Výron nezastavil Wainera díky “vyžvejkaným“ kotníkům

3.07.2006 -
Jan Wainer, reprezentant v dlouhém triatlonu, se pomale dostává do prvotřídní formy. Začátkem května si přetrhl sval na noze a následoval 5-ti týdenní běže,ký půst. Když už se zdálo, že běžecká výkonnost je na stejné úrovni jak před zraněním přišel další problém, tentokráte výron.
Před dvěma týdny se Jan Wainer zúčastnil dlouhého ITU závodu v belgickém Brasschaatu. Závod pro něj nedopadl moc dobře. Z vody vylézal na třetím místě a v polovině běhu byl ještě sedmý. Avšak záhy přišla krize a projevil se běžecký výpadek v tréninku. „Skoro jsme se zastavil a doběhl jsme do cíle na 20.místě. Běžecký čas jsme měl až 49.“ A čas? „1:26 hod, raději ani nekomentovat“, zklamaně dodal.

V uplynulém víkendu měl naplánovaný další závod Halfironman Antwerp 70,3, ale raději zvolil trénink. Vypadalo to, že se Honzovi běžecká forma vrací. „Ve středu jsem běžel opravdu těžký trénink, kterým jsem se chtěl utvrdit, že mi to zas běhá a na sedmém kilometru jsem při dívání na stopky šlápl na dlažební kostku a udělal si výron v kotníku,“ dodal ke svému smolnému zranění. Kotník naštěstí moc neotekl: „Ještě, že mám z basketu tak vyžvejkané kotníky. To jsme měl výron každou chvíli,“ vzpomněl si na svoji sportovní minulost před triatlonem.

Po dvou dnech klidu zkusil jak to vypadá s kotníkem. „Dal jsme si lehčích 20km .Trochu to bylo cítit. Ale ne tolik abych nemohl běžet,“ prozradil. A jak vypadal jeho trénink přes víkend? Ve čtvrtek 130km, TF mezi 130-140, průměrná rychlost 34km/h ve zvlněném profilu. V pátek přišla na řadu intenzita. „Střihl jsme si 3 x 13,5km okruh. V každém kole jsou dva menší kopečky 400m a 1000m. Celkový průměr jsem měl 39,7km/hod.“  A tepová frekvence?  „Pohybovala se mezi 155 a 163 (AEP mám na 145 a ANP na 160-63),“ dodal radostně z povedeného tréninku. V sobotu přišel na řadu již zmíněný lehčí 20 km běžecký trénink a odpoledne 115 km v Krušných Horách. V neděli měl na pořadu dne pouze plavání.

O víkendu plánuje závod u maďarského Balatonu (2,5-80-20 km), kde se představí i Jarda Hýzl a Petr Vabroušek. Proto tento týden má naplánováno vyladění a jak bude vypadat? „V pondělí odtrénuji poslední těžší běžecký trénink před závodem 6km(3:35/km) – 4km (3:30/km) – 2km (3:25/km) a lehčí kolo 40-50km. A možná i dobrovolné vyplavání v ledové řece. V Lounech už máme bohužel zavřený bazén.  V úterý je v plánu kvalitnější plavecký trénink (v Chomutově) a těžší kolo 60-80km pravděpodobně s cyklisty + volný výklus 6-8km včetně rovinek. Středa a čtvrtek  budou ve znamení lehčích tréninků s krátkými rychlými úseky na kole i v běhu, pátek odpočinek a sobota odjezd do Maďarska,“ prozradil ze své tréninkové kuchařky.

Ještě v květnu to vypadalo, že letos bude na středně dlouhých tratích ve všech disciplínách silnější. Avšak květnové svalové zranění způsobilo, že teprve teď se dostává do závodního tempa. „Uvidím v neděli na Balatonu jaká je skutečná forma. Bude sice vedro, které nesnáším, ale dlouhý triatlon je z poloviny otázkou vůle a morálky a ta mi doufám nebude chybět,“ vzkázal na dálku svým soupeřům.


Jan Wainer při duatlonu v Dobřanech


MČR v olympiském triatlonu Plzeň 2005

 

Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Jan Wainer: „V tréninku jdu do mrtva“
Smolné zranění Jana Wainera!!!
Jan Wainer už zase skáče přes kaluže
Wainer získal na Balatonu 2. místo a skalp Vabrouška
Wainer s Krňávkem dřeli na Mallorce do úmoru

Galerie

   

Přečteno 749x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri
12.5.23Chybělo málo a mohl jsem slavit podstatně víc, říká Kočař po MS Ibiza
9.5.23Trenéři si svá "trenérská tajemství" bohužel nechávali sami pro sebe. Říká Luboš Bílek
8.5.23Duatlonový Krušnoman se stal kořistí Gerychové a Wainera