Závody olympijských nadějí

8.08.2006 -
V Táboře se v neděli za deštivého počasí uskutečnil Závod olympijských nadějí. Nakonec dorazili jen reprezentace Maďarska a Slovenska. Polská strana nereagovala na výzvy pořadatelů a závodů se nezúčastnila. Čeští závodníci obstáli na výbornou zato dívky tak úspěšné nebyli. Jak to vypadalo na trati se dozvíte přímo od závodníků.
V dopoledním společném startu žáků a žákyň ovládli plaveckou část čeští chlapci.Velký favorit na celkové vítězství Roman Kaniščev vylézal jako první se slibným náskokem. Za ním nechyběl Janoušek, Kabrhel, Kočař. Ze žákyň byli nejrychlejší dvě maďarské závodnice. Syn úspěšného reprezentanta Lukáš Kočař dokázal v kopcích všem uniknout a na běhu své vítězství jen potvrdil . „Na kole jezdím celkem dobře, a proto se mi podařilo ujet. Kopce jsou mnohem lepší než rovinaté závody,“ říkal v cíli. První dvě maďarské triatlonisty Balog a Varga doslova deklasovali zbytek startovního pole. V kopcích v balíků se stejně starými kluky udávali dokonce tempo. Z našich nejlepších  Vlčková Zuzana stanula na celkovém 3.místě

V dorostencích se o vítězství bojovalo až v nervydrásajícím finiši, ve které měla každá reprezentace svého zástupce. Z našich to byl Radek Roupec. Bohužel z toho souboje vešel jako ten “nejhorší“ a skončil na 3.místě. „Začalo se finišovat  už  500m před cílem. Bylo to peklo. Neustále jsme si nastupovali. V závěru byli o malinký kousek rychlejší soupeři. Ale jsem zklamaný, neboť během pěti kilometrů jsme zkoušel Maďarovi několikrát nastoupit, ale vždy se uvisel. V závěru nás dokonce dostihl Slovák Hubáček(pozn. red. pozdější vítěz),“ okomentoval Radek.

V dorostenkách nejlepší z našich závodnic, která v celkovém pořadí skončila pátá, Lea Johaniseová rozhodla o zisku mistrovského titulu teprve kilometr před cílem. „Na kole jsem měla za začátku problém udržet se v balíků. Ke konci mě však soupeřky ujeli z kopce, příští rok bych se ráda zlepšila na kole,“ dodala.

V juniorech kraloval kdo jiný než František Kubínek. „Ze začátku kola jsme jel s jedním Maďarem, ale vůbec nestřídal. Na rovině jsem jenom stoupl ze sedla on svěsil hlavu a mě nezbylo než celé kolo si odjet za své,“ shrnul své vystoupení. Běh šel Franta evidentně s rezervou a v cíli se mohl zaslouženě radovat s vítězství. Druhý skončil fantastickým výkonem na běhu Petr Soukup, který dokázal smazat ztrátu z kola jak na Lukáše Hirta, tak i na maďarského závodníka.

V juniorkách zvítězila Dóra Bako z Maďarska. Druhá skončila Dudková Kateřina, které ke svému vystoupení dodala. „Vůbec jsem nečekala, že by to dnes mohlo tak skvěle dopadnout. Plavání bylo na mě příliš dlouhé. Na kole jsem měla strach z kopců, ale do depa jsme dojela na prvním místě společně s Maďarkou. Ta mi bohužel v druhém běžeckém kole utekla.“ Třetí skončila Lhotová Kateřina. 

Překvapením pro mnohé bylo, že v cíli čekala na nejlepšího českého juniora a juniorku dopingová kontrola.

kompletní výsledky zde


Lukáš Kočar s maďarskou závodníci nám v cíli ochotně a s úsměvem zapózovali


dorostenec Radek Roupec závodil ve vypůjčeném repre dresu od týmového kolegy Lukáše Hirta. Jméno bravurně přelepil...


dramatický finiš v kategorii dorostenců...


V juniorech z vody  jako první vylézal František Kubínek


Lukáš Hirt (vlevo) skončil v celkovém pořadí na 4.místě. Za ním Petr Soukup doběhl na stříbrné pozici


nejlepší česká juniorka Kateřina Dudková


 

Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Až ve finiši rozhodl Pejsar o svém vítězství!
Přečteno 1292x

Komentáře

Gratulace! Reagovat
Re: Gratulace! Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně