SERIÁL XTERRA CZECH TOUR MÁ TĚSNĚ PŘED STARTEM

18.05.2009 -
Nejstarší série závodů v Evropě, kombinující plavání a běh s jízdou na horském kole - Xterra - odstartuje svůj letošní ročník 23. května v pražských O2 Žlutých lázních Velkou cenou PRE, která je zároveň mistrovstvím České republiky zdravotníků.

Prvním patronem a dodnes aktivním účastníkem zdravotnického šampionátu Xterra je od prvního ročníku v roce 2003 světoznámý kardiochirurg Prof. MUDr. Jan Pirk. Nevynechá jedinou příležitost ke sportování a Xterra je fenomén, který spojuje hned tři disciplíny v jednu.

Po Velké ceně PRE následuje 13. června Xterra v Hostivaři s technicky náročnou tratí okolo Hostivařské přehrady. Seriál pokračuje 27. června v Hluboké nad Vltavou osmým ročníkem Xterra Czech, nejznámějším závodem tohoto druhu v Čechách. "V Hluboké nad Vltavou budou i letos všechna esa tohoto sportu na startovní čáře," říká manažer Xterry Michal Piloušek. "Své síly budou srovnávat lyžaři Lukáš Bauer a Martin Koukal s českou špičkou, kam patří Karel Zadák nebo Honza Kubíček."

Samostatný a velice atraktivní je pak závod pro širokou veřejnost, Xterra Trail Run. Premiéru si odbude v Hluboké nad Vltavou v předvečer hlavního závodu a nabízí možnost každému, kdo si troufne uběhnout pět nebo deset kilometrů v zámeckém parku. Tento závod je zároveň jedním z kvalifikačních na další mistrovství světa – Xterra trail run, které se koná v prosinci na havajském ostrově Oahu a trať povede krásnou přírodou, kterou známe z filmu Jurský park nebo seriálu Ztraceni.

Po světovém poháru bude 11. července v Čechách na řadě Xterra v Děčíně a 25. července v Ostrově nad Ohří, kde se představí opět celé reprezentační družstvo klasických lyžařů-běžců spolu s triatlonovými hvězdami české reprezentace. Šestý díl série, který startuje 15. srpnaHorní Plané, pokračuje přes Rakousko a končí v Německu. Závěr Xterry patří už tradičně 29. srpna Hradci Králové.

Jako nové multisportovní odvětví zaznamenává Xterra za poměrně krátkou dobu své existence od roku 1996 neuvěřitelný nárůst aktivních závodníků a růst popularity u dalších příznivců na celém světě. V současné době se ročně koná několik set závodů v USA, Austrálii, Japonsku, Francii, Sardinii, Rakousku, Dánsku, Velké Británií, Německu, na Novém Zélandu i v České republice. Z nich největší a nejprestižnější světové soutěže tvoří kvalifikační řetězec pod názvem Xterra World Tour pro Mistrovství světa na Havaji.

XTERRA CZECH TOUR 2009


23.5.2009 – O2 ŽLUTÉ LÁZNĚ  - PRAHA – MČR  zdravotníků

13.6. 2009 – HOSTIVAŘ – PRAHA

27.6. 2009– HLUBOKÁ NAD VLTAVOU – Světový pohár, Evropský pohár a oficiální MČR terénní triatlon, kvalifikace na MS –XDURO (běh) kvalifikace  na MS

11.7.2009 – DĚČÍN

25.7.2009 – OSTROV NAD OHŘÍ – MČR sprint

15.8.2009 -  HORNÍ PLANÁ - LIPNO

29.8.2009 – HRADEC KRÁLOVÉ

Hodnocení:
Přečteno 318x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu