Jan Wainer už zase skáče přes kaluže

6.06.2006 -
Jan Wainer si chtěl před měsícem otestovat svoji běžeckou formu na 15-ti km závodě. Avšak na třetím km musel skončil. Diagnozá? natržený sval. Vyšetření však před pár dny ukázalo, že vše je už v naprostém pořádku a Honza začíná opět s cyklistickým a běžeckým tréninkem. Během zranění nezahálel a v bazénu za 3 týdny odtrénoval 100km!
V Jakém stádiu je tvé zranění? Lepší se to?
Minulé pondělí jsem byl na posledním vyšetření a to ukázalo, že jsem už v pořádku. Začal jsem pozvolna jezdit na kole a o víkend jsem začal už i lehce klusat. Zatím vše jen volně.

Cítíš na kole či na běhu nucené  3-týdenní volno?
 Na rozdíl od běhu na kole necítím žádný výpadek, spíš naopak. Nohy jsou odpočaté a cítím sílu. V době rekonvalescence jsme s Lukášem Vrobelem zapracovali na posedu a nyní se mi jezdí na kole ještě lépe než před zraněním.

Předpokládám, že když jsi nemohl běhat a jezdit na kole určitě jsi se intenzivně  věnoval plaveckému tréninku? Kolik a jak často jsi toho odtrénoval v bazénu od zranění?
Za ty tři týdny jsem naplaval téměř 100km z toho takových 70km pouze rukama. Nohy jsem zapojoval jen při rozplavání a vyplavání. Zašel jsem i do posilovny, kterou zrovna nemusím. Teď mám figuru spíš jak boxer střední váhy než jako vytrvalec. Ale minulý týden jsem už plaval normálně. Snížil jsem objem a v tréninku jsem plaval časy jako nikdy před tím. Alespoň k něčemu bylo zranění dobré.

Už víš co bylo příčinou natrženého svalu?
Myslím, že jsem si málo odpočinul po duatlonu v Dobřanech. Přestože to je hodně krátký závod, přeci jen jsem běžel poprvé v závodních botech, z části po dlažebních kostkách a nohy dostaly zabrat. Krátce na to jsem dal v týdnu 2 rychle tréninky na dráze a další víkend jsem běžel silniční závod na 15km. To se pak stačí špatně rozcvičit, protáhnout a je to tam.

Kdy myslíš, že je reálné aby jsi opět závodil? Kam směruješ svůj první start?
Doufám, že to bude 18.6. na mistrovství Belgie v Brasschaatu. Závod je zařazen, podobně jako minulý rok Sadská, do Světového poháru v dlouhém triatlonu. I vzdálenosti jsou stejné. Jenom plány se změnily. Původně jsem si brousil zuby na vítězství, ale nyní nevím, nevím. Na startu bude Gerrit Schellens a toho zaříznout na běhu, to bych musel mít formu a ta teď není zrovna stoprocentní.


Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Smolné zranění Jana Wainera!!!
Výron nezastavil Wainera díky “vyžvejkaným“ kotníkům
Wainer s Krňávkem dřeli na Mallorce do úmoru

Galerie

   

Přečteno 404x

Komentáře

. Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri
12.5.23Chybělo málo a mohl jsem slavit podstatně víc, říká Kočař po MS Ibiza
9.5.23Trenéři si svá "trenérská tajemství" bohužel nechávali sami pro sebe. Říká Luboš Bílek
8.5.23Duatlonový Krušnoman se stal kořistí Gerychové a Wainera