Triatlon ve Ždáru lákal. Depo bylo k prasknutí

16.07.2006 -
Čtvrtým závodem pokračovala v sobotu Kepák triatlonová liga ve Ždáru nad Sázavou. Pořadatele byli mile zaskočeny vysokou účastí. Dopoledního lidového triatlonu (0,25-12-2)km se zúčastnilo 25 nadšenců. A na hlavní závod (0,7-20 -5)km odstartovalo úctyhodných 136 závodníků. Zvítězil Aleš Láník, druhý dokončil Ladislav Dvořák a třetí junior František Kubínek. Kategorii žen vyhrála Vykoukalová Simona.
Kepák triatlonová liga začíná vábit závodníky víc a víc. Důvod je prostý? Každý si totiž v tomto seriálu závodů dokáže najít svého soupeře a i na toho posledního pořadatelé ochotně čekají.  Bez těchto kvalitně zorganizovaných závodů pro veřejnost, ale především lidí, kteří neváhají protáhnout si své tělo ztratí triatlon popularitu a svoji tvář. 

I jarní závod Ekol triatlonu v Brně názorně ukázal, kam by mohl směřovat Český pohár v triatlonu. Před elite závodem na olympijských distancích zorganizovat stejně kvalitní sprinttriatlon pro veřejnost. Ne každý si své síly odváží poměřit s Krňávkem či Ospalým.

Nálet triatlonistů k Pilské nádrži
Za slunečného počasí nebrali příjezdy závodníků konce. „Mile nás zaskočila vysoká účast. A to, že se do depa málem nevešli všechny kola? Závodníků se předem moc nepřihlásilo a takovou účast jsme nepředpokládali. Všechny nás to příjemně zaskočilo,“ glosoval jeden z pořadatelů.

Na břehu Pilské nádrži se sešla velmi zajímavá konkurence. Láník, Kumstát, Dvořák, Münster, kvadriatlonový nesmrtelník Míra Podborský, dlouhotraťaři Kašpárek s Bednářem či junioři Lukáš Hirt, František Kubínek, ale i nadějný dorostenec Radek Roupec.

Po zaznění výstřelu z pistole Jiřího Jelínka se do teplé vody vrhlo již zmiňovaných 136 závodníků. Povolení neoprenů bylo příjemným zjištěním pro horší plavce. Své plavecké kvality potvrdil brněnský Michal Kumstát, který opouštěl plaveckou část s nejrychlejším časem. Za ním se objevil dorostenec Radek Roupec a další aspiranti na vítězství Dvořák,  Kubínek, Hirt, Münster  na čele nechyběl ani Aleš Láník o kterém je známo, že plavání v neoprenu není jeho silnou stránkou.

Cyklistická část je vedena ve velmi zvlněném profilu a na kole začalo to pravé závodění. Asi po 2 km se v kopci utvořil 7-členný balík (Láník, Kumstát, Dvořák, Kubínek, Hirt, Münster  a Pospíchal). „Ze začátku se zkoušelo nastupovat, ale poté jsme se domluvili, že budeme spolupracovat a střídalo se plynule ve dvou řadách.“ komentoval Aleš Láník. Balík dotahoval skvěle jedoucí dvojice Zádák, Podborský. Za nimi se vykrystalizoval 5-ti členná grupa, ve které se o tempo staral ironman Kašpárek.

Duo Podborský, Zádák čelo závodu nedotáhli, a proto do depa přijížděli skupinky v nezměněném pořadí. Na běhu se pořadí začalo řádně přesýpat. Z depa vybíhal na prvním místě Kubínek. Po pár metrech se přes něj přehnal Láník. Průběžně třetí Dvořák se ihned dotáhl na Kubínka. Lukáš Hirt odhodil veškerou taktiku a jakmile se dotáhl na tuhle brněnskou dvojici ihned šel přes ně.

Aleš Láník si běžel neohroženě pro své vítězství. V polovině běhu tempo začalo uvadat a toho využil k nástupu  Láďa Dvořák, který do zbytku závodu vložil veškeré síly a druhé místo uhájil. Kopce rozhodili tempo Lukáše Hirta a začal se propadat. Jako třetí se v cíli objevil František Kubínek.

A jaké jsou nejbližší závodní plány vítězného Aleše Láníka? „Chystám na olympijský triatlon do Rakouska. Poté ČP v Táboře a vrcholem by mělo být MČR v Karlových varech, kde bude náročný cyklistický profil,“ dodal.

muži: 1. Aleš Láník (JKP AXIS Jihlava)  0:58:37
2. Dvořák Ladislav (ROCKTECHNIK TT) 0:59:12
3. Kubínek František (EKOL ELITE TT) 0:59:28
4. Kumstát Michal (EKOL Team Brno) 0:59:42
5. Münster Pavel (LABE TRI CLUB) 0:59:54
kompletní výsledky zde

Z 19 závodnic byla nejlepší Vykoukalová Simona z Ekol Týmu. Na stupně vítězů ji doprovodili druhá Zátopková Andrea a třetí Haluzová Veronika

ženy:
1. Vykoukalová Simona (EKOL Team) 1:13:10
2. Zátopková Andrea (AUTHOR TUFO TI) 1:14:04
3. Haluzová Veronika (EKOL Team Brno) 1:15:10
kompletní výsledky zde

Další závod Kepák triatlonové ligy pokračuje už v sobotu závodem v Blansku (1-40-10) propozice najdete zde


136 závodníků. Pořadatelé takovou účast nečekali...


Jako první se po plavání objevil Michla Kumstát. Za ním dorostenec Radek Roupec (vpravo) 


Aleš Láník při výběhu....


Na druhém místě skončil Láďa Dvořák. Jak přiznal tréninku už moc nedává.
Chystá se totiž za prácou do zahraničí...


Po tréninkovém výpadku se vrací zpět do skvělé formy. Hodně očekává
od soutředění na Seči, na které brněnští závodnici odjížděli ihned po závodě.


Vítězný Aleš Láník (vpravo) s Pavlem Münsterem

Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Vítězem Ekol open triatlonu se stali Kubínek a Kalabusová!
Mekka mezi “pouťáky“? Jednoznačně Tálín
Blanenský plecháč zná vítěze. Je jím Vláďa Pospíchal
SOUVISEJÍCÍ ODKAZY
Kepák triatlonová liga
Přečteno 1141x

Komentáře

ČP + závod pro veřejnost Reagovat
Re: ČP + závod pro veřejnost Reagovat
Re: Re: ČP + závod pro veřejnost Reagovat
Re: Re: Re: ČP + závod pro veřejnost Reagovat
Re: Re: Re: ČP + závod pro veřejnost Reagovat
Re: Re: Re: Re: ČP + závod pro veřejnost Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně