Potvrzeno. XTERRA CZECH se bude konat

20.05.2021 -
Prachatice i letos přivítají nejlepší terénní triatlonisty světa. Pořadatelé prestižního závodu XTERRA Czech, který je součástí světového i evropského poháru této série, potvrdili jeho konání v letošním roce. 18. ročník mimořádně populárního závodu se uskuteční v termínu 19.-20.června.

Čekání se pořadatelům i sportovcům vyplatilo. Ústup epidemie a nastavení rozumných protiepidemických opatření umožňují konání závodu XTERRA Czech, doprovázet ho budou jen menší omezení. Nejdůležitější momenty ale v programu zůstávají. 

XTERRA i pro amatéry

Důležitou zprávou pro všechny sportovce je, že závody pro dospělé, které jsou hlavním tahákem XTERRA víkendu, zůstávají otevřené i amatérům. Do závodu se tak na webu www.xterra.cz může přihlásit každý, kdo si chce užít nádhernou šumavskou přírodu v okolí Prachatic. Vybírat přitom můžete ze dvou délek tratí – v hlavním závodě čeká na účastníky 1,5 km plavání, 33 km na kole a 10,5 km běhu. Sprint se uskuteční na tratích 0,3 – 12 – 5 km. 

K dispozici je ovšem jen velmi limitovaný počet 400 míst, přičemž 250 triatlonistů už je v tuto chvíli zaregistrováno. Novinkou také je, že registrace budou uzavřeny již 5. června a nebude možnost přihlášení na místě. „Musíme připravit veškeré zázemí dle hygienických norem, a proto musíme s předstihem znát přesný počet závodníků. Budeme muset evidovat řadu dokumentů, a proto jsme nuceni letos omezit přihlášky na místě,“ vysvětluje Michal Piloušek, ředitel závodu. 

Pořadatelé zároveň byli nuceni vyřadit z programu všechny doprovodné akce „zdarma“. Neuskuteční se proto dětské závody, charitativní běh městem, ani hudební festival pod širým nebem. 


Závodníci jen s testem

Podmínky pro pořádání závodů v České republice nařizují všem účastníkům akce i pořadatelům absolvování antigenního testu, případně potvrzení o očkování nebo potvrzení o prodělání onemocnění COVID-19 ve třech minulých měsících. 

Z prostoru závodu bude pravděpodobně vyloučena veřejnost, tedy i fanoušci. „Věříme, že se toto opatření může do června ještě změnit, diváci jsou neodmyslitelnou součástí našeho závodu,“ doufá Michal Piloušek. 

Během závodu budou platit i další tradiční opatření jako respirátory, rozestupy či dezinfekce. 


Elita na startu

Účast v závodě již potvrdili největší hvězdy světové scény XTERRA. Dorazí vítěz posledních dvou ročníků, fenomenální Francouz Serrieres. Chybět nebudou ani osminásobný mistr světa Ruben Ruzafa, loni druhý Maxim Chané nebo třetí Sebastien Carabin. Domácí barvy bude hájit především loni čtvrtý Lukáš Kočař, ale na start se postaví také Karel Dušek nebo Vojtěch Bednarský. 

Mezi ženami účast potvrdila třetí z mistrovství Evropy Loanne Duvoisinová, loni druhá Sandra Mairhoferová a třetí Marta Mendittová. V Prachaticích bude závodit také nestárnoucí Rakušanka Carina Wasleová. I přes avizovaný konec kariéry se na startu znovu objeví také Helena Karásková, v reprezentačním dresu ji doplní Jindřiška Zemanová, Anna Lužná a také prachatická Aneta Grabmüllerová, kterou na domácí trati čeká premiéra mezi elitou.

Hodnocení:
Přečteno 725x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.