Mosný ovládl Xtrail Jedovnice

26.08.2013 -
Peter Mosný a Veronika Floriánová zvítězili v posledním závodě série triatlonů na Moravě. Na tratích kolem Jedovnice zápolilo 81 závodnic a závodníků.
V nedělním chladném počasí nastoupilo na start velké množství zájemců o terénní triatlon. V prostředí Autokempu Olšovec pod vedením ředitele Michala Kočaře. Z chladnější vody se první vynořil Jan Klement z EKOL teamu, kousek za ním potom trojice Dokulil, Pospíchal a Pospíchal a těsně za nimi Jan Mička, za další půlminutu potom Mosný a Hanáček. Plavecká část měřila 0,4 km a proto moc nerozhodovala o celkovém pořadí závodu. Mezi ženami si od začátku hlídala vedoucí pozici Veronika Floriánová před Parákovou a Zacharovou.

Cyklistická celkem 16 km dlouhá část, začínala tříkilometrovým stoupáním, ve kterém začali stahovat náskok vedoucího tria Klement, Pospíchal, Pospíchal stíhači Mička a Mosný. Na osmém kilometru v dalším technickém stoupání zaútočil Peter Mosný člen klubu TRIAX Bratislava, který se letos nominoval na ME v terénním triatlonu, které proběhne 7. 9. 2013 v rakouském Stroblu, a setřásl zbytek vedoucí skupiny, ze které postupně zbyli jen Mička, Klement a Zbyněk Pospíchal. Do druhého depa přijel jako první Mosný, který vyrážel na běh před trojicí Klement, Pospíchal Zbyněk a Jan Mička s více jak čtyřiceti vteřinovým náskokem. Mezi ženami na vedoucí pozici zvýšila náskok před Parákovou a Zacharovou vedoucí Floriánová.

V běžecké části měřící 4 kilometry se na vedoucích pozicích mezi muži nic nezměnilo. Pouze se zvětšili rozestupy mezi medailisty. Z vítězství se radoval slovenský reprezentant Peter Mosný, druhé místo obsadil účastník závodů českých pohárů Jan Klement a třetí doběhl bývalý český reprezentant Zbyněk Pospíchal, na čtvrtém místě dokončil závod nyní již třicetisedmiletý Jan Mička, který si pro zábavu vyzkoušel svoji výkonost po 12 letech, kdy se velmi úspěšně věnoval silničním triatlonům a soupeřil na triatlonových tratích mimo jiné s Mírou Podborským.
Mezi šestnácti ženami s náskokem 1,5 minuty pro vítězství doběhla Veronika Floriánová, druhé místo získala Iva Paráková a třetí místo získala Dagmar Zacharová.

Až na chladné počasí byl finálovým závod série velmi vydařený a přilákal mnoho zájemců o terénní triatlon.

Výsledky ZDE


vítězové celkového pořadí a age group 20 - 29 let
1. Peter Mosný (TRIAX Bratislava)
2. Jan Klement (EKOL ELITE TT TEAM)
3. Zbyněk Pospíchal (EKOL TEAM TT TEAM)


vítězově age group 30 - 39 let - nejpočetněji zastoupené závodníky
1. Jan Mička (37, SK CYKLOCHLUBNA)
2. Martin Hanáček (36, TJ SPARTAK Třebíč)
3. Ivo Vrba (33, ROCKTECHNIK Triatlon)
Hodnocení:
Přečteno 990x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně
27.9.21Drsná trať Čechy nezlomila. Dva jsou na ME v terénním triatlonu v elitní desítce
19.9.21Na žamberském duatlonu se stali mistry Soukup a Mitisková
16.9.21Potvrdil jsem si, že moje výkonnost stále stoupá, říká Tomáš Řenč po MS v dlouhém triatlonu
7.9.21Mám teď motivaci to nezabalit a trénovat dál, říká vítěz Pilmana
2.9.21Je super být mezi lidmi, co jsou stejní blázni, říká Jiří Prášek
1.9.21Česká a švýcarská radost zn.: Giagathlon. A co bude dál?