NA XTERRU DO HOSTIVAŘE…!

1.05.2005 -
Další ostrý závod ze seriálu BRAVE XTERRA CZECH TOUR se pojede v sobotu, 4. června v Praze u Hostivařské přehrady. Závodníci si mohou otestovat aktuální formu a porovnat ji s ostatními soupeři před hlavním závodem sezóny, který se pojede o čtrnáct dní později v Hluboké nad Vltavou jako součást světového a Evropského poháru XTERRA.
Další ostrý závod ze seriálu BRAVE XTERRA CZECH TOUR se pojede v sobotu, 4. června v Praze u Hostivařské přehrady. Závodníci si mohou otestovat aktuální formu a porovnat ji s ostatními soupeři před hlavním závodem sezóny, který se pojede o čtrnáct dní později v Hluboké nad Vltavou jako součást světového a Evropského poháru XTERRA.

Pořadatelé mají připraveny dvě varianty tratí, pro suché i mokré počasí. Začíná se kilometrovým plavání v přehradě, která hlásí poslední údaj o teplotě vody 21°C. Následuje čtyřiadvacetikilometrová cyklistická část, která v loňském roce překvapila svou technickou náročností, pro letošní rok ji pořadatelé více přiblížili amatérům a ubrali některé náročnější prvky. Poslední částí je sedm a půlkilometrový běh hostivařským parkem. Startuje se ve 12:15, ale už v 11:00 si mohou začátečníci vyzkoušet závod na zkrácených tratích - XTERRA Easy (250 m plavání, 7 km MTB a 1,8 km běh). Tratě si můžete prohlédnout už ve středu od 18 hodin, kdy je naplánováno setkání u Hostivařské přehrady v areálu koupaliště.


Před rokem se v Hostivaři závodilo poprvé, to zde zvítězili František Žilák a Eva Skalníková, ale tuto sezonu provázejí Žiláka technické potíže.Nedojel v Karlových Varech ani v Liberci. Hlavními favority jsou tedy Jan Kubíček a Tomáš Jiránek, letos se daří také Leoši Roušavému. I v Praze bude startovat lyžařský šampión Martin Koukal, který si XTERRU velmi oblíbil.
Prezentace na sobotní závod začíná v 7.30 u Hostivařské přehrady v areálu koupaliště. Více se dozvíte na www.xterrapraha.cz nebo na www.xterra.cz.

Hodnocení:
Přečteno 88x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně