních maratonech konkurenci.
05.02.2019 - Jan Walter
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Češi na Isramanu 2019. Bradley Weiss ovládl IM 70.3 South Africa

V Izraelském městě Eilat se o víkendu konaly závody polovičního i celého ironmana, kde měla česká republika početné zastoupení. Nejlepší muž David Jílek dokončil na 7.místě, nejlepší český výsledek vybojovala Simona Křivánková, která dokončila na krásném 4.místě.
29.01.2019 - Jan Walter
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Marek Rauchfuss čtvrtý na zimním triatlonu v Číně a krásný závod v Chile

První zastávkou zimního triatlonového kalendáře roku 2019 bylo čínské město Zhangjiakou, hlavní místo pro zimní olympijské hry v Pekingu 2022.
21.01.2019 - Jan Walter
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Petr Vabroušek vyhrál závod Triathlon North Africa

Početná výprava českých triatlonistů dominovala v závodě na saharské poušti. O vítězství se přetahovali David Jílek a Petr Vabroušek.
08.01.2019 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Nový světový rekord má hodnotu 3:29:04!

Kristian Blummenfelt stanovil v Bahrajnu nový světový rekord na tratích polovičního ironamana v čase 3:29:04. Světové série triatlonů WTS začne svůj další ročník až závodem v Abu Dhabi začátkem března. Závody série Ironman stále probíhají a budou mít jen krátkou pauzu přes vánoční svátky. Závody seriálu Challenge zahájí nový ročník 2019 závodem na Novém Zélandu 16.2.2019.
11.12.2018 - Franta Schoval
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Kahlefeldt-Vodičková opět vítězí!

Radka Kahlefeldt-Vodičková prodloužila svoji neporazitelnost, ale závodila za Austrálii. Petr Vabroušek třetí na Ultramanu.
27.11.2018 - Franta Schoval
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Víkendu vládly české ženy!

Víkendové závody série Ironman a Challenge se zableskly skvělými výkony českých reprezentantek. Radka Kahlefeldt zvítězila, Simona Křiváková skončila druhá a Helena Kotopulu pronikla do TOP5.
20.11.2018 - Franta Schoval
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Karel Sumbal první na Floridě

Pro oko českého fanouška byl během uplynulého víkendu nejzajímavější výkon Karla Sumbala na Floridě, kde se mu povedlo zvítězit v jeho věkové kategorii.
08.11.2018 - Franta Schoval
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Třikrát TOP5 pro české barvy

Uplynulých 14 dní se v triatlonovém prostředí neřešilo téměř nic jiného než závod na Havaji. Prostřednictvím tohoto článku Vám přinášíme poohlédnutí za ostatními zajímavými výsledky z jiných triatlonových závodů.
25.10.2018 - Franta Schoval
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Ironman World Championship Hawaii

Zásnuby, obhajoba, traťový i český rekord. Takové příběhy psal letošní Ironman na Havaji. Více v článku.
18.10.2018 - Franta Schoval
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Pěkné závody v Itálii a ve Slovinsku s hojnou českou účastí

Mnoho Čechů se rozhodlo si prodloužit triatlonovou sezónu účastí na závodech série Ironman na jihu Evropy. Ve Slovinsku Miloslav Bayer opět ovládl svoji kategorii, v Itálii na dlouhých tratích uvidělo cíl 24 českých jmen.
25.09.2018 - Franta Schoval
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Helena Kotopulu veze z ME v dlouhém triatlonu šesté místo

MADRID,23.září 2018 - o evropské tituly se v neděli závodilo ve Španělsku v rámci závodu Challenge Madrid. Česká reprezentantka se potýkala se zdravotními i technickými problémy, přesto dokázala vybojovat kvalitní šestou příčku

Malebné kopcovité závody v Davosu a Nice

O víkendu se konaly dva závody na polovičních distancích v krásných místech Evropy. Série Ironman zavítala do francouzského Nice, Challenge jí konkurovala půlkou v Davosu.
18.09.2018 - Franta Schoval
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Německá dominance v Rügenu

Florian Angert dokázal porazit úřadujícího šampiona z Kony Patricka Langeho, v první pětce pak skončilo pět Němců. V ženách německou nadvládu narušila Britka Hann, která se vklínila mezi dvě Laury.
10.09.2018 - Franta Schoval
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Souboj titánů v JAR

Byl to nabitý víkend plný multisportovních akcí všech vzdáleností a typů. Velmi atraktivní souboje byly k vidění v JAR, kde se rozdávaly světové tituly. Pozadu nezůstalo ani MS ve swimrunu ve Švédsku.
04.09.2018 - Franta Schoval
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Aquatlon v Zell Am See

V rakouském Kaprunu se bohužel jel pouze aquatlon, i tak ale češi zaznamenali pěkné výsledky. Jakub Langhammer ukázal, že má formu a opět zajel "půlku" pod 4 hodiny...
29.08.2018 - Franta Schoval
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Pilman zažil déja vu. Po roce se opět radují Kočař a Kotopulu.

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU, 25. srpna 2018 – Přijeli, aby obhájili prvenství. A svůj plán splnili. Lukáš Kočař a Helena Kotopulu se opět radovali z vítězství na Pilman Triatlonu, který se v sobotu 25. srpna uskutečnil jako předposlední závod seriálu FORD CZECHMAN TOUR.

Český pohár v dlouhém triatlonu míří do Žďárských vrchů

Předposlední díl seriálu Ford Czechman Tour se odehraje v sobotu 25.8. ve Žďáru nad Sázavou. Na tratích kultovního Pilmana se představí celá řada elitních domácích triatlonistů a triatlonistek, včetně loňských vítězů - Lukáše Kočaře a Heleny Kotopulu

Z ME si česká výprava veze dvě umístění v TOP10 a dvě umístění v TOP20!

ME v OH triatlonu ve skotském Glasgow se českému týmu povedlo! Vendula Frintová skončila 6., Petra Kuříková 9., Jan Čelůstka 17. a smíšená štafeta 14.! Sebastian Kienle ovládl závod ve Finsku...
14.08.2018 - Franta Schoval
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Radka Kahlefeldt přidala čtvrté vítězství v této sezóně!

Radka Kahlefeldt zvítězila a Jakub Langhammer vybojoval TOP10 v závodě Ironman 70.3 v Cebu. V Piešťanech se rozhodlo o vítězích ČP v dlouhém triatlonu. Závod ovládli a zároveň za celou sezónu nejvíce bodů posbírali Tomáš Řenč a Helena Kotopulu.
08.08.2018 - Franta Schoval
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

NA SLOVAKMANOVI POTVRDILI SVOU DOMINANCI ŘENČ A KOTOPULU

PIEŠŤANY (Slovensko), 5. srpna 2018 – Český pohár v dlouhém triatlonu a duatlonu zavítal na Slovensko. V závodě Slovakman 226, který se konal 4. srpna v Piešťanech, zvítězili Tomáš Řenč a Helena Kotopulu. Oba si tak zajistili i celkové vítězství ve FORD CZECHMAN TOUR!

Lukáš Kočař a Simona Křivánková nejrychlejšími Čechy na Challenge Prague. Petr Soukup vyhrál amatéry!

Byl to doslova nabitý triatlonový víkend na českém území. O pozornost se ucházely dva velké závody v ČR. Na Challenge Prague zazářilo trio českých závodníků, když Lukáš Kočař skončil celkově na 6. místě, Petr Soukup zvítězil v amatérech a Simona Křivánková jako nejrychlejší Češka brala skvělé 7. místo. V Táboře se pak bojovalo v závodě EP juniorů, kde nejlepšího výsledku dosáhli 5. Alžběta Hrušková a 11. Radim Grebík. Na programu bylo i MČR ve sprintu, které ovládla dvojice z TCV JH - Linduška a Fairaislová.
31.07.2018 - Franta Schoval
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

FORD CHALLENGE PRAGUE se stal kořistí Javiera Gomeze a Katrien Verstuyft

Sobotní triatlonový svátek v centru Prahy byl letos vyprodaný už pár týdnů předem. V druhém ročníku pod hlavičkou celosvětového seriálu Challenge family se na startu v PRO kategorii představila silná konkurence. Předzávodní předpoklady potvrdila španělská star Javier Gomez. Po těsném souboji zvítězila v ženách Katrien Verstuyft. Skvělé šesté místo Lukáše Kočaře a další výborné výsledky českých závodníků. Víc v reportáži

Startovka Challenge Prague hýří zvučnými jmény světového triatlonu. Kdo se bude radovat z vítězství?

Sobotní top akce na domácí půdě triatlonových závodů Challenge Prague hlásí vyprodaný stav. Do české metropole se chystá několik desítek zvučných jmen dlouhotraťařské světové elity. Kdo patří mezi hlavní adepty na medaile?

Na ME v Tartu získala zlato Lenka Fanturová

Z Estonska si česká výprava veze několik úspěchů, po elitních závodnících zabodovali i reprezentanti z věkových kategorií. Lenka Fanturová zvítězila, Jaroslav Ploc skončil druhý, Dana Hyláková veze čtvrté místo a další umístění v TOP5 vybojoval František Schoval.
25.07.2018 - Franta Schoval
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Na MS v ITU dlouhém triatlonu zvítězili Frederiksen a Dapena

Světový šampionát se tradičně jezdí na vzdálenostech 3 km plavání, 120 km na kole a 30 km běhu, tuto porci kilometrů nejlépe zvládla Dánka Frederiksen a Španěl Dapena. Z českých závodníků se na start postavila pouze závodnice AG Milada Brabcová, která obsadila 21. místo v K40-44.
17.07.2018 - Franta Schoval
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Evropský šampionát ovládli Frodeno a Ryf

Jan Frodeno a Daniela Ryf dominovali ve Frankfurtu, Lisa Norden a Florian Angert zvítězili v Jönköpingu. Z Čechů se blýskl Miroslav Richter, který zajel skvěle ve Frankfurtu.
10.07.2018 - Franta Schoval
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Z Pálavy si vítězství odvážejí Soukup a Kotopulu

Pavlov,7.června 2018 - seriál Ford Czechman Tour se dostal závodem PalavaRace do své poloviny. Čtvrtý závod tohoto seriálu se uskutečnil tuto sobotu na vodní nádrži Nové Mlýny a nejrychleji si počínali Petr Soukup a Helena Kotopulu
09.07.2018 - ČTA
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

IM AUSTRIA 2018 - Race report Křivánkovi + Lukáš Polan

Tak v Klagenfurtu v roce 2012 to naše ironmanské bláznění začalo :) Atmosféra tohoto závodu nás tehdy uchvátila natolik, že jsme zde startovali i v roce 2013. Tento rok jsme se rozhodli na toto krásné místo podívat znovu.
04.07.2018 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Lionel Sanders se veze na vítězné vlně

Jeden z nejžhavějších kandidátů na titul z Havaje Lionel Sanders opět zvítězil v závodě středního triatlonu, tentokrát v Kanadě. Další z předních světových triatlonistů Frederik Van Lierde ovládl pro změnu závod na dlouhých distancích ve Francii.
27.06.2018 - Franta Schoval
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Na posledním kilometru cyklistiky jsem dostal žihadlo, říká Roman Procházka

Roman se ve svých pětačtyřiceti letech dostal k triatlonu teprve nedávno, ale už má ve svém portfoliu jeden havajský zářez. Minulý víkend ve městě Hamletova Elsinore jelo ME Ironman 70.3. Roman obsadil osmé místo ve své "věkovce" a chystá se na IM Frankfurt, Challenge Prague a havajský reparát. Více v rozhovoru
25.06.2018 - Josef Rendl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

TITULY V DLOUHÉM TRIATLONU NA MORAVIAMANOVI ZÍSKALI ŘENČ A KOTOPULU

OTROKOVICE, 23. června 2018 – Mistrovské tituly v dlouhém triatlonu mají své majitele. Na závodě Moraviaman, který se konal jako třetí závod poháru FORD CZECHMAN TOUR, se v sobotu 23. června radovali z vítězství Tomáš Řenč a Helena Kotopulu.

KDO SI Z MORAVIAMANA ODVEZE TITULY V DLOUHÉM TRIATLONU?

OTROKOVICE, 21. června 2018 – Největší dlouhý triatlon na území České republiky odstartuje v sobotu 23. června. Na tratích závodu Moraviaman se opět bude bojovat o české tituly i o body do seriálu FORD CZECHMAN TOUR (Český pohár v dlouhém triatlonu a duatlonu).
21.06.2018 - ČTA
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Radka Kahlefeldt – Vodičková vítězně v Maďarsku

Minulý víkend byl opět bohatý na počet velkých závodů ve světě. České barvy byly opět velmi vidět, a to především v závodě na polovičních distancích v Maďarsku. Zde svoji skvělou formu potvrdila Radka Kahlefeldt – Vodičková a po bronzu v Šamoríně si veze z Maďarska zlato! Nejrychlejším z českých mužů byl v tomto závodě Petr Vabroušek.
13.06.2018 - Franta Schoval
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Radka Kahlefeldt – Vodičková si veze ze Šamorína bronz!

V sobotu se na Slovensku konal další světový šampionát ve středním triatlonu – The Championship, Challenge. Nejvýraznější českou stopu zaznamenala Radka Kahlefeldt – Vodičková, která skvělým výkonem brala třetí místo v extrémně nabité konkurenci. V závodě na Filipínách zvítězil mezi amatéry Petr Lukosz.
05.06.2018 - Franta Schoval
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

CZECHMAN SE STAL KOŘISTÍ PRO ŘENČE A BAŤKOVOU

PARDUBICE, 2. června 2018 – Jeden z nejprestižnějších závodů v českém triatlonovém kalendáři má své vítěze. Z triumfu na Czechmanovi se 2. června radovali Tomáš Řenč a Pavlína Baťková, kteří se tak stali mistry republiky ve středním triatlonu a připsali si i významnou porci bodů do FORD CZECHMAN TOUR (Český pohár v dlouhém triatlonu a duatlonu).

Kdo bude brát medaile na sobotním CZECHMANOVI?

Na kultovní "půlku" u Pardubic se sjíždí sedm stovek triatlonistů a triatlonistek. Na start se postaví téměř kompletní aktuální špička na dlouhých tratích. V redakci jsme tipovali, kdo má největší šanci na medailové podium letošních mistrů ČR. Vzešly nám z toho tyto trojlístky..
30.05.2018 - Josef Rendl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Czechman Diskuze

Petr Soukup zazářil v Lanzarote

Byl to víkend nabitý českými úspěchy! Petr Soukup si veze slot na Havaj, Simona Křivánková bere 5. místo v závodě Challenge Salou, Helena Karásková vítězně v Itálii a Lukáš Polan nejrychlejším Čechem v St. Pöltenu.
29.05.2018 - Franta Schoval
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Javier Gomez ukázal svoji formu!

V Barceloně vládli několikanásobní mistři světa v triatlonu a duatlonu. V Americe byli dominantní domácí závodníci a závodnice.
22.05.2018 - Franta Schoval
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Česká dominance v Kotoru!

Víkendový závod ze seriálu OcenLava v Černé Hoře ovládli čeští závodníci. Jméno Jan si budou v Kotoru asi ještě dlouho pamatovat, tři čeští Honzové obsadili totiž kompletní stupně vítězů! Skvěle si vedla i Lucie Šnebergerová, která obsadila v silně nabitém poli závodnic 4. místo. I ve Vietnamu, v závodě Ironman 70.3, vlála česká vlajka nejvýše, z vítězství se zde radovala Radka Kahlefeldt.
16.05.2018 - Franta Schoval
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Víkendová porce závodů

O víkendu bylo rušno na poli středního a dlouhého triatlonu. V Austrálii byly k vidění souboje na dlouhých tratích i na půlkách. V Itálii se jel závod Challenge a v Americe byl k vidění dobře obsazený závod v polovičním Ironmanu.
09.05.2018 - Franta Schoval
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Závod IM Texas byl ve znamení divokého západu

Mistrovství Severní Ameriky v Ironmanu přineslo rekordní zápisy v cyklistické a běžecké části. Andrew Starykowicz prolomil 4 hodinovou hranici (3:54:59). I v ženské kategorii byl k vidění rekordní čas, postarala se o něj Jen Annett časem 4:25:11. V běžecké části se blýskl rekordním zápisem (u závodů Ironman) Matt Hanson, který zaběhl čas 2:34:40. Z Čechů byl nejrychlejší Petr Michovský, který zajel těsně nad 9 hodin a veze si i slot na Havaj. Mezi českými ženami byla nejrychlejší Helena Kotopulu, která za čas 9:15 brala 12. místo mezi profesionálkami.
02.05.2018 - Franta Schoval
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT

Přehled víkendových závodů

O víkendu byly na programu tři velké závody ve středním triatlonu. Hodně byli vidět brazilští závodníci a závodnice, sekundovali jim Američani.
25.04.2018 - Franta Schoval
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Britové ovládli víkendové závody

Britští závodníci zažili velmi povedený víkend na poli středního a dlouhého triatlonu, když ze tří velkých závodů vezou čtyři pódiová umístění a z toho tři vítězství. Alistair Brownlee zvítězil v Číně, Lucy Charles v JAR a Adam Bowden v Itálii. Nejlepší český výsledek zaznamenala Simona Křivánková svým 11. místem v Římě.
17.04.2018 - Franta Schoval
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Jan Frodeno je zpět ve vrcholné formě!

V závodě Ironman 70.3 Oceanside byl opět dominantní staronový král (nejen) polovičních distancí, Jan Frodeno. Na Floridě si skvěle vedli čeští závodníci, více v souhrnu týdne.
11.04.2018 - Franta Schoval
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT

Láká vás triatlon v Praze? Koncem března končí zvýhodněné startovné na CHALLENGEPRAGUE

Zvýhodněná možnost registrace pro start na největším triatlonovém závodě v České republice - FORD CHALLENGEPRAGUE končí 31.března. Čtyři měsíce před startem závodu, který se uskuteční v sobotu 28.července, evidují pořadatelé téměř 800 přihlášek.

Radka Kahlefeldt zvítězila na Filipínách

Skvělý vstup do sezóny zaznamenala Radka Kahlefeldt, která dokázala opanovat profesionálnímu startovnímu poli žen v závodě Ironman 70.3 Davao Philippines. Více v článku…
27.03.2018 - Franta Schoval
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Souhrn víkendových závodů v sérii Ironman 70.3

Série Ironman je v plném proudu, na konkurenční sérii závodů Challenge má již slušný náskok. Ale ne vždy kvantita odpovídá kvalitě… to se však nedá říci o Novozélanďanovi Terenzu Bozzonovi, který má za sebou již tolik závodů, kolik by normálnímu smrtelníkovi stačilo na celou sezónu, a ke všemu se veze na vítězné vlně.
20.03.2018 - Franta Schoval
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Prahu čeká opět triatlonový svátek. Kapacita závodů je 1500 účastníků a přihlášek přibývá

19. března 2018 – Byla to mimořádně úspěšná premiéra: Loni v červenci ovládli Prahu triatlonisté. V rámci premiérového ročníku FORD CHALLENGEPRAGUE se v různých kategoriích na trať vydala více než tisícovka startujících. Druhý ročník, který se uskuteční v sobotu 28. července, se prozatím nese v podobném duchu: čtyři měsíce před startem evidují organizátoři největšího triatlonového závodu na území České republiky téměř 800 přihlášek.

Světová triatlonová scéna se rozjíždí

Během uplynulých dvou týdnu se závodilo na mnoha místech po celém světě. V akci byli i čeští závodníci a nevedli si vůbec špatně. Souhrn výsledků najdete v následujícím článku.
13.03.2018 - Franta Schoval
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Petr Vabroušek ovládl závod Ultraman na Floridě

Extrémní závod na Floridě s názvem Ultraman se skládá z 10 km plavání, 423 km cyklistiky a 84 km běhu. Dohromady tak každý závodník musí překonat 517 km ve třech dnech. Tuto porci nejlépe zvládl Čech, Petr Vabroušek.
19.02.2018 - Franta Schoval
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Souhrn prvních letošních závodů

Zatímco u nás přišla zima a i v nižších nadmořských výškách můžeme vyrazit na běžky, ve světě se již opět naplno závodí. Za poslední měsíc jsme byli svědky již několika zajímavých výsledků. Více v našem souhrnu.
12.02.2018 - Franta Schoval
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Na Novém Zélandu bylo zrušeno plavání

Kvůli možné hrozbě výskytu toxických látek ve známém jezeře na Novém Zélandu se místo závodu „70.3“ jel pouze duatlon – 3km/90km/21km. Z vítězství se zde radovali Mike Phillips a Amelia Watkinson.
11.12.2017 - Franta Schoval
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Petra Kuříková stříbrná v Africe, v Austrálii žraloci vyhnali triatlety z vody

Ani defekt nezastavil Petru Kuříkovou v marocké Dakhle, kde se konal 2. prosince závod Afrického poháru. Domů si ze sprintu odvezla stříbrnou medaili! To v Austrálii v závodě Ironman se musela kvůli přítomnosti žraloků rušit plavecká část, Petr Vabroušek tak v modifikovaném závodě bral 13. místo.
04.12.2017 - Franta Schoval
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Vabroušek, Langhammer a Jílek byli vidět během nabitého triatlonového víkendu

Uplynulý triatlonový víkend sliboval velký počet zajímavých soubojů. Petr Vabroušek si podmanil triatlonový festival v Austrálii, Jakub Langhammer skvěle zakončil svojí první profesionální sezónu a David Jílek byl svědkem souboje o 2 miliony dolarů.
27.11.2017 - Franta Schoval
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Sali a Sanders vítězí v Arizoně

Kaisa Sali z Finska dokázala zvítězit v nabité konkurenci v závodě IM Arizona a získala tak své již druhé vítězství v sérii Ironman. Stříbrný medailista z letošní Havaje, Kanaďan Lionel Sanders si doběhl pro své již třetí vítězství v řadě v tomto závodě a svůj čas navíc stlačil pod 8 hodin.
20.11.2017 - Franta Schoval
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Jakub Langhammer sedmý v Číně

Jakubovi se povedlo v čínském městě Xiamen v závodě Ironman 70.3 vybojovat další umístění v „TOP10“. Ve větrném závodě byli nejrychlejší Sam Betten a Eimear Mullan.
13.11.2017 - Franta Schoval
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Amorelli týden po Havaji vyhrál v Miami! V New Orleans se závod zrušil

V Americe se měly konat dva závody Ironman 70.3. Proběhl však jen jeden z důvodů hurikánu v New Orleans. Brazilec Amorelli si týden po 14.místu na Havaji spravil chuť vítězstvím. V Thajsku se jela velmi náročná půlka, ve které nenašel přemožitele Fredrik Croneborg.
23.10.2017 - Franta Schoval
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

WINTERMAN Xtreme Triathlon přinesl souboj Vabrouška s Jílkem, kouče a bývalého svěřence

Zatímco se na opačné polokouli světoví triatlonisti smažili na havajské Alii Drive, v desetistupňové vodě Labe začínal třetí ročník nejtěžšího triatlonového závodu u nás - WINTERMAN. O vítězství svedli souboj Petr Vabroušek s Davidem Jílkem. S nástrahami závodu se lépe popasoval David, byl nejrychlejší ve všech disciplínách a na Ještědu se v traťovém rekordu mohl radovat z premiérového vítězství. Jak závod prožili oba protagonisté, si můžete přečíst v našem dvojrozhovoru.
19.10.2017 - Josef Rendl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Triathlon Poreč s početnou výpravou českých triatlonistů. Martina Nováková na čtvrtém místě

Pár týdnů od duatlonu v Pule se v dalším chorvatském letovisku konal halfironman Triathlon Poreč. Několik stovek závodníků a závodnic přijelo v závěru letošní sezony poměřit své síly na zajímavých tratích. Z Čechů si vedli nejrychleji Martina Nováková na čtvrtém místě celkového pořadí žen a Martin Berka na sedmém místě ve svém osobním rekordu. Více v reportáži z místa konání závodu.
18.10.2017 - Josef Rendl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Tuto neděli odstartuje 3.ročník WINTERMAN XTREME TRIATHLON

Poněkud ve stínu havajského Ironmana se o tomto víkendu uskuteční také zajímavý a velmi náročný závod u nás - extrémní Winterman. Závod, který našel inspiraci ve svých "příbuzných" z trojlístku Swissman, Norseman a Celtman. V pět ráno se do ironmanské porce pustí 70 borců z 10 zemí světa, nebude chybět Petr Vabroušek. Podle propozic ani tak nejde o výsledný čas a umístění, jako o překonání sebe sama, velkého převýšení, studené vody a dalších rozmarů přírody a počasí. Více v pozvánce
12.10.2017 - Josef Rendl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Lucie Šnebergerová a David Procházka nejlepšími Čechy v Barceloně

V ČR sice triatlonová sezóna pomalu končí, pokud si však někdo chce prodloužit sezónu, může vyrazit do teplejších destinací. V Barceloně se odehrával závod Ironman, který si nenechala ujít ani desítka českých závodníků. Nejrychlejšími z nich byli Lucie Šnebergerová a David Procházka.
02.10.2017 - Franta Schoval
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Triatlonisté o víkendu zažili těžké podmínky

Vzhledem k tomu, že během uplynulého víkendu panovaly těžké povětrnostní podmínky, byli organizátoři dvou velkých evropských závodů nuceni zrušit plaveckou část. Jelo se tak možná více duatlonů než triatlonů.
18.09.2017 - Franta Schoval
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Javier Gomez a Daniela Ryf jsou vládci středního triatlonu

Javier Gomez a Daniela Ryf zvítězili v závodě MS Ironman 70.3. Pro Javiera to bylo druhé vítězství, Daniela pak přidala již svůj třetí titul mistryně světa v „půlce“. V Almere se pak jelo ME v dlouhém triatlonu, kde byli nejrychlejší Joe Skipper a Yvonne Van Vlerken.
11.09.2017 - Franta Schoval
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Tomáš Řenč zažil vítěznou premiéru v dlouhém triatlonu

V Podersdorfu se konal triatlonový víkend, kde na místních rychlých tratích dlouhého triatlonu zažil snovou premiéru Tomáš Řenč. V Rakousku se odehrával také další závod ze seriálu Challenge, kde se kvůli špatnému počasí zkracovaly tratě plavání a cyklistiky. Zde si skvěle vedl Jan Šneberger, který bral pořadí v TOP10.
04.09.2017 - Franta Schoval
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

V Zell am See vidělo cílovou pásku na 56 českých závodníků

V rakouském Kaprunu se jel další závod série Ironman 70.3, kde se představilo velké množství českých závodníků. Tento oblíbený závod láká závodníky především svojí úchvatnou scenérií a velkým počtem slotů na MS. Nejrychlejším českým závodníkem byl Luboš Truhlář, z českých žen pak viděla cíl nejrychleji Pavlína Švadlenková. Ve skvělém světle se ukázal i mladý slovenský závodník Ondřej Kubo.
28.08.2017 - Franta Schoval
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

15.ročník PILMANA aneb MČR ve středním triatlonu. Již tuto sobotu

V sobotu se do Ždáru nad Sázavou chystá několik stovek tuzemských triatlonistů a triatlonistek. Velmi kvalitní konkurence se utká o mistrovské tituly a důležité body do celkového bodování seriálu Ford Czechman Tour. Na závodníky čekají poctivé halfironmanské distance v krasných kulisách zvlněné Vysočiny
24.08.2017 - Josef Rendl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Pilman Diskuze

Petr Vabroušek a Jakub Langhammer vybojovali umístění v TOP10

Na víkendových závodech ze série Ironman se dařilo českým profesionálům. Petr Vabroušek vybojoval své 80. umístění v TOP10 v kanadském Mont-Tremblant a Jakub Langhammer zaznamenal své nejlepší umístění v elitní kategorii v závodech Ironman 70.3.
21.08.2017 - Franta Schoval
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Přemysl Švarc zvládl "půlku" pod 4 hodiny. Simona Křivánková opět zářila

Ve výborném světle se předvedl Přemysl Švarc v závodě Challenge Turku ve středním triatlonu, kde v elitní kategorii obsadil 7. místo a pokořil hranici čtyř hodin. V Regensburgu se pak zrodil český double v TOP10 v elitní kategorii žen, kdy Simona Křivánková skončila na 2. místě a Jana Candrová jako 7. V Hamburku se jel závod Ironman, kde byl nejrychlejší z Čechů Tomáš Ekl, který svým třetím místem v kategorii bral slot na Havaj.
14.08.2017 - Franta Schoval
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Na Norsemanu padaly rekordy!

Norseman je pro mnohé vyznavače extrémních závodů takovým celoživotním snem. Letos se tento závod bohužel obešel bez české účasti. I tak bylo ale velmi zajímavé sledovat snažení 246 statečných mužů a žen. Jak v mužském, tak i v ženském závodě padl traťový rekord. Jela se také tradičně skvěle obsazená "půlka" v americkém Boulderu. Daniel Tkáč si pak v Polsku dojel pro svůj letošní druhý slot na MS.
08.08.2017 - Franta Schoval
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Vabroušek ovládl Slovakmana a vede Ford Czechman tour

Český pohár v dlouhém triatlonu Ford Czechman Tour tentokrát zavítal na Slovensko. V sobotu se v Piešťanech konal kultovní Slovakman 226. Mezi muži byl nejrychlejší Petr Vabroušek, ženám kralovala jeho svěřenkyně Helena Kotopulu.
07.08.2017 - ČTA
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

V tréninku prohání Frodena, ve Švýcarsku zvítězil... kdo je Nicholas Kastelein?

Většina českých závodníků a fanoušků triatlonu upínala během uplynulého víkendu zrak na domácí závody. Aby také ne, když se v Praze jel první závod seriálu Challenge na českém území a v Táboře se závodilo na MČR ve sprintu a v EP juniorů. Jel se ale také závod v celém Ironmanu v Curychu, kde zvítězil tréninkový parťák Jana Frodena - Nicholas Kastelein.
01.08.2017 - Franta Schoval
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Challenge Prague v režii Britky Lucy Charles a Belgičana Pietera Heemerycka

Dlouho očekávaný triatlonový závod na středních distancích v kulisách historické Prahy přilákal na start sedm stovek závodníků. Nejrychlejší z Čechů byli Pavel Petrásek a Simona Křivánková. Více v naší reportáži
29.07.2017 - Josef Rendl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>TriPrague Diskuze

Petra Krejčová jede na Havaj, vyhrála v Nice

Francouzké město Nice je považováno za hlavní město Francouzké riviéry (Côte d'Azur - Azurové pobřeží). V tomto krásném koutu Evropy se ale jezdí jeden z nejdrsnějších závodů nejen v Evropě. Česká závodnice Petra Krejčová však ukázala, jakou je bojovnicí. Díky svému vítězství v AG a 5. místu celkově zde získala slot na Havaj. I Tomáš Mika předvedl úctyhodný výkon, kdy si doběhl pro 9. místo v PRO kategorii.
24.07.2017 - Franta Schoval
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Kvůli ledové vodě se rušilo plavání v závodě série Ironman

Víkendové rozmary počasí prověřily závodníky v triatlonových závodech po celém světě. V americkém městě Racine se kvůli ledové vodě dokonce muselo zrušit plavání. Závodilo se i v Británii, kde při Ironman Bolton v těžkých podmínkách zvítězil Cyril Viennot a Lucy Gossage.
17.07.2017 - Franta Schoval
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Jan Oppolzer je mistrem Evropy

Víkend nabídl dva velké závody - Ironman Frankfurt a Challenge Roth. Oba závody se odehrávaly v Německu a dělilo je pouhých 250km. Frankfurtský závod měl navíc nálepku ME v Ironmanu. Ve Frankfurtu zvítězili Sebastian Kienle a Sarah Crowley, z Čechů byl nejrychlejší Jan Oppolzer, který vyhrál svojí kategorii a celkově skončil 24. V Rothu byli nejrychlejší Bart Aernouts a Daniela Ryf.
10.07.2017 - Franta Schoval
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Klagenfurt přilákal na 45 českých závodníků. Nejrychlejší byl opět Frodeno

Rakouský závod Ironman Klagenfurt je oblíbenou českou destinací. Letošní ročník absolvovalo 45 českých závodníků a závodnic. Nejyrcyhlejším Čechem byl Petr Bureš, který ve své "věkovce" obsadil 3.místo a v nabité konkurenci elitních závodníků skončil celkově na 17.pozici. Absolutně nejrychlejším triatletem byl Jan Frodeno, který druhému v cíli nadělil přes 15 minut!
03.07.2017 - Franta Schoval
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Tomáš Mika vybojoval TOP10 v Drážďanech

Na zahraničních závodech, které se konaly během uplynulého víkendu, zanechali čeští závodníci nejvýraznější stopu v Drážďanech na nehákovém OH triatlonu, kde Tomáš Mika skončil na 9.místě a Lucie Obermannová vybojovala 7.místo v ženské kategorii. Nabitý závodní víkend nabídla polská Poznaň.
27.06.2017 - Franta Schoval
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Moraviaman ovládli Krpec a Kotopulu

OTROKOVICE, 25. června 2017 – Více než tři stovky závodníků může hřát pocit, že si dokázali poradit s největší vytrvalostní výzvou v podobě ironmanské trati. 16. ročník Moraviamana se však zároveň zapsal i jako ten s největším počtem lékařských zásahů. S velkým vedrem si nakonec nejlépe poradili Lukáš Krpec a Helena Kotopulu, kteří si z Otrokovic odvezli tituly mistrů republiky.

Vrátí se Petr Vabroušek na domácí železňácký trůn?

Již zítra odstartuje vrcholná akce dlouhého triatlonu u nás - otrokovický Moraviaman na ironmanské distanci.Na startovní listině šestnáctého ročníku figurují čtyři stovky závodníků. Legendární Petr Vabroušek vloni přenechal několikaleté prvenství Honzovi Oppolzerovi a bude se chtít vrátit. Na startu nechybí plejáda skvělých tuzemských triatlonistů. Více v pozvánce na závod
23.06.2017 - Josef Rendl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Moraviaman Diskuze

Michal Daněk je mistrem Evropy v závodě Ironman 70.3. ČR má kompletní sbírku medailí

Michal Daněk zvítězil ve své věkové kategorii na mistrovství Evropy ve středním triatlonu pod hlavičkou Ironman. Navíc se povedlo Miroslavu Richterovi a Zbyšku Jarošovi stříbrem a bronzem doplnit kompletní medailovou sbírku pro české barvy.
19.06.2017 - Franta Schoval
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Helena Erbenová má další prvenství v závodě Xterra. Simona Křivánková veze stříbro z Benátek

Byl to nabitý víkend, kdy se bojovalo na několika frontách. Nejvýznamnějších výsledků dosáhly ženy, kdy Helena Erbenová letos již potřetí zvítězila v závodě Xterra a Simona Křivánková skončila druhá v závodě Challenge Venice.
12.06.2017 - Franta Schoval
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Souboj titánů v Šamoríně ovládli Lionel Sanders a Lucy Charles. Miloslav Bayer je mistr světa!

Na Slovensku se odehrál dlouho avizovaný souboj hvězd v závodě mistrovství světa ve středním triatlonu pod hlavičkou Challenge. Vítězství pro sebe urval Kanaďan Lionel Sanders, který bezchybným výkonem porazil mimo jiné Sebastiana Kienleho a Michaela Raelerta. Mezi českými závodníky byl nejrychlejší Tomáš Řenč. Česko má i svého mistra světa, stal se jím nestárnoucí Miloslav Bayer, který zvítězil v kategorii M70-74!
05.06.2017 - Franta Schoval
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Na CZECHMANOVI triumfovali Helena Kotopulu a Přemysl Švarc

Sedm stovek triatlonistů a triatlonistek se včera sešlo na startu CZECHMANA, který patří mezi největší triatlonové události tuzemské scény. Oba vítězové Helena Kotopulu i Přemysl Švarc rozhodli o svém triumfu až v závěrečném půlmaratonu. Více v reportáži z místa závodu
04.06.2017 - Josef Rendl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Czechman Diskuze

Tim Don pokořil světový rekord v Ironmanu. Helena Erbenová opět na stupních vítězů

V brazilském městě Florianopolis mohli diváci vidět nejrychlejší čas historie v závodě pod hlavičkou Ironman. O rekordní zápis se postaral britský závodník Tim Don, který dosáhl času 7:40:23. Helena Erbenová zajela opět skvěle, tentokrát v závodě Xterra Portugal obsadila 3.místo.
29.05.2017 - Franta Schoval
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Petr Soukup veze z Lanzarote slot na Havaj! Půlku v St. Pöltenu dokončilo 29 Čechů

Seznam českých závodníků, kteří letos budou moci bojovat na Havaji, se rozrostl další jméno. Petr Soukup totiž zajel skvěle na Kanárských ostrovech a může se tak těšit na světový šampionát. Půlka v St. Pöltenu se opět těšila velké oblibě českých závodníků a závodnic. Na Ironman 70.3 v Barceloně dominoval Jan Frodeno.
22.05.2017 - Franta Schoval
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Erbenová ve Španělsku podruhé vítězně. Na světových závodech se dařilo českým triatlonistům

O víkendu se jelo několik velkých zahraničních závodů na tratích polovičního ironmana. Nejvíce českých závodníků a závodnic se představilo na Malorce, silně obsazené startovní pole jsme měli i na půlce v Černé Hoře, zde se jel závod ze série Ocean Lava. Největší český úspěch ale opět hlásí Xterra, Helena Erbenová zvítězila, tentokrát ve Španělsku.
16.05.2017 - Franta Schoval
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Michal Šubrt strávil na tratích Chalenge Epic5 60 hodin a 35 minut a stanovil tak nové maximum

Dne 15. 5. 2017 ve večerních hodinách se vrátil z havajských ostrovů triatlonista Michal Šubrt. První Čech, který absolvoval Chalenge EPIC5 na pěti havajských ostrovech. Jde o pět po sobě jdoucích dlouhých triatlonů, tj. 3,86 km plavání, 180,25 km cyklistika, 42,2 km běh. To vše se absolvuje triatlet pět dnů po sobě.
15.05.2017 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Čtyřikrát TOP10 pro české barvy v elitní kategorii a druhé vítězství Alistaira Brownleeho.

Uplynulý víkend byl nabitý závody na polovičních distancích. Na skvěle obsazeném americkém šampionátu dominoval Alistair Brownlee. Z Čechů dosáhl na nejlepší umístění Přemysl Švarc, kdy na půlce v Rimini obsadil 7. místo. Ve Vietnamu se pak Jakubovi Langhammerovi povedla premiéra v elitní kategorii, skončil na 8. místě.
08.05.2017 - Franta Schoval
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Jan Frodeno opět nejrychlejší. Lucie Zelenková stříbrná v Taiwanu a Helena Erbenová vítězně na Xterra Greece

Tento víkend přinesl souboje na plných i polovičních distancích v Taiwanu. Jednoznačně největší hvězdou celého závodního víkendu byl mistr světa a olympijský vítěz Jan Frodeno. Z Čechů zazářila Lucie Zelenková a nestárnoucí Petr Vabroušek. Na Xterra Greece dominovala Helena Erbenová.
01.05.2017 - Franta Schoval
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Ali Brownlee zvítězil na Kanárských ostrovech, Michovský a Richterová si vezou slot z Texasu

Byl to víkend nových traťových rekordů. Na Kanárských ostrovech vítězně Alistair Brownlee a Emma Pallant. V Texasu zvítězil Matt Hanson a Jodie Robertson. Z Čechů byl v Texasu nejrychlejší Tomáš Mika, jeho svěřenec Petr Michovský si navíc veze slot na Havaj.
24.04.2017 - Franta Schoval
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Fotoreportáž - svatba Radky Vodičkové a Brada Kahlefeldta

Jedna z nejlepších českých triatlonistek současnosti Radka Vodičková se nedávno vdala za Australana Brada Kahlefeldta. Tento špičkový triatlonista má za sebou účast na dvou olympiádách a mnoho podiových umístění v rámci seriálu světových závodů ITU. Přinášíme vám exkluzivní fotoreportáž z jejich velké životní události.
22.12.2016 - Josef Rendl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Pálava race - nová půlka na jihu Moravy. Reportáž Honzy Šimla

Venku sychravo a letošní bohatá triatlonová závodní sezona minulostí. Ideální čas si ji trochu připomenout. Třeba reportáží triatlonového matadora Honza Šimla z nové půlky na Pálavě. Pěkné počtení
09.12.2016 - Josef Rendl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

TriPrague se stal součástí světové triatlonové série CHALLENGE FAMILY

V roce 2015 se v Praze odehrál premiérový ročník TriPrague a ihned se stal jedním z největších a každopádně nejspektakulárnějších triatlonů v ČR. Pro rok 2017 TriPrague přepisuje svou historii a stává se součástí světové triatlonové série CHALLENGE FAMILY. Změní své jméno na CHALLENGEPRAGUE. Více v reportáži.
25.11.2016 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Filip Ospalý dvakrát v Top 10 v seriálu Challenge

Dvakrát se v druhé polovině října postavil na start závodu série Challenge a dvakrát vybojoval umístění do desátého místa. Na Challenge Peguera Mallorca skončil osmý, ale příliš nejásal, mimo jiné ho zklamali někteří soupeři , kteří jeli v cyklistické části tzv. "háku", což pravidla závodu neumožňují. Na následujícím Challenge Forte Village si polepšil na páté místo a tentokrát už tolik zklamaný nebyl. Právě o těchto dvou závodech jsme si s Filipem povídali..

Challenge Forte Village Sardinia - triatlonový svátek na sklonku sezony

Luxusní rezort Forte Village se stal dějištěm třetího ročníku závodu pod hlavičkou Challenge family. Na start se postavilo početné pole českých triatlonistů, aby změřili síly na spektakulárních tratích krásného ostrova. Přinášíme vám reportáž z místa činu.

Na Sardinii dominovali Molinari a Dossena

Challenge Sardinia half ovládl domácí závodník Giulio Molinari, v ženách přemožitelku nenašla Sara Dossena. Filip Ospalý finišoval na pátém místě. Debutant na této distanci Přemysl Švarc dokončil závod jako osmý. Simona Křivánková mezi ženami brala 6. místo. Více informací v následujícím textu.

Challenge Paquera s Ospalým a Křivánkovou v TopTen

Challenge Paquera má za sebou třetí ročník a opět nechyběla česká stálice v podobě Filipa Ospalého. V ženském závodě se představila Simona Křivánková. Jak si vedli? A kdo závod ovládl? To se dočtete v následujícím textu.

Filip Ospalý měl defekt na cyklistické části MS ITU v Oklahomě, nakonec závod nedokončil

Přinášíme vám reportáž z Mistrovství světa ITU v dlouhém triatlonu v Oklahomě z pera Radka Parnici, který doprovázel Filipa Ospalého.
25.09.2016 - Radek Parnica
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>MS, ME Diskuze

Simona Křivánková získala bronz na Challenge Almere

V sobotu se jel v holandském Almere další závod seriálu Challenge family. Na ironmanské distanci se skvěle dařilo Simoně Křivánkové, která si nejrychlejším běžeckým časem zajistila bronzovou medaili. Její manžel Pepa Křivánek obsadil v profi kategorii 15.místo. Redakce Etriatlonu měla čest být při tom a přinášíme vám reportáž ze závodu.
12.09.2016 - Josef Rendl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Almere Diskuze

Na Doksyrace triumfovali Jan Oppolzer a Helena Kotopulu

Poslední závod letošního poháru Ford Czechman Tour hostil v neděli halfironman Doksyrace. Za slunečného počasí se několik stovek triatlonistů přijelo k Máchovu jezeru rozloučit s letošní triatlonovou sezonou. Z vítězství se radovali Honza Oppolzer a Helena Kotopulu.
12.09.2016 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>DoksyMAN Diskuze

Kdo z českých triatlonistů se postaví na start víkendového šampionátu Ironman 70.3

Australská Mooloolaba letos hostí Mistrovství světa na halfironmanské distanci. Česká republika bude mít na startovní čáře početné zastoupení, včetně hvězdy světového formátu Radky Vodičkové, litvínovského rychlíka Kuby Langhammera nebo člena Etriatlon Teamu Pavla Petráska.
29.08.2016 - Josef Rendl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Pilman 2016 - vítězný debut Lukáše Kočaře a třetí pohárový triumf Simony Křivánkové

Ve Žďáru nad Sázavou odstartoval včera šestý díl seriálu závodů Ford Czechman Tour. Za slunečného počasí bojovali triatlonisté na Pilmanovi s halfironmanskou porcí kilometrů. Z vítězství se při své premiéře na této vzdálenosti radoval borec Ekol Elite Lukáš Kočař. Simona Křivánková z Roctechnik si třetím triumfem upevnila vedení v celkovém bodování seriálu. Více v reportáži
28.08.2016 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Pilman Diskuze

Těšil jsem se, až se objeví cílová brána, říká Lucemburčan Olivier Godart, stříbrný na Slovakmanu

Stříbrná placka ze Slovakmana 226 putuje letos do Lucemburska, zásluhou čtyřicátníka Oliviera Godarta, který v Piešťanech nestačil jen na výborně rozjetého Honzu Oppolzera. Olivier pracuje v Dubaji a jeho manželka pochází z Prahy. Pod trenérskými křídly světoznámého Luboše Bílka se připravuje čtvrtým rokem. A jejich spolupráce, jak je vidno, nese plody. Více v rozhovoru.
15.08.2016 - Josef Rendl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Slovakman Diskuze

Slovakman 226. Železňácký double pro Jana Oppolzera a vítězný souboj pro Petru Krejčovou

V sobotu se v Piešťanech konal čtvrtý díl seriálu Ford Czechman Tour - Slovakman 226. Na ironmanské distanci změřilo za krásného počasí síly několik stovek závodníků. Pro vítězství si s náskokem doběhl pražský triatlonista Jan Oppolzer a potvrdil tak skvělou formu po triumfu na Moraviamanovi. Mezi ženami svedly zajímavý souboj Petra Krejčová a Simona Křivánková. Více v reportáži
09.08.2016 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Slovakman Diskuze

Vabroušek osmý na legendárním Norsemanu

V portfoliu zkušeného matadora Petra Vabrouška najdete jen málo závodů, kterých se za svou kariéru nezúčastnil. Jedním z takových závodů byl legendární Norseman, extrémní dlouhý triatlon. Více v následujícím textu.
07.08.2016 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

V sobotu odstartuje Slovakman 226. Oslaví své narozeniny Simona Křivánková triumfem?

V Piešťanech již dolaďují poslední organizační detaily před startem čtvrtého dílu seriálu Ford Czechman Tour - Slovakman 226. Závod je mistrovstvím Slovenska v dlouhém triatlonu. Na start se chystají i čeští šampioni z Moraviamana Jan Oppolzer a Simona Křivánková.
04.08.2016 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Na TRIEXPERT TriPrague kralovali Karel Zadák a Pavlína Švadlenková

Druhý ročník triatlonového festivalu v srdci metropole měl po pátečním dětském aquatlonu na sobotním programu ranní Mini TriPrague a hodinu po poledni vyvrcholil hlavním závodem MČR ve středním triatlonu. Mezi třemi stovkami závodníků se z vítězství radovali Karel Zadák a Pavlína Švadlenková.
30.07.2016 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>TriPrague Diskuze

Simona Křivánková získala stříbro na ME v dlouhém triatlonu

Polská Poznaň hostila triatlonový svátek v podobě evropského šampionátu v dlouhém triatlonu. Česká reprezentantka Simona Křivánková se po excelentním výkonu na běžeckém maratonu prokousala až na stříbrnou pozici. Trio českých triatlonistů se vešlo do první dvacítky, české medaile cinkaly i v Age group.
26.07.2016 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>MS, ME Diskuze

7:35,39 to je nové světové maximum v podání Jana Frodena

Jan Frodeno to dokázal, v Rothu padlo nové světové maximum, které má nyní hodnotu 7 hodin, 35 minut a 39 sekund. Celý jeho výkon by šlo charakterizovat slovy „one man show“. V ženách se Ryf přiblížila legendární Wellington, rekord ale odolal. Více v následujícím textu.

Krkonošmana 3D full HD jsem si užil od začátku do konce, říká vítěz Ondra Teplý

Minulý víkend proběhl druhý ročník jednoho z nejtěžších triatlonových závodů na našem území - železňácký Krkonošman full HD. Na start se postavila jen hrstka odvážlivců, z nichž se z vítězství radoval pražský Ironman Ondra Teplý. Více v našem rozhovoru.
14.07.2016 - Josef Rendl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Challenge Roth je za dveřmi, s Ryf ve startovním poli

Dlouho očekávaná akce Challenge Roth je za dveřmi. Již tento víkend startuje další ročník závodu, který budí emoce. Tamní trať je v hledáčku mnoha závodníků, vždyť právě v Rothu padla obě světová maxima. Více v článku.

Simona Křivánková a Jan Oppolzer se stali mistry vítězi na Moraviaman v traťových rekordech

V sobotu 18.6. odstartoval v Otrokovicích kultovní „železňák“ Klimatex-Tufo Moraviaman a za slunečného počasí se pustilo do boje několik stovek triatlonistů. Z vítězství se radoval Jan Oppolzer z týmu Kerberos, který stanovil nové traťové maximum 8:28:23. Mezi ženami jasně dominovala Simona Křivánková.
19.06.2016 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Moraviaman Diskuze

Víkend byl ve znamení triatlonu

Závodilo se v Austrálii na Ironman Cairns, co by šampionát Oceánie, Evropě potom dominovaly půlky- Itálie, Anglie, Dánsko. Nejlepší České umístění vybojoval Filip Ospalý. Více v článku
12.06.2016 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Czechman opanovali Křivánková a Džalaj

Svým druhým dílem pokračoval oblíbený seriál FORD CZECHMAN TOUR 2016 Českého poháru v dlouhém triatlonu a duatlonu. Kultovního závodu Czechman, který patří mezi nejoblíbenější podniky v Česku, se zúčastnilo téměř šest stovek sportovců. Z vítězství se radovali Simona Křivánková a Slovák Karol Džalaj.
05.06.2016 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Czechman Diskuze

O vikendu proběhne Czechman. Tipněte pod článkem vítěze i v kategoriích.

Již několik měsíců hlásí pořadatelé plnou startovní listinu. Téměř 700 triatlonistů změří síly na halfironmanské distanci (1.9km plavání – 90km cyklistiky – 21km běhu), v individuální kategorii nebo ve štafetách. Závod je po Krušnomanovi druhým dílem seriálu Ford Czechman Tour.
01.06.2016 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Czechman Diskuze

Pro The Championship je resort x-bionic výborné místo, říká Zibi Szlufcik, šéf Challenge family

Příští rok se ve slovenském rezortu x-bionic Šamorín uskuteční ojedinělá pilotní akce Světového šampionátu pod hlavičkou Challenge. Její šéf Zibi Szlufcik odpovídal na otázky kolem tohoto závodu.

Víkend byl plný triatlonu i s českým zastoupením

Ironman 70.3 Mallorca, Ironman Vietnam, Challenge Taiwan a Challenge Rimini half, to jsou závody, které dominovaly tomuto víkendu. Byly k vidění i výkony zástupců České republiky. Nejvýraznější výsledek vybojovali Filip Ospalý ve slunné Itálii a Radka Vodičková ve Vietnamu. Více v článku.
09.05.2016 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT

Challenge Fuerteventura, vítězství pro Boecherera – smůla pro Lierdeho

Challenge Fuerteventura má za sebou další ročník, který byl plný emocí. Hvězdou závodu byl Belgičan Frederik Van Lierde, který na závod nebude vzpomínat v dobrém. Naopak v nejlepším světle budou na závod myslet vítězové Boecherer s krajankou Beranek.
27.04.2016 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Challenge série

Challenge - Family oficiálně představilo nový projekt: The Championship

Dlouhou dobu se v triatlonových kuloárech šuškalo o tom, kdy Challenge – Family bude mít své mistrovství světa. A teď je to tady! Velká tisková konference proběhla ve středu v slovenském Šamoríně, kde byl představen nový koncept – The Championship.
24.04.2016 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Challenge série

Na koho se můžeme těšit letos v Rothu?

Challenge Family dnes s velkou slávou zveřejnilo startovní listinu se zvučnými jmény. Na koho se tedy můžeme těšit v mužském a ženském závodě? Padne nové světové maximum v obou kategoriích? Nejen to se dočtete v článku.

International triathlon v Cannes pro Diemunsch a Cave

Druhý ročník International triathlon v Cannes opanoval domácí Francouz Etienne Diemunsch, v ženách loňský titul obhájila Britka Leanda Cave. Tradičně se francouzským pořadatelům podařilo přilákat na start hvězdy světového formátu. Vice informací v článku
17.04.2016 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT

Víkendu kralovali veteráni

Uplynulý víkend přinesl hned několik velkých překvapení. Neuvěřitelnou formu předvedli čtyřicátníci Brown s Alexandrem. Další pódiové umístění bere Radka Vodičková. Čtete více v následujícím článku
08.03.2016 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT

Zrodil se Interval ½ Ironman Račice 2016

Interval ½ Ironman Račice (1,9 km plavání - 90 km kolo - 21 km běh) bude osvěžením kalendáře tuzemské triatlonové sezony, chystá se na neděli 19. června 2016. Den předtím proběhne na stejném místě tradiční, už desátý ročník, IT triatlonu (nejen pro „ajťáky“) na sprint tratích 0,75 - 20 - 5 km.
04.03.2016 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT

Challenge Wanaka ovládli Allen s Van Vlerken

Tento víkend byl ve znamení legendárního podniku Challenge Wanaka, který hostí Nový Zéland. Z vítězství se radoval domácí mladík Dougal Allan. Mezi ženami triumfovala zkušená Nizozemka Van Vlerken. Čtěte více nejen o Challenge Wanaka
23.02.2016 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Challenge série

Ironman Budapest láká na krásné tratě a levné startovné

Poslední víkend v červenci bude maďarská metropole hostit triatlonové závody pod hlavičkou Ironman. Pro tuzemské borce je to zajímavá šance poprat se s halfironamnskou výzvou u našich sousedů. Ceny jsou příznivé a míst na startovce ještě dost. Více o závodě v následujícím článku.
22.02.2016 - Josef Rendl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT

Frodeno se chystá dobýt Roth, Lierde opět Nice

Pomalu, ale jistě hvězdy světového triatlonu zveřejňují své závodní plány a ambice. Nejočekávanějším oznámením byl závod, kde se představí dvojnásobný mistr světa Jan Frodeno. Čtěte více.
11.02.2016 - Veronika Haluzová
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT

Challenge Family zavádí nová pravidla v kategorii Profesionálů

Challenge Family přichází s novou metodou pro profesionální závodníky. Ironman již několikátým rokem má nutnost koupi WTC licence, která by měla garantovat patřičnou výkonnost. Čtěte více
05.02.2016 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT

V Dubaji pokračovala nadvláda Frodena s Ryf, Vabroušek v Izraeli druhý

Prvním závode milionové mini série Triple Crown byl Ironman 70.3 Dubaj. Ve zkráceném závodě dominovali Frodeno s Ryf. Na Isramanu se Vabroušek pral o vítězství, nakonec byl druhý. Více informací v článku.
31.01.2016 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT

První triatlonové souboje proběhly v Jižní Africe

Jižní Afrika hostila „otvírák“ sezóny 2016. Z vítězství se k radosti domácího publika radoval Matt Trautman, v ženách dominovala britská hvězda Jodie Swallow, která má v Jižní Africe silné vazby.
27.01.2016 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3

Těším se, až zase vytáhnu aparaturu a vyrazím na závody, říká Vlado Baron

Málokterý domácí triatlonista nezná osobu Vlado Barona. Neúnavný bavič, spíkr a znalec triatlonového prostředí dodává závodům na dlouhých distancích nezaměnitelnou atmosféru. Povídali jsme si o loňské sezoně, nových závodech a dalších záměrech.
26.01.2016 - Josef Rendl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT

Kam na start v nové sezóně? Ironman 70.3

Stále nevíte, kam v nadcházející sezóně na start? Přinášíme kalendář závodů z Evropské Ironman 70.3 túry. Ironman 70.3 opět posílil o nové závody. Které? Nejen to se dočtete v následujícím článku
05.01.2016 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3

Triatlonový svátek opět v centru Prahy. Pořadatelé chtějí dvakrát více startujících

V srpnu roku 2015 hostilo historické centrum Prahy premiérový triatlonový závod s názvem TRIPrague. A před Vánocemi dostali nejen triatlonisté, ale všichni sportovní nadšenci dárek v podobě otevřené registrace na druhý ročník. Nejen o tomto kroku ale i novinkách s námi pohovořil ředitel České triatlonové asociace Tomáš Petr.
30.12.2015 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>TriPrague

Challenge family dál posiluje

Před několika týdny přišla skvělá zpráva o tom, že slovenský Šamorín se oblékne do kabátku Challenge Family. Největší konkurence Ironmana ale posílila i o další závody. Které? To se dočtete v článku.
17.12.2015 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Challenge série

Časy vítězů a domicil Age-Group na Hawaii v Koně 2015

Za kolik jeli vítězové kategorii na Havaji a z kterých států jsou.
08.12.2015 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT

Analýza výsledků Ironman Barcelona 2015

Svět zajímá vítěze. Aniž bych tuto tezi rozebíral, je zřejmé, že za čas, který je nám astronomicky vyměřen, stihneme pojmout jen některé informace a tak to celkem logicky „média“ berou od shora. Tedy nejvíc prostoru mají vítězové (jak se také říká: vítěz bere vše).
07.12.2015 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT

McKenzie a Ryf jsou hrdiny tohoto víkendu

Luke McKenzie zvítězil na Ironman Western Australia v novém traťovém rekordu, kde prolomil magickou hranici 8 hodin. Petr Vabroušek si připsal další umístění v Top Ten. V Bahrajnu dovršila „triplecrown“ Daniela Ryf a připsala si na účet pohádkovou částku.
06.12.2015 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3

Havaj hostila tradičního ultramana

Když Ironman, tak ten havajský! A to stejné platí i o ultramanu. Na Big Islandu se minulý víkend konalo mistrovství světa v extrémním triatlonu – ultramanu. Více o závodě čtěte v článku
03.12.2015 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT

Challenge Laguna Phuket ovládli Švýcaři

Legendární triatlon na Phuketu již zná své vítěze. V závodě dominovali Švýcaři. V silné konkurenci se dokázali prosadit Reudi Wild a Simone Braendli. Radka Vodičková opět vybojovala pódiové umístění. Více informací v článku
29.11.2015 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Challenge série

Ironman Melbourne pro příští rok „cancelled“

Populární závod v Melbourne v kabátku Ironman se příští rok konat nebude. Melbourne byla vždy zárukou nabité startovní listiny a špičkových výkonů. Více informací, nejen o Melbourne se dočtete v článku.
29.10.2015 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT

Víkend byl ve znamení půlek a špičkových výkonů

Evropská sezóna se uchýlila ke konci. V předposledním říjnovém víkendu se konaly hned dvě akce. Ironman Turkey 70.3 s hvězdným obsazením a Challenge Sardegna s Ospalým na startu. V Americe se konal tradiční podnik Ironman 70.3 Miami. Čtěte více
25.10.2015 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3

Winterman Xtreme Triathlon

Start v Děčíně na řece Labi a cíl o pár hodin déle v Liberci na vrcholu Ještědu. To vše po 3,8km plavání, 180km na kole a závěrečného 42 km dlouhého běhu. 18.10.2015 5.00 loď na řece Labi hodinku svižného plavání od Děčína – siréna START a vše mohlo začít.
21.10.2015 - Marek Peterka
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT

Víkend ve znamení českých úspěchů

Tento víkend byl ve znamení českých úspěchů. Na Challenge Mallorca dominoval Filip Ospalý. U protinožců zazářila Radka Vodičková. Čtete více
18.10.2015 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Challenge série

Barcelonu si podmanili Pleše s Vlerken

Ironman Barcelona je ironmanským evropským zavírákem sezóny. Tradičně zde padají rychlé časy a nové osobní rekordy a ani letošní ročník tomu nebyl výjimkou. Nejlepším Čechem byl Petr Vabroušek. O senzaci se ale postarali závodníci v AG. Čtěte více
04.10.2015 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT

Výsledkový servis předposledního zářijového víkendu

Ironman 70.3 Lanzarote byl s účastí zvučných jmen, kteří ladí na Havaj. V chorvatské Pule se konal premiérový ročník bez přítomnosti profesionálů, kde Češi zazářili. Na exotickém Cozumelu se rovněž závodilo ze seriálu Ironman 70.3. Čtete více
21.09.2015 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Filip se porazit nedá, říká jeho tréninkový parťák Láďa Dvořák

V posledních dvou velkých tuzemských závodech vybojoval Láďa dvě stříbrné medaile. Nejdřív na republikovém šampionátu v půlce ve Žďáru nad Sázavou a teď minulý víkend na Slovakmanovi113. Potvrdil tím, že patří do nejužší špičky na této distanci u nás. Více v rozhovoru.
18.09.2015 - Josef Rendl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

V cíli jsem myslela na svého dědečka, říká Nikola Čorbová, vítězka půlky Slovakmana

Pětadvacetiletá triatlonistka Nikola Čorbová nechala na domácím halfironmanu Slovakman všechny své soupeřky za sebou. Po zdravotní pauze předvedla impozantní návrat. Zatím závodila jen na Slovensku, ale netají se s daleko ambicioznějšími cíli. Více v rozhovoru.
17.09.2015 - Josef Rendl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

V Šamoríně úřadoval Ospalý. Ovládl poslední závod ČP v triatlonu a záviděl koním

Ve slovenském Šamoríně v areálu Elements Resort a jeho okolí se v neděli uskutečnil poslední závod seriálu FORD CZECHMAN TOUR Českého poháru v dlouhém triatlonu a duatlonu. Závod s názvem Slovakman 113 byl vyprodán a diváci i triatlonisté si užili parádní sportovní den. Vítězem se stal úřadující mistr Evropy ve středním triatlonu Filip Ospalý, mezi ženami vyhrála domácí Nikola Čorbová.
15.09.2015 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Slovakman Diskuze

Víkend se nesl ve znamení dlouhého triatlonu

Druhý zářijový víkend se nesl ve znamení dlouhého triatlonu. Tradiční zářijový termín má holandská klasika Almere. Na Rujáně se konal druhý ročník Ironman 70.3. Na Britských ostrovech proběhly hned dvě akce – Ironman Wales a ME ve Weymouth v kabátku Challenge. Čtěte více!
14.09.2015 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Česká radost u našich sousedů

Druhý zářijový víkend byl ve znamení české radosti. Dlouhý triatlon v Podersdorfu ovládli Vabroušek s Křivánkovou. V Kolíně nad Rýnem mezi ženami kralovala Králová. Čtěte více.
07.09.2015 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Podersdorf Diskuze

Startovní listina IRONMAN WORLD CHAMPIONSHIP PRO 2015

Ironman WTC) zveřejnil jména 99 profesionálů, kteří se v řijnu postaví na start Ironman World Championship. Největší zastoupení (21) ve startovní listině mají Američani.
05.09.2015 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Frodeno s Ryf jsou světovými šampióny v půlce

V Zell am See je dobojováno! Po strhující bitvě si titul mistra světa odváží Němec Jan Frodeno. Ženské pole závodnic zničila Daniela Ryf. Nejlepším Čechem byl Jarda Brynda. Více informací se dočtete v článku
30.08.2015 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Světový šampionát v půlce klepe na dveře

Zell am See bude o víkendu hostit MS v Ironman 70.3 ve startovní listině nechybí obhájce Španěl Goméz. Koho lze považovat za favorita? Nejen to se dočtete v článku
27.08.2015 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Potůčková s Mikou jsou mistry ČR ve středním triatlonu, ve Žďáru ovládli PILMANA

Předposlední prázdninovou sobotu se Pilská nádrž stala nejen místem pro koupání a relax, ale také bojištěm PILMAN triatlonu 2015. Závod, který byl šestým dílem seriálu FORD CZECHMAN TOUR, byl i mistrovstvím České republiky ve středním triatlonu. Národními šampiony se stali Eva Potůčková a Tomáš Mika.
23.08.2015 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Pilman Diskuze

Vítězem prvního ročníku TRIPrague se stal Filip Ospalý, mezi ženami vyhrála Eva Potůčková

Praha, 16. 8. 2015 – Srdce Prahy zažilo o víkendu historicky první triatlonový závod – TRIPrague v délce polovičního Ironmana. Filip Ospalý na této trati potvrdil roli favorita a zvítězil ve skvělém čase 4:07:55. Stříbro bral Tomáš Řenč v čase 4:18:31. Ospalého velký soupeř a kamarád Petr Vabroušek byl po plavání až patnáctý, ale nakonec díky famóznímu kolu a běhu skončil na 3. místě. Mezi ženami zvítězila Eva Potůčková v čase 4:49:38.
17.08.2015 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>TriPrague Diskuze

Allgau triathlon má za sebou 33. ročník

Allgau triathlon je opravdová triatlonová klasika, která se letos konala již po 33. Historie závodu pamatuje takové legendy jako je Hellriegel, Al-Sultan, Stadler, Leder a mnohé další. Tento víkend proběhl 33. ročník. Kdo ovládl tento triatlonový kult? To se dočtete v článku
16.08.2015 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Do Prahy se chystám otestovat současnou výkonnost, hlásí Annett Finger před TRIPrague

Drážďanská profesionálka Annett Finger předloni opanovala tuzemský triatlonový svátek Czechman o víkendu bude ozdobou nedělního halfironmana TRIPrague. Jak dopadne její souboj s češkami Královou a Potůčkovou?
13.08.2015 - Josef Rendl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Wiesbaden rozdal evropské tituly v půlce

V nabité konkurenci se dokázal prosadit Němec Boris Stein. Mezi ženami dominovala Camilla Pedersen. Radka Vodičková finišovala mezi ženami na šestém místě. Nejlepším Čechem ve Wiesbadenu byl Jakub Langhammer.
09.08.2015 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Maastricht a Durban znají své vítěze

Svoji premiéru mají za sebou dva nováčci v seriálu Ironman. V Maastrichtu se závodilo na dlouhých tratích a dařilo se domácím. V Jihoafrické republice se konala půlka, kde se pódiově prosadila Lucie Reed. Čtěte více.
02.08.2015 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Pohádka ironmana Vabrouška trvá už 17 let. Triumf na Slovakmanovi vydřel až v závěru

Ve slovenských Piešťanech pokračoval díky spolupráci České triatlonové asociace a Slovenské triatlonové unie prestižní seriál FORD CZECHMAN TOUR Českého poháru v dlouhém triatlonu. Závod s názvem Slovakman 226 se stal opět kořistí českého matadora Petra Vabrouška, který v Česku a na Slovensku nepoznal přemožitele v dlouhém triatlonu už dlouhých 17 let.
02.08.2015 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Slovakman Diskuze

Alpe d´Huez triathlon pro Guilloux a Pooley

Desátý ročník legendárního francouzského Alpe d´Huez triathlon ovládli Arnaud Guilloux a Emma Pooley. Horský triatlon, který má v itineráři legendární stoupání na Alpe d´Huez každoročně přiláká stovky odvážlivců. Čtěte více
01.08.2015 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Český pohár v dlouhém triatlonu pokračuje na Slovensku. Vabroušek chce udržet neporazitelnost

V sobotu 1.8. pokračuje svým čtvrtým dílem prestižní seriál závodů FORD CZECHMAN TOUR Českého poháru v dlouhém triatlonu. Díky spolupráci České triatlonové asociace a Slovenské triatlonové unie se závod koná na Slovensku v Piešťanech a nese název Slovakman 226. Na startu nebude chybět český matador Petr Vabroušek.
30.07.2015 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

MALEVIL WINTERMAN - extrémní triatlon

18.10. se koná extrémní triatlonový podnik na ironmanské distanci. Z Děčína až na vrchol Ještědu. Více v článku
29.07.2015 - Josef Rendl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Challenge Poznaň zná své vítěze

Bart Aernouts a Diana Riesler ovládli Challenge Poznaň. Ve startovní listině byla i řada zástupců z České republiky. Mezi ženami zářila Vodičková s Novákovou. Nejlepším Čechem byl Mika. Více v článku.

Tři závody a tři neskutečné výkony

Vanhoenacker, Frodeno a Frommhold, to jsou hrdinové uplynulých tří víkendů. Klagenfurt, Frankfurt a Roth, to jsou místa, kde padaly super rychlé časy. Nabízíme vám srovnání těchto výkonů a porovnání somatotypů „velké trojky“.
16.07.2015 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Frommhold s Vlerken ovládli Roth

Challenge Roth již zná své vítěze. Nils Frommhold a Yvonne Van Vlerken dominovali tomuto víkendu. V nabité konkurenci nenašli přemožitele. V Rothu se sešlo i početné pole českých závodníků a tím nejlepším byl Petr Vabroušek. Více v článku.

Extrémní SWISSMAN aneb od palem k věčnému ledu

O víkendu se konal třetí ročník extrémního Swissmana, který spolu s Norsemanem a Celtmanem patří do trojice nejtěžších triatlonových závodů na planetě. Na start se postavil i jediný Čech Martin Gabla, který se výborným výkonem dostal pod 15 hodin a atakoval první dvacítku celkového pořadí. Měl jsem možnost s ním prožít závod v roli povinného supporta. Viz naše reportáž.
25.06.2015 - Josef Rendl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

První letní víkend nabídl několik zajímavých půlek

Ironman i Challenge byli taháky tohoto víkendu. Ironman nabídl půlku v Lucembursku, Mont Tremblant 70.3 a pak dvě půlky bez profesionálů. Challenge otevřel první ročník Challenge Heibronn. Čtěte více.
21.06.2015 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Šampionem je podvanácté Vabroušek v ženách Krejčová

Petra Krejčová a Petr Vabroušek ovládli závod Moraviaman a v Otrokovicích se stali mistry České republiky v dlouhém triatlonu. Pro velezkušeného železného muže Vabrouška je to již dvanáctý titul na ironmanských distancích, na kterých ho žádný z krajanů neporazil už 16 let. To Krejčové před rokem hrozilo ochrnutí, když měla rozdrcenou krční páteř. Nyní se slzami v očích slavila titul mistryně ČR.
21.06.2015 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Moraviaman Diskuze

Vodičková slaví další pódium, Vabroušek s Potůčkovou v Top Ten

Víkend byl přenabitý triatlonovými závody napříč kontinenty. Vodičková je druhá na Challenge Camsur. Vabroušek s Potůčkovou slaví Top Ten na Challenge Danmark. V Anglii slavil Goméz, v Austrálii McKenzie. Čtěte více
14.06.2015 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Jaké jsou bezprostřední dojmy medailistek z CZECHMANA?

Sedm minut nadělila Lenka Králová druhé Evě Potůčkové a mezi muži skončila těsně za první dvacítkou. Rozhodl fantasticky zaběhnutý půlmaraton. Medailové podium doplnila Slovenka Kristina Néč Lapinová. Zhodnocení závodu pohledem tří medailistek si můžete přečíst v následujícím článku.
08.06.2015 - Josef Rendl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Czechman Diskuze

Rekordního CZECHMANA se zúčastnilo skoro 600 triatlonistů, ve vedru zvítězili Dvořák a Králová

Přesně 589 triatlonistů ze 13 zemí světa se zúčastnilo kultovního závodu CZECHMAN v Pardubicích. Druhý díl seriálu FORD CZECHMAN TOUR Českého poháru v dlouhém triatlonu tak o více než 100 startujících překonal rekord z loňského roku. Vítězi se ve výhni stali Lenka Králová a Ladislav Dvořák.
07.06.2015 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Czechman Diskuze

Kraichgau a Rappeswil vévodili tomuto víkendu

Světová série Ironman pokračovala tento víkend v německém Kraichgau a ve švýcarském Rappeswil. Nabité startovní listiny slibovaly velké triatlonové souboje. Pro více informací čtěte dále.
07.06.2015 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Víkendu dominoval Vanhoenacker, závodilo se ale napříč kontinenty

Závody nabitý byl poslední květnový víkend. Závodilo se napříč kontinenty a napříč distancemi. Výtečnou formu zaznamenal belgický blesk Vanhoenacker, který ovládl Ironman Brasil. Více v článku
31.05.2015 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Ospalý, Dvořák a Potůčková míří do Itálie na ME ve středním triatlonu

V neděli 24. května se v Rimini v Itálii koná mistrovství Evropy ve středním triatlonu. Na tratích polovičního ironmana se v kategorii Elite představí i tři čeští reprezentanti Filip Ospalý, Ladislav Dvořák a Eva Potůčková.
22.05.2015 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>MS, ME Diskuze

Ironman Australia aneb od opic mezi klokany

Vychutnejte si fejeton z pera krušnomanského moderátora Pepína Svobody, kterak minulý víkend prožil železňáckou anabázi u protinožců. Příjemné počtení.
11.05.2015 - Josef Rendl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Dreitz s Ryf byli suverénní na Mallorce

Mladý Andreas Dreitz a suverénka poslední doby Daniela Ryf jednoznačně opanovali Ironman Mallorca 70.3. Ráj cyklistů přivítal přes 3800 závodníků včetně hrstky zástupců České republiky. Více v článku.
10.05.2015 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Víkend byl ve znamení půlek, triumf slavila i Potůčková

Víkend byl ve znamení půlek, o senzační triatlonový počin se postarala Eva Potůčková, která zvítězila na Challenge Taiwan. Čtěte více
27.04.2015 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Molinari zničil všechny soupeře v Cannes, stejně jako Cave mezi ženami

Druhý ročník mezinárodního triatlonu v Cannes měl suverénní vítěze – mezi muži dominoval Ital Molinari a ženském závodě pak bývalá světová šampiónka Cave. Čtěte více
20.04.2015 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Cannes nabídne velkolepou triatlonovou bitvu

Mezinárodní závod ve francouzském Cannes nabídne strhující triatlonovou bitvu. Ve startovní listině nechybí ani současný mistr světa z Havaje Sebastian Kienle. Mezi ženami se představí Leanda Cave. Čtěte více o ambiciózním závodě na francouzské riviéře.
16.04.2015 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Passuello se veze na vítězné vlně, Potůčková je šestá – a nejen to nabídl Ironman Taiwan

Letošní Ironman Taiwan nabídl strhující podívanou. Závodu dominoval Ital Passuello. V ženách se prosadila Američanka Griesbauer. Potůčková s Džalejem jsou v Top Ten. Více informací v článku.
12.04.2015 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Tim Don má vítězný double, Passuello zazářil v Malajsii

Tim Don si z Brazílie odváží vítězný double, navíc započal zajímavou sérii, druhý start – druhé vítězství. V Malajsii se z vítězství radoval Ital Passuello. Výtečnou formu drží ale veterán Alexander. Pro více informací čtěte více.
07.04.2015 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

O víkendu se bude závodit na dvou frontách

Dominantou tohoto víkendu bude Ironman 70.3 Putrajaya a Ironman 70.3 Brazil. Na obou závodech se představí i světová špička včetně Craiga Alexandra, který se vrací zpět do původní formy. V Malajsii bude chybět loňská vítězka Radka Vodičková. Čtěte více
02.04.2015 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Víkend byl znamení velkých triatlonových bitev

Triatlonem přenabitý byl poslední březnový víkend. Hvězdy světového triatlonu se utkaly napříč distancemi. Zazářil Frodeno, Lierde a Brownlee. Skvělý výkon předvedla i Vendula Frintová. Čtete více
29.03.2015 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Ironman Melbourne startuje již tento víkend

Ironman Melbourne tradičně nabízí silné startovní pole závodníků a letošní rok tomu nebude jinak. Kdo ze světové triatlonové špičky se u protinožců představí? To se dočtete v článku.
20.03.2015 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Tim Don se o víkendu blýskl ve skvělé formě

Tim Don se blýskl se skvělé formě a zaznamenal další triumf, tentokrát na Ironman 70.3 Monterrey. Závodilo se ale i v Puerto Ricu. Více informací se dočtete v článku
16.03.2015 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Víkendu vévodil Cameron Brown

Tento víkend byl opět ve znamení triatlonu. Závodilo se jak na půlce, tak i na celém Ironmanu, kde se připisovaly historické tabulky. Více informací se dočtete v článku.
09.03.2015 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Regensburg je zpět!

Regensburg bude opět hostit podnik v dlouhém triatlonu, tentokrát ale v novém Challenge kabátku. Těšit se na tento závod můžeme až v roce 2016! Více informací v článku

V Dubaji se prosadili Bozzone s Ryf

V nesmírně nabité konkurenci se na Challenge Dubai prosadili Terenzo Bozzone a Daniela Ryf. Na startu se sešla kompletní špička napříč triatlonovými distancemi. Čtěte více

Coca-Cola sponzoruje profesionální triatlonový tým

Ve světě triatlonu je profesionálních triatlonových týmů jako šafránu. Tento týden, ale přišla dobrá zpráva – Coca Cola bude sponzorovat nový tým. Oproti tomu, ale jeden silný tým skončil. Více informací v článku.
26.02.2015 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Ospalý zahájil závodní sezónu, Vabroušek startoval u protinožců

Víkend byl plný triatlonu. Filip Ospalý testoval formu před blížícím se Challenge Dubai. Vabroušek startoval na oblíbeném Challenge Wanaka. Na Filipínách se konala půlka, kde původně měla startovat i Radka Vodičková. Podrobněji v článku.
22.02.2015 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

V letošním roce vejdou v platnost nová pravidla pro závody Ironman a Ironman 70.3

V letošním roce vejdou v platnost nová sjednocená pravidla pro veškeré závody ze seriálu Ironman a Ironman 70.3. Čeho se pravidla budou týkat? To se dočtete v článku.
15.02.2015 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Novinka v seriálu Ironman – Live GPS tracking

Seriál Ironman v letošní sezóně přichází s revoluční novinkou v oblasti on-line sledování sportovců. Novinka se bude zatím týkat pouze profesionálních závodníků, a to jen na vybraných závodech. Více informací o této novince se dočtete v článku.
04.02.2015 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Víkend byl ve znamení Isramana a Challenge Melbourne

Pomalu, ale jistě se rozjíždí nová sezóna roku 2015. Tento víkend byl ve znamení Isramana a Challenge Melbourne. Petr Vabroušek se blýskl třetím místem. V Melbourne se závodilo na zkrácené trati. Čtete více.
02.02.2015 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Sezóna 2015 odstartovala půlkou v Jižní Africe

Pomalu, ale jistě startuje nová sezóna. V Jižní Africe se tento víkend konala půlka v kabátku Ironman. V tradičně nabité konkurenci se prosadil domácí závodník Matt Trautman. Mezi ženami se prosadila Jodie Swallow. Na startu byli Lucie Reed a Karol Džalaj.
26.01.2015 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Kam v Evropě na start – alternativní závody

Čtvrtý a závěreční díl seriálu „kam na start“ se věnuje evropským závodům, které nespadají do seriálu Challenge nebo Ironman.
23.01.2015 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Kam v Evropě na start? Challenge – family

Třetí díl seriálu "kam na start" se věnuje evropské tour rodiny Challenge. Stále nevíte, kam v Evropě na start? Čtete více

Kam v Evropě na start v roce 2015 – Ironman 70.3

Nevíte kam v Evropě na start? Přinášíme Vám souhrn všech evropských závodů. V prvním díle se budeme věnovat Ironmanu 70.3 – tedy polovičním distancím. Čtete více.
03.01.2015 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Best of Češi v zahraničí – muži

Čtvrtý a závěreční díl BEST OF se zaměřil na výkony mužské kategorie napříč triatlony. čtěte více
30.12.2014 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Best of Češi v zahraničí – ženy

Přinášíme Vám výběr BEST OF českých závodnic v sezóně 2014. Vychutnejte si znovu úspěchy uplynulé sezóny.
23.12.2014 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

BEST OF světového triatlonu – muži

Po výběru toho nejlepšího, co předvedly ženy na triatlonových kolbištích, Vám přinášíme druhý díl BEST OF. Tentokrát se zaměříme na mužskou kategorii. Trefili jsme se i do Vašeho výběru?
18.12.2014 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

BEST OF světového triatlonu roku 2014 – ženy

Přinášíme Vám výběr toho nejlepšího, co světový triatlon v sezoně 2014 nabídl. Vychutnejte si rekapitulaci toho, co ženy v této sezóně předvedly.
14.12.2014 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

V Bahrajnu zazářili Raelert s Frederiksen, v Austrálii Chevrot s Martin

Challenge Bahrain premiéru zvládl na výbornou! Z vítězství se radoval Michael Raelert. V ženách nenašla přemožitelku Helle Frederiksen. Češi Vodičková s Vabrouškem se neprosadili. Na západě Austrálie se konal tradiční podnik ze seriálu Ironman, zde dominovali Denis Chevrot a Britta Martin. Více informací v článku.
07.12.2014 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Challenge Bahrain startuje již tento víkend!

Challenge Bahrain s hvězdnou účastí a pohádkovým prize money startuje již tento víkend. Česká republika má rovněž své zastoupení, do Bahrajnu se vydal Petr Vabroušek a světoběžnice Radka Vodičková. Kde hledat favorita závodu, či na kolik si přijde vítěz? Nejen to se dočtete v článku.

V nabitém triatlonovém víkendu se prosadily Češky

Vodičková, Zelenková, Richtrová, tento trojlístek dal během víkendu o sobě vědět. Vodičková si opět podmanila pódiové umístění, tentokrát na Challenge Phuket. Zelenková s Richtrovou se blýskly na Ironman Cozumel. Více informací v článku
01.12.2014 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Olympijská šampiónka Spirig se chystá na Ironmana

Nicola Spirig se v roce 2012 stala olympijskou šampiónkou, nyní sympatickou Švýcarku čeká nová výzva a to Ironman. Který? Kde? Nejen to se dočtete v článku
21.11.2014 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

McMahon v Arizoně trhl traťový rekord, v ženách dominovala Kessler

Brent McMahon na Ironman Arizona překonal letitý traťový rekord Španěla Llanose a zařadil se tím do klubu SUB8. V ženách nenašla přemožitelku Meredith Kessler. Čtěte více v článku
17.11.2014 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Michael Realert nabírá na formě a dál válcuje soupeře, Vodičková opět na bedně

Zatímco v Evropě je klid, australská sezóna je v plném proudu. Vodičková se blýskla druhým místem v seriálu Challenge. Michael Raelert dál drtí soupeře a veze se na vítězné vlně. Čtete více.
16.11.2014 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Michael Raelert je definitivně zpět, zazářil v Miami

Po sezóně plných útrap je Michael Raelert opět ve skvělé formě. Po vítězství na duatlonu v Rujáně se blýskl vítězstvím v Miami. Mezi ženami vévodila Kanaďanka Magali Tisseyre. Více v článku
26.10.2014 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Hvězda jménem Vodičková stále září

Radka Vodičková po světě sbírá úspěchy napříč kontinenty. Její výkonnost roste a její popularita závod od závodu stoupá. O víkendu se blýskla v Austrálii na Ironman 70.3 Port Macquaria. Její přítel Brad Kahlefeldt doběhl stříbrný. Více v článku
22.10.2014 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Na Challenge Paguera zvítězili Molinari a Hutthaler

Challenge Paguera byl zároveň ETU ME v polovičním Ironmanu. Evropský titul si odvážejí Ital Molinari a Rakušanka Hutthaler. Nejlepším Čechem byl Ladislav Dvořák, který uzavřel mužské Top Ten. Čtěte více.
18.10.2014 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>MS, ME Diskuze

Vedro, láva, slunce. Ospalý se na Havaji potí od rána do večera a těší se na MS

Český triatlonista Filip Ospalý se 11. října postaví na start svého třetího ironmana v životě a hned v tom nejlegendárnějším závodě, kterým je mistrovství světa na Havaji. Český reprezentant už je v místě závodu a zvyká si na náročné podmínky. V rozhovoru prozradil, že se potí od rána do večera a naznačil, jak se bude vyvíjet závod.
30.09.2014 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Na Mallorca dominovali Tim Don a Eimar Mullan

Premiérový ročník Ironman Mallorca ovládl debutant Tim Don, který ve 36 letech okusil, co znamená být Ironman. V ženách se z vítezství radovala Irka Eimar Mullan. Nejlepším Čechem byl Tomáš Mika. Čtete více.
28.09.2014 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Ironman Mallorca již tento víkend!

Premiérový ročník Ironman Mallorca čeká triatlety již tuto sobotu! Hvězda závodu Tim Don okusí, co znamená Ironman a spolu s ním dalších 2000 triatlonistů z celého světa. Česká republika bude mít své zástupce jak v AG, tak i v profi. Čtěte více.
26.09.2014 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

České úspěchy provázely tento víkend

V Číně zazářila Eva Potůčková, která navázala na skvělou formu z Challenge Vichy a vybojovala páté místo na MS v dlouhém triatlonu. Na opačné straně zeměkoule se blýskl David Sajner, který si odváží jako první Čech právo startu na Havaj 2015. Více v článku
21.09.2014 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Potůčková v Číně na MS v dlouhém triatlonu vybojovala páté místo, v cíli měla hlad jak vlk

Česká triatlonistka Eva Potůčková se v čínském městě Weihai postavila na start závodu, který byl mistrovstvím světa v dlouhém triatlonu. V nabité konkurenci elitních triatlonistek vybojovala páté místo. V cíli byla maximálně spokojená, ale zároveň hladová jak vlk a vzpomínala na české luhy a háje.
21.09.2014 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>MS, ME Diskuze

Jana Richtrová opomenutá Češka z Mt. Tremblant v Top Ten

Jana Richrová byla dalším účastníkem MS v Ironman 70.3 v Mt. Trebmlant. Ve startovní listině chybou pořadatele figurovala jako reprezentantka USA. Jana je ale ryzí Češka. Malé připomenutí jejího výkonu se dočtete v članku.
11.09.2014 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Challenge Almere již tento víkend a popáté coby evropský šampionát!

Challenge Almere hostí pro letošní rok ETU mistrovství Evropy v dlouhém triatlonu na tradičních ironmanských distancích, tedy 3,8-180-42,2. Ve startovním poli nechybí ani česká reprezentace, kde vlajkonošem bude velezkušený Petr Vabroušek. Více v článku
11.09.2014 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Almere Diskuze

Javiér Goméz je nejlepším triatlonistou světa!

Javiér Goméz o víkendu potvrdil svoji extra třídu. Během čtrnácti dnů získal dva světové tituly. Prestižní olympijský, celkově už má čtyři! A tento víkend si připsal titul mistra světa v polovičním ironmanu. Čtěte více o fenoménu světového triatlonu!
08.09.2014 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Vodičková 6. Ospalý 21 na Ironman 70.3 World Championship, šampionem je Gómez

Český triatlonista Filip Ospalý se v kanadském Mont Tremblant postavil na start mistrovství světa v polovičním ironmanovi a v nabité konkurenci skončil za branami druhé desítky na 21. místě. Mistrem světa se stal úřadující šampion v olympijském triatlonu Javier Gómez ze Španělska.
07.09.2014 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Ospalý se třese na MS jako malý kluk, česká výprava v Kanadě způsobila poprask

V neděli 7. září se v kanadském Mont Tremblant koná závod s názvem IRONMAN 70.3 World Championship, který je mistrovství světa v polovičním ironmanovi. Na start se postaví mnoho světových ikon tohoto sportu včetně úřadujícího mistra světa v olympijském triatlonu Javiera Gómeze. Mezi smetánkou nechybí ani elitní český triatlet Filip Ospalý. Pro toho je to teprve čtvrtý ostrý start, protože z kraje sezony musel podstoupit dvě operace kolen.
06.09.2014 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Mont Tremblant o víkendu hostí světový šampionát

Z Las Vegas se dějiště přesunulo do kanadského Mont Tremblant. Startovní listina je předzvěstí totální triatlonové bitvy! Česká republika má želízka v ohni v podobě olympioniků Filipa Ospalého a Radky Vodičkové. Favorité jsou úřadující dvojnásobní šampióni Kienle a Hauschildt. Více informací v článku.
05.09.2014 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Potůčková po šesti letech na ironmanovi! Osobní rekord a bronzová medaile

Triatlonistka Eva Potůčková se po šestileté pauze postavila ve Francii na start ironmana. V závodě s názvem Challenge Vichy o víkendu vybojovala časem 9:27:51 třetí místo a vylepšila si osobní rekord. 3,8 kilometru plavání, 180 kilometrů na kole a 42,2 kilometru běhu. Tahle porce 226 kilometrů čekala ve Francii na českou reprezentantku Evu Potůčkovou. A zkušená závodnice si s ní poradila v čase pod devět a půl hodiny, což znamenalo třetí místo.
01.09.2014 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Challenge série Diskuze

V Zell am See je dobojováno! Z vítězství se raduje legendární Vanhoenacker

V Zell am See je dobojováno. Deštivé a chladné počasí prověřilo odolnost závodníků. S tamní tratí se nejlépe vypořádal legendární Marino Vanhoenacker. V ženách se prosadila domácí hvězda Eva Wutti. Nejlepším Čechem byl Jakub Langhammer. Více v článku.
31.08.2014 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Doufám, že jsem všechny přesvědčila, že mateřskou nic nekončí, říká Kristina Lapinová, vítězka Slovakmana

Necelých osm měsíců po porodu se nejlepší slovenská triatlonistka na dlouhých tratích postavila na svůj pátý start na Slovakmanu. Po plavání ztrácela na svou slovenskou kolegyni Svetlanu Lipárovou hrozivých čtrnáct minut, které však smazala na cyklistice a na maratonu si pak pohlídala své vítězství za 10:19. Hned po závodě odjela na rekreaci do Chorvatska a po příjezdu nám poskytla následující rozhovor.
13.08.2014 - Josef Rendl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Víkend nabídl zajímavou podívanou na půlkách

O víkendu proběhl tradiční a náročný závod Ironman 70.3 Wiesbaden, coby kontinentální mistrovství. V závodě dominovali Bart Aernouts a hvězda posledních závodů Daniela Ryf. Kromě toho se v Polsku konal Herbalife triathlon, který se příští rok začlení do evropské tour Ironmnan 70.3. Více v článku
11.08.2014 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Fenomén Vabroušek je pojedenácté mistrem republiky v dlouhém triatlonu

Český železný muž Petr Vabroušek ve slovenských Piešťanech vybojoval jedenáctý titul mistra České republiky v dlouhém triatlonu. Ovládl závod Slovakman 226, který byl pátým dílem seriálu FORD CZECHMAN TOUR Českého poháru v dlouhém triatlonu a již více než 15 let ho na ironmanských tratích nikdo z krajanů neporazil.
03.08.2014 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Slovakman Diskuze

Premiérový Krkonošman se stal kořistí Petra Vabrouška

Včera se v krásném prostředí podkrkonošského kempu Dolce konal první ročník Krkonošmana. Organizátoři v čele s místním hasičem a ironmanem Honzou Pešanem uspořádali závod na halfironmanské distanci s velkým převýšením, které prověřilo síly sedmdesáti borců a borkyň na startu. Z vítězství suverenním způsobem se v cíli radoval ostřílený Petr Vabroušek. Krátce po závodě jsme měli možnost popovídat. Více v našem rozhovoru.
27.07.2014 - Josef Rendl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Timo Bracht a Mirinda Carfrae jsou šampióni z Rothu

Němec Timo Bracht dominoval na letošním ročníku Challenge Roth, v ženách přemožitelku nenašla současná mistryně světa Australanka Mirinda Carfrae. Oba vítězové finišovali v rychlých časech. Nejlepším Čechem je Lukáš Krpec. Více v článku

Triatlonový svátek Challenge Roth je již tento víkend

Challenge Roth je jedním z nejprestižnějších závodů na světě, který se datuje od roku 1984. Letošní ročník nabídne strhující podívanou! Ve startovní listině nechybí hvězdy světového triatlonu, včetně havajských vítězů. Více v článku

Na Oravě zazářil Španěl Zamora, v ženách dominovala Vojteková

Hlavní hvězda Marcel Zamora potvrdil papírové předpoklady a zvítězil na extrémním Oravamanovi. K radosti domácích, mezi ženami kralovala Zuzana Vojteková. Čtěte více
13.07.2014 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Slovakman Diskuze

Praha po osmé hostila triatlonisty na mezinárodním festivalu Czech BIGMAN FESTIVAL

Ve dnech 24.6. – 5.7 2014 hostila Praha již 8. ročník mezinárodních triatlonových závodů Czech BIGMAN FESTIVAL – PRAHA, kdy se ke startu přihlásilo na 354 účastníků z 21 států světa, kteří změřili své síly v osmi závodech, od dětí, amatérů, profesionálů až po handicapované.
11.07.2014 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Ospalý jako nezdolný Viking. Po dvou operacích potřetí v řadě zničil soupeře na půlce v Norsku

Zdá se, že elitní český triatlonista Filip Ospalý našel po rakouském Sankt Pöltenu další mimořádně oblíbenou destinaci. Haugesund. Poté, co v dubnu a květnu letošního roku absolvoval dvě operace kolen, se nyní v Norsku postavil na start polovičního ironmana ze série IRONMAN 70.3. A stejně jako v předešlých dvou letech neměl konkurenci. Přepsal historii, závod ovládl potřetí v řadě a ukázal, že je po zdravotních lapáliích opět v plné síle.
06.07.2014 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Čtvrtý závod Českého poháru v dlouhém triatlonu pro Candrovou a Slováka Džalaje

V sobotu 5. července se ve slovenských Bátovcích konal polovičním ironman s názvem Slovakman 113, který byl čtvrtým dílem prestižního seriálu FORD CZECHMAN TOUR Českého poháru v dlouhém triatlonu. Z vítězství se radovali Karol Džalaj ze Slovenska a ženám kralovala česká triatlonistka Jana Candrová. Triatlonisté hodně mluvili o své kolegyni z branže Petře Krejčové, která po nehodě při cyklistickém tréninku leží od minulého víkendu na jednotce intenzivní péče. Přáli jí, ať bojuje, drží se a ať je co nejdříve zase mezi svými.
06.07.2014 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Slovakman Diskuze

SWISSMAN EXTREME TRIATHLON

V čem se liší tento závod od jiných dlouhých triatlonů? Hlavním rozdílem je délka závodu, která je zde delší než klasických 226 km. Závod je delší o více než 5.500m, rozdíl není v horizontálním směru, ale ve směru vertikálním. V průběhu závodu je nutné překonat převýšení cca 3.560m během cyklistiky a dalších 2.000 m na „běhu“.

Tento víkend bude ve znamení Ironmana

Čekají nás hned dva velké podniky. V Evropě se paralelně závodí na dvou frontách: Ironman Klagenfurt a Ironman Nice a ve startovních listinách najdeme zvučná jména i mnoho českých závodníků.
27.06.2014 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Natřískaný víkend přál favoritům

Sezóna je v plném proudu a nejen seriál Ironman nabídl zajímavou podívanou. V Německu se závodilo o ,,Audinu´´, na severu zazářila Pedersen, na ironman Syracusa Hana Sýkorová vybojovala Top Ten a partička šílenců zdolala Swissmana. Čtěte více
23.06.2014 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Fenomén Vabroušek pošestnácté ovládl Moraviamana, ženám v traťovém rekordu dominovala Krejčová

Železný muž Petr Vabroušek ovládl už pošestnácté závod Moraviaman v Otrokovicích, který byl třetím dílem seriálu FORD CZECHMAN TOUR Českého poháru v dlouhém triatlonu. Ženám v ironmanském závodě vládla stylem start – cíl Petra Krejčová.
21.06.2014 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Moraviaman Diskuze

V Lucembursku zazářili Vanhoenacker a Hutthaler

Ironman 70.3 Luxembourg mělo hvězdnou účast. Vítězem mužského závodu se stal Marino Vanhoenacker, který dlouho hledal ztracenou formu. V ženách dominovala Rakušanka Hutthaler. Více v článku
21.06.2014 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Víkend byl ve znamení půlek!

Tento víkend byl ve znamení půlek. Závody natřískaný víkend měl seriál Ironman. Konkurenční Challenge se loučil s Kraichgau, který opanovala ironmanská superstar! Eva Potůčková se blýskla šestým místem! Více v článku
15.06.2014 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Jeden dlouhý, zbytek půlky – víkend byl ve znamení seriálu Ironman

Ironman Cairns tradičně odstartoval dva závody – plného ironmana a půlku, kde zvítězily zkušenosti nad mládím. Jinak seriál Ironman je v plném proudu. K vidění byl Ironman 70.3 Boise a Eagleman s českou účastí. Čtete více.
08.06.2014 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Potůčková s Vabrouškem ovládli kultovní závod CZECHMAN

V sobotu se v Pardubicích konal jeden z nejprestižnějších triatlonových závodů v tuzemsku. Byl to kultovní CZECHMAN. Tento mimořádně oblíbený a tradiční závod byl druhým dílem seriálu FORD CZECHMAN TOUR Českého poháru v dlouhém triatlonu a zároveň i mistrovstvím republiky na tratích polovičního ironmana. Národními šampiony se stali Eva Potůčková a Petr Vabroušek.
08.06.2014 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Czechman Diskuze

Dozvuky nabitého víkendu – část 2.

Minulý víkend byl triatlonem přímo nabitý. Kromě zmiňovaných závodu Vám přinášíme zbylý výsledkový servis, objasnění Crowieho diskvalifikace, která ho potkala na Ironman 70.3 Hawaii a představení nových členů v seriálu Ironman Europe. Čtěte více.
05.06.2014 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

BMC IRONMAN 70.3 SWITZERLAND (RAPPERSWIL-JONA)

Tuto neděli se ve švýcarském městečku Rapperswil-Jona konal další závod série Ironman 70.3. Většina domácích závodníků odpočívala po oblíbeném IM 70.3 St. Polten nebo ladila na Czechman. Na start se zde postavil pouze trojlístek českých závodníků David Jílek a Lukáš Polan (MPRO) a David Sajner (M30).
05.06.2014 - David Sajner
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Víkendová triatlonová nálož – část 1.

Přinášíme vám první část víkendové triatlonové nálože. Závodilo se na všech frontách. Předvedli se havajští vítězové i početné pole zástupců České republiky. Čtěte více
01.06.2014 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Sankt Pölten bez Filipa pro Llanose

Proběhl další ročník Ironman 70.3 v rakouském Sankt Poltenu. Bohužel bez trojnásobného vítěze Filipa Ospalého, kterého sužují zdravotní problémy. Mezi muži dominoval Španěl Llanos, v ženách zazářila domácí Hütthaler. Ve startovním poli i početné zastoupení českých závodníků. Čtete více
25.05.2014 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Populární triatlon u Máchova jezera se bude konat i letos!!!

Po několika měsících nejistoty, zda se populární závod Doksyman bude konat či nikoliv, byla dosažena dohoda mezi pořadateli a společností CTP, která převzala organizaci závodu a garantuje tak nejen pořádání letošního ročníku, ale i dalších závodů v příštích letech.
24.05.2014 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>DoksyMAN Diskuze

Triatlonové hvězdy o víkendu zazářily

Víkend byl nabitý světovým triatlonem. Kromě Ironman Lanzorote, proběhl Ironman Texas, Ironman 70.3 Pays d´Aiax, Ironman 70.3 Barcelona či americká série REV3 a Radka Vodičková opět vítězí. Čtete více
18.05.2014 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Mallorca 70,3 a Challenge Riminy dominovali světovému triatlonu

Víkend byl ve znamení půlek. Seriál Ironman nabídl tradiční otvírák sezóny Ironman 70.3 Mallorca s nabitou startovkou. Konkurenční seriál Challenge se z Fuerteventury přesunul do Rimini s hvězdným McCormackem. Čtete více.
11.05.2014 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Seriál Ironman otevírá evropskou sezónu

Minulý týden byl seriál Ironman nabitý závody. Radka Vodičková se představila v super formě na Ironman 70.3 St Croix. Tento víkend se můžeme těšit na evropský otvírák Ironman 70.3 Mallorca. Čtěte více.
07.05.2014 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Frodeno zaznamenal vítězný hattrick

Jan Frodeno, coby olympijský vítěz z Pekingu pomalu ale jistě přesedlává na dlouhé tratě a na středním triatlonu se zdá neporazitelný. V nabitém startovním poli v americkém St. George Frodeno nenechal nikoho na pochybách. Čtěte více.
05.05.2014 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Zell am See v roce 2015 bude hostit Světový šampionát v půlce

Minulý rok vedení WTC rozhodlo, že dějiště MS v Ironmanu 70.3 nebude mít stálé místo, ale bude se každoročně obměňovat napříč kontinenty.
15.04.2014 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Víkend nabídl senzační podívanou na triatlonových kolbištích!

Víkend opět nabídl strhující představení mistrů svých oborů. V Kalifornii na půlce dominoval Jan Frodeno, který neodvratitelně směřuje mezi ironmany. V Los Cabos Vabroušek bral top 10. Vodičková zazářila ve Vietnamu.
31.03.2014 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Abu Dhabí zvěstuje nového favorita pro Konu.

Nádherné představení těch nejlepších výkonů bylo k vidění ve městě šejků v Abu Dhabí. Půlku ovládli olympionici a v hlavním závodě Frederik Van Lierde nepotvrdil roli favorita. Více informací v článku.
16.03.2014 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Víkend přinese porci světového triatlonu

O víkendu se můžeme těšit na představení nejlepších triatletů světa. Startuje totiž další ročník Abu Dhabí internation triathlon, který zlákal nejlepší triatlonovou špičku. Kromě toho pokračuje tažení Challenge Family s českým zastoupením. Čtěte více.
10.03.2014 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Co víkend přinesl

Přinášíme Vám výsledky z dění na Ironman Nový Zéland, kde startoval i Petr Vabroušek. Challenge Family během víkendu představilo nový evropský podnik. Více informací v článku.
03.03.2014 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Challenge Philippines pro Burtona a Hauschildt

Na Filipínách kraloval Matt Burton a Melissa Hauschildt. McCormack finišoval hluboko v poli poražených, Radka Vodičková brala 4. místo mezi ženami. Více informací v článku.
23.02.2014 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Challenge Philippines s McCormackem, Hauschildt i Vodičkovou na startu!

První ročník Challenge Philippines half nabídne zajímavou podívanou a to i z pohledu českého diváka. Ve startovním poli kromě superstar McCormacka, nechybí ani světová šampiónka z Las Vegas Melissa Hauschildt, či Radka Vodičková, které se na půlkách umí prosadit.
20.02.2014 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

V Panamě kralovali Javier Goméz a Angela Naeth

V Panamě je dobojováno! Z vítězství se radoval olympionik Javiér Goméz a specialistka na střední triatlon Angela Naeth. Čtěte více!
16.02.2014 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Ironman 70.3 Panama nabídne strhující podívanou

Ironman Panama 70.3 nabídne zajímavou podívanou, ve startovní listině figurují medailisté z Olympijských her či výrazné postavy havajského ironmana. Čtěte více …
13.02.2014 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Alexander a Moffatt ovládli Ironman 70.3 Geelong

Fenomenální Craig Alexander ovládl australskou půlku Geelong a svá slova o ukončení kariéry bere zpět. V ženách zvítězila bronzová medailistka z Pekingu Emma Moffatt. Více informací v článku.
10.02.2014 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Nový severský přírůstek v seriálu Ironman

V seriálu Ironman přibyla nová evropská půlka. Doplní tak významné severské závody. Kde a kdy se bude nový závod konat? To se dočtete v článku.
31.01.2014 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Ironman 70.3 South Africa startuje o víkendu

Další ročník Ironman 70.3 South Africa o víkendu přivítá světovou špičku i početné pole věkových kategorií. Ve startovní listině figurují jména světového formátu včetně Lucie Reed Zelenkové. Více informací v článku.
23.01.2014 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Sezóna 2014 odstartovala ve velkém stylu!

Víkend nabídl první velké triatlonové závody na half i ironmanských tratích. Petr Vabroušek obhájil vítězství na Isramanovi. V Aucklandu na půlce si dala dostaveníčko světová špička v podobě Alexandra, Frodena či Bozzoneho. K tomu proběhl další ročník Challenge Wanaka. Výsledky v článku.
19.01.2014 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Vabroušek obhájil loňské vítězství na Israman

17.01.2014 - Josef Rendl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Israman Diskuze

Dirk Bockel posílil belgický Uplace tým

Nová posila belgického, plně profesionálního Uplace BMC týmu je šampión z Rothu – Dirk Bockel. Belgičané mají zálusk i další top hvězdy světového triatlonu. Jaké? Více informací v článku.
14.01.2014 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Kam na start v roce 2014? Zkuste alternativy

Za značku se platí a v případě Ironmana nebo Challenge se platí dost. Za to ale máte téměř jistotu dokonalého servisu okolo závodu. Některé zahraniční závody však nabízejí kvalitní zázemí, zvučné jméno, dobrou konkurenci ve startovním poli a zaplatíte méně. Více informací v článk.
09.01.2014 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Kam na start v roce 2014? Evropský Ironman

Nejpopulárnější seriál na dlouhých tratích Ironman v Evropě nabízí už jen pár závodů, na které je možné se ještě přihlásit. Jedná se převážně o Ironman 70.3. Více Informací v článku.
06.01.2014 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Kam na start v roce 2014? Challenge Family

Přinášíme Vám aktuální kalendář Challenge Family se sedmi novými přírůstky! Challenge Family expanduje napříč kontinenty! Více informací v článku.

Rekapitulace sezóny 2013 – Challenge

Přinášíme Vám výsledky ze seriálu Challenge. Rekapitulujeme všechny závody této sezóny.

Rekapitulace sezóny 2013 – Ironman

Přinášíme Vám výsledky ze seríalu Ironman a Ironman 70.3 Rekapitulujeme nejzajímavější závody této sezóny.
26.12.2013 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Best of světového dlouhého triatlonu – ženy

Přinášíme vám výběr toho nejlepšího, co letošní dlouhý triatlon přinesl a to v ženském podání. Vychutnejte si ty nejlepší momenty sezóny 2013.
15.12.2013 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Best of letošního dlouhého triatlonu – muži

Přinášíme vám výběr toho nejlepšího, co letošní dlouhý triatlon přinesl. Vychutnejte si ty nejlepší momenty sezóny 2013 v mužském podání.
13.12.2013 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

McCormack vyzval Armstronga k duelu

Dvojnásobný havajský šampión Chris McCormack hledá nové výzvy. Nyní přes sociální sít Twitter poslal vzkaz bývalému sedminásobnému vítězi Tour de France Lanci Armstrongovi. Více o výzvě v článku.
05.12.2013 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Bleskové vyprodání závodu nás motivuje dělat vše na 200%, říká Peter Pala, hlavní organizátor Oravamana

Peter Pala se k triatlonu dostal poměrně nedávno přes svého bratra, který se pyšní titulem mistra Slovenské republiky. V roce 2010 se rozhodl, že si s partou kamarádů udělá zajímavý závod a vznikl tak Oravaman, který Dan Polanský nazval ve své letošní reportáži extrémním. A aby toho nebylo málo, tak účastníky příštího ročníku čeká nově halfironmanská porce kilometrů s převýšením 2600 metrů. Tedy pro ty, kteří měli to štěstí a stihli se včas přihlásit. Víc než půl roku před startem je totiž vyprodáno..
02.12.2013 - Josef Rendl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Ospalý na Ironman 70,3 Miami doběhl na vynikajícím druhém místě

Český triatlonista Filip Ospalý doběhl druhý na polovičním ironmanovi v Miami na Floridě. Hlavu musel sklonit jen před vítězným Novozélanďanem Terenzem Bozzonem. Teď ho čeká regenerace a 2. listopadu se v Panama City postaví na start svého prvního ironmana.
27.10.2013 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Lenka Králová po úspěšné premiéře zkusí štěstí mezi profesionály

Jak vypadaly poslední okamžiky před premiérou závodnice Etriatlon Teamu Lenky Králové na ironmanské vzdálenosti? Jak prožívala závod a jaké pro ni měl důsledky? Připravte si bránice, nudit se rozhodně nebudete!
21.10.2013 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Raději jsem se nechal předběhnout, abych zůstal v cílové bráně sám, líčí havajskou euforii Josef Pavlík

Těžkou bitvu s řadou padlých podstoupili letos Češi na Havaji. Hrdinou s metály se stal při své premiéře Josef Pavlík, 41letý železník z Čelákovic a týmu SK DNF, úředník pražského magistrátu. Čas 10:32:14 a 956. místo absolutně, 830. mezi muži a 183. v kategorii 40-44.
15.10.2013 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

V Evropě pro letošek dobojováno - půlka na Lanzarote pro Corrala a Jerzyk, Barcelona pro Sergia Marquese a Evu Wutti. Lucie Reed ale senzačně pod 9hodin!

Druhý ročník Ironman 70.3 ovládl Victor del Corral. V ženách si nejlépe vedla olympionička Agnieszka Jerzyk – řada Čechů si veze slot do Mont Trembland! Na Challenge Barcelona zvítězil Sergio Marques a Eva Wutti. Lucie Reed je druhá v novém osobáku. Za ,,teplem´´ vyrazila i početná česká výprava. Těmito závody evropská sezóna končí. Více informací v článku.
06.10.2013 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Tomáš Martínek vybojoval druhé místo na Elbamanu. Aktualizováno o VIDEO

Tomáš Martínek se dokázal prosadit na Elbamanu. Obsadil zde druhé místo v celkovém pořadí! Jak si vedli ostatní zástupci České republiky? To se dočtete v článku. Rozhovor s Tomášem bude již brzy na Etriatlon.cz
02.10.2013 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Elbaman Diskuze

Chvílemi jsem si připadal jak motocyklový závodník, líčí Filip Ospalý po vítězném Ironman 70.3 Pays d´Aix

Ve své reportáži z víkendového závodu ve Francii popisuje Filip barvitě průběh závodu. Oslnění vycházejícím sluncem, množství klikatících se zatáček na krásné trase cyklistiky a vyslyšení rady české divačky na závěrečném půlmaratonu. Za prvenství si připsal cenné body do kvalifikačního rankingu na světové mistrovství. Další možnost bude mít za měsíc na závodě v Miami.
26.09.2013 - Josef Rendl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Výsledky z víkendového dění

Radka Vodičková pokračuje v americké krasojízdě a panuje na Rev3 Branson triathlon. Vabroušek je jedenáctý na Ironman Lake Tahoe, kde vítězí Chris McDonald a Asa Lundstrom. Ospalý vyhrává Pays d´Aix a poodhaluje další plány v sezóně 2013! James Cunnama dominuje na Cozumelu 70.3. Podrobně v článku
23.09.2013 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Ospalý vítězí v Pays d´Aix

Filip Ospalý ovládl třetí ročník Ironman 70.3 Pays d´Aix. V ženách náročnou francouzskou půlku ovládla Britka Susie Hignett. Na startu se objevila početná česká výprava, která se odjela rozloučit se sezónou do slunné Francie. Více informací v článku.
22.09.2013 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Challenge Almere pro Barta Colpaerta a Susan Blatt

První ročník Almere triatlonu pod křídly Challenge je za námi. Závod ovládli favorité. Nejlepším Čechem byl Zbyšek Jaroš. Jana Candrová je v TopTen. Více informací v článku.
14.09.2013 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Almere Diskuze

Když mě před cílem dotahovali dva Rusové, vymačkal jsem ze sebe poslední síly, říká Oppolzer

Druhý muž letošního pekelného Slovakmana Honza Oppolzer z Hisport teamu se nominoval na ME ITU ve francouzském městě Vichy. Na ironmanské distanci mu v konečném pořadí patří devatenáctá příčka za čas 9:19. Přečtěte si jeho následující reportáž, jak s novopackým Rudou Coganem reprezentovali naši republiku.
11.09.2013 - Josef Rendl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Mistrem světa v půlce je opět Kienle!!!

Dramatický souboj nabídlo dějiště mistrovství světa Las Vegas. Počasí závodníkům přálo, a tak se diváci mohli těšit ze špičkových výkonů té nejvyšší kvality! Mistry světa jsou Kienle a Melissa Hauschildt . Nejlepším Čechem v Las Vegas je Pavel Paták.
08.09.2013 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Výsledky dění z ironmanských kolbišť

Tento víkend byl nabitý závody, ať už ze seriálu Ironman, Challenge či závody, které nepatří do žádného seriálu. Některým Čechům se podařilo zajet kvalitní výsledek, někteří se podívali na pódium. Více informací v článku.
08.09.2013 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Japonská anabáze Pepy Svobody

K následujícímu článku není potřeba nic dodávat. Pepína Svobodu z Ironstars Beroun nezná jen málokdo z triatlonového světa. O víkendu zajel na IM Japan životní závod a vybojoval si místo v TopTen. O tom, jak to celé proběhlo, píše neotřelým stylem ve své následující reportáži.
06.09.2013 - Josef Rendl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Las Vegas - město kasin, vítá účastníky mistrovství světa

Do Las Vegas letos opět přijedou ty nejzvučnější triatlonové ikony z celého světa. Česká republika má letos pouze reprezentanty ve věkových kategoriích. Filip Ospalý se v Las Vegas neobjeví. Kdo je hlavním adeptem na zisk světového titulu? Kdo z Čechů se představí? Více v článku.
05.09.2013 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Víkendové výsledky z dlouhého triatlonu

Víkend přinesl zajímavé výsledky z dlouhého triatlonu. Několika Čechům se podařilo vybojovat velmi kvalitní umístění a některým i to pódiové. Lenka Králová ve své premiéře na Ironmanských distancích dokončila za 9:30 Více informací v článku.
03.09.2013 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Podersdorf pro Swobodu, Vabroušek na druhém místě ...

O víkendu proběhlo mnoho závodů, a to nejen z prestižní série Ironman. Nedaleko českých hranic se uskutečnil tradiční Austria triathlon v rakouském Podersdorfu. V Německu pokračovala série ICAN a v Kanadě první ročník Challenge Penticton. Výsledky v článku.
26.08.2013 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Džžalaj ovládl PILMANa. Mistrem ČR ve středním triatlonu je Dvořák, žženám dominovala Potůčková

Slovenský reprezentant Karol Džžalaj vypálil rybník české konkurenci a na poloviční ironmanské trati ve ŽŽdáru nad Sázavou suverénně ovládl závod PILMAN triatlon, pátý díl FORD CZECHMAN TOUR Českého poháru v dlouhém triatlonu, který byl mistrovstvím republiky ve středním triatlonu. Českým ššampionem se stal Ladislav Dvořák, mistryní republiky je Eva Potůčková.
25.08.2013 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Pilman Diskuze

Výsledky víkendové světové série v Ironmanu, Inferna a Embrunmana

Víkend to byl nabitý závody. Amerika a Austrálie nabídla pár tradičních závodů včetně mistrovství severní Ameriky na Ironman Mont-Tremblant. V Evropě byly dva pekelné závody a to slavný Inferno triathlon a legendární Embrunman.
19.08.2013 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

První ironman očima hobíka

Je to tam! První ironman dokončen v Piešťanoch za extrémních teplotních podmínek 37,1C, kdy ze 138 závodníků 36 nedokončilo a minimálně 5 jich skončilo na kapačkách. Po dvou dnech už se s rozbolavělým tělem i vyspím. Výčitky, že jsem mohl ještě na běhu zrychlit, nejsou tak velké, jak jsem čekal......
14.08.2013 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Slovakman Diskuze

Norseman Xtreme Triathlon nebo-li nejdrsnější Ironman distance na světě.

Pár slov o letošním Norsemanovi z pera Terezy Peterkové, manželky Marka Peterky Norsemana 2013. více zajímavého čtení v článku.
14.08.2013 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Wiesbaden opanovali Ritchie Nicholls a Daniela Ryf

V mužském závodě kraloval Brit Ritchie Nicholls. Mezi ženami se pak prosadila Švýcarka Daniela Ryf. Jak si vedl olympijský vítěz Frodeno či mistr světa v půlce Kienle? Jak se dařilo českým závodníkům? Více informací ve článku.
12.08.2013 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Doksyman triatlonový víkend je úspěšně za námi

Vše odstartovalo sobotním poledním micro triatlonem, odpoledním Mácháčským triatlonem a závěrečným plaveckým závodem. V neděli proběhl Doksyman Halfironman. Jak to všechno dopadlo se dočtete v článku.
12.08.2013 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>DoksyMAN Diskuze

Ironman 70.3 ve Wiesbadenu se zúčastní i olympijský vítěz Jan Frodeno!

Rozhodně to bude zajímavá podívaná. V mužské kategorii profesionálů se to hemží zvučnými jmény z dlouhého i olympijského triatlonu. V ženách je favoritkou Rakušanka Lisa Hütthaler. Ve startovním poli figuruje i řada Čechů. Více informací v článku
08.08.2013 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Vodičková se blýskla 2. místem na polovičním ironmanovi u jezera Michigan

Česká triatlonistka Radka Vodičková skončila druhá v závodě Ironman 70.3 Steelhead. Prestižní podnik ze seriálu halironmanů se konal v jihozápadní části Michiganu u tamního jezera.
05.08.2013 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Ironman UK opět pro Halkswortha a Norseman pro Stierla

Dva závody určené pro drsňáky se konaly během tohoto víkendu. Ironman UK opět patří Danielu Halksworthovi a slavného Norsemana ovládl Murkus Stierl. Více informaci v článku.
04.08.2013 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Vabroušek pokračuje, v Piešťanech ovládl závod Slovakman

Český triatlet Petr Vabroušek si na česko-slovenské půdě doběhl pro své další prvenství v dlouhém triatlonu a prodloužil svou sérii neporazitelnosti na ironmanských tratích. Tentokrát úřadoval ve čtvrtém dílu Českého poháru FORD CZECHMAN TOUR, když na Slovensku ovládl piešťanský podnik s názvem Slovakman 226. Ženám dominovala domácí Alena Stevens-Sinayová.
04.08.2013 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Slovakman Diskuze

Xtreme Norseman již o tomto víkendu

Norseman je tak trochu jiný Ironman . Pokud máte rádi ryzí přírodu a komerčně orientovaný Ironman nebo Challange není dostatečnou výzvou, vaším východiskem může být Norseman. Na startu jubilejního desátého ročníku se sejde trojice Čechů. Více informací v článku.
01.08.2013 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Eva Potůčková druhá na "půlce" Trumer triatlonu, Wainer šestý

Minulý týden se v rakouském městě Obertum am See konal triatlonový festival Trumer triathlon, jehož vrcholem byl závod na halfironmanských distancích. Výborná atmosféra závodu podpořená krásnou okolní přírodou přilákala početné pole českých borců. Přečtěte si reportáž z pera stříbrné Evy Potůčkové Novákové a Honzy Wainera.
27.07.2013 - Josef Rendl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Challenge Roth opanoval Dirk Bockel v čase hluboko pod 8hodin

Dirk Bockel zvítězil v čase 7:52,01 na Challenge Roth a připsal si na své konto cenné vítězství. V ženách papírové předpoklady potvrdila Caroline Steffen. Petr Vabroušek je nakonec v TopTen. Více informací v článku.

Triatlonista Ospalý v traťovém rekordu obhájil titul na „půlce“ v Norsku

Filip Ospalý stejně jako před rokem ovládl závod sérii Ironman 70.3 v norském Haugesundu. Na tratích polovičního ironmana neměl konkurenci, když před druhým Ritchiem Nichollsem z Británie zvítězil o téměř pět minut a suverénně obhájil loňské prvenství.
08.07.2013 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Vabroušek opět první na Moraviaman

Nejlepší český ironman Petr Vabroušek suverénně potvrdil roli hlavního favorita a díky triumfu v sobotním závodě TUFO Moraviaman získal svůj jubilejní desátý titul mistra republiky na dlouhých tratích. Cílem proběhl s dcerkou v náručí. Mezi ženami se stala národní šampionkou Petra Hostinská.
23.06.2013 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Moraviaman Diskuze

První ročník Ironman 70.3 Berlín patřil jedinému muži, a to Michaelovi Raelertovi

Suverénní výkon podal Michael Raelert na premiérovém ročníku Ironman 70.3 Berlín a připsal si další cenné vítězství v tomto prestižním seriálu. Mezi ženami zvítězila Barbara Riveros. Jaký byl průběh závodu a jak si vedli čeští zástupci, to se dočtete v článku.
16.06.2013 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

První ročník ironman 70.3 Berlín hlásí, že vše je připraveno

Ironman 70.3 Berlín má pro letošní rok vyprodáno a vše je připraveno na nedělní závod. Na koho se můžeme těšit a kdo se představí z Čechů? To se dočtete v článku
14.06.2013 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Ironman 70.3 v Las Vegas letos naposledy

Nedávno WTC oznámila, že dějiště konání mistrovství světa v Ironman 70.3 v Las Vegas bude letos naposledy. Které místo nahradí město kasin a přehled historických vítězů se dočtete v článku.
07.06.2013 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Půlka na Havaji pro Alexandra a Granger

Tradiční půlku na Havaji ovládl Graig Alexander a Belinda Granger. Na startu se objevil i Pavel Paták, který premiérově okusil krásu středního triatlonu. Více informací o závodě v článku.
02.06.2013 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Zima, déšť to byl pardubický CZECHMAN, kterého ovládli Džalaj a Fingerová

Ani nepříjemné počasí nepokazilo další rekordní triatlon v Pardubicích. Za vytrvalého deště a v nízkých teplotách si mezi 470 startujícími závodníky doběhl pro vítězství na CZECHMANovi Slovák Karol Džalaj, který obhájil loňské vítězství před Petrem Vabrouškem. Mezi ženami byla nejrychlejší Němka Anett Fingerová, nejlepší Českou byla v cíli druhá Lenka Králová.
01.06.2013 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Czechman Diskuze

Sankt Poelten ovládli Bart Aernouts a Lisa Hütthaler

Střední Evropu sužuje chladná fronta, která ovlivnila tradiční květnový závod v Poeltenu. Organizátoři den před závodem avizovali zrušení plavecké části kvůli nepřízni počasí a to nejlépe sedlo Belgičanovi Aernoutsovi a Lise Hutthaler. Jak si vedli Češi se dočtete v článku.
26.05.2013 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Sankt Pölten s Filipem Ospalým je již tento víkend!

Dovrší Filip Ospalý čtvrté vítězství v řadě? Kdo mu bude konkurentem a na koho se můžeme těšit z českých závodníků? To vše se dočtete v článku.
22.05.2013 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Hvězdy tohoto víkendu? Al-Sultan, Rachel Joyce a Goméz!

Byl to závody nabitý víkend. Triatlonová špička se představila na dvou kontinentech – v Evropě na Lanzarote a Barceloně a v Americe v Texasu a na Floridě. V nabitých závodech nejvíce zazářili Faris Al-Sultan, Rachel Joyce a Javiér Goméz. Více informací v článku.
19.05.2013 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Víkend plný triatlonových hvězd

O víkendu se můžeme těšit na super výkony v podání ikon světového triatlonu. Španělsko hostí dva podniky. Challange Barcelona Half a Ironman Lanzarote.
16.05.2013 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

IM 70.3 Mallorca pro Eneka Llanose

V přenabité konkunreci si nejlépe na Mallorce vedl domácí Eneko Llanos. V ženách si nejlépe vedla Rakušanka Lisa Hütthaler. Veškeré informace v článku.
11.05.2013 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Brynda ve Španělsku dominoval a je mistrem Katalánska v dlouhém triatlonu

Jaroslav Brynda ovládl mistrovství Katalánska v dlouhém triatlonu, které se konalo ve španělském městě L'Ampolla v provincii Tarragona. Na ironmanských tratích 3,8 km plavání, 180 km na kole a běžecký maraton se od samého začátku držel na špici a v běhu si první místo bezpečně pohlídal.
11.05.2013 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Mallorca 70.3 s nabitou startovkou

O víkendu se uskuteční třetí ročník Thomas Cook Ironman70.3 Mallorca. Především mužská startovka bude zárukou strhující bitvy. Na koho se můžeme těšit? Více informací v článku.
08.05.2013 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Ironman 70.3 Utah s překvapivým vítězem

Mistrovství USA v polovičním ironmanu se konalo ve státě Utah. Startovní listina se hemžila hvězdami světového triatlonu včetně českého reprezentanta Filipa Ospalýho. Kdo nakonec závod ovládl ? více informací v článku.
04.05.2013 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Vabroušek na Taiwanu čtvrté místo

Český triatlet Petr Vabroušek se poprvé ve své kariéře představil v ironmanském závodě na Taiwanu a ve městě Taitung skončil na skvělém čtvrtém místě.
04.05.2013 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Challenge série Diskuze

Ospalý na Floridě skončil na 14. místě. Vodičková brala 15. místo

Triatlonista Filip Ospalý se při své letošní ostré závodní premiéře představil v závodě St. Anthony´s Triatlon v St.Petersburgu na Floridě, kde obhajoval tituly z let 2011 a 2012. V nabité konkurenci elitních triatletů skončil na 14. místě. Z triumfu se radoval olympijský vítěz z Pekingu 2008 Jan Frodeno z Německa. Mezi ženami na startu nechyběla česká reprezentantka Radka Vodičková, která doběhla na 15. místě.
29.04.2013 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Raelert potvrdil roli jedničky

Andreas Raelert odstartoval sezónu vítězně. Roli jedničky potvrdil na půlce v New Orleans. Jak se závod vyvíjel? Více informací v článku.
21.04.2013 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Ironman 70.3 New Orleans opět s hvězdnou účastí

Již tento víkend se můžeme těšit na Ironman 70.3 New Orleans. Tradičně se na této půlce schází světová ironmanská špička. Kdo se představí letos? To se dočtete v článku.
19.04.2013 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

100km plavání, 1500km na kole a 350km běhu za měsíc! To je tvrdý dril triatleta Ospalého

Filip Ospalý je špičkovým českým triatlonistou, který už nasbíral mnoho cenných vavřínů. Jeho chuť do dalších bojů s kilometry plavání, cyklistiky a běhu ale rozhodně neuvadá. V rozhovoru prozradil, jak tvrdě se připravuje na první ostrý start sezony i to, co očekává od souboje Alistaira Brownleeho a Javiera Gomeze, tedy souboje prvního a druhého muže z olympiády v Londýně. Tito dva velikáni se utkají v neděli v San Diegu v rámci druhého závodu Světové triatlonové série (WTS).
19.04.2013 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Challenge Fuerteventura již tento víkend

Oblíbená půlka na Kanárských ostrovech odstartuje již tento víkend. V kategorii profi se sejde velmi silná konkurence včetně Rasmuse Henninga, který loni ukončil aktivní kariéru. Více informací v článku.

Ironman 70.3 California pro Andyho Pottse a Heather Jackson

Hattrick v podobě třetího vítězství v řadě na Ironman 70.3 California zaznamenal Andy Potts. Mezi ženami závod ovládla domácí Heather Jackson. Na startu byla i olympionička Radka Vodičková. Více o závodě v článku.
31.03.2013 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Ironman 70.3 San Juan zlákal hvězdy i české zástupce v AG

Ironman 70.3 San Juan přivítá o víkendu hvězdy světového triatlonu. Ve startovní listině figurují i zástupci české republiky v age group. Kdo je největším favoritem závodu? Více informací v článku.
14.03.2013 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Gomez se předvede na půlce v Barceloně

Javier Goméz je ikonou olympijského triatlonu, který jako jeden z mála dokáže sekundovat bratrskému duu Brownleeovců. V týdnu potvrdil svojí účast na půlce Challenge Barcelona. Více informací v článku.
06.03.2013 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Docherty, Van Lierde, Goméz – to jsou vítězové víkendových závodů

Na Novém Zélandu v novém traťovém rekordu zvítězil Bevan Docherty a v meži ženami Meredith Kessler. V Abu Dhabí si double připsal Frederik Van Lierde a v ženách zvítězila Melissa Hauschild. Ecpare from Alcatraz ovládl Javier Goméz a Heather Jackson.
03.03.2013 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Víkend bude plný světového triatlonu

Hned tři významné podniky nás čekají během prvního březnového víkendu. V Americe je tradiční Escape from Alcatraz, který změnil svůj původní červnový termín. V Emirátech se koná Abu Dhabí triathlon a Nový Zéland hostí Ironman Taupo.
01.03.2013 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Bevan Docherty vítězství v Panamě neobhájil

Loňský vítěz IM Panama 70.3 Bevan Docherty letos prvenství neobhájil. Závod ovládl veterán Oscar Galíndez. V ženách kralovala Heather Wurtele. Více informací v článku.
03.02.2013 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Když bude na startu, rád si připíšu jeho skalp, řekl triatlonista Ospalý o dopingovém hříšníku Armstrongovi

Český triatlonista Filip Ospalý promluvil v reportáži televize Nova o dopingovém hříšníkovi Lanci Armstrongovi a o jeho možném závodění v triatlonu. "Pokud mu to prominou a označí ho za čistého, tak bude moct závodit. Pak si rád připíšu jeho skalp," řekl s úsměvem Ospalý.
29.01.2013 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Faris Al-Sultan bez angažmá

Abu Dhabí Triathon Team končí. Tým dotovaný arabskými šejky, který fungoval čtyři roky ukončil svojí existenci. Více informací v článku
23.01.2013 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Sezóna 2013 odstartována!

První letošní triatlonové akce jsou za námi. Na Challenge Wanaka se ukázal McCormack. V Africe závodila Lucie Reed. V Aucklandu se blýskl Christian Kemp. Více informací v článku.
20.01.2013 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Gservis Doksyman 2013 + video z ročníku 2012

Spouštíme přihlášky na Doksyman 2013. Více informací o blížícím se šestém ročníku v článku.
17.01.2013 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>DoksyMAN Diskuze

Triathlon Almere v novém kabátu, nyní Challenge Almere -Amsterodam

Jeden z nejstarších závodů na světě je triathlon Almere. Nyní tato holandská klasika vstoupila do Challenge – family. Více o tomto závodě v článku.
12.01.2013 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Almere Diskuze

Ironman nebo Challange? A co třeba TriStar?

TriStar je seriál závodů, který má svůj potenciál a kde se často objevují hvězdy dlouhého triatlonu. Na jaké závody se můžeme těšit v sezóně 2013 se dočtete v článku.
30.12.2012 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>TriStar Diskuze

BEST OF 2012

Všechny klíčové momenty roku 2012 si připomeňte v článku. Zde jsou ty nejlepší okamžiky světového triatlonu na dlouhých tratích.
24.12.2012 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Daniel Unger míří na dlouhé tratě

Mistr světa z roku 2007 míří na dlouhé tratě. Německý odchovanec olympijského triatlonu, který se v roce 2007 stal mistrem světa ohlásil přechod na dlouhé tratě. Jeho cílem je Havaj v roce 2014!
20.12.2012 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Stále se rozrůstající Challenge family

Challenge – family je vážným konkurentem série Ironman. Rok co rok je Challenge – family obohaceno o nové přírůstky. Kdo přibyl v kalendáři na sezónu 2013? Více informací v článku

Lanzarote 70.3 pro Ranu a Boteranbrood

Poslední evropská akce je za námi. Premiérový větrný ročník Ironman 70.3 Lanzarote ovládli Danne Boteranbrood a Ivan Rana. Přinášíme Vám rekapitulaci evropské sezóny na polovičních tratích.
11.11.2012 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Mladé "těžké kladivo" zářilo na Elbě

Jakub Langhammer jde ve stopách svého otce. Věkem patřící sice ještě do kategorie K23, ale střední tratě mu nejsou cizí. Na ostrově Elba vyhrál svoji věkovou kategorii a tento výsledek zaslouží pozornost.
07.10.2012 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Elbaman Diskuze

Challenge Barcelona pro Nizozemce Diederena

Čtvrtý ročník Challenge Barcelona ovládl Nizozemec Bas Diederen, který finišoval v rychlém čase 8:20. V ženách byl konečně k vidění čas pod 9 hodin, o který se postarala Britka Lucy Gossage

Petra Vabrouška srazilo při tréninku auto, účast na Havaji ale ohrožena není

Nejlepší český ironman Petr Vabroušek zažil při tréninku velice nepříjemnou událost. Srazilo ho auto a výsledkem byl otřes mozku. Jeho účast na na Havaji ale ohrožena není.
28.09.2012 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Olá Barcelona volá

Challenge Barcelona letos oslaví své čtvrté narozeniny. Tento podnik, v hlavním městě Katalánska, získává stále větší oblibu. Na startu se objeví i celá řada Čechů. Více informací v článku.

Padlí šampióni v Pays d´Aix

Poslední evropskou pevninskou akcí ze série ironman byla Pays d´Aix. Loňští šampióni tituly neobhájili. Na startu bylo vidět české duo Jiránková, Svěráková. Průběh a komentáře o závodě se dočtete v článku.
24.09.2012 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Evropská tour se loučí v Provence

Francouzská Provence hostí o tomto víkendu IM 70.3. Jedná se o druhý ročník takzvané ,,malé Nice“. V Česku čekáme na první mrazíky, ve Francii panuje krásné letní počasí. Více informací v článku
21.09.2012 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Vabroušek třetí na Metaman v Indonésii

Petr Vabroušek se vydal na ironmana do Indonésie a v závodě Metaman skončil na skvělém třetím místě. Na ostrově Bintan byli rychlejší než český železný muž pouze Brett Carter a Fredrik Croneborg.
16.09.2012 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Luboš Bílek komentuje super výkon Sebastiana Kienleho

Sebastian Kienle zvítězil na závodě MS série IM 70.3 v Las Vegas. Na jeho výkonnosti má lví podíl, jeho osobní trenér Luboš Bílek, který poskytl serveru etriatlon.cz exkluzivní rozhovor
11.09.2012 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Sebastian Kienle fantasticky zvítězil na IM 70.3 v Las Vegas

Sebastian Kienle fantasticky zvítězil na IM 70.3 v Las Vegas v novém traťovém rekordu. Svěřenec Luboše Bílka ovládl suverénně cyklistickou část a esa jako Alexander či Docherty jen marně stahovali náskok v běžecké části. Více informací v článku
09.09.2012 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Žádná kasina, ale MS ve středním triatlonu. Ospalého čeká těžký závod v Las Vegas

Český triatlonista Filip Ospalý se týden po Hy-Vee, nejlépe dotovaném triatlonovém podniku světa, postaví na start finálového závodu série Ironman 70.3, který je zároveň mistrovstvím světa na tratích středního triatlonu pod hlavičkou WTC (World Triathlon Corporation). Světový šampionát se koná 9. září ve městě Henderson u jezera Las Vegas.
07.09.2012 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Je tu Ironman 70.3 World championchips Las Vegas

Rok se s rokem sešel a americké Las Vegas opět hostí mistrovství světa v polovičním ironmanu. Ve startovní listině nechybí ti nejlepší z nejlepších. Česká republika má pouze dva zástupce. Více informaci v článku
07.09.2012 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Bravo! Mika byl třetí v Kolíně na 226 za 8:51

Z životního výsledku se těší člen Etriatlon teamu Tomáš Mika. Na Cologne Triathlon Weekendu skončil třetí v čase 8:51:43. Dlouho vedl, až v běhu ho předstihli domácí borci Christian Nitschke (v cíli 8:38) a Till Schramm (8:40).
05.09.2012 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

PILMAN TRIATLON 2012 kopcovitá výzva na středních tratích

25.8.2012 se ve Žďáře nad Sázavou, na start Mistrovství ČR ve středním triatlonu postavilo 170 závodníků, z tohoto počtu bylo 13 žen. Zamračený, ale suchý den přilákal i množství diváků.
28.08.2012 - Petr Bezchleba
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Pilman Diskuze

Skvělý návrat na dlouhé tratě, předvedla Petra Krejčové

Petre Krejčová, závodnice klubu TRISK České Budějovice, se vrátila k dlouhým tratím ve skvělém stylu. V sobotu ve Žďáru nad Sázavou vybojovala titul MČR na středních tratích. Jak hodnotí svůj výkon se dozvíte v rozhovoru.
28.08.2012 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Pilman Diskuze

Italská radost v Zell am See

První ročník Ironman 70.3 Zell am See ovládl specialista na poloviční ironmany Ital Alessandro Degasperi. V ženách jasně zvítězila Gina Crawfort z Nového Zélandu. Česká republika dala o sobě vědět v nabité age-group. Více informací v článku
26.08.2012 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Nový IM 70.3 v Zell am See - již tento víkend

Z Prahy do Zell am See je to necelých šest hodin cesty a z Moravy ještě méně. Ironman 70.3 Zell am See je beznadějně vyprodaný. Jaké jsou zdejší tratě a kdo je favoritem závodu? Více v článku.
24.08.2012 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Stále se vyhrávat nedá

Před týdnem v Německém Wiesenbadu finišoval Filip Ospalý na 6.místě. Závod se pyšnil titulem ME série Ironman 70.3. S odstupem času hodnotí svůj výkon.
20.08.2012 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Ospalý skončil na ME ve středním triatlonu ve Wiesbadenu šestý

Český triatlonista Filip Ospalý vyhrál v poslední době co se dalo a do Wiesbadenu vyrazil na ME ve středním triatlonu, kde obhajoval stříbro z loňského šampionátu. V Německu však skončil šestý, triumf slaví největší favorit Michael Realert.
13.08.2012 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Simona Vykoukalová, vítězka Slovakmana

Na začátku července absolvovala svůj první Ironman v Klagenfurtu a o víkendu vybojovala domácí mistrovský titul rovněž na železných tratích. Řeč je o Simoně Vykoukalové, vítězce Slovakmana, která se podělila o své dojmy.
07.08.2012 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Slovakman Diskuze

Norseman 2012 pro Arnausa a Julii Nikolopoulos

Legendární a extrémní závod zvaný Norseman proběhl o tomto víkendu. Počasí bylo nakloněné k závodníkům a tak padl i nový traťový rekord. Závod ovládli Francouz Epp Arnuas a Němka Julia Nikolopoulos
05.08.2012 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Už sa to blíži!

Slovenské Piešťany budou hostit v sobotu 4. srpna společné mistrovství Česka a Slovenska na ironmanských tratích. Bude to velmi zajímavá podívaná se všemi předními závodníky obou zemí.
29.07.2012 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Slovakman Diskuze

Krňávek na MS v dlouhém triatlonu skončil na skvělém pátém místě, Vabroušek byl patnáctý

Český reprezentant v dlouhém triatlonu Martin Krňávek se na mistrovství světa ve španělském městě Victoria-Gasteiz blýskl skvělým pátým místem. Petr Vabroušek skončil patnáctý a obhajoba loňského desátého místa z Las Vegas mu tedy nevyšla. Zvítězil Australan Chris McCormack.
29.07.2012 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Příběh záchranáře. I z křivoklátských lesů vede cesta na Havaj

Česko posílá do havajské Mekky dalšího nováčka! Z víkendového Ironmana UK v Boltonu se kvalifikoval časem 10:23:30 čtvrtý v kategorii 25 – 29 let, Jaroslav Jedlička. „Je to splnění jednoho životního snu. Přirovnal bych to ke story z filmu Kokosy na sněhu,“ líčí nadšeně 27letý záchranář ze Skryjí na Křivoklátsku, člen týmu SK DNF.
27.07.2012 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

První český havajský Ironman odešel na nebesa za bohyní Pellé

„Ahoj, já jsem Vojta, a tykej mi…“ Spolu s drtivým stiskem ruky a přímým pohledem veselých očí tohle už nikdo nezažije. Vojta Hec odešel za voláním havajské bohyně Pellé na triatlonová nebesa. Včera zemřel ve Švédsku, svém novém domově, ve věku nedožitých 83 let.
22.07.2012 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Ospalý hodnotí vítězství v Norsku.

Triatlonista Filip Ospalý suverénním způsobem ovládl závod série Ironman 70.3 v norském Haugesundu. Na tratích polovičního ironmana jeho tempu nikdo nestačil a v cíli měl luxusní náskok na druhého Dána Rasmuse Henninga. Po závodě popsal své dojmy, hovořil o tratích i o nutriční chybičce, která díky velkému náskoku jeho vítězství neohrozila.
09.07.2012 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

V Rothu v rámci závodu Challenge proběhlo ME v dlouhém triatlonu, Zelenková skončila osmá

Česká triatlonistka Lucie Zelenková skončila v německém Rothu na mistrovství Evropy v dlouhém triatlonu na osmém místě. Evropský šampionát byl součástí série Challenge a jel se na ironmanských tratích. Jana Candrová vybojovala 19. místo.

Filip Ospalý zvítězil na Ironman 70.3 Haugesund v Norsku

Český triatlonista Filip Ospalý si během dvou týdnů připsal druhé vítězství. Po triumfu na olympijských tratích v Berlíně suverénně zvládl i polovičního ironmana v norském Haugesundu. Ospalý v Norsku zvládl závod za 3:47:22 a druhého Dána Henninga porazil o více než sedm minut.
08.07.2012 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Challenge Roth v přímé konkurenci Frankfurtu

Letošní evropské závody v dlouhém triatlonu vsadily na brzké termíny. Do loňského roku bývalo tradicí, že Roth se konal vždy týden po Frankfurtu. Letos organizátoři ale Challenge Roth naplánovali ve stejném termínu jako IM Frankfurt.

Slovenská vítězka na Moraviamanovi

Kristína Lapinová ovládla v sobotu závod v Otrokovicích. Ironmanské distance zvládla v čase 10:47:09. S výkonem je vcelku spokojená a více se dozvíte v rozhovoru s touto sympatickou závodnicí.
27.06.2012 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Moraviaman Diskuze

Taktika? Zvítězit a neumřít u toho

Moraviamana ovládl suverénně a s rezervou Petr Vabroušek, i když přiznává, že ho životní výkon Jozefa Vrábela nenechával klidným. Jaké jsou jeho dojmy z vítězného závodu?
26.06.2012 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Moraviaman Diskuze

Cíl splněn. Jozef Vrábel absolvoval Ironmana pod devět hodin!

Jozef Vrábel, druhý muž v cíli na sobotním Moraviamanovi, je v životní formě a jeho čas 8:50:46 to jen podtrhuje. Jaké jsou jeho dojmy ze závodu a jaká byla jeho taktika před závodem?
25.06.2012 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Moraviaman Diskuze

Vabroušek se stal popáté králem Moraviamana

Petr Vabroušek podle očekávání vyhrál závod Moraviaman. Na tratích ironmana nedal v Otrokovicích soupeřům šanci a suverénně ovládl třetí díl Českého poháru Ford Czechman Tour. Mezi ženami se na první místo prosadila Slovenka Kristína Lapinová.
24.06.2012 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Moraviaman Diskuze

Senzace!!! Ospalý příští rok absolvuje Ironmana

Filip Ospalý, česká triatlonová jednička, se odhodlal ke startu na ironmanských tratích. Tolik očekávaný okamžik je tu a Filip pomýšlí rovnou i na Havaj. Cití, že se blíží konec jeho profesionální kariéry a není již na co čekat.
13.06.2012 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Crowieho vhozená rukavice

V poslední době se mediální zájem zaměřil na dvě osobnosti světového triatlonu. Na Lance Armstronga a Chrise McCormacka. Oba se vyznačují velkým sebevědomím a urputnou cílevědomostí. Ale co Crowie? Ten se drží dál od mediální bitvy, jak má ve zvyku. Craig Alexander se koncentruje na obhajoby světových titulů.
11.06.2012 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Víkend plný železných hvězd

Uff tak to máme za sebou. Natřískaný víkend patřil hvězdám. Lance Armstrong zvítězil na půlce na Havaji. Petr Vabroušek dokončil na 5.místě IM v Austrálii, kde Pete Jacobs ovládl poloviční vzdálenost. Michael Raelert uzavřel dějiny IM 70.3 Swiss.
03.06.2012 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Slovenská nadvláda na Czechmanovi

Reportáž přímo z trati Slovenský závodník Karol Džalaj a Simona Vykoukalová ovládli letošní ročník Czehmana s rekordní účastí. Do vod písečného lomu Hrádku se vrhlo 372 závodníků. Závod se nesl v duchu fair-play a pořadatelé odvedli prvotřídní práci.
03.06.2012 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Czechman Diskuze

Ideální počasí a vítězství Džalaje s Vykoukalovou. To byl pardubický CZECHMAN

Triumfem Karola Džalaje ze Slovenska a české triatlonistky Simony Vykoukalové skončil šestý ročník závodu CZECHMAN, který byl vloni oceněn titulem Závod roku. Oblíbený pardubický závod se jel na polovičních tratích ironmana a byl druhým dílem v prestižním seriálu Ford Czechman Tour.
02.06.2012 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Czechman Diskuze

Již pár hodin zbývá do startu Czechmana

Již pár hodin a tolik očekávaný Czechman triatlon je tu. Jistojistě to bude triatlonová událost roku, na startu se sejde doposud nevídaný počet startující na české poměry. Závod nemá jasného favorita a očekává se dramatický souboj o stupně vítězů.
30.05.2012 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Czechman Diskuze

Raelert vysekl Ospalému poklonu

Filip Ospalý dál vládne triatlonu série IM70.3 v rakouském St.Pöltenu. Zní to až neuvěřitelně, ale po třetí ovládl tento závod. Požádali jsem jej po závodě o rozhovor a Filip naší žádosti vyhověl.
23.05.2012 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Ten závod je můj! Pořadatelé by měli přestat utrácet za start hvězd, smál se triatlonista Ospalý

Český triatlonista Filip Ospalý o víkendu opět vyhrál závod ze série Ironman 70.3 v St. Pöltenu a dokázal, že toto místo zkrátka patří pouze jemu. Ospalý v rakouském městě zvítězil i v letech 2010 a 2011 a po letošním triumfu tak slaví třetí vavříny v řadě.
22.05.2012 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

70.3 St. Pölten to byl nádherný zážitek

První start v sérii 70.3 si vyzkoušeli Simona Vykoukalová a Pepa Křivánek. Pepa kvůli technickým problémům sice nedokončil, ale Simona si i přes křeče závod užila až dokonce.
21.05.2012 - Petr Bezchleba
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Filip Ospalý potřetí v řadě ovládl závod v St.Pöltenu

Český triatlonista Filip Ospalý potřetí za sebou vyhrál závod prestižní triatlonové série Ironman 70.3 v St.Pöltenu. Na tratích poloviční ironmana nedal soupeřům šanci a dokázal, že tento závod v Rakousku mu sedí. Po vítězství ze St.Anthony´z konce dubna tak získal další cenný vavřín.
20.05.2012 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Exkluzivně: Ospalý je formě a věří si na vítězství

Filip Ospalý bude v neděli obhajovat své loňské vítězství v závodě série IM 70.3 v rakouském St.Pöltenu. Tamní tratě mu sedí ideálně, vyhrál zde i v roce 2010 a pořadatelé jej opět nepasují do role favorita číslo jedna. Filipovi tato pozice černého koně vyhovuje.
16.05.2012 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

IM 70.3 Sankt Pölten - Dosáhne Ospalý Hattriku?

Opět nabitý iron-weekend nabídne velké bitvy. Jednou z nich bude IM 70.3 St. Polten, kde je favoritem na vítězství Filip Ospalý, který má šanci na zisk hattriku. Konkurence je však značná.
15.05.2012 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

IM 70.3 Mallorca - vloni Andreas, letos Michael??

O víkendu se uskuteční druhý ročník IM 70.3 Mallorca. Vloni zvítězil německý fenomén Andreas Realert. Letos bude na startu jeho mladší bratr Michael.
09.05.2012 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Svěřenec Luboše Bílka stoupá výš a výš. V Texasu finišoval o vítězství

Německý závodník Sebastian Kienle, za jehož skvělými výkony stojí Luboš Bílek, se o víkendu zúčastnil závodu série IM70.3 v americkém Texasu. Do posledních metrů bojoval o vítězství a na kole jel o 1,5 minuty rychleji než Armstrong.
04.04.2012 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Závod na Srí Lance byl nevšední zážitek s vítěznou tečkou

Lucie Zelenková-Reed okusila premiérový závod série IM70.3 na Srí Lance. V cíli se objevila jako první a závod si doslova užila i když s odstupem času jej bere jako boj o přežití s podivem, že do cíle dorazili všichni v pořádku.
20.02.2012 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Další ohlasy na výkon Lance Armstronga

Petr Vabroušek, Filip Ospalý a trenér Luboš Bílek se vrací k nedělnímu výkonu Lance Armstronga na závodě série IM 70.3 v Panamě. Lance svým výkonem doslova šokoval celá triatlonový svět.
16.02.2012 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Jak je hodnocen výkon Lance Armstronga?

Jak hodnotí závodnici a osobnosti výkon Lance Armstronga v závodě série IM 70.3, kdy se blýskl až "podezřelým" druhým místem a zanechal za sebou borce typu Henninga a další. Trať zvládl časem 3:50:55 (19:22 - 02:10:18 - 01:17:01)
13.02.2012 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Vodičková soupeřila i s Armstrongem a mezi ženami byla jedenáctá.

V Praze 12. února 2012 Česká triatlonistka Radka Vodičková doběhla v Panamě v závodě na polovičních tratích ironmana jedenáctá. V ostře sledovaném závodě si odbyl svou premiéru v ironmanu i sedminásobný vítěz Tour de France Lance Armstrong a blýskl se parádním druhým místem.
12.02.2012 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Sem tam se to na závodech sjede

Zajímavých zájmových skupin je na sociální síti mnoho. Jedna tématická se věnuje nešvaru dlouhých triatlonů. V následující fotogalerii přinášíme několik obrázků s názvem "ONO SE TO SEM TAM SJEDE"
12.10.2011 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Laďka Císařovská zvítězila na Elbě

V roce 2007 Laďka Císařovská na Elbě vyhrála poprvé, letos svůj úspěch zopakovala. Jak okomentovala závod a jak se dívá na letošní sezónu? více v článku
03.10.2011 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Elbaman Diskuze

Challenge Barcelona

Challenge Barcelona láká amatéry i profesionály. Jak komentují tento podnik závodnice, které se zde umístily na předních pozicích a co o Barceloně řekl světoběžník David Sajner se dozvíte v článku.

Typické anglické počasí: Ranní mlha s teplotou 4°C, na kole drobný déšť

Peter Vabroušek ovládl závod série Challange v anglickém Henley. Jednalo se o první ročník a podmínky byly dosti tvrdé. Mírný déšť a nízká teplota vzduchu jsou naprostým opakem k havajským podmínkám, které čekají Petra na Havaji.
23.09.2011 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Challenge série Diskuze

Sezóna 2011 v podání Zbyňka Švehly.

Zbyněk Švehla - Mistr světa kategorie MHC z roku 2010 hodnotí letošní sezónu. V Las Vegas nestartoval, snažil se ale o jiný světový titul. Více se dozvíte v článku.
20.09.2011 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Arrivederci in Elba

Italský Elbaman oslaví 25.9 sedmé narozeniny. Na startu uvidíme i české závodníky. Želízkem v ohni bude Laďka Císařovská, vítězka z roku 2007.
18.09.2011 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Elbaman

Ospalý skončil na mistrovstí světa v Las Vegas třináctý

Americké město Las Vegas hostilo mistrovství světa v triatlonu organizace WTC a v náročném závodě na tratích polovičního ironmana se ukázali i dva čeští triatlonisté. Filip Ospalý doběhl na 13. místě, Martinu Krňávkovi patří 28. místo.
12.09.2011 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Craig Alexander se stal Mistrem světa série 70.3

V americkém Las Vegas se v neděli uskutečnilo MS série IM 70.3. Z titulu se raduje Australan Craig Alexander. Filip Ospalý dokončil na 13. pozici. Martin Krňávek finišoval na 28.příčce. V ženách zvítězila také Australanka Melissa Rollinson.
11.09.2011 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Pouštní krajina, to jsou kulisy MS v Las Vegas

Richard Jahoda byl přítomen na loňském světovém šampionátu série IM 70.3 a letos nebude opět chybět na startu finále IM 70.3 v Las Vegas. V rozhovoru se dozvíte, jak vypadají tratě a jak tipuje naše reprezentanty na umístění.
08.09.2011 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Ospalý před vrcholem sezóny: MS se nemohu dočkat

Brněnský závodník, Filip Ospalý, je před MS série IM 70.3 řádně nažhaven. Přiznal, že s cyklistickou výkonností není spokojen a přivítal by raději rovinatější tratě, ale v závodě nechá maximum. V rozhovoru se dozvíte, jak se cítí před startem MS v Las Vegas
06.09.2011 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Las Vegas bude hostit mistrovství světa v IM 70.3

Las Vegas bude 11. září hostit poprvé mistrovství světa v polovičním ironmanu, které se do nevadské pouště přesunulo z Clearwateru. Na startu nechybí velká jména.
31.08.2011 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Karol Džalaj se dočkal. Zvítězil na Pilmanovi!

Předposlední podnik Ford Czechman tour hostil Ždár nad Sázavou. Zvítězil Karol Džalaj a po dlouhé době získal nejcennější vavřín na české půdě. V ženách triumfovala dle očekávání Simona Vykoukalová.
28.08.2011 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Pilman Diskuze

Challenge Vichy a bronzová máma Jana Candrová

Jana Candrová se zúčastnila závodu série Challenge ve francouzském Vichy. Vedla si skvěle a finišovala na třetím místě. Více se dozvíte v reportáži z jejího pera.

Řehula okusil alpské velikány, střihl si Embrumana

Olympijský medailista neodolal pokušení vyzkoušet si na vlastní kůži alpské velikány v jednom z nejtěžších závodů na světě - francouzský Embruman. Jak se Řehulovi dařilo se dozvíte z reportáže.
17.08.2011 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Více než čtyři stovky účastníků během DOKSYMANA

Více než čtyři stovky účastníků ozdobili víkendový triatlonový festival Doksyman na Máchově jezeře. V nedělním závodě na středních tratích (1,9 km plavání – 90 km kolo – 21 běh) vyhrál železný guru Petr Vabroušek a nastupující hvězdička Simona Vykoukalová. O den dříve se na kratší trati (0,7 – 30 – 7) radovali Jaroslav Brynda a Jitka Šimáková.
17.08.2011 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>DoksyMAN Diskuze

Nadupaný triatlonový víkend na Máchově jezeře.

Víkend plný triatlonu se odehrál o víkendu na Máchově jezeře. K vidění byly špičkové výkony, ale především pohodová atmosféra a radost z pohybu. Sobotní sprint ovládl Jaroslav Brynda. V neděli kraloval kdo jiný než Petr Vabroušek.
15.08.2011 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>DoksyMAN Diskuze

Doksyman útočí na rekord. Pojede olympijský místopředseda Kejval i slabozrací paralympionici

Na rekordní triatlonovou událost sezony kandiduje víkendový Et netera Doksyman. Na tři závody se ve středečním poledni hlásí téměř pět stovek účastníků. „Chceme dát všem šanci vyzkoušet si triatlon v pohodě bez velkých závodních stresů,“ říká Petr Valeš, pořadatel a zároveň trenér, který už teď vytyčuje a čistí tratě.
11.08.2011 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>DoksyMAN Diskuze

Slovakman: Vabroušek zvítězil o pouhou minutu

Na Slovakmanu se málem schylovalo k senzaci. Petr Vabroušek zvítězil před Karolem Džalajem pouze o jednu minutu. Jako třetí skončil Andrej Orlický.
07.08.2011 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Slovakman Diskuze

Slovakman se těší na souboj Vabrouška s Džalajem

Závod by se dal nazvat souboj dvou novopečených otců Karola Džalaje a Petra Vabrouška. Oba v nedávné době přivítali nové členy do své rodiny. Souboj to bude dramatický. Kdo zvítězí , to se dozvíme již tuto sobotu odpoledne.
03.08.2011 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Slovakman Diskuze

Poprvé v historii triatlonů v ČR se závodu zúčastní zrakově postižení sportovci

Praha/Staré Splavy (Máchovo jezero, kemp Borný), 2. srpna 2011 – O víkendu 13. -14. srpna 2011 se v kempu Borný u Starých Splavů u Máchova jezera uskuteční již čtvrtý ročník tradičního triatlonu Et netera Doksyman 2011.
03.08.2011 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>DoksyMAN Diskuze

Matadoři Krňávek a Řehula ozdobili svou účastí republikový šampionát

Teplice hostili v sobotním propršeném dnu MČR na středních tratích. Z vítězství se radoval Martin Krňávek, který střední triatlon absolvoval takřka po deseti letech. V ženách triumfovala Eva Nováková-Potůčková.
31.07.2011 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Ironmaniak Teplice Diskuze

7:41:33, neuvěřitelné. Raelerta by neporazil nikdo na světě

Doporučujeme
Tak přesně touto větou hodnotil výkon německého závodníka Andrease Raelerta český trenér Luboš Bílek. Byl při tom a zde jsou jeho postřehy. Dodejme, že druhý skončil jeho svěřenec Sebastian Kienle.
11.07.2011 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Challenge série Diskuze

Mammothman: Vabroušek stále na vítězné vlně

V sobotu se v České Lípě uskutečnil čtvrtý díl série Ford Czechman Tour. Z vítězství se radoval kdo jiný než Petr Vabroušek, před Jaroslavem Bryndou a Lukášem Slatinským. V ženách triumfovala Kristína Lapinová.
10.07.2011 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Grafiman Diskuze

Blíží se Roth

10.7 přivítá německý Roth světovou elitu a tisíce amatérů

Pražské peklo na závodě Czech BIGMAN

Praha o víkendu přivítala Bigmana, počasí ovšem nepřálo. Petr Vabroušek je absolutní vítěz dvojkombinace terénního triatlonu a ironmana.
06.07.2011 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Jak hodnotí svůj výkon Rudolf Cogan, druhý muž z Otrokovic

Rudolf Cogan, starosta Nové Paky, dokázal stlačit čas pod 9 hodin na víkendovém Moraviamanovi v Otrokovicích. V cíli se objevil na druhém místě. Jaké jsou jeho dojmy ze závodu, a jak se na závod připravoval.
27.06.2011 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Moraviaman Diskuze

Nezastavitelný Vabroušek ovládl v rekordním čase jubilejní 10. ročník Moraviamana

Pro Petra Vabrouška to byl hodně vydařený den. Ani aprílové počasí mu na domácí půdě v Otrokovicích nezabránilo ve fantastickém výkonu. V rekordním čase 8:29:18 o více jak deset minut tak pokořil své maximum.
25.06.2011 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Moraviaman Diskuze

Vabroušek načne na Moraviamanovi druhou stovku

Na domácí půdě v Otrokovicích načne v sobotu ráno v 7 hodin věhlasný železný muž Petr Vabroušek druhou stovku startů na klasických dlouhých tratích.
23.06.2011 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Moraviaman Diskuze

Grafiman je minulostí. Zrodil se Mamoothman

Dušan Kyjanka pořádal na severní Moravě střední triatlon s názvem Grafiman. Nyní tento závod přesouvá do České Lípy a po Moraviamanovi to bude čtvrtá zastávka seriálu Ford Czechman tour.
14.06.2011 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Grafiman Diskuze

Fotoreportáž tropického a rekordního Czechmana

V sobotu přepisoval střední triatlon CZECHMAN opět historii českého triatlonu. Na startu se sešlo rekordní startovní pole a prestiž závodu vystoupala o pořádný kus výše. Přinášíme vám obsáhlou fotoreportáž.
06.06.2011 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Czechman Diskuze

Triumf Vabrouška ve strhujícím Czechmanovi

Jak málem porazit sám sebe předvedl triatlonista Petr Vabroušek na Czechmanu ve Starých Ždánících. Jeho dramatický souboj ozdobil jeden z nejlepších českých závodů posledních let – kvalitou i počtem startovního pole, skvělou atmosférou i napínavými bitvami o vítězství.
05.06.2011 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Czechman Diskuze

Připravit, pozor, Czechman

První ostrý a skutečný triatlon roku na české půdě odstartuje v sobotu ve 12.00 na písníku ve Starých Ždánicích mezi Pardubicemi a Hradcem Králové. První díl Ford Czechman tour – českého poháru má už teď přes čtyři stovky přihlášených a patří k událostem sezony. Česká televize chystá přenos z helikoptéry, závodníci se těší se na ideální počasí.
02.06.2011 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Czechman Diskuze

St. Pölten? To je precizní organizace, říká Tomáš Mika

Pokud zvažujete v příštím roce účast na rakouském závodě série IM 70.3 v St.Pöltenu, rozhodně si nenechte ujít rozhovor s Tomášem Mikou, který v kategorii M18 skončil na druhém místě a popisuje organizaci závodu.
24.05.2011 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

„Umím běhat...a to rychle,“ honilo se Ospalému hlavou při závodě

Reprezentant brněnského Ekol týmu Filip Ospalý dokázal obájit vítězství v populární a uznávané sérii IM70.3 v rakouském St.Pöltenu. Jaké myšlenky se mu honily hlavou a kde vidí hlavní příčinu toho, že stanul opět na stupínku nejvyšším?
23.05.2011 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Ospalý zopakoval svůj triumf v St. Pöltenu.

Závod série IM 70.3 v rakouském St.Pöltenu ovládl po strhujícím souboji opět český závodník Filip Ospalý. Jeho časomíra se zastavila na hodnotě 3:55:27. 34 sekund za českým závodníkem dokončil Rakušan Michael Weiss.
22.05.2011 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Na švihu s Farisem Al-Sultanem

David Sajner okusil o velikonočním víkendu pravý trénink s Farisem Al-Sultanem, který stejně jako on využil malebný kraj v okolí Zell am See. Identifikoval jej v protijedoucí skupině a přidal se k nim do grupy. “Fousáč“ v dresu Dres Abu Dhabi Tri teamu je nezaměnitelný, říká David
27.04.2011 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Jedu na Ironmana, řekl imigračnímu úředníkovi na letišti

Richard Jahoda se zúčastnil závodu série IM70.3 v americkém New Orleans. Ve své kategorii 45-49 let skončil na 12.místě a získal slot na šampionát do Las Vegas. Jaké jsou jeho postřehy ze závodu, kdy pořadatelé museli kvůli větru zrušit plavání?
21.04.2011 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Jan Řehula opět v laufu - fotoreportáž

Český triatlet Jan Řehula i ve svých 37 letech řádí na světových tratích jako za mlada. V půlce března i vybojoval na australském šampionátu v dlouhém triatlonu v Jervis Bay výborné druhé místo. K závodu se vracíme ve fotoreportáži.
30.03.2011 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Ahojte Slovakmani!

Po dlouhých úvahách a rozhodování se Slovakman po osmi ročnících v Šuranoch a Nitře presouvá do Piešťan. Více informací přímo z pera Vlado Barona.
28.03.2011 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Slovakman Diskuze

Vabroušek vybojoval 6.místo v zemi Pána prstenů

Challange Wanaka na Novém Zélandě, byla první ironmanská zastávka nezničitelného Petra Vabrouška v roce 2011. Po třech v tréninku si prošel menší krizí v závodě, ale se 6.místem je spokojen. V rozhovoru prozrazuje i informace o závodě pro budoucí zájemce.
18.01.2011 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Challenge série Diskuze

První ostrá sezóna a rovnou finiš na šampionátu série IM70.3

Richard Jahoda, závodník kategorie 45-49, se probojoval na šampionát série IM70.3. Ve své první sezóně okusil atmosféru na závodech série 70.3, ale již tajně vyhlíží havajského Ironmana. Velmi ochotně se podělil o dojmy z amerického Clerwateru.
15.11.2010 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

MS bolelo několikanásobně více než premiéra v sérii IM70.3

Americkém Clearwater hostil v sobotu MS série IM 70.3 a Filip Ospalý při svém třetím startu na středních tratích vybojoval senzační stříbrnou medaili. Více v exkluzivním rozhovoru“
14.11.2010 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Ospalý patří k favoritům světového šampionátu série IM 70.3

Den 13.listopadu má Filip Ospalý výrazně zakroužkován ve svém diáři. Zúčastní se světového šampionátu série Ironman 70.3 v americkém Clearwateru. Forma je více než dobrá, akorát jej nyní sužuje drobná viróza.
02.11.2010 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Vloni premiéra na Havaji letos finále série 70.3 na Floridě

Sympatická slovenská závodnice Kristína Lapinová se považuje za poloprofesionálku a nyní se připravuje na vrchol své letošní sezóny. Zúčastní se MS série IM70.3 na Floridě. Více v rozhovoru.
02.10.2010 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Vítězka z Podersdorfu Jana Candrová hodnotí svůj výkon

Když jsem se rozhodovala jet na DT Podersdorf, měla jsem jen malou představu o tom, co mě čeká. Tratě skoro úplná rovina, asi rychlý závod – „ bez velké dřiny“.
02.09.2010 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Podersdorf Diskuze

Vítr, bouřky, kroupy sužovaly triatlonisty v Almere

Tomáš Míka, třetí muž na MČR v dlouhém triatlonu v Otrokovicích, zkusil štěstí na prvním zahraničním závodě. Vybral si nizozemské Almere a v cíli se objevil na 13.místě s časem 9:16. Za rok se pokusí bojovat o Havaj.
31.08.2010 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Almere Diskuze

Titul PILMAN 2010 ukořistili Vodehnal a Vykoukalová

Předposlední závod Classic cupu 2010 proběhl u Žďáru nad Sázavou na Pilské nádrži. Na závodníky čekalo 1,9 km plavání - 96 km na kole a 21 km běhu. Celý závod doprovázelo chladné počasí a silný vítr.
31.08.2010 - Petr Bezchleba
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Pilman Diskuze

Trisportman Třeboň z pohledu účastníka Jaromíra Dvořáka

Po absolvování halfu v Třeboni chci znovu poděkovat (většinou jsem provedl osobně) všem organizátorům závodů Classic Cupu za to, co pro nás, závodníky hobíky připravují. Vzpomínám si na diskuzi ohledně startovného, která se rozproudila při zahájení Classic cupu, ale organizační zabezpečení, občerstvovačky, zajištění bezpečnosti, vyhlašování bylo prakticky na každém závodě na takové úrovni, že tyto diskuze mi připadají bezpředmětné.
23.08.2010 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Trisportman Diskuze

První delší

Nevím, co se to se mnou v poslední době děje, ale vždy mě napadne nějaká zajímavá výzva, kterou se snažím pokořit. Začalo to zimním plaváním, přes půl maratón jsem se dostal až k celému, šel jsem pochod Praha - Prčice a nakonec jsem si jel vyzkoušet Kokořínksý triatlon.
22.08.2010 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>DoksyMAN Diskuze

Ohlédnutí za akcí DOKSYMAN 2010 (video)

Desetiminutový sestříhaný video dokument z akce Et netera DOKSYMAN 2010.
20.08.2010 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>DoksyMAN Diskuze

Krásná práce chlapi, to co máte za sebou, to já nemám za celý život

Přátelská a uvolněná atmosféra, tím se pyšní Doskyman. Důkazem budiž video, jak umí fandit u Máchova jezera přihlížející. „Výborně, bojujem, bojujem…. pojď to dáš. Hele kolem nás káždý rád probíhá, každý to rád dá i třikrát, takže 59 bojuj…“ ozývalo se podél trati z megafónu.
17.08.2010 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>DoksyMAN Diskuze

Brynda vše vsadil na jednu kartu, ujet soupeřům na kole

Jaroslav Brynda zvítězil na nedělním závodě Doksyman. V rozhovoru komentuje svůj výkon a pochvaluje si zázemí a atmosféru závodu. O svém vítězstvím rozhodl skvělým výkonem na kole.
17.08.2010 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>DoksyMAN Diskuze

Během chvíle Ospalému natekla noha tak, že musel vyzout tretru!!!

Filip Ospalý svůj druhý závod na halfironmanských tratích v německém Wiesbadenu nedokončil. Důvod? Nepříjemný pád v druhém depu a krevní hematon na pravém nártu. Pro Filipa znamená zranění nucenou pauzu v tréninku.
15.08.2010 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Doksymana ovládl Brynda a Loubková Kateřina.

Triatlonový víkend se uskutečnil u Máchova jezera. Sobotní závod ovládl Jiří Hampejs a Eva Nováková v neděli triumfoval Jaroslav Brynda a Loubková Kateřina. Závod se pyšnil skvělou atmosférou pro hobby závodníky.
15.08.2010 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>DoksyMAN Diskuze

Filip Ospalý chtěl bojovat o medaili. V depu se však zranil!

Hlavní aspirant na vítězství Němec Michael Raelert zvítězil v závodě série IM70.3 v německém Wiesbaden. Stal se tak evropským šampiónem. Náš Filip Ospalý se něpříjemně zranil a ze závodu odstoupil.
15.08.2010 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Rudolf Cogan k MS v dlouhém triatlonu 2010

Rudolf Cogan zaslal etriatlonu.cz rozhovor, jež vyšel novinách Jičínska. V rozhovoru se ohlíží za svým vystoupením na MS ITU, jež dokončil na 28.místě v čase 7:19:29.
04.08.2010 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>MS, ME Diskuze

Český trenér, jenž stojí za úspěchem německého objevu

Sebastian Kienle - to jméno ještě uslyšíte, prorokoval před rokem český trenér v německých službách Luboš Bílek. Sebastian se blýskl druhým místem v Rothu a navíc v excelentním čase 7:59:06. Pozadí úspěchu poodkrývá Luboš Bílek v rozhovoru.
26.07.2010 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Challenge série Diskuze

Slovakman se uskuteční!!! Budoucnost závodu je ve hvězdách

Vlado Baron společně s Palom Peciarom organizují závod Slovakman. Před dvěma týdny hrozilo tomuto závodu zrušení kvůli nízkému počtu přihlášených.. Nyní je potvrzeno, že závod se uskuteční. Jaká je budoucnost tohoto závodu a uskuteční se Slovakman i příští rok?
11.07.2010 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Slovakman Diskuze

Překvapení z Otrokovic. Bronzový Tomáš Mika

Teprve 23-letý závodník všechny zaskočil svým výkonem v Otrokovicích na MČR v dlouhém triatlonu. Jeho časomíra se zastavila na skvělém čase 9:16:13. Sám tomu nemůže uvěřit a euforii si řádně užívá.
30.06.2010 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Moraviaman Diskuze

Koláč s mákem, vývar, čaj, rohlík. Strava Cogana během závodu

Rudolf Cogan skončil na MČR v Otrokovicích na ironmanských distancích na druhém místě. Chladný profesionální výkon, tak hodnotí svůj čas 9:09:49. Více v rozhovoru.
28.06.2010 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Czechman: komentovaná fotoreportáž

Magazín etriatlon.cz přináší komentovanou fotoreportáž závodu CZECHMAN v Mělicích, která vám přiblíží průběh závodu mezi nejlepšími a uvolněnou atmosféru.
06.06.2010 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Czechman Diskuze

Překvapení v Mělicích. 1.Vabroušek, 2.Soukup, 3.Dvořák

Rozsáhlá reportáž přímo ze závodu Czechman Mělice přilákal na start rekordní počet startujících a díky pořadatelům kolem Tomáše Petra se blízko Pardubic psala historie českého triatlonu velmi tučným písmem. Zvítězil Petr Vabroušek a Jana Candrová.
05.06.2010 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Czechman Diskuze

Co se skrývá za úspěchem Filipa Ospalého?

V krátkém zamyšlení se autor vrací k senzačnímu vítězství Filipa Ospalého na halfironmanských tratích v rakouskem St. Poltenu. Výkonem byl překvapen i sám Filip, ale zůstává nohama na zemi.
03.06.2010 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Czechman možná v budoucnu okusí jinou lokalitu

Tomáš Petr, hlavní organizátor populárního Czechmana, poskytl serveru rozhovor před sobotním závodem. Vše je již připraveno, jen se čeká na potvrzení objednávky, že počasí bude mnohem přívětivější než v loňském roce.
31.05.2010 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Czechman Diskuze

Ospalý byl zaskočen svou výkonností

exkluzivně pro etriatlon.cz Dlouholeté jednička na olympijských tratích, Filip Ospalý, je mile zaskočen svým výkonem na halfironmanských tratích. Po závodě nám ochotně vyhověl žádosti o rozhovor a telefonicky sdělil své dojmy.
30.05.2010 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

NEUVĚŘITELNÉ!!! Ospalý triumfoval v Rakousku. Porazil havajského vítěze

Filip Ospalý při svém prvním startu na středních tratích triumfoval v závodě série IM 70.3 v rakouském St.Poltenu. Své konkurenty bezpochyby zaskočil a předčil takové matadory jako druhého Chrice McCormaka a třetího Andrease Raelerta.
30.05.2010 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Ospalého čeká premiéra na středních tratích

Filip Ospalý se o víkendu zúčastní závodu série IM 70.3 rakouském St. Poltenu. Od začátku sezóny změnil trénink a jeho vrchol by měl přijít v listopadu na MS série IM 70.3 v americkém Clearwateru.
26.05.2010 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Grafiman se stěhuje do Olomouce

Dušan Kyjanka, hlavní organizátor a ředitel závodu Grafiman, se rozhodl pro radikální změnu. Závod, jež je zařazen do seriálu Classic cup, se stěhuje z Litovele do Olomouce. Charakteristické dvě depa zůstávají a běh bude veden centrem Olomouce.
12.04.2010 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Grafiman Diskuze

Vabroušek zvládl 200km průměrem 41 km/hod

Petr Vabroušek byl pozván na start závodu v Abu Dhabi, jež se uskutečnil na netradičních distancích 3-200-20. V cíli se objevil na 14.místě. Jak hodnotí své výkony v jednotlivých disciplínách se dozvíte v rozhovoru
14.03.2010 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Abu Dhabi: Zelenková a Macel v první desítce, Vabroušek 14.

Ve skvělé konkurenci mezi ženami se neztratila česká závodnice Lucie Zelenková. Skončila na 8.místě. Tereza Macel dokončila na 10.místě.
13.03.2010 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Řehula šlápl na mořského ježka a běžel s trny v chodidle

Jan Řehula se o víkendu zúčastnil závodu série IM70.3 v australském Geelongu. V silné konkurenci si nevedl vůbec špatně, avšak závod nedokončil. Přesto je s výkonem nadmíru spokojen. Tělo šlapalo opět skvěle.
09.02.2010 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Řehula v Austrálii 1/2 Ironman nedokončil

První dvě disciplíny zvládl český závodník skvěle. Problémy nastaly až v posledním třetím běžeckém okruhu...
07.02.2010 - Pavel Mužíček
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Předseda svazu Bunc reaguje na otevřený dopis z pera Romana Jaroše

Vážení příznivci triatlonu, výkonný výbor ČSTT se pro zachování vlastního dobrého jména i triatlonu jako celku u nás i v zahraničí odmítá vyjadřovat k mediálním projevům ředitele závodu ME 2009 v dlouhém triatlonu Romana Jaroše.
06.01.2010 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>MS, ME Diskuze

Jak to bylo s ME v dlouhém triatlonu v Praze aneb realita a skutečnost

S koncem roku jsme požádali ředitele ME v dlouhém triatlonu v Praze Romana Jaroše, aby s odstupem času zhodnotil závod, jež se uskutečnil začátkem srpna a vyvolal řadu emocí. Naší žádosti vyhověl a můžete se seznámit s jeho pohledem na věc.
01.01.2010 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>MS, ME Diskuze

Petr Kotland se ohlíží za Ultramanem (10-425-84)km

45 pozvaných závodníků okusilo extrémní závod na Havaji. Mezi startujícími byl i Čechoameričan Petr Kotland, který se v cíli radoval ze třetího místa. Své zážitky nám sdělil v exkluzivním rozhovoru.
18.12.2009 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Pár piv a hecování ho přivedlo na start Ironmana

Při uveřejnění parakotoulu v podaní Karola Džalaje jsme vyzvali čtenáře o zaslání netradičních fotografií. Ozval se na nám brněnský závodník, který si za svůj první triatlonový závod vybral Moraviamana.
14.12.2009 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Moraviaman Diskuze

Řehula plánuje zrychlit a být ještě silnější

4.místo na MS v dlouhém triatlonu je pro Jana Řehulu skvělý výsledek, který mu dodal sebevědomí a další chuť do tréninku. Chce být ještě silnější a příští rok má být vrcholem EMBRUMAN. V rozhovoru se dozvíte více.
30.10.2009 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>MS, ME Diskuze

Řehulův skvělý comeback! Na MS se blýskl 4. místem

Server etriatlon.cz přinesl před nedávnem informaci, že Jan Řehula se vrací mezi profíky a se závoděním to myslí opět vážně. Na MS v dlouhém triatlonu v australském Petrhu skončil na skvělém 4.místě.
25.10.2009 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>MS, ME Diskuze

Jan Řehula jde do bitvy s těmi nejlepšími

Dnes brzy ráno středoevropského času odlétl Jan Řehula z korejského Seoulu do australského Perthu, kde se o víkendu uskuteční MS v rámci ITU na tratích 3-80-20.
22.10.2009 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>MS, ME

Ironman v multikulturním městě - Barceloně

Ladislava Císařovská se zúčastnila Challange série v katalánské Barcelóně. Časem 9:57 a 9.místem dala zapomenout na výpadek na Embrumanovi, kde ji hlava neposlouchala, jak měla. V rozhovoru prozradila, jaká byla příčina.

Na patníku čekal, až ho navštíví duch keňského běžce

Tomáš Langhammer, pořadatel Krušnomana, se zúčastnil italského Elbamana, velice náročného ironmana, který startuje za úplné tmy mezi ohnivým loučemi. Více se dočtete v rozhovoru
06.10.2009 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Elbaman Diskuze

Ukrutná bolest, ukrutné štěstí. Řehula triumfoval v Malajsii

Jan Řehula poprvé v životě triumfoval v závodě světové triatlonové série Ironman 70.3 v Malajsii. O svém vítězství rozhodl prvotřídním výkonem na kole a veškeré úsilí směřuje k MS na dlouhých tratích v Austrálii, kde bude reprezentovat Českou republiku.
05.10.2009 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Konec kariéry? Uvidíme koncem roku, říká Cogan

Rudolf Cogan opět exceloval na domácích ironmanských tratích. Po běžecké stíhačce v Otrokovicích předvedl podobný kousek tentokráte na MČR, kde 300m před cílem vybojoval druhou příčku.
08.09.2009 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Organizátoři v Teplicích pracovali s nadšením a naplno, jako za starých časů

Otakar Kučera, ředitel závodu MČR Teplicích, hodnotí organizaci a zmiňuje plány do budoucna. Závodu by rád dodal mezinárodní lesk. Nebere si servítky ani směrem ke svazu a mrzí ho jaká je situace v dlouhém triatlonu.
07.09.2009 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Ironmaniak Teplice Diskuze

Inferno triatlon 2009

V sobotu 22.8.2009 jsem se zúčastnil švýcarského triatlonu Inferno. Dle organizátorů jsem byl první Čech, který se v historii závodu zúčastnil. Rozhodl jsem se proto podělit o své mimořádně silné zážitky...
07.09.2009 - Pavel Michal
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

V Teplicích se strhl dramatický souboj za zády Vabrouška

V Teplicích se na ironmanských tratích uskutečnilo MČR. Zvítězil dle předpokladů Vabroušek. Druhý skončil po napínavém souboji Cogan před Bryndou. V ženách triumfovala Loskotová.
06.09.2009 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Ironmaniak Teplice Diskuze

Akvabely na Doksymanovi :-)

Do rubriky foto týdne se dá zařadit fotografie, která vystihla finiš dvou závodníků na závodě swim tour 3000 m. Fotografie vystihuje dokonalý synchronizovaný výběh. Autorem je Pavel Pola.
04.09.2009 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>DoksyMAN Diskuze

Na Pilmanovi zvítězil Vabroušek, druhý překvapivě Vrábel

Populární seríál Classic cup měl tentokráte zastaveníčko ve Ždáru nad Sázavou. Trať patří mezi ty náročnější a v kombinaci s deštivým počasím neodradila od hojné účasti. V závodě kraloval Petr Vabroušek.
30.08.2009 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Pilman Diskuze

DOKSYMAN fotogalerie

Malá ukázka fotografií z Doksymana, jež se uskutečnil na Máchově jezeře minulý víkend. Odkazy na další fotografie naleznete v krátkých zprávách.
30.08.2009 - Petr Valeš
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>DoksyMAN Diskuze

Ohlédnutí za Doksymanem z pera Milana Řípy

Příležitost promluvit k triatlonovému lidu ze stupňů vítězů jsem lehkomyslně nevyužil a tak se pokusím své dojmy z víkendového triatlonového svátku na břehu Máchova jezera sdělit nyní.
29.08.2009 - Milan Řípa
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>DoksyMAN Diskuze

Vabroušek kraloval na Doksymanovi!

Petr Vabroušek zvítězil na středních tratích okolo Máchova jezera. Druhý skončil Jaroslav Brynda a třetí Venca Francke. V ženách kralovala Kateřina Loubková. Více v podrobné reportáži.
23.08.2009 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>DoksyMAN Diskuze

Triatlonový víkend na Máchově jezeře

Petr Vabroušek bude ozdobou triatlonového víkendu na Máchově jezeře. Zúčastní se všech avizovaných závodů. Pořadatelé opět slibují nekompromisní boj s hakováním.
18.08.2009 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>DoksyMAN Diskuze

Jak česká elita hodnotí své výkony na ME v Praze?

aktualizováno
Jan Řehula, Lucie Zelenková, Tomáš Bednář, Petr Vabroušek, Rudolf Cogan a Jana Candrová se ohlíží za svými výkony na sobotním evropském šampionátu v dlouhém triatlonu v Praze.
10.08.2009 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>MS, ME Diskuze

Jak šel čas na Slovakmanovi – fotoreportáž

Největší triatlonový podnik na Slovensku pořádá Vlado Baron společně Palom Peciarom a další stovkou dobrovolníků. Letos se uskutečnil již 7.ročník. V závodě zvítězil Michal Kulich před Karlem Džalajem a Andrejem Orlickým. V ženách triumfovala Gabriela Loskotová.
28.07.2009 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Slovakman Diskuze

Inženýr Ironmanem – zpráva z Roth 11:20:54

Tak je to tady! Mám to za sebou a protože jsem slíbil, že něco o tom napíšu, tak tady to je. Rád bych se s Vámi podělil o pár zážitků, které jsem prožil nejenom během závodu, ale i před závodem. Celé toto bláznovství začalo někdy před osmi lety, kdy jsme se s mým kamarádem Jardou o dlouhém triatlonu bavili a ty vzdálenosti se zdáli být tak hrozné a nedostupné, že jen pomyšlení, byť jen jediné vzdálenosti, se zdál neuvěřitelný.

Grafiman: Zadák deklasoval Kristla

DOPLNĚNO O FOTOGRAFIE
Litovel – Classic cup zavítal na své třetí pokračování do Litovele a opět se držel nastoleného standartu. 179 startujících a strhující souboj o první příčky. V mužích zvítězil Karel Zadák a v ženách Jana Candrová.
12.07.2009 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Grafiman Diskuze

Rudolf Cogan, překvapení na Moraviamanovi

Jeho vítězství nikdo nečekal. Dá se označit jako malá senzace. Ano, Rudolf Cogan zvítězil na ironmanských tratích v Otrokovicích. O svém triumfu rozhodl v závěrečném maratónu.
23.06.2009 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Moraviaman Diskuze

CZECHMAN: fotoreportáž ze závodu

Za sobotním CZECHMANEM v Mělicích se ohlížíme v krátké fotoreportáži s komentářem. Připomeňme, že zvítězili Filip Kristl před Karlem Zadákem a Petreme Vabrouškem. V ženách kralovala Eva Nováková.
08.06.2009 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Czechman Diskuze

CZECHMAN: Kristl a Zadák ukořistili Vabrouškův skalp

Czechman v Mělicích zažil exkluzivní souboj mezi českou a slovenskou špičkou v dlouhém triatlonua přilákal dosud nevídaný zájem obyčejných smrtelníků. Dvěma slovy EXCELETNÍ ZÁVOD. Kdo chyběl, může litovat.
07.06.2009 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Czechman Diskuze

Classic Cup plánuje oslovit nejširší veřejnosti

O komentář k úvodnímu závodu Classic Cupu 2009 a k jeho dalšímu pokračování jsme požádali Jirku Chaloupku, „patrona seriálu“ (dle jeho vlastních slov). Jak a proč vznikl CC09, kam kráčí a čeho by měl dosáhnout?
17.05.2009 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Společný trénink v terénním triatlonu s Petrem Vabrouškem

Pozvánka ke společnému tréninku v terénním triatlonu s Petrem Vabrouškem v rámci SP a ME v DTT ( i pro začátečníky).
04.05.2009 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>MS, ME Diskuze

Pozvánka na slavnostní zahájení SP, ME v DTT a Czech BIGMAN do Křižíkovy fontány

Vážené triatlonistky a Vážení triatlonisté, přijměte mé osobní pozvání na slavnostní zahájení SP, ME v DTT a Czech BIGMAN, které se uskuteční dne 6.8.2009 ve večerních hodinách na Křižíkově fontáně v Praze
05.04.2009 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>MS, ME Diskuze

ME v Praze zařazeno do SP v dlouhém triatlonu pro rok 2009

Závodníci, kteří se zúčastní letošního ME v dlouhém triatlonu v Praze, mají jedinečnou možnost stát se zároveň účastníky Série Světového Poháru (World Cup Series). Jedná se o jeden ze šesti závodů, které jsou vypsány pro letošní rok.
23.03.2009 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>MS, ME Diskuze

ME v dlouhém triatlonu v Praze

Infromace o ME v dlouhém triatlonu v Praze, které se uskuteční na tratcích 4-120-30, nám zaslal ředitel závodu Roman Jaroš
19.03.2009 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>MS, ME Diskuze

ČP v dlouhém triatlonu 2009

Jak jsem v diskuzi slíbil, tak také činím. Nevím, jak dalece je tato termínová listina definitivní, proto použiji opět termín "předběžná termínovka v dlouhém".
09.12.2008 - Pavel Mužíček
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Elbaman, alebo Ironman po Taliansky.

Celé sa to začalo koncom Júna v Otrokoviciach na Moraviamane, kde ako ešte v tejto sezóne nenabažený Ironmanom som si zmyslel, že sa zapíšem do tomboly na slot na Elbamana. A čuduj sa svete, jeden z dvoch slotov sa mi ušiel a tak som si musel predĺžiť sezónu až do 10. októbra.
19.10.2008 - Jozef Vrábel
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Elbaman Diskuze

S triatlonem udržuje velmi kamarádský vztah

Petr Beran, řadový závodník, který podlehl kouzl triatlonu si letos vyzkoušel střední triatlon. Jak se závodí uprostřed startovního pole, a jak se cítí při závodě obyčejný smrtelník se dozvíte v pozitivně laděném rozhovoru.
12.09.2008 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>DoksyMAN Diskuze

Chtěl vzdát, ale uvědomil si, že reprezentuje a bojoval až do konce

Jan Vodehnal zaznamenal nejlepší český výsledek v mužské kategorii na ME. V deštivém a chladném počasí porazil i Petra Vabrouška. Nad jeho výkony nezbývá než smeknout.
09.09.2008 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>MS, ME Diskuze

S Kabáty v uších vyhrál Řehula ironman v Koreji

Jan Řehula se v Koreji postavil na start ironmanského závodu a v cíli se objevil na prvním místě. Závod chtěl zabalit, ale aby šel příkladem svým svěřencům, neučinil tak. Více přímo od Jana Řehuly.
08.09.2008 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Litschau (WEM) double olympic distance

velká cena střední evropy - (2,3 84, 21,1) - Jmenuji se Dušan Pavlů a jsem endorfinovej závislák. To se stane jednoduše. Blbě se hecnete s kamarádem, co má podobný nápady a ambice a sportovní backround jako vy, nemáte co jiného na práci, vyzkoušíte si párkrát dvoufázové tréninky a už v tom jedete ani nevíte jak.
04.09.2008 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Grafilit HalfIronman 31.5. 2008, Chudobín, Nová Ves, Litovel

Ohlédnutí za triatlonovým zavodem pohledem závodníka - Sobota 6 30. Pod okny projelo další auto. Začínám být lehce nervózní. Soudě podle toho jak se Kamil převaluje, bude na tom podobně. Moravská vesnice Chudobín kousek od Litovle. Hodinky mi nekompromisně na displeji ukazují Today HalfIronman. Za 3 hodiny to vypukne.
02.09.2008 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Grafiman Diskuze

Obdivuhodný návrat do reprezentačního dresu!

Jan Vodehnal si v minulosti vyzkoušel jaké to je být profesionálním triatletem. Zaznamenal řadu vynikajíc úspěchů v reprezentačním dresu a nyní jej na ME v kategorii ELITE opět oblékne.
28.08.2008 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>MS, ME Diskuze

Doksyman 2008, hlavně se neutopit - aneb Běhající podpantoflový manžel ...

Tak jsem se vydal do triatlonových vod. Scenerie Máchova jezera měla tu čest vidět mou triatlonovou premiéru. A jak jsem ji viděl já? Jak jsem si ji užil? Čtěte.
27.08.2008 - Roman Krutina
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>DoksyMAN Diskuze

Paták a Šimáková ovládli DoksyMan 0,7 + 25,7, Paták včetně „držkopádu“ ve finiši 700ky:)

O tomto víkendu jsem měl možnost zopakovat si červnový plavecko-triatlonový trojboj z Orlíku. Pořadatelé v čele s Petrem Valešem (Etriatlon), Romanem Krutinou (KrutinaNet) a Martinem Černohorským (ET Netera) tentokráte vybrali krásný to Máchův kraj.
27.08.2008 - Pavel Mužíček
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>DoksyMAN Diskuze

Extrememan HUNGARY (3,8 – 180 – 42)

V maďarskom meste Nagyatád sa v sobotu 23. 8. konal 18. ročník medzinárodných majstrovstiev republiky v dlhom triatlone na vzdialenostiach 3,8km plávania, 180km cyklistiky a 42km behu.
26.08.2008 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Dnes by jsi mohl vyhrát, slyšel proroctví vítězný Münster

DOKSYMAN 2008 Vrchol triatlonového víkendu v Doksech byl bezpochyby střední triatlon a vítězi se stali Ladislava Císařovská a překvapivě Pavel Münster. Závod se odehrál v duchu fair-play.
25.08.2008 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>DoksyMAN Diskuze

DOKSYMAN bez draftingu

Na Máchově jezeře se o víkendu uskuteční čtyři závody - dva plavecké, sprint a střední triatlon. Pořadatelé vyhlásili nekompromisní boj s draftingem při 90km cyklistice.
20.08.2008 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>DoksyMAN Diskuze

Et netera Doksyman – víkend nejen závodní

Kam takový kvalt? Zkusme to trochu jinak. Na první pohled závod začíná fouknutím do píšťalky či výstřelem z pistole a končí zadýchaným proběhnutím cílovou metou.
20.08.2008 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>DoksyMAN Diskuze

Deštivá dovolená na Chalenge Roth, aneb hospodské sázky se plní

Chlapům se často stává, že jim třeba v hospůdce rostou ramena a oni se stávají silnějšími a silnějšími. Ráno je vše jinak. Dostát svému slovu a stát se mužem opravdu železným pak stojí dost námahy a pevné vůle.

Na Lipně překvapil Řehula, nepřekvapilo chladné počasí

Jako přes kopírák vypadalo počasí při druhém ročníku Železňáka na Lipně. Zima, déšť, větrno, prostě netriatlonové počasí. Netýkalo se to však závodu, ten byl jiný.
10.08.2008 - Michal Jalovecký
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Železňák Diskuze

Těžkým převodem drtí speciality na dlouhé tratě

Míra Podborský od poloviny devadesátých let vládne kvadriatlonu.Je to doslova žijící legenda tohoto sportu. Letos se nechal vyhecovat a okusil tři střední triatlony a vedlo se mu na nich impozantně.
08.08.2008 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Vabroušek a Nováková se vyjadřují k fenoménu hákování

Oba dva mají řadu zkušeností na mezinárodních závodech a položili jsme jim otázku, jaké mají neblahé zkušenosti s hákováním v zahraničí a jaká je podle nich nejúčinnější zbraň, jak tomuto nešvaru zabránit.
31.07.2008 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Milda Bayer a Jan Kovalovský se ohlíží ze Karlštejnem

Ve článku naleznete dva protichůdné názory na střední triatlon, který se o víkendu konal na Karlštejnu.
28.07.2008 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

I na Slovensku roste zájem o dlouhý triatlon

Exkluzivně přímo z trati Na Bátovské přehradě uspořádali naši bývalí bratři ze Slovenska Majstrovstvo ve strednom triatlone. Mezi slovenskou špičku se vklínila i dvojice českých závodníků.
24.07.2008 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Ironmaniac pohledem Oty Kučery

Tak to máme úspěšně a ve zdraví za sebou. Přiznám se, že jsem tentokráte byl před novou premiérou docela nervózní z obav, jak to vše po těch letech přestávky, po organizátorské stránce dopadne. Přispěly k tomu i plamenné chaty na téma délka plavecké tratě ...

Vabroušek je Ironmaniac

Teplice/ Třetí závod, třetí triumf. Taková je bilance tuzemské jedničky Petra Vabrouška v domácím seriálu v dlouhém triatlonu. Vítězstvím na Ironmaniaku v Teplicích, kam se velký závod vrátil po osmi letech a hrála k tomu legendární kapela Blue Effect, si zároveň zajistil celkové prvenství v poháru, přestože do konce zbývají ještě dva podniky.

Rekordní ironmanské mistrovství

Letošní termínová listina dlouhých triatlonů je ještě více zaplněná, než ta loňská. Dva týdny po úvodním pražském Bigmanu přišlo na řadu letošní dlouhotraťařské mistrovství v Otrokovicích. Startovka před závodem čítala na české poměry nevídaných stosedmdesát jmen.
22.06.2008 - Michal Jalovecký
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Nováková předčila německou špičku ve středním triatlonu

Eva Nováková zazářila na Mezinárodním mistrovství Německa ve středních triatlonu. V cíli skončila na vynikajícím 2.místě. Ovšem němečtí pořadatelé dělali vše, aby se na stupně vítězů vůbec nedostala.
13.06.2008 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Triatlonista Petr Vabroušek obhájil vítězství v Czech Bigman

V druhém ročníku extrémního závodu Czech Bigman, který se konal v pátek 6. 6. 2008 a v sobotu 7. 6. 2008, obhájil své loňské vítězství triatlonista Petr Vabroušek. V součtu výsledků z pátečního terénního triatlonu a sobotního Ironmana byl i letos jednoznačně nejlepším závodníkem.
09.06.2008 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Podborský a Candrová kralovali v Mělicích

Nestárnoucí kvadriatlonová legenda Míra Podborský se stal překvapivým vítězem zejména díky skvělému výkonu na cyklistice. V ženách kraloval způsobem start cíl Jana Candrová. Více v reportáži přímo z trati.
08.06.2008 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Czechman Diskuze

Ironman 70.3 St.Pölten, aneb vedro a kopce

Když jsem se přihlašoval na tento závod, říkal jsem si, že to nemůže být horší než pověstný Eisenmann v Litschau.
29.05.2008 - Štěpán Mašek
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Zelenková – budoucí star dlouhých triatlonů?

Jak to tak vypadá, série dlouhých triatlonů pod názvem Challenge se má čile k světu. Do proslulosti konkurenčního „havajského“ podniku Ironman, či polovičního „clearwaterského“ 70,3 má zatím ještě daleko, ale každopádně zatím neskončila v propadlišti nezájmu jak třeba loňská americká „stojednička.“
26.05.2008 - Michal Jalovecký
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Sen se stal skutkem – ME v dlouhém triatlonu v roce 2009 se uskuteční v Praze

Pořadatelé v čele s Romanen Jarošem, se kterým jsme minulý týden přinesli obsáhlý rozhovor, se radují z úspěchu v podobě přiklepnutí pořadatelství ME v dlouhém triatlonu, který se příští rok uskuteční v Praze. Více se dozvíte přímo od pana Jaroše.
14.05.2008 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>MS, ME Diskuze

Kdo je skutečně Roman Jaroš, který pořádá CzechBIGMAN

Jeho plány působí vždy ambiciózně, ale jak sám říká bere je jako výzvu. Triatlonové veřejnosti se zapsal do podvědomí loňským uspořádáním dlouhého triatlonu a Xterry v Praze a vysloužil si ostrou kritiku, která ne a ne pominout. Je oprávněná? Možná po přečtení rozhovoru změníte na tohoto muže názor.
07.05.2008 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Nový triatlonista

Po šesti letech, během kterých jsem se nezúčastnil žádného triatlonu, jsem se nedávno přihlásil na ½ Ironman. Když skočit, tak po hlavě. Po 5ti Ironmanech v minulosti jsem si řekl, že by stálo za to si dát pauzu.
07.05.2008 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Železná žena roku Eva Nováková začíná sezonu ve Španělsku

Elche, Praha/ Španělský triatlonový šampionát na „ITU dlouhé“ trati (tj. 4 km plavání – 120 km kolo – 30 km běh) za účasti kompletní tamější špičky čeká českou reprezentantku Evu Novákovou. Podle prestižní ankety Triatlonista roku nejlepší „železnou ženu“ loňské sezony.
27.04.2008 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Žádost o úpravy pravidel v dlouhém triatlonu

Redakce Etriatlon.cz získala dopis adresovaný vedení Českého svazu triatlonu, který vytvořili pořadatele TUFO MORAVIANMAN TRIATLON v čele s Jirkou Dańkem s žádostí o úpravu pravidel v dlouhém triatlonu.
Dobrý den pane předsedo Bunci,
01.02.2008 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

První výsledek v roce 2008 = bronzová Zelenková

Lucie Zelenková se na jihoafrických tratích polovičního Ironmana postarala o skvělý výsledek v podobě 3.místa. Dokonce se jedná i první český výsledek v roce 2008. Se čtenáři eTriatlonu.cz se ochotně podělila o své dojmy.
14.01.2008 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Zelenková si vyzkouší závod série IM 70.3

Podobně jako Jan Řehula, který spolupracuje s korejskou reprezentací, započala Lucie Zelenková svoji trenérskou misi s olympijským výběrem JAR. O víkendu ji však čeká závod série Ironman 70.3 a poté příprava na Ironmana.
10.01.2008 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Český pohár Clasic v roce 2008

Pravděpodobně si většina čtenářů všimla zveřejněných triatlonových směrnic na rok 2008. Pominu krátké triatlonové distance, duatlon a kvadriatlon a pozastavím se u dlouhých tratí.
29.12.2007 - Michal Jalovecký
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Zpětný pohled autora projektu na Czech BIGMAN

Vážení příznivci triatlonu, první ročník projektu Czech BIGMAN je historií. S týdenním odstupem, kdy jsem si nechal prostor, abych vstřebal všechny dojmy i Vaše názory a polemiky na různých webových stránkách, včetně našeho emailu. Za všechny připomínky a názory děkuji.
17.09.2007 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Pilman

Po roční přestávce se na páté dějiství žďárského středního triatlonu dostavilo pěkných stosedm triatletů, které neodradilo ani chladné počasí s ostrým větrem (naštěstí správného směru). Voda v pilské nádrži naštěstí nestačila vychladnout a scénář tak sliboval takové malé Lipno. Pro znalce ještě doplním, že se závod vrátil na původní tratě z prvních třech ročníků, které byly pouze kosmeticky upravené.
02.09.2007 - Michal Jalovecký
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Pilman Diskuze

Železňák Lipno: Velmi těžké mistrovství

Letošní termínová listina dlouhým triatlonům u nás opravdu přeje. Závodit se dá od května do září, aniž by bylo třeba jezdit za hranice. Překvapením pak je množství závodů na ironmanských distancích, jejichž počet připomíná roky předrevoluční. Termín českého mistrovství na Lipně kolidoval se Slovakmanem a existovalo tak rizilo, že se na jeho start nepostaví dostatečně kvalitní a široké startovní pole. Obavy se naštěstí nepotvrdily a startovka byla vcelku početná a hlavně nepostrádala velká jména.
16.08.2007 - Michal Jalovecký
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Železňák Diskuze

Slovakman krok po kroku

Druhý závod v rámci Československého poháru proběhl tuto sobotu v Nitře. Na start se postavilo 76 závodníků v jednotlivcích. Je téměř samozřejmostí, že počet triatletů na tomto závodě byl ovlivněn MČR v dlouhém triatlonu, který se pojede následující víkend na Lipně. Je tedy škoda, že si tyto dva závody konkurují termínem a rozdělují si tak dlouhotraťaře mezi sebou…
06.08.2007 - Silvie Valousková
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Slovakman Diskuze

Bednář a Vrobel hodnotí svůj výkon na ME

O víkendu se v belgickém Brasschaatu uskutečnilo ME v dlouhém triatlonu na nových tratích (3-80-20)km. Jak hodnotí své dojmy dvojice reprezentantů v podobě Lukáše Vrobela a Tomáše Bednáře se dozvíte uvnitř článku.
28.06.2007 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>MS, ME Diskuze

Brynda a Nováková hodnotí své výkony na ME

O víkendu se v belgickém Brasschaatu uskutečnilo ME v dlouhém triatlonu na nových tratích (3-80-20)km. Čeští reprezentanti se výraznějšího úspěchu nedočkali. Mezi muži byl nejlepší 12.místem Petr Vabroušek. Dojmy ze závodu nám zaslali Eva Nováková a Jaroslav Brynda
26.06.2007 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>MS, ME Diskuze

Šestý ročník Tufo-Moraviaman triathlonu 2007 je již minulostí

Ve čtvrtek před závodem zastihla Otrokovice nepříjemná průtrž mračen, deště, krup, větru a všeho možného a stalo se to, že místo samotného závodu bylo tak „trochu“ pod vodou. V té době docházelo již k ubytování prvních zahraničních závodníků, kteří si rozmysleli spaní ve stanu a dali tak přednost teplému a útulnému hotelovému apartmá.
25.06.2007 - Silvie Valousková
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Moraviaman Diskuze

Přesun Czechmana ze Sadské závodu rozhodně neuškodil

V posledních několika týdnech zaznamenaly internetové stránky Czechmana nárůst návštěvnosti. Na startu se tak objevila stodvacítka triatletů spolu s desítkou štafet.
10.06.2007 - Michal Jalovecký
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Czechman Diskuze

Vabroušek obhájil vítězství na Viennamanu - Vraštil v nemocnici

Předpověď na sobotu nebyla zrovna přívětivá, ale nakonec se počasí umoudřilo a závod probíhal za příjemných slunných podmínek. Parkoviště u depa bylo napráskané k prasknutí, ale našlo se menší místo i pro Vabrův koráb, a tak jsme zaparkovali téměř u startu. Za tuto nadstandardní službu jsme vděčili Pepíkovi Svobodovi
03.06.2007 - Silvie Valousková
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Wainer zakončil svatební cestu halfIronmanem

Jan Wainer vstoupil nedávno do svazku manželského a za svatební cestu si vybral francouzský ostrov Korsika. Při té příležitosti zakončil pobyt poloviční Ironmanem a na extra náročných tratích skončil šestý.
03.05.2007 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Bude Chmelíček patřit do světové špičky?

Když se vloni zveřejnili výsledky z Ironmanu Lanzarote, mnohé překvapilo jméno Jakub Chmelíček. 21-letý mladík dokázal skončit na 38.místě a jeho čas 10:12 zasluhoval uznání. Ovšem když vyplulo na povrch, že to bylo jeho premiérové vystoupení na železných tratích, mnohým se do mysli vkradla myšlenka, že se možná rodí perspektivní závodník.
29.03.2007 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Wanaka z pohledu Petra Horáčka

Zdravím čtenáře eTriatlonu.cz ze Sydney, kde čekáme na další let při zpáteční cestě z Wanaky na Novém Zélandu, kde se v sobotu konal závod série Challenge na ironmanských distancích. Startovalo se za mírného deště a klidné hladině při teploty vody 16°C a vzduchu 20 °C.
25.01.2007 - Petr Horáček
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Challenge série Diskuze

Wanaka

Zdravím všechny příznivce triatlonu z místa konání prvého ročníku ORCA Challenge Queenstown, který pořádá stejný organizátor jako závod v Rothu. Wanaka je poklidné, pětitisícové, turistické městečko na břehu velkého jezera stejného jména, vzdáleného hodinu jízdy od Queenstownu, kde jsme v úterý v odpoledních hodinách přistáli a to společně s Petrem Vabrouškem a mou ženou Dášou.
20.01.2007 - Petr Horáček
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Challenge série Diskuze

Macca má za sebou skvělou sezonu

Chris „Macca“ McCormack má za sebou vydařenou sezónu na jejímž závěru mu byla udělena cena Nejlepšího triatlonisty roku dle časopisu Competitior Magazine. Jeden z nejtalentovanějších triatlonistů, kteří kdy plavali, jezdili a běhali po této zemi se letos konečně také dokázal srovnat s podmínkami havajského ironmana a jen málo mu chybělo k tomu, aby to korunoval vítězstvím.
27.12.2006 - Michal Jalovecký
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Petr Horáček píše o triatlonu na Filipínách

Je po závodě a hlásím se Vám z místa o kterém jsem ještě před týdnem neměl ani ponětí, ale když Petr Vabroušek přišel s nabídkou s ním odjet na Filipíny na finále Světovového poháru a že se musím rozhodnout do druhého dne, neváhal jsem.Kupodivu ani s letenkou nebyl problém a za 28 tis.Kč jsem měl zaplacenou i dopravu kola
03.12.2006 - Petr Horáček
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Tituly z MS v dlouhém triatlonu mají Sindballe a Comerfordová

Canberra 19. listopadu (ČTK) - Dán Torbjörn Sindballe a Britka Bella Comerfordová dnes v Canbeře vyhráli mistrovství světa v dlouhém triatlonu. Z českých reprezentantů si na tratích 4 km plavání, 120 km cyklistiky a v běhu na 30 km vedl lépe Jan Wainer,
19.11.2006 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>MS, ME Diskuze

Reprezentovat na MS? Ano, ale za své...

Na MS do australského Cannbery odjíždí dva reprezentanti Petr Vabroušek a Jan Wainer. Zatímco prvně jmenovanému hradí svaz vše, Jan Wainer musel složitě shánět sponzory, aby mohl do Austrálie vůbec odcestovat. Avšak v tréninku se cítí excelentně a je odhodlán odčinit svůj nevydařený výkon na ME.
06.11.2006 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>MS, ME Diskuze

Víno, pizza, makarony a 226 km

Převýšení na trati – 3085metrů – značí zrovna nelehký závod. První říjnový den odstartoval pár minut po 7 hod ráno na pláži Marina di Campo druhý ročník Elbaman triatlonu na ironmanských distancích. Zároveň jako závěrečný závod Euro Gold Man tour. To ráno bylo relativně zataženo, foukal vítr, který dal základ větším vlnkám.
04.10.2006 - Silvie Valousková
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Dub Železných mužů

Komu dnes co řekne Železný muž I. stupně, II. stupně či dokonce stupně číslo III? A přece to byly triatlony, o které bojovala celá rodina, když její hlava trpěla na trati a ostatní pomáhali seč mohli. Bylo to něco úžasného stát se Železným mužem. Pamatuji mladou paní jak plačky prosila ředitele závodu ať manželovi diplom napíše, že to opravdu není jeho vina, že nedokončil a že příště určitě.
17.09.2006 - Milan Řípa
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Ironman Podersdorf v českém obležení

Na start Ironman Podersdorf am See 2006 se postavilo celkem deset českých borců. Podrobnější zprávy jsou jen z indiánského tábora Falgy, Kašpy a Kovi, kteří rozbili své stany v kempu ze západní strany . Honza Falge přijel s cílem pokořit hranici deseti hodin, Honza Kovalovský hranici devítky a Pavel Kašpárek minimálně obhájit čtvrtou příčku z minulého ročníku.
29.08.2006 - Jan Kovalovský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

ME Almere – což takhle dát si špenát?

Asi by to bylo pro většinu startujících příjemnější, než se ponořit do páchnoucí zelené břečky. Již při příchodu k almerskému přístavu se účastníkům ME v dlouhém triatlonu mohlo zdát, že město postihla havárie kanalizace. Ale byla to jenom havárie ekosystému, kterou zapříčinilo horké léto a nedostatečný přítok čistých vod z pevniny do místního jezera.
28.08.2006 - Jiří Chaloupka
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>MS, ME Diskuze

Wainer, Vabroušek a spol. jdou do boje o medaile

V sobotu se v nizozemském Almere uskuteční ME v dlouhém triatlonu. Závod je pod hlavičkou ITU, a proto mají tratě specifické vzdálenosti (4-120-30)km. Před startem jsme pro vás připravili profily českých reprezentantů, kteří se ME zúčastní.
22.08.2006 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>MS, ME Diskuze

Ironman Kenya - další Čech na Hawaii 2006!

My starší si pamatujeme snahu Detlefa Kühneho, ředitele Quelle Ironman Triathlon Roth, kdy chtěl uspořádat kvalifikační závod pro Ironman Triathlon World Champioship na africkém kontinentu v keňské Mombese. V roce 1991 byly dokonce vydány propozice Jumbo Triathlon, nicméně pro organizační obtíže z prvního afrického Ironmana sešlo.
19.08.2006 - Milan Řípa
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

První malý krůček na cestě k Ironmanu

V sobotu se konalo mezinárodní mistroství Německa na středních tratích (2,2-90-20). Závod se uskutečnil ve městě Kulmbach a jeho okolí. Na start se postavili také tři čeští triatleté: Tomáš Báča, Jan Falge, Robert Kindl a jedna triatletka: Radka Bičišťová. Právě od ní se dozvíte, jak se s tratí vypořádala.
14.08.2006 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Větrný Slovakman

Asi nikdo neuvažoval o tom, že by Petr Vabroušek nezvítězil na 2. závodě ČP, kterým se stal po zrušení Pilamana nitranský Slovakman. Jedině zranění nebo technické problémy by mu mohly překazit plány.
07.08.2006 - Michal Jalovecký
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Slovakman Diskuze

Ironmanem napoprvé ...

Do redakce se nám dostala korespondence závodníka, který se připravoval a dokončil Moraviaman. Tento dopis nebyl původné určen k publikování o to je ale čtení rozhodně zajímavější. Každému, kdo si ještě na svůj první dlouhý den pamatuje, lecos připomene. Těšíme se na příspěvky do diskuse o tom, jak jste i vy absolvovali svůj první IRONMAN nebo se na něj připravujete.
07.07.2006 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Zelenková skončila v Rothu pátá. Vytvořila nový rekord.

Na rychlé trati v Rothu a při svém druhém Ironmanu přepsala Lucie Zelenková dosavadní nejlepší čas na dlouhých distancích Gábiny Loskotové z roku 2003. Trať zdolala v čase 9:32:05 a finišovala tak na 5.místě. V mužích porazil havajského krále Farise Al Sultana Chris McCormak.
02.07.2006 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Počtvrté na Moraviamanu

Přestože jsem byl po loňském 9. místě, na tomto v současnosti nejtěžším dlouhém triatlonu u nás, přesvědčen, že za rok sem rozhodně ne, to spíš asi Roth, nebo Klagen a nebo někam jinam, po přiklepnutí pořadatelství českého mistrovství jsem svůj názor změnil.
30.06.2006 - Michal Jalovecký
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Moraviaman Diskuze

Brynda si splnil sen. Je v reprezentaci!

V Otrokovicích byla k vidění opravdu strhující podívaná. Vyjma Honzy Kovalovského, který se připravuje na Ironam v Curychu se sešla kompletní špička. Vabroušek jen potvrdil svoji formu a Lukáš Vrobel přes zdravotní indispozice předvedl taktéž kvalitní výkon pod devět hodin. V článku se dozvíte jak hodnotili své výkony ty nejlepší závodníci.
26.06.2006 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Moraviaman Diskuze

Na rozžhaveném asfaltu v Otrokovicích kraloval Vabroušek

V sobotu se na ironmanských distancí uskutečnilo MČR v tradiční baště dlouhé triatlonu v Otrokovicích. Petr Vabroušek nedal svým soupeřům šanci a suverénně si doběhl pro vítězství. Na stupně vítězů ho doprovodil druhý Lukáš Vrobel a třetí Tomáš Bednář. Čtvrtý skončil Jarda Brynda, který při své premiéře získal skalp Tomáše Petra.
25.06.2006 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Moraviaman Diskuze

Moraviaman tento víkend

Do startu nejdelšího triatlonu Českého poháru - TUFO MORAVIAMAN TRIATLONU- již zbývá "několik" hodin. V sobotu v 7 hodin ráno se v rekreační oblasti na kraji Otrokovic sejde celá česká špička, včetně Petra vabrouška, Lukáše Vrobela, Tomáše Petra a dalších, bezmála 240 startujících, jak v jednotlivcích tak ve variantě štafet.
20.06.2006 - Silvie Valousková
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Moraviaman Diskuze

Amerikou za triatlonem III.: Show Low

Jednim z nejvyznamnejsich rekreacnich stredisek v arizonskych White Mountains je mestecko Show Low, ktere lezi na hlavnim hrebeni a ma asi 12 tisic stalych obyvatel. V dobe dovolenych a vyznamnych vikendu se na jeho katastru pocet zctyrnasobi. A to jsou v blizkem i vzdalenem okoli jeste desitky dalsich prilezitosti k ubytovai nebo kempovani.
17.06.2006 - Jiří Chaloupka
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Amerikou za triatlonem II.: White Mountains

White Mountains dostaly sve jmeno od obyvatel centralni Arizony, kteri mohli cele zimy na severnim obzoru vidat neobvykle, zasnezene vrcholy hor.Zatimco Phoenix nebo Tucson lezi asi 300 m. n. m. a od hor je deli kaktusova poust Sonora, hlavni hreben WM ma kolem 2000 metru a nektere vrcholy o par stovek vic. Na severu potom hory prechazeji ve vyprahlou savanu ve vysce asi 1500 metru.
13.06.2006 - Jiří Chaloupka
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Eisenmann, dostál částečně svému jménu

Po zrušení žďárského Pilmana přesunula většina tuzemských dlouhotraťařů pozornost na kalendáře středních triatlonů v okolních státech. Před domácím mistrovstvím, které bude za dva týdny v Otrokovicích na ironmanských distancích to přeci jenom chtělo otestovat formu. Asi nejideálněji se jevila trojice rakouských půlek. Na tu první si před čtrnácti dny zajel pro pohodlné vítězství Lukáš Vrobel, další dvě pak následovaly včera ve Vídni a v Litschau.
11.06.2006 - Michal Jalovecký
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

DeuceMan Triathlon - festival triatlonu

Gábina Loskotova si v rámci přípravy na Ironman USA místo původně plánovaného Pilmana zajela arizonského DeuceMana. Při velmi dobře obsazeném závodě doběhla druha, odvedla porážku Heather Haviland z loňského IM Wisconsin a podlehla jen Australance Marilyn McDonald. cestu k rodinému dvojnásobnému triumfu před ni otevřel její manžel Tommy.
08.06.2006 - Jiří Chaloupka
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Amerikou za triatlonem I.: Přes pět států.

Ráno nás přivítala vysoká vlhkost a ranní výklus připomínal pohyb prádelnou. Největší americky stát nás dost zklamal, nic jiného než pastviny, kukuřice a obili. Nízký cestovní limit, byla z toho celodenní nuda. Zato v podvečer, se vše rázem změnilo {vůbec, všechny změny krajiny jsou tu takřka okamžité}. Při vjezdu do Nového Mexika skončily pastviny a začala Llana Estacada, Karlem Mayem bájemi opředená poušť.
03.06.2006 - Jiří Chaloupka
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Loskotová po Havaji i na Floridu

V závodě zvítězili závodnici, doposud velice uspění na krátkých tratích, Samantha McGlone a Andrew Jones. Pořadatelům z WTC se tak daří jejich záměr, nalákat špišky ze závodu ITU. Kanaďanka se dotáhla na lídra z vody Leandu Cave a dojela s ní do druhého depa. Na běhu se od ní odpoutala a neohrozila je ani skvěle běžící Lisa Bentley. Mezi muži se rozhodovalo na běhu, kde byl Brit nejrychlejší a nedal šanci ani Timu DeBoomovi. Fatálně skončil závod pro spolufavority z Ukrajiny, Zyemtseva a Yastrebova, který zmeškali start.
23.05.2006 - Jiří Chaloupka
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Gulf Coast Triathlon misto Gabiny

Gábina Loskotová si letošni start do sezóny opet naplanovala na Floridu, ale proti lonskemu roku si nemohla dovolit zahrivaci pulku v Panama City Beach,. Namisto dvou tydnu odstupu poradatele Gulf Coastu a Halfironmana {na ty “sedmdesatky” si nejak nemohu zvyknout} nechali mezi zavody jenom tyden, takze jsem se do prveho zavodu mohl pustit ja. Gabina se zatim pripravovala ve zdejsich idylickych podminkach, teploty kolem 26 stupnu, teple more nebo soukroma petadvacitka u sousedu na zahrade, kvalitni silnice apod.
18.05.2006 - Jiří Chaloupka
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Dlouhotraťařská sezóna

Začátek Classic poháru klepe na dveře. Po několika letech však přichází změna a rozjezd neobstará tradiční, na otestování formy ideální, středňák ve Žďáru, ale rovnou Otrokovický Moraviaman v ironmanských objemech a navíc jako české mistrovství. Classic pohár tak zatím čítá pouhé dva závody, i když o zařazení třetího závodu, slovenské Nitry se jedná.
17.05.2006 - Michal Jalovecký
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Halfironman St.Croix

Jeden z nejznámějších Halfironmanů se jel o víkendu v St.Croix. Vítězem se stal pravděpodobně nejlepší současný závodník na středních tratích, Australan Craig Alexander. Jako první se po 1,9km plavání objevil v depu Shane Reed, který měl mírný náskok na hlavní favority Alexandera, Browna, Rhodese a další. Dvě minuty ztrácel Reid, téměř šest pak xterrák Lebrun. Na kole si vedl skvěle Brown, který spolu s Belgičanem Jammaerem dokázal stlačit čas na 90km pod 2:23hod. Alexander zatím šetřil v závětří síly na závěrečný běh.
09.05.2006 - Michal Jalovecký
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Smolné zranění Jana Wainera!!!

Jan Wainer, reprezentant v dlouhém triatlonu, měl v sobotu naplánován běžecký závod Počerady-Louny. Na trati dlouhé 15km si chtěl otestovat svoji běžeckou výkonnost. Avšak závod pro něj skončil nešťastným zraněním.
08.05.2006 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Pilman Triathlon 2006 ZRUŠEN

Triatlonoví přátelé, jsem s politováním nucen oznámit, že Pilman Triathlon 2006 se nebude konat. Důvody jsou finanční, neboť Rada města Žďáru nad Sázavou neodsouhlasila výši příspěvku v požadované a, s příslušným odborem, předjednané výši. Jelikož se jedná významnou část finančních nákladů, nelze ji za dobu několika týdnů nahradit z jiných zdrojů.
20.04.2006 - Jiří Chaloupka
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Pilman Diskuze

Luc van Lierde se vrací zpět

(Halfironman Kalifornia) Luc van Lierde se pomalu vrací zpátky mezi nejlepší triatlety. Při svém startu na Halfironmanu California sice nedosáhl umístění,které by v hierarchii svých úspěchů mohl stavět příliš vysoko, ale předvedl solidní plavecký výkon, doplněný navíc čtvrtým nejrychlejším během. Největší ztrátu tak zaznamenal v cyklistické části a obsadil celkově dvanácté místo ve slušné konkurenci.
29.03.2006 - Michal Jalovecký
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Triatlonový dream team

Real Madrid, NY Rangers, elitní kluby dvou nejvýznamnějších kolektivních sportů, fotbalu a hokeje. Zdálo by se, že klubové záležitosti jsou pouze otázkou kolektivních sportů, přesto i v ryze individuálním triatlonu najdete podobně elitní tým, je to TRI DUBAI. Za jeho vznikem stojí businessmani ze Spojených Arabských Emirátů podnikající v oblasti developingu a turistiky. Jejich finanční možnosti jim dávají možnost zaměstnávat nejlepší světové triatlety.
02.01.2006 - Petr Vejvoda
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Roth – evropská legenda mezi Ironmany

Roth. První evropská ironmanská kvalifikace, první světový ironman na kterém byla překonána magická hranice osmi hodin a zároveň závod, na kterém se Čech dostal poprvé pod devět hodin. A také závod jemuž odebrání ironmanské licence neubralo ani zlomek ze slavného lesku.

Ironman CZECH v Ironmountains

Co mají společného pánové Pavel Kořan, Marek Kavan, Michal Slabej, Jirka Horký? Jistě, spojuje je triatlon, ale také IRONMAN Czech!? Od roku 1992 jsem pravidelně každý rok na Valné hromadě v diskusi připomínal, že tak jako není triatletem, kdo nebyl na Havaji, nepoznala triatlon země, která nepořádá svého, rozuměj kvalifikačního, IRONMANa.
29.11.2005 - Milan Řípa
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Nina Kraft plánuje návrat na závodní tratě

Dopingová hříšnice, sedmatřicetiletá Němka Nina Kraft, plánuje comeback a v současnosti trénuje na Floridě. Zákaz závodní činnosti udělený Německou triatlonovou unií (DTU) jí vypršel již letos 12. listopadu. Současně má ale i trest od světové Ironman organizace WTC, který platí až do října 2006.
19.11.2005 - Petr Vejvoda
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

IRONMAN Monaco – na cestě k legendě.

Jen pár týdnů po prvním ročníku polovičního Ironmana v Monaku je ze zpráv v mezinárodních médiích možné zaznamenat stoupající zájem triatlonistů o tento náročný, ale zároveň nádherný závod, který letos absolvovali rovněž dva Češi – Martin Matula a Jan Kovalovský.
07.11.2005 - Petr Vejvoda
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Sezóna ještě nekončí

Zatímco většina triatlonistů pověsila již před měsícem neopreny na hřebík a maximálně si sezónu prodloužila na diafonech, nebo bězích, někteří nelenili a vyrazili si zazávodit do jižních koutů Evropy. A že bylo z čeho vybírat. Nejblíže nám a tedy cenově nejpřístupnější byl asi střední triatlon v chorvatském Mljetu. Chorvaté se snažili dát o svém závodě vědět, mimo jiné třeba na dlouhém triatlonu v Podersdorfu.
08.10.2005 - Michal Jalovecký
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Jak dopadla světová serie ITU v dlouhém triatlonu?

Světová federace vydala s menším prodlením konečné pořadí ITU Světové série v dlouhém triatlonu. Finálové postavení našich závodníků je více než lichotivé, i když po Sadské byla situace ještě příznivější. Dvojnásobnou váhu přisoudili činovníci ITU mistrovství světa ve Fredericii a to zamíchalo předchozím pořadím více než se dalo čekat.
07.10.2005 - Jiří Chaloupka
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Jak se vyvíjel název Ironman - připomenutí

První muž doby železné se objevil v Lanzarote 30. května 1992 … „Co je to za hloupost?“ řeknete si. Tak ale přeložila letuška Fisher Air nápis na pamětní desce shlížející z promenády na Plaja de Puerto del Carmen, od roku 1992 startovní pláž známého IRONMAN Lanzarote. Slovo IRONMAN nenajdete ani ve věhlasném Oxford Advanced Learner‘s Dictionary, ani ve čtyřdílném Velkém anglicko - českém slovníku Československé akademie věd z roku 1992.
06.10.2005 - Milan Řípa
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Half Ironman Monaco

I když jsem do Monaca neodjížděl s dobrou psychickou náladou a odpočatým tělem, k čemuž mi nepřidalo ani umístnění na Přimdě, nemohl jsem odmítnout výzvu tratě (profil tratě kola) a náruč města, které se pyšní svou slavnou pověstí. Hned po příjezdu kdy na Vás dýchne skvost a exkluzivita města Monaca, jsem věděl, že to bude zážitek, který si v sobě dlouho uchovám. Monaco s luxusními hotely , obchody a (Jan Kovalovský)
06.09.2005 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

MS v dlouhém triatlonu. Co ještě nezaznělo?

Stojí za to se ještě ohlédnout několika postřehy a fotografiemi za MS v dlouhém triatlonu, kde vyhráli v nevídané konkurenci hvězdy ironmanského nebe Katleen Smet (BEL) a Viktor Zyemtsev (UKR). Letošní výsledky z Jižní Afriky a Floridy+Coeur d´Alene je favorizovaly a při neúčasti avizovaných Kristensen (DEN) a Ledera (GER) příliš jiných tipů na mistry světa nezaznělo
11.08.2005 - Jiří Chaloupka
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>MS, ME Diskuze

Wainer vyrovnal Vabrouškovo maximum

FREDERICIA (Dánsko) (ČTK) - České historické maximum z mistrovství světa v dlouhém triatlonu vyrovnal na šampionátu v dánském městě Fredericia Jan Wainer. V cíli závodu na čtyři kilometry plavání, 120 km cyklistiky a 30 km běhu byl jedenáctý, stejně jako před dvěma lety Petr Vabroušek, který dnes obsadil patnácté místo.
07.08.2005 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>MS, ME Diskuze

Mistry Evropy v dlouhém triatlonu

Mistry Evropy v dlouhém triatlonu se ve švédském Sateru na tratích 4-120-30 km stali Britka Sara Gross a Belgičan Gerrit Schellens. Nicméně závody pod hlavičkou ETU-ITU se vyznačují tím, že krátký triatlon se jezdí s povoleným draftingem a dlouhý triatlon s draftingem tolerovaným. Ten druhý jev ovlivnil pořadí na stupních vítězů natolik, že nejeden ze závodníků odjížděl ze Skandinávie s pocitem hořkosti.
10.07.2005 - Jiří Chaloupka
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>MS, ME Diskuze

ME v dlouhém triatlonu z pohledu Evy Novákové

Hned po startu plavani jsem sla do cela startovniho pole zen a plavala osamocene cele 4km. Na polovine trati slunce svitilo primo proti ocim, a tak bryle s oranzovymi skly nebyly tou nejlepsi volbou.Diky odleskum paprsku od slunce jsem si chvilemi pripadala jako slepec a hledala alespon nejaky zachytny bod v okolni krajine. Ke konci prvniho a behem druheho okruhu jsem predplavala (Eva Nováková)
10.07.2005 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>MS, ME Diskuze

ME v dlouhém triatlonu, proběhne tuto neděli

Startovní listina pro ME v dlouhém triatlonu, které proběhne v neděli ve švédském Säteru, má prvou oficiální podobu. Na „standardních“ ITU tratích, 4-120-30 km, se objeví oba obhájci titulů z loňského roku, Dánka Kristensen a Belgičan Schellens, ale chybět překvapivě budou např. domácí mistr prvých dvou disciplín Andersson, loňský mistr světa Sindbale a týmy Francie či Finska.
30.06.2005 - Jiří Chaloupka
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>MS, ME Diskuze

Milan Řípa opět mezi Ironmany, úvaha o Pilmanovi

Změna ve zdravotním stavu (k lepšímu) a v osobním životě (doufám, že k lepšímu) mě dovolily se objevit 11. června na parkovišti u Pilské nádrže. Reportáž z Pilman triatlonu po čtrnácti dnech nepřipadá v úvahu, takže toliko ….úvaha. Týden před triatlonem teploty v Praze stále kolem 10 °C a tak jsem do tašky přibalil neoprén.
21.06.2005 - Milan Řípa
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Pilman Diskuze

Moraviaman novinky před startem

Mezi novinkami, které se nám povedly, je start europoslance Tomáše Zatloukala, člen výboru pro kulturu, mládež, vzdělávání, média a sport. Na celý triatlon si netroufne a tak bude členem štafety Staré železo, společně s Petrem Vabrouškem a Jardou Hýzlem. Což se může považovat za pozitivum, že naší politici nehrají jen tenis a fotbal:-).
17.06.2005 - Silvie Valousková
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Moraviaman Diskuze

Nissan Pilman Triathlon 2005 - pohled jinak

Loskotová a Wainer se stali suverénními vítězi NISSAN PILMAN Triathlonu 2005, který v nevlídném ránu připomínal spíše sraz otužilců. Chladné počasí minulých dnů bylo znásobeno drsnou Vysočinou. Teplota vody a vzduchu na stejném dílku Celsiovy stupnice, na nešťastné třináctce, k tomu silný, nárazový vítr.
14.06.2005 - Jiří Chaloupka
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Pilman Diskuze

Pilman: Wainer obhájil, Loskotová se dočkala

Žďár nad Sázavou - Zima a chladný vítr trápily, ale nezastavily triatlonisty v úvodním podniku čtyřdílného seriálu na dlouhých tratích. Ve žďárském Pilmanovi obhájil loňské prvenství Jan Wainer z T-line teamu Louny a poprvé se na domácích tratích radovala Gabriela Loskotová z Axiom Orbit teamu.
12.06.2005 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Pilman Diskuze

TUFO MORAVIAMAN 3 týdny do startu

Opět je týden za námi a do startu Tufo - Moraviaman triatlonu zbývají již necelé 3 týdny. Z dalších novinek, se kterými se můžete setkat při našem závodě, je, že v cíli bude možnost využití regenerační masáže. Expo bude obohaceno nejen o výrobky firmy Ironman active wear
08.06.2005 - Silvie Valousková
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Moraviaman Diskuze

NISSAN Pilman Triathlon již tuto sobotu

NISSAN Pilman Triathlon 2005 si v sobotu připíše čtvrtý záznam do historie našeho triatlonu. Během uplynulých tří let se závod ve Žďáru nad Sázavou stal pevnou součástí kalendáře nejen českých ironmanů. Nejnověji se o něj zajímá společnost jistého floridského zubaře, zda by se nehodil do jejich nového triatlonového seriálu. Pro nejlepší v absolutním pořadí jsou v cíli připraveny finanční ceny v celkové výši 2000 EUR.
08.06.2005 - Jiří Chaloupka
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Pilman Diskuze

Pilman prolomí hranici 150 účastníků

Těsně před hranicí stovky se zastavil v pátek počet závazných přihlášek k letošnímu ročníku Pilman Triathlonu. Už nyní je tedy jisté, že bude překonán loňský účastnický rekord. A není vyloučeno, že se na startu objeví vůbec největší počet ironmanů v historii našeho triatlonu a nemusí odolat ani hranice 150 účastníků.
04.06.2005 - Jiří Chaloupka
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Pilman Diskuze

Moraviaman, přípravy finišují

Do startu jediného dlouhého triatlonu u nás, ketrý je součástí ČP, zbývají necelé 4 týdny a s tím plyne už celkem velký shon a zařizování. Jako novinku, která se letos bude dít, je připravované promítání závodů ze zahraniční série Ironman, se kterým se můžete setkat den před startem, v době presentací.
01.06.2005 - Silvie Valousková
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Moraviaman Diskuze

Z Pilmana do Budapešti!

Každý účastník Pilman Triathlonu 2005 bude mít v letošním roce výraznou slevu na startovném Budapešťského maratónu a dalších akcí v metropoli na Dunaji, kterými jsou zářijový půlmaratón a říjnový ženský běh. První z několika slibně rozjednaných spoluprací s organizátory významných vytrvaleckých podniků je zrealizována do finální podoby s maďarskými kolegy. Budapešťský maratón má letos na pořadu jubilejní 20. ročník a je dlouhodobě špičkově uspořádaným během.
01.06.2005 - Jiří Chaloupka
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Pilman Diskuze

Florida Halfironman ukázal favority

Florida Halfironman ukázal favority v plné parádě. O suverénním vítězství Nataschy Badmann a Simona Lessinga nebylo pochyb, ačkoliv každý z nich vítězí jinými prostředky. Švýcarka drtí své soupeřky v sedle svého ultralehkého Cheetaha a Brit, trvale žijící v USA, má špičkové všechny disciplíny. Příjemným překvapením bylo dějiště závodu, které pořadatelé neumístily
25.05.2005 - Jiří Chaloupka
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

Gulf Coast Triathlon 2005

Gulf Coast Triathlon 2005 byl zavodem jak se patri, predpovedi se splnily i nesplnily. Nemecka ironmanska ekipa predstavila novou akvizici, Gollnick splnila ulohu favoritky, ale vsem zenam vypalila rybnik amaterka z Ohia. V sobotu v 6:15 startem ucastniku challenged division zahajil v Panama City Beach celodenni triatlonovy svatek, jehoz se zucastnilo vice nez 1800 zavodniku.
10.05.2005 - Jiří Chaloupka
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Co dodat k jarnimu treninku na Floride?

Po zastavce v St. Croix se oko triatlonoveho hurikanu presunuje na Floridu, kde bude mi tento mesic dve zastavky. Nejdrive ji bude Gulf Coast Triathlon, jeden z nejvetsich triatlonu ve Spojenych statech, ktery ma v Panama City Beach stejne postaveni jako zdejsi Ironman Florida, jen s tim rozdilem, ze turistickou sezonu tu zahajuje a Ironman ji konci.
06.05.2005 - Jiří Chaloupka
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

MČR Sadská

Po šestém místě v rakouském Klagenfurtu triumfoval Lukáš Vrobel (Atex Tufo Ti) na mistrovství ČR v Sadské, které se konalo 24.7.2004. Plavecké části jednoznačně dominoval Jan Čelustka(Atex Tufo Ti, hostující za Author Team Praha), který si vytvořil asi dvouminutový náskok.
27.07.2004 - Silvie Valousková
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Sadská se vrací, jede se tu dlouhý triatlon o medaile

Sadská - Dvojnásobný triumf oslaví nejlepší muž sobotního triatlonu - Czechmana v Sadské u Poděbrad. Získá titul mistra země na dlouhé trati a téměř s jistotu jako první v desetileté historii závodu dobude druhé vítězství. Nikdo z favoritů tu nevyhrál víc než jednou. Vypadá to na souboj zkušeného Jana Strangmüllera z Authoru s Lukášem Vrobelem, který nedávno v Klagenfurtu pokořil devítihodinovou bariéru absolutní světové elity. Ostatní - Vabroušek, Vodehnal a Wainer - mají v těle zakouslou únavu ze sobotního „zlatého“ mistrovství Evropy v německých Alpách.
21.07.2004 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

MORAVIAMAN

OTROKOVICE – V sobotu se uskutečnil v rekreačním areálu Štěrkoviště v Otrokovicích 3. ročník mezinárodního závodu v dlouhém triatlonu s názvem MORAVIAMAN, který organizoval TRI-MAX Sport team Otrokovice. Závod byl uspořádán jako druhý závod českého poháru v dlouhém triatlonu. Setkání špičkových vytrvalostních triatletů bylo uskutečněno pod záštitou Zlínského kraje. Start 106 závodníků z 10 zemí (mj. Ekvádoru a Moldávie) byl uskutečněn v ranních hodinách za (Moraviaman)
28.06.2004 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>Moraviaman Diskuze

Vabroušek třetí na Strongmanovi

Myijakojima - Triatlonista Petr Vabroušek z Author teamu obsadil třetí místo na závodě Strongman na japonské Okinawě. Vyhrál známý Němec Foster, loni sedmý na Havaji. Strongman slavil 20. výročí, jezdí se na neobvyklých tratích 3 - 150 - 42 a je každý rok největší sportovní událostí regionu. "Každý den jsme chodili na besedy po školách, denně jsme měli rozhovory v novinách a televizi," vyprávěl český závodník
25.04.2004 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Finále ITU série v dlouhém triatlonu v Nice

Novinka ITU pro dlouhý triatlon v roce 2003 v podobě světové série v sobě zahrnuje celkem čtyři závody - MS na Ibize, ME ve Fredericii, závod ve švédském Sätru a finále série v Nice. Započítávají se tři nejlepší výsledky. Čeští triatleti si před finále v Nice nevedli vůbec špatně. Petr Vabroušek byl v průběžném pořadí na druhém a Jan Vodehnal na 10. místě. A právě Honza se vydal i do Nice s cílem uspět. Závod se konal v neděli a předcházela mu celkem slušná bouřka s pozdějším vydatným deštěm. Ten ustal v průběhu plavecké části (ČSTT)
16.09.2003 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Challenge Triathlon Roth - Leder versus McCormack

Challenge Triathlon Roth - Leder versus McCormack.TriatlonPo osmihodinové dřině rozhodoval o vítězi duelu Lothar Leder (GER) versus Chris McCormack (AUS) závěrečný sprint. To vše ve fantastické atmosféře stotisíců diváků. Challenge Triathlon Roth přišel sice o možnost bojovat o kvalifikační havajské místa, přesto tento podnik stále patří k tomu nejlepšímu co Ironmanské distance nabízejí. Vedle rekordně rychlé trati a početného startovního pole, to jsou především diváci, co dělají Roth Rothem
11.07.2003 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Ironman Idaho - Petr Vabroušek 4. místo

Zavod v Coeur d’Alene (Idaho, USA) se konal poprve jako oficialni Ironman a sliboval 2200 startujicich, nakonec jich vsak odstartovalo pouhych 1850. Plavani probihalo v ledovcovem jezere a cela zdejsi krajina tak trochu pripomina prostredi Evropskych Alp. Teplota vody kolem 19 stupnu a tudiz neopreny. Po prvnim ze dvou okruhu se vybihalo z vody. Profesionalove startovali asi s 20ti metrovym naskokem z vody. Age group pak ze brehu. Cyklistika mela vse co k ni patri: roviny, zvlneny profil i par stoupani a sjezdu, nechybely ani useky se silnym protivetrem.
30.06.2003 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

„Železná“ sekce triatlonistů Authoru už je bronzová na světě

Železná“ sekce triatlonistů Authoru už je bronzová na světě Praha - Nejsilnější „železnou“ sekci mají triatlonisté čerstvě zformovaného Author teamu Praha. Petr Vabroušek a Jan Strangmüller se zasloužili o dvě třetiny historické bronzové medaile českého družstva na nedávném světovém šampionátu na dlouhých tratích na Ibize.
17.06.2003 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

MS v dlouhém triatlonu (Ibiza) z pohledu ITU.

Na Ibize přivítalo účastníky seriálu Mistrovství světa ITU v dlouhém triatlonu skvělé počasí: čistá obloha, bezvětří, teplota vody 18 stupňů. V 7,30 odstartovaly ženy a ostrované se začali houfovat podél tratí. Závod byl postaven pro diváky, plaval se jeden 4km okruh následovaly dva cyklistické okruhy a tři běžecké. Bonbónkem na cyklistické trati byl „San Juanský výšvih,“ pětikilometrový kopec v každém okruhu. Závodu se zúčastnilo 900 závodníků
21.05.2003 - Mgr. Eva Tomešová, PhD
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze
Počet položek: 691položek na stránku: 
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.