Je radost pracovat se závodníky, kteří vědí o chtějí

20.01.2011 -
Zdeněk Kabrhel vyhrál výběrové řízení na pozici koordinátora juniorské a K23 reprezentace a pokračuje v nastoleném tempu. V rozhovoru naznačuje roční plán a dává tušit, že vyjít s financemi to bude letos velmi náročné.


Zdeňku s jakou vizí jsi šel do výběrového řízení? Co byly tvé hlavní body ve tvé nabídce?

Pokračovat ve své započaté práci z předchozích let, přiblížení K23 a seniorské reprezentace pořádáním společných tréninkových kempů a soustředění, ale i tréninků mimo reprezentační akce. Dále pokračovat ve sbírání zkušeností na mezinárodních akcích, jako jsou závody EPJ, EP a dalším mezinárodních závodech. Toto se v uplynulých dvou letech podařilo úspěšně zavést a závodníci již odjíždějí na vrcholné akce typu ME a MS s mezinárodními zkušenostmi a vědí co je tam čeká.

Měl jsi konkurenta nebo jsi byl jediný kandidát?
Tato otázka by měla spíše směřovat na někoho jiného, ale myslím, že jsme byli tři kandidáti.

Co se ti na této práci zamlouvá?
Tak triatlonem se zabývám již velice dlouho, nejdříve jako závodník a později jako pořadatel závodů, funkcionář, trenér. Nedovedu si svůj život bez něj už představit. Všechny současné závodníky znám již od jejich žákovských let a je příjemné sledovat jejich výkonnostní růst. Člověk v takto mladém kolektivu omládne a je velice příjemné pracovat s mladými lidmi, kteří již ve velké většině vědí co chtějí dosáhnout a jsou ochotni tomu mnohé obětovat. Na druhou stranu jsem rád, že jim v tom mohu být alespoň trochu nápomocen.

Jaké finanční možnosti bude mít juniorská a K23 reprezentace? Jak vychází finance s porovnáním s loňským rokem?
Financování juniorské a K23 reprezentace a výběru SCM jde ze dvou směrů. Na přípravu, jako jsou soustředění, diagnostika apod. jdou prostředky z SCM a na samotné závody pak z prostředků komise reprezentace. Nevýhodou je, že tyto prostředky nejde sloučit a musí být využity na konkrétní účel. Prostředky z SCM by měly být na stejné výši. Stejně jako v loňském roce využijeme i grantu z ČOV, který se nám podařilo zajistit. Naopak částka z MŠMT na reprezentaci je o hodně nižší a navíc se v letošním roce na plné obrátky rozběhne kvalifikace na OH v Londýně, což s sebou ponese zvýšené finanční nároky pro seniorskou reprezentaci. Takže situace se zajištěním ME a MS pro juniorskou a K23 kategorii nebude vůbec jednoduchá, přesto doufám, že na ně bude pamatováno.

Plánujete soustředění opět na Mallorce?
Ano, stejně jako v loňském roce proběhne jarní VT v Arenalu na Mallorce. Zdejší podmínky pro přípravu nám plně vyhovují a v provozu je již i druhý bazén v místě, takže odpadne loňské cestování na plavání a zlepší se snad i možnosti regenerace. Přijatelná je i cena soustředění, neboť na tento VT, stejně jako na zimní VT v Srní, si závodníci částečně finančně přispívají. 

Neuvažoval jsi jet společně s německým výběrem Luboše Bílka na Kanárské ostrovy?
S Lubošem jsem v kontaktu, ale o této možnosti jsme neuvažovali. Důvodem jsou naše finanční možnosti, ale i termín VT. Zatímco my ho absolvujeme od poloviny března, tak Luboš se svým výběrem až v dubnu a to my již máme na programu testy SCM v Nymburku. Navíc pak by se jednalo o příliš velkou skupinu, mohly by nastat problémy se zajištěním bazénu apod. Ke společným akcím jsou vhodnější soustředění pro vybrané závodníky, tak jak proběhly v předešlých letech ve Freiburgu a v Braunschweigu. Také na tento rok o podobné akci uvažujeme.
 
Jaké jsou sportovní plány a ambice mládežnické reprezentace do sezóny 2011?
Jak jsem již naznačil výše, tak v plánu je řada soustředění a VT, pravidelné testování a diagnostika na FTVS UK v Praze a v hlavní řadě účast na samotných závodech. Co se týče ambicí, tak nejvíce se očekává od juniorů. Závodníci této kategorie již získali potřebné zkušenosti a troufám si tvrdit, že dva z nich patří do absolutní evropské špičky, ale i další dosahují dobré mezinárodní úrovně. Mezi juniorkami dozrála Aneta Grabmullerová a tak věřím, pokud vydrží zdraví a při troše štěstí se v juniorských kategoriích dočkáme výraznějšího výsledku. Velice těžkou pozici budou mít závodníci a závodnice K23. Prosadit se v této kategorii je velice těžké, neboť závodníci této kategorie již patří do světové špičky a dosáhli řady skvělých umístění v seriálu MS (J.Brownlee, Silva, Mola ...). Přesto doufám v růst jejich výkonnosti a lepší výsledky než v loňském roce.   


 

Hodnocení:
Přečteno 1050x

Komentáře

Hodne uspechu Reagovat
Re: Hodne uspechu Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně