Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.

7.04.2024 -
Na závodě IRONMAN 70.3 Oceanside 2024 se Lionel Sanders a Taylor Knibb radovali z vítězství, ale pozornost poutaly také kontroverzní diskvalifikace dvou špičkových triatlonistů. Sanders ukázal své mistrovství. Knibb dominovala ve ženské kategorii s obrovským náskokem po cyklistické části.

Oceanside, Kalifornie – Sobota 6. dubna 2024 přinesla na závodě IRONMAN 70.3 Oceanside nejen sportovní výkony na vysoké úrovni, ale i kontroverze. Kanadský fenomenální triatlonista Lionel Sanders získal své třetí vítězství na této americké klasice, zatímco domácí závodnice Taylor Knibb si připsala své druhé vítězství. Zároveň však došlo k diskvalifikaci dvou špičkových profesionálů.

Začátek formuláře

Sanders exceloval zejména v cyklistické a v běžecké části. Po slabším plaveckém úseku, kdy z vody vylézal na 25. místě, se během cyklistické části propracoval do čela a v běhu prokázal mimořádně kvalitní výkon. Od svého tréninkového partnera Sama Longa se odpoutal již ve třetím kilometru a suverénním způsobem zvítězil s časem 3:46:24. Ve startovní listině figurovala i taková jména jako Patrick Lange, který finišoval ve druhé desítce, konkrétně na 17. místě. Druhé místo obsadil Sam Long a trio nejlepších doplnil Kanaďan Laundry.

V ženském závodě dominovala jednoznačně Tylor Knibb. Suvérenní jízdou na kole si vypracovala více než desetiminutový náskok před svými soupeřkami! Své vedení bez problémů udržela až do cíle. Závěrečný půl maraton dokončila s čase1:20:15, čímž potvrdila svou pozici favoritky pro nadcházející světové šampionáty a olympijské hry v Paříži.

Závod byl však poznamenán kontroverzemi, když byli Emma Pallant-Browne a Braden Currie diskvalifikováni za překročení rychlosti. Proti tomuto rozhodnutí se však oba závodnici odvolali, a nakonec diskvalifikace byla zrušena. Neboť Palant obsadila druhé místo meze ženami. Na třetím místě dokončila Kanaďanka Paula Findlay.


Hodnocení:
Přečteno 949x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland