Havajskou xterru ovládli Rufaza a Samuels

28.10.2013 -
Favorizovaná Helena Erbenová obsadila sedmé místo, Kubíček finišoval v druhé desítce. Jak se vedlo zástupcům České republiky? A kdo jsou noví šampióni z Maui? Více informací v článku.

Minulý rok na havajském Maui se v dokonalé formě představil olympionik Javiér Goméz, letos na startu  ale obhájce světového titulu chyběl. O zvučná jména přesto nebyla nouze. Z olympioniků nechyběl například Jihoafričan Richard Murray, který taky podle předpokladů ovládl úvodní plaveckou část. Technická cyklistická část, ale kovanému ITU závodníkovi nesedla a propadal se celkovým pořadím až na celkově dvanácté místo. Z dalších zvučných jmen se na Maui představil i německý specialista na terénní triatlon a vítěz letošního Inferno Swiss triatlon Felix Schumann, ten ale uzavřel první dvacítku. Nicolas Lebrun dlouho atakoval pódiové umístění, ale v běžecké části se propadl na konečné sedmé místo. Několikanásobný vítěz Conrad Stoltz dokončil šestý. Zvítězil nefavorizovaný Španěl Ruben Rufaza. Jan Kubíček finišoval na 16. místě v celkovém pořadí. Jan Francke po slibné plavecké části se pořadím propadal a nakonec skončil 24.

V ženách zvítězila Nicky Samuels z Nového Zélandu. Závodnice, která úspěšně kombinuje závody pod hlavičkou ITU, Xterra i sérii 5i50. Favorizovaná Česká reprezentantka Helena Erbanová ztratila cenné minuty v plavecké části a právě plavecké manko ji připravilo o pódiové umístění.  Mezi ženami obsadila sedmé místo.