O víkendu se udělovaly tituly

25.08.2014 -
Konal se první ročník Mistrovství Prahy v triatlonu, pokračoval Český pohár v dlouhém triatlonu, na své si přišli i příznivci MTB triatlonu. Více v článku

Pilman triatlon

Ve Žďáře nad Sázavou se tento víkend konal Pilman- veřejný mezinárodní závod v triatlonu, Ford Czechman tour- Český pohár a Mistrovství družstev ČR v dlouhém triatlonu. Vzhledem k tomu, že se tento závod koná na Vysočině, tak na závodníky čekal kopcovitý profil cyklistické i běžecké části. Vítězství si odnesl druhý muž z letošního Czechmana Ladislav Dvořák, který druhého v cíli Jana Wainera porazil o více než 5 minut. Třetí místo obsadil Václav Holub. V ženském závodě suverénně zvítězila Dáša Svěráková před Lucií Klimešovou a Andreou Dermekovou.

Výsledky Pilman ZDE

Slapecký triatlon o putovní Kovářku

V sobotu se konal 2. ročník triatlonu pro všechny, „kteří se rádi proběhnou, projedou na kole či zaplavou si v přírodě.“ Pro ty nejmenší byly připraveny překážkové závody na hřišti a novinkou také byla rodinná štafeta- ve štafetě musela být alespoň 1 žena a alespoň 2 generace. Pro ženy, juniorky, žáky, žákyně a rodinné štafety byly připraveny distance 0,1-15-2,5. Pro muže a juniory byly větší vzdálenosti a to 0,3-21-7. V mužích si nejlépe vedl Filip Toul, druhý doběhl Michal Hurník a třetí místo obsadil Robin Hyšpler. Nejlepší čas mezi ženami dosáhla Věra Hoštičková, druhá skončila Eliška Hrušková a trojici na stupních vítězů doplnila Ludmila Dvořáková.

Výsledky Slapecký triatlon ZDE

Mimoňský triatlon

Čtvrtý ročník Mimoňského triatlonu odstartoval tuto sobotu. Závodní tratě byly připraveny jak pro dospělé (0,6-16-4), tak pro žákovské (0,1-1,5-0,6) a dorostenecké kategorie (0,35-3-1). Novinkou v tomto závodě bylo využití elektronické časomíry, takže je možné si vyhledat přesné časy z jednotlivých disciplín. Mezi muži s velkým náskokem zvítězil Pavel Jindra před Stanislavem Dvořanem a Markem Knejzlíkem. V ženách s přehledem zvítězila Kateřina Loubková, druhé místo obsadila Gabriela Tlustá a třetí místo patřilo Anