Zelenkovou čeká další Ironman. Tentokráte v Rothu.

28.06.2006 -
Letošní zimní soustředění v JARu zakončila Lucka Zelenková Ironmanem v Port Elizabeth. Při své premiéře překvapivě skončila na 4.místě. I nadále zvažuje zda dát přednost Ironmanu před krátkým triatlonem. Jediné co ji však drží u krátkých distancí je vidina účasti na olympiádě. Avšak dnes je to otázka hlavně peněz a tento cíl se po neúspěšné nominaci na ME se stává tak trochu snem.
Proto se rozhodla, že vyzkouší další Ironman. Padla volba na německý Roth. Není sice zařazen do série Ironman, ale to v žádném případě neubírá na jeho lesku. Právě zde byla poprvé prolomena magická hranice 8-hodin. Trať nevede, jak by se mohlo zdát, po absolutní rovině. Při cyklistice na závodníky čeká 1100 m převýšení a při stoupání na Kalvarienberg panuje divácká kulisa podobná jako při Tour de France.

Vrátili bychom se k nominaci na ME. Jak moc mrzí, že jsi se neprobojovala do sestavy, která odjela do Francie? Kdyby jsi věděla, že divoká karta z Portorože se udělovat nebude zúčastnila by jsi se i přes alergické problémy závodu v Brně?
Tak jasně že to mrzí. Hlavně ale ten způsob. Celou dobu se závod v Portoroži uváděl jako nominační a vlastně až druhý den po závodě bylo oznámeno, že z hlediska nominace byl vlastně o ničem...Navíc pak při pohledu do startovní listiny mužů na ME, se dalo najít několik států se 6 závodníky..... Ale to už je minulost a další závody jsou před námi, tak se na ně těším.

Jak hodnotíš první polovinu sezóny? Jsi spokojená se svými výsledky?
Přiznám se, že docela spokojená jsem. Některé závody vyšli lépe, některé méně, ale v podstatě tam nebyl pro mě nějaký špatný výsledek. Nejvíc si asi cením 2.místa v Portoroži a samozřejmě přežitého závodu v Africe. Myslím, že mi hodně pomohl i vytrvalostní trénink na delší tratě a to, že jsem neměla v zimě nějaký vážnější zdravotní problém. Už těd mám na kole najeto víc než jindy za celou sezónu a na běhu se cítím taky dobře :-)

V JARu, při tvé ironmaské premiéře jsi obsadila 4.místo a kde koho si mile zaskočila. Nyní se chystáš znovu na ironmanské distance do německého Rothu? Proč jsi si vybrala zrovna tuto trať?

Já si vybrala rychlou trať pro překonání svého dosavadního času :-) Ne, už chvíli po zregenerování a rozchození Ironmanu v JAR jsem začala přemýšlet, že bych možná ještě jednoho Ironmana letos zvládla a začala jsem zkoumat kdy a kde jsou další závody v Evropě. Docela vážně jsem přemýšlela i nad Frankfurtem, jenže pak přišla nabídka na start v Rothu a já si řekla proč ne. O kvalifikaci na Havaj letos neusiluji, ostatně místo jsem si vyjela v Africe a nevzala ho, tak mi nevadí, že Roth není v sérii Ironman. A navíc každý vypráví o úžasné atmosféře, tak to chci zkusit na vlastní kůži :-)

Víš opravdu co tě čeká na trati kola? Převýšení 1100m a při stoupání na Kalvarienberg si budeš připadat jako na Tour de France?
Ještě nevím pořádně co mě čeká, trať kola si projedu autem a částečně i na kole až před závodem. Zatím ji znám jen z plánku na internetu, z vyprávění  z fotek. Je ale pravda, že když si prohlížím obrázky z předchozích ročníků  vidím tam ty davy lidí, tak už teď  toho mám husí kůži a jsem nervózní...

S jakými ambicemi odjíždíš na závod? Budeš usilovat o bednu?
Tak to by bylo docela odvážné :-) Hlavní ambice je opět dokončit, mít z toho dobrý pocit a překonat svůj čas z Afriky. Samozřejmě se budu snažit o co nejlepší výsledek. Konkurence je hodně silná, tři holky z první desítky loni na Havaji (4.Lawn, 7.Belinda Granger, loňská vítězka v Rothu, 10.Mellisa Ashton), vítězka Ironman Canada Holloway, vítězka Ibizy Azanza a samozřejmě domácí Němky, pro které je to velmi prestižní závod a zároveň Mistrovství Německa v dlouhém triatlonu. Ale nedám svojí kůži lacino :-)

Při tvém premiérovém vystoupení na JARu tě na trati víceméně nepotkali vážnější problémy? Na co si dáš nyní před závodem velký pozor?
No já bych řekla, že v Africe jsem si protrpěla celý závod, hlavně druhou půlku běhu, kdy jsem se snažila běžet i přes křeče v nohách. Udělala jsem tam pár chyb v občerstvování, takže se pokusím se jich vyvarovat. Hlavní problém byl asi v nedostatku solných tablet a nedostatečném doplňování minerálů při běhu. Při odpočinku se už teď řídím tím co radí Petr Vabroušek - gaučing, gaučing, gaučing :-) a samozřejmě trocha lehkého pohybu...


Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Roth – evropská legenda mezi Ironmany
Lucii Zelenkovou čeká premiéra na Ironmanu
Zelenková zváží zda pokračovat na krátkých tratích
Zelenková stále váhá zda Ironman či olympijský TT?
Zelenková skončila v Rothu pátá. Vytvořila nový rekord.
Zelenková zazářila v Rothu a v cíli skončila na kapačkách!
SOUVISEJÍCÍ ODKAZY
QUELLE CHALENGE ROTH

Galerie

  

Přečteno 506x

Komentáře

fanda Reagovat
Re: fanda Reagovat
Re: Re: fanda Reagovat
Re: Re: fanda Reagovat
Už zas... Reagovat
vyjmenujte Reagovat
Klídek Reagovat
Bude nářez Reagovat
Re: Bude nářez Reagovat
Re: Re: Bude nářez Reagovat
Re: Re: Re: Bude nářez Reagovat
Re: Re: Re: Re: Bude nářez Reagovat
gratulace k velmi hodnotnemu vykonu Reagovat
Re: gratulace k velmi hodnotnemu vykonu Reagovat
Re: Re: gratulace k velmi hodnotnemu vykonu Reagovat
Re: Re: Re: gratulace k velmi hodnotnemu vykonu Reagovat
Re: Re: Re: Re: gratulace k velmi hodnotnemu vykonu Reagovat
Nejspis omyl panove Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri
12.5.23Chybělo málo a mohl jsem slavit podstatně víc, říká Kočař po MS Ibiza
9.5.23Trenéři si svá "trenérská tajemství" bohužel nechávali sami pro sebe. Říká Luboš Bílek
8.5.23Duatlonový Krušnoman se stal kořistí Gerychové a Wainera