Závod olympijských nadějí v Senci

11.06.2007 -
Martin Hubáček obhájil juniorské zlato z minulého roku v triatlonovém závode olympijských nadějí ve slovenském Senci, kdy za neúčasti české reprezentace neměl vážnější konkurenci. Samotný závod byl velmi dobře organizovaný a každá kategorie startovala zvlášť, což se ukázalo jako velmi praktický krok.
Závod proběhl za 30 stupňového vedra.V sobotu startovali v rámci slovenského poháru mužské a ženské kategorie a v neděli šli na start ostatní kategorie v rámci národních reprezentací Závodu olympijských nadějí.

Zúčastnili se závodníci ze Slovenska, Maďarska,Polska a z Česka (kromě juniorské reprezentace, která bojovala v Táboře o nominaci na ME).

Hlavní nedělní závod byl závod juniorek a juniorů, kteří to měli i jako kvalifikační závody na ME v triatlonu. V juniorkách zvítězila Maďarka SZALAY Szandra. V juniorech byl průběh závodu zajímavý jen na začátku, kdy se slovenský reprezentant v plavání Richard Varga dostal do čela a vytvořil si asi 20 sekundový náskok. Během cyklistické části však o něj přišel a v depu jako první objevili favorité závodu - Polák Malak, Slováci Hubáček, Fiabáne...Běh je letos velmi silnou doménou Slováka Hubáčka, který celkem lehce zdolal svých soupeřů a s přehledem vyhrál.

Je jen na škodu rozvoje triatlonu, že se nenašla včas myšlenka a zkoordinovat národní kvalifikační závody i s českou juniorskou reprezentací dohromady a vytvořit, tak velmi kvalitně obsazený mezinárodní závod, tak jako tomu bylo minulý rok v Táboře.

Česká výprava se domů vracela se dvěma zlatými medailemi zásluhou staršího žáka Michala Kočaře a dorostenky Lucie Vaverové a jednou bronzovou medailí, kterou vybojovala taktéž dorostenka Zuzana Vlčková.