Pro letošek upřednostil Brynda Španělsko před Austrálií
Ve sportovní centrum C.N. REUS PLOMS, velikostně srovnatelné s Nymburským, našel špičkové podmínky pro trénink. „Pobyt si hradím sám z peněz mých sponzorů :o). Jsem tu na pozvání, a tak centrum a vše okolo týmu je bez nákladů. Nejsem, ale moc náročný, a tak moc hluboko do kapsy sponzoři sahat nemusejí. Jsem hrozně rád, že takové sponzory mám. V kalendáři mám dost závodů na to, abych jim dokázal, že jejich podpora není zvolena špatně,“ vzkazuje.
„Kdykoliv jdu plavat, mám pro sebe svou dráhu. Při tréninku cyklistiky si mohu vybrat jen rovinu, nebo kombinaci rovina a kopce a nebo jen samotné kopce. Asi 10km od města jsou hory okolo 1000m.n.m. a kombinací je nespočet,“ popisuje tréninkové možnosti.
Co se týče běhu má k dispozici množství stezek mezi olivovými sady a osvětlený atletický ovál. „Ten využívám, když třetí fáze tréninku už nelze stihnout za světla. Vše splňuje moji představu o špičkovém tréninkovém prostředí včetně posilovny a regenerace.“
A jaké panuje v těchto dnech na jihu Evropy počasí? „O 10 až 15 stupňů je zde tepleji než v ČR. I když tu přes noc zaprší, tak odpoledne je sucho. Není to déšť jako v ČR, tady spíše poprchává. Občas ale počasí ukáže i jinou tvář, jako třeba hodně silný vítr přes 100km za hodinu.“
Trénink ve skupině, ale Jarda Brynda nevyhledává. Z domova je totiž zvyklý trénovat sám. „Je to hlavně z důvodu, že si jednotlivé fáze mohu trénovat, kdy a jak potřebuji. V dlouhém triatlonu jede každý za své, tak mi to tak vyhovuje. Někdy se mnou trénují na kole Ondra Exner a Pavel Tůma a je to příjemná změna.“
A jaký byl jeho zatím nejnáročnější tréninkový den?
Plavání: rozplavání okolo 1,5km s technickými cvičeními, 15x 200 start 2:45-50, vše plavu pod 2:25, vyplavání + 12x 50 start 45, celkem 6km.
Kolo: 90km v kopcích, stoupání 7,5km dlouhé a dost strmé není k zahození. Průměry se zatím pohybují nad 31km\h
Běh: rozklusání, ABC, rovinky a 2 x 5km do aerobního prahu pod 19 minut + vyklusání
Po tomto dni následuje zasloužený odpočinek, dobré jídlo a spánek.
Během tréninku zažil i veselou příhodu. „Jednou pěkně fouklo a asi 4km jsem se pohyboval rychlostí 55km\h na 55 tepech bez šlapání. Horší to bylo zpět. To jsem jel 16km\h na 168 tepech takže hůře než když běžím. A jedna speciální informace pro cyklisty. Projetí na červenou je za 300 EURO. Já už neprojíždím :o). Naštěstí se to nestalo mě, ale je to cifra, která budí respekt.“
Na sezónu se připravuje takřka jako profesionál a sám moc dobře víc, jak je to v českých podmínkách obtížné. „Naštěstí již delší dobu mám sponzory, kteří jsou mi věrní a kteří jsou spokojeni s tím co dělám. Jelikož se mi daří, tak se podmínky zlepšují a i sponzoři pomaličku přibývají. Někteří nejsou z ČR. I pozvání (pobyty) v Austrálii a teď ve Španělsku jsou ukazatelem, že co dělám, dělám asi dobře. Součástí je také velká podpora v rodině, je to můj hnací motor.“
stoupání 18% odpovídá skutečnosti....
ME v dlouhém triatlonu 2006, Almere
Tahle bolí Ironman 10 sekund po proběhnut cílem... Moraviaman 2006
Brynda splynul s australskými klokany
Jak se Brynda usmažil v australském pekle…
Jak trénuje Jaroslav Brynda?
Galerie