Karlovy Vary usilují o pořadatelství ME elite

26.03.2008 -
V roce 2011 plánuje pořadatelský tým v Karlových Varech uspořádat ME. To není utopie, ale příjemné zjištění. Přihláška je již odeslána a tým kolem Vladimíra Malého dělá vše, aby se šampionát do lázeňského města opět vrátil a právě on nám poskytl exkluzivní rozhovor. Uvnitř najdete i historii pořádání triatlonu ve Varech.
Údajně plánujete uspořádat ve Varech ME? Je to pravda?
V minulých dnech nás oslovil svaz s nabídkami od ETU na kandidaturu pro pořádání ME pro kategorii K23 na rok 2009 nebo pro kategorii ELITE na rok 2011. Aby čtenáři Etriatlonu měli jen ty nejčerstvější informace, tak musím sdělit, že poslední věcí před rozhovorem, jíž jsem se věnoval, bylo vyplnění a odeslání přihlášky do tendru na pořádání ME kategorie ELITE v roce 2011.

Co vás k tomuto kroku vedlo?
Určitě to jsou vysoké ambice a chuť vrátit lázeňský triatlon na výsluní, na němž se před pár lety byť pod taktovkou jiného realizačního týmu, hřál. Také je to silná podpora Města Karlovy Vary a dalších partnerů.

Co je k tomu vše zapotřebí a jaký finanční obnos je potřeba? Musíte mít finance předem, jako nutnou podmínku k uspořádání ME?
Velmi významnou položkou pro pořádání závodů pro pořádání závodů evropského významu jsou Prize Money a poplatky ETU.Nerad bych byl úplně konkrétní, ale k realizaci ME to je v řádu několika milionů. Není podmínkou, že by pořadatel musel mít peníze předem, ovšem smluvně se zavazuje k finančnímu plnění. Takže, kdyby neměl předem sjednané partnery a podepsané smlouvy s nimi, byl by to přinejmenším hazardér. Náš závod svou specifičností stojí víc než jiné závody  nás. Stavíme dvě depa a plně uzavíráme lázeňský okruh, na což využijeme 3,5km zábran.Podílí se přes 200 dobrovolníků a cca 55 městských a 45 státních policistů.

Řekl jsi, že by vás zajímalo ME až v roce 2011. Jaké plány máte na roky 2008,2009 a 2010?
Letos, jak jistě veřejnost zaznamenala, se do Karlových Varů po letech vrátí evropský triatlon v podobě jednoho závodu z kontinentálního poháru. V následujících dvou letech bychom rádi na této laťce vydrželi, nasbírali nové zkušenosti, ujistili partnery, že spolupráce s námi má smysl a my byli připraveni na rok 2011. Dopředu s pokorou musím uznat, že konkurence je silná a z daleka není vyhráno a nic není jisté.Bavíme se stále pouze o kandidatuře.

Na jaké změny se mohou letos účastníci CITY TRIATHLONU Karlovy Vary těšit?
Rosteme. Závodní program by se nám už nevešel do jednoho dne, takže se ve Varech bude závodit celý víkend. Původně jsme to v záměru neměli, ale na přání jednoho z partnerů firmy Witte Automotive uspořádáme v sobotu dopoledne dětský Aquatlon, odpoledne dáme prostor všem hobíkům na OPEN závodě a neděle bude patřit profesionálům. Sledujte stránky  www.citytriathlon.cz , dozvíte se více:-)

Budou tratě opět velmi náročné, jak je tomu ve Varech zvykem?
Tratě oproti předchozím letům zůstanou bez větších změn. Plavání a cyklistika zůstává stejná, snad jen běhu ubereme pár obrátek a více ho narovnáme.

Kdy se bude rozhodovat o umístění dalšího ME? Dáváte si velké šance?
O umístění dalších ME bude rozhodovat nejprve výkonný výbor ČSTT tento  čtvrtek 27. 3., zda-li jednotlivé zájemce jako národní federace podpoří v mezinárodní kandidatuře před výkonným výborem ETU, který zasedá v květnu v Lisabonu.

