Světový pohár Xterra zavítá na Hlubokou

15.06.2009 -
Letošní Světový pohár se přesouvá do Hluboké nad Vltavou, kde se již po osmé bude bojovat 27.června i o body do Evropské série terénních triatlonů Xterra European tour o tituly Mistrů České Republiky v terénním triatlonu nebo o kvalifikační místa na říjnové Mistrovství světa.
Letos poprvé bude možnost získat kvalifikační místo i v terénním běhu XTERRA TRAIL RUN, který si odbude premiéru v předvečer XTERRA CZECH v pátek 26.června. XTERRA CZECH je nejstarším závodem v Evropě a svou prestiž si buduje od roku 2002.XTERRA CZECH nemá svým pojetím, kdy se na start postaví Mistři světa vedle absolutních amatérů u nás obdobu a je tak velikou výzvou opravdu pro všechny!!
 
HLUBOKÁ NAD VLTAVOU, 15. června - Přilehlé zahrady i okolí zámku Hluboká nad Vltavou ožijí poslední červnovou sobotu (27. 6.) dalším závodem terénního triatlonu Xterra Czech . Registrace na sobotní závod začíná v pátek ve 14 hodin a pokračuje v sobotu v 10:15.

Start hlavního závodu Xterra Czech je v sobotu v pravé poledne. Deset minut poté se po stejné trati vydají štafety, tedy družstvo složené z plavce, bikera a běžce, které budou dohánět jednotlivce, mezi nimiž nebudou chybět špičky českého terénního triatlonu Karel Zadák čtvrtý z letošního ME  a Jan Kubíček či světové eso Michael Weiss, držitel stříbrné medaile z MS 2008, do pořadí pravidelně zasahují i specialisté z jiných disciplín jako je např. Lukáš Bauer nebo Martin Koukal. Dětský závod pro nudící se ratolesti Xterra Kids je připraven ve 12:30 na náměstí v centru města.

Pro zpestření si organizátoři připravili už o den dříve kratší terénní triatlon Xterra Easy se startem v 16 hodin. Pro ty, kteří si pro rozjetí dají raději běh, je připraven od 19 hodin Xterra Trail Run v distancích 5 nebo 10 km.

"Hluboká nad Vltavou je proslulá po celém světě a mnoho mezinárodních triatlonistů si jí oblíbilo, říká Michal Piloušek, organizátor Xterry. "Také letos budu všechna esa tohoto sportu na startovní čáře." Závod Xterra Czech 2009 je zařazen nejen do české série terénních triatlonů, ale i do evropské série Xterra European Tour a celosvětového seriálu Xterra World Tour, na kterých je možné získat nominaci pro říjnové havajské Mistrovství světa na ostrově Maui. Na Hluboké bude rozdáno 35 kvalifikačních míst. V 19 hodin zahájí Xterra After Party s výhledem na šumící Vltavu a osvětlený zámek.

Xterra jako nové multisportovní odvětví zaznamenala za poměrně krátkou dobu své existence od roku 1996 neuvěřitelný nárůst aktivních závodníků a růst popularity u dalších příznivců na celém světě. V současné době se ročně koná několik set závodů v USA, Austrálii, Japonsku, Francii, Rakousku, Velké Británií, Německu, na Novém Zélandu, ale i v České republice a dalších zemích.

Všechny informace o závodech Xterra, přihlášky atd. najdete na www.xterra.cz.
Hodnocení:
Přečteno 426x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu