Švarc, Paták a Trnková komentují své nedělní výkony

15.04.2008 -
Přemek Švarc, Pavel Paták (oba TTK SLAVIA VŠ Plzeň) a Vendula Trnková (SPORTPRESTIŽ) se ohlíží na nedělním nominačním závodem v Pardubicích. Především výkon Přemka Švarce je potěšující. Jeho výkonnost neustále roste!!!

Švarc se o skalp Krňávka pokusí v Brně

2.místo, 1500m: 18:19, 10km: 32:14

Jak jsi spokojen se svým výkonem v Pardubicích?
Určitě spokojenost! Mám jistou nominaci na ME dospělých,a to byl cíl..A druhá věc,kde to není o spokojenosti ale o nádherným pocitu bylo kolik lidí mě na běhu fandilo- nevím jak jsem si to zasloužil,ale všem moc děkuji. Hnali jste mě dopředu,a mě to neskutečně pomáhalo!

Můžeš detailně rozebrat svůj výkon v plavání a na běhu?
Plavání jsem sice čekal o něco rychlejší,ale po kiláku jsem se uvařil ve vlastní šťávě ale i tak slušný čas...a bazénový plavání už není moje silná disciplína.
Běh byl díky rozestupům po plavání trochu oříšek. Rozhodl jsem se proto spolu se Zbýšou, že zopakujem Hradec Králové, napálím start a pak budu držet tepy na +/-4 nad prahem. První kilák jsem tak seběhl vše až na Čeldu,na kterého se však náskok hodně zmenšil. Udržel se Krňoš,s kterým jsme až do7.km poctivě spolupracovali. On pak udělal nástup, kdy jsme utekli Čeldovi, ale mě to stálo poslední zbytky sil a musel jsem ho v posledním kole pustit. Martin si tak uhájil místo české dvojky. Ale pokusím se o jeho skalp v Brně, kde už to třeba vyjde.. Ale Krňošovi za výkon smekám i díky tomu časovému posunu,který by mě osobně hodně unavil.

Co ti tento závod přinesl? Na čem je potřeba ještě zapracovat?
Závod mi přinesl nominaci,kde bych už konečně rad skončil do25.místa.. Potvrdil se nárůst běžecké formy, kdy už jsem schopen běhat kolem 32minut,což je už čas, se kterým lze přihlásit na svěťák a neskončit poslední.. A přinesl mi nádherný pocit, když jsem cítil tu podporu od TT veřejnosti, to jsem byl mile překvapen!
A v neposlední řadě mi přinesl bolavé nožky
Teď o víkendu mě čeká závod Evropského poháru ve Španělsku, tak snad se běh podaří zopakovat a bude o co bojovat..

Trnkové se možná splní novoroční předsevzetí

1.místo, 1500m: 20:47, 10km: 38:21

Jsem spokojená s vítězstvím, ale věřila jsem si na lepší časy. V plavání šlo o mou první zkušenost s dlouhým bazénem. Nemůžu říct, že bych byla úplně nespokojená, ale vím, že mám natrénováno i na lepší výkon. O to zajímavěji se pak vyvíjel souboj na běhu, kde jsem to raději hned od začátku nakopla. I přesto mi trvalo do osmého kilometru, než jsem se dostala na čelo. Holky bojovaly hezky, nedaly mi nic zadarmo. Můj záměr byl běžet tempo na osobák, což přes veškerou motivaci nedopadlo. Závod mi ukázal, že rychlostní vytrvalost není ještě tam, kde bych chtěla, aby byla. V plavání spoléhám na to, že mi deficit v rychlosti nahradí zkušenost z plavání na volné vodě, kterému v tréninku věnuji velkou pozornost. Nyní se rozhoduje, zda dostanu divokou kartu na ME. Na ten závod bych ráda jela a kvalitně se na něj připravit bylo mé letošní novoroční předsevzetí.

Pavel Paták, ve 37 letech osobák na 1500m

7.místo, 1500m: 17:50, 10km: 34:14

Vzhledem k letošnímu objemu tréninku a pracovnímu vytížení v posledním půl roce, mi nezbývá nic jiného než být s výkonem spokojený. Přesto jsem tajně doufal, že by to mohlo dopadnout lépe. Závod byl ideálně postavený na moje schopnosti, nutno ovšem poznamenat, že k triatlonu má tento typ závodu daleko. Myslím, že nominace prvních třech v pořadí je spravedlivá. O čtvrtém místě by se dalo diskutovat.

Můžeš detailně rozebrat svůj průběh v plavání a na běhu?
Plavání jsem začal s rozvahou a až do 1000m jsem plaval v pohodě, držel pravidelné tempo 1:11 a dvouvteřinový odstup na Honzu Čelůstku. Začal jsem tuhnout posledních 300m. Na mezičasech je vidět zpomalení o 1-2 vteřiny na 100m. Přesto je 17:50 oficiálně můj osobní rekord na dlouhém bazénu. Kdyby mi někdo před 15 lety řekl, že si udělám v 37 letech osobák, asi bych ho považoval za blázna. Na běhu jsem udělal taktickou chybu. Dle plánu jsem běžel prvních 5km zadrženě a nechal si utéct Fandu Kubínka. Na konci jsem stahoval, ale už to nestačilo. Byl z toho alespoň pěkný závěr s Petrem Burešem, kdy jsme si 3x vzájemně nastoupili.

Přinesl mi pocit, že ještě nepatřím do starého železa. Možná trochu inspirace pro mladé, že plavat se dá slušně hodně dlouho. U mě už to není moc o systematické tréninkové práci, spíš o tom na co mi zbude čas. Každopádně je vidět, že několik kvalitních běžeckých tréninků v posledních třech týdnech udělalo divy.