Máte podporu i ze strany ČSTT a generálního partnera Galant Brno? Konzultovali jste s nimi své záměry?
K podpoře svazu a partnera nemám výhrad. Z pozice pořadatele musím vyzdvihnout vynikající práci pana generálního sekretáře ČSTT Bauera, který se rychle rozkoukal a zvládá koordinovat hned několik velmi významných akcí, které se letos pod záštitou ČSTT konají. Naše budoucí záměry na svazu znají.

Kdo je prozatím v organizačním týmu?
Nejužší jádro týmu, šéfové jednotlivých úseků, se měnit nebudou. Jejich jména triatlonové veřejnosti nic neřeknou. Mojí pravou rukou je Mgr. Honza Kovalovský, známý hlavně jako profi Ironman a elita mezi triatlonovými trenéry.

Koho napadla ve Varech myšlenka oživit olympijský triatlon?
Koncem roku 2005 oslovil Varské triatlety s touto myšlenkou tehdejší primátor Roubínek. Tomáš Báča a Martin Pejsar, kteří tehdy připravovali duatlonovou X-terru na to kývly, přizvali do týmu Honzu Kovalovského a mě. Byl to v podstatě závod na objednávku s jasně danými kritérii-Vymyslet jiné, ale charakter závodu neměnící a pro dopravní obslužnost města méně než dříve zatěžující, tratě. Závod se povedl, ale Pejsimu a Báčisovi se už nechtělo dál. Stál jsem před otázkou, jestli projekt CITY TRIATHLON Karlovy Vary udržet nebo pustit k ledu. V jaké je fázi závod nyní, už víte z ostatních odpovědí.

Jak je to s tebou a s triatlonem, jaké máš závodní plány?
Kromě pořádání jsem ještě na plný úvazek zaměstnán, takže na pravidelný trénink k důstojnému objíždění pohárových závodu nezbývá čas. Myslím, že to bude stačit na místní pouťáky.


Vladimír Malý 

Trocha historie o triatlonu v lázeňském městě
Autor:Lukáš Slatinský

Několikaleté snažení organizátorů kolem Martina Plecitého vyvrcholilo v roce 2001, kdy se triatlon v Karlových Varech  nesmazatelně zapsal do historie. S velmi náročnými tratěmi se skvěle popral Filip Ospalý a stal se mistrem Evropy. V době, kdy byl trend rovinatých tratích, si Carlsbad triathlon vydobyl  přízvisko ultratěžký a spravedlivý. Po závodě si někteří dokonce stěžovali na jeho náročnost.

O dva roky později přivítalo lázeňské město evropský šampionát znovu, ale závod s finančních důvodů málem zkrachoval a ETU musela nakonec ze svých podmínek slevit, aby závod neskončil fiaskem a velkou ostudou. V roce 2004 se triatlon ve Varech znovu pyšnil s přízviskem Evropský pohár.

Po roční pauze se do organizování pustil nově vzniklý tým Triatlon City K.Vary a k úspěšné realizaci dotáhl úplně nový projekt. Carlsbad triathlon byl minulostí a od roku 2006 je tady City triathlon K.Vary. V roce 2006 a 2007 uspořádali MČR v olympijském triatlonu a v letošním roce znovu stoupají výše a uspořádají EP. Dosáhne pomyslná křivka opět na vrchol? Vše mají v rukou pořadatelé a získání pořadatelství ME by přineslo značná pozitiva pro český triatlon

Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Martin Pejsar stojí u zrodu nového karlovarského závodu!
Přečteno 693x

Komentáře

odvaha Reagovat
přeju hodně zdaru Reagovat
Re: přeju hodně zdaru Reagovat
Re: Re: přeju hodně zdaru Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
15.7.24Ve Španělsku byla psána historie
7.7.24V Rothu padala světová maxima
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.