Zelenková stále váhá zda Ironman či olympijský TT?

24.04.2006 -
Lucii Zelenkovou, čeká ve své kariéře nejtěžší rozhodnutí. Zůstat i nadále u olympijského triatlonu nebo dát přednost kariéře na ironmanských tratích? Na úvod blížící se sezóny má však jasný cíl. Pokusit se kvalifikovat na ME!

Loňská premiéra na delších tratích na Ibize, ukázala, že Lucka v sobě skrývá potenciál pro delší závody. Přes zimu se ji stále vracela myšlenka, jak by jsi vedla na pravých dlouhých distancích s magickými čísli 3,8 - 180 - 42,2km. Při tréninkovém soustředění v JARu se jí naskytla možnost zrealizovat svoji touhu a v Port Elizabeth se postavila na start své ironmanské premiéry. Doufala, že tento start ji pomůže ujasnit rozhodnutí, zda Ironman, či olympijský triatlon. Nestalo se tak. 4.místem a časem 10:19:32 si ještě více zamotala hlava a stále váhá k čemu se přiklonit. Co ji brání dát definitivní sbohem krátkému triatlonu? Lucku stále žene vpřed vidina účasti na olympiádě v Pekingu, i když připouští, že je to otázka hlavně peněz. Jako členka reprezentačního B družstva nemá hrazené závody světového poháru. Pokud se však rozhodne pro Ironman láka ji německé závody IM Frankfurt či Roth.

Prozradila nám také jak dlouho jí trvala regenerace po Ironmanu. „Tři dny jsem vůbec nebyla schopna chodit. Týden mi trvalo než jsem zvládla ujet alespoň 20km na kole. S nějakým lehkým tréninkem jsem začala až ve třetím týdnu. Nyní je už vše OK.“

 

Svůj závodní plán na úvod sezóny má však jasný. Zúčastní se dvou sprintů ve Francii (1. a 14. května) „První závod pořádá tým, jehož barvy budu hájit. Druhý je úvodním závodem francouzské Grand Prix“.  Poté se představí na domácím závodě v Plzni při plavecko běžeckém duatlonu. Následovat budou dva ITU závody v italském San Remu a slovinském Portorože. Jak nám Lucie potvrdila nominačního závodu na ME v Brně se kvůli svým astmatickým potížím nezúčastní. Bohužel pro Lucku v tomto období (koncem května a začátek června) vrcholí pilová sezóna trav. „Bojovala jsem s tím řadu let a ne moc úspěšně, proto dávám přednost závodu v San Remu u moře.“ O divokou kartu na ME bude usilovat v již zmiňovaném slovinském Portorože. Avšak má to jeden háček, musí skončit do 5.místa v celkovém pořadí!

 

tréninkové soustředění v JARu

 

Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Lucie Zelenková se zúčastní Ironmana v JARu
Lucii Zelenkovou čeká premiéra na Ironmanu
Zelenková zváží zda pokračovat na krátkých tratích
Zelenkovou čeká další Ironman. Tentokráte v Rothu.

Galerie

  

Přečteno 366x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně