Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice

16.02.2022 -
Česko přivítá v letošním roce jeden z nejprestižnějších triatlonových závodů. Prachatický závod XTERRA CZECH se totiž uskuteční jako mistrovství Evropy série XTERRA. Světová federace terénního triatlonu XTERRA zároveň učinila revoluční rozhodnutí: závod mistrovství světa se letos poprvé nepojede na havajském ostrově Maui, ale uskuteční se v italském Molvenu.
Po 25 letech, kdy se mistrovství světa série XTERRA konalo na Maui, se jedná o revoluční změnu. Vůbec poprvé se totiž o světové tituly nepojede na Havajských ostrovech, ale dějištěm šampionátu se stanou Dolomity, konkrétně jezero Molveno, kde se bude závodit 1.-2. října 2022.


„Globální pandemie koronaviru a s ní spojené obtíže s cestováním nám dali prostor na přemýšlení a došli jsme k závěru, že nastal čas na změnu. Přesunem do Evropy zmírníme ekonomickou náročnost cesty za mistrovským závodem pro naše účastníky, ukážeme úchvatné místo v Itálii a navíc nabídneme největší terénní triatlon na světě v místě, které je pro většinu účastníků srovnatelně dostupné,“ vysvětluje J-D Cousens, technický a marketingový ředitel XTERRA.
Italské Molveno mělo přitom původně hostit závod mistrovství Evropy. XTERRA proto musela zároveň rozhodnout o tom, kdo po Itálii převezme statut evropského šampionátu. Jeho pořádání nakonec bylo přiděleno prachatickému závodu XTERRA CZECH, na jehož tratích se bude o evropské tituly bojovat podruhé v historii.


„Moc si této důvěry vážíme. Nestává se často, aby jedno místo hostilo mistrovství Evropy hned po třech letech (Prachatice naposledy hostily evropský šampionát v roce 2019, pozn.). Závod nabídne tradiční krásné tratě, vyšperkované zázemí pro účastníky i diváky, prize money ve výši 30 000 €, více než 50 kvalifikačních slotů na mistrovství světa, ale zároveň také závod přístupný všem bez nutností licencí,“ říká ředitel závodu Michal Piloušek.


Na závod XTERRA CZECH jsou již otevřené registrace. Zájemci o účast na světovém šampionátu si musí vyjet svůj kvalifikační slot na jednom z více než 50 závodů XTERRA po celém světě, hned tři z nich se přitom uskuteční v Česku – kromě zmíněných Prachatic se bude konat XTERRA Prague a XTERRA Šumava v Horní Plané.

Veškeré informace o prachatickém závodě najdete na www.xterra.cz, o mistrovství světa pak na www.xterraplanet.com


Video: https://www.youtube.com/watch?v=68q6kK1bLKs

Hodnocení:
Přečteno 476x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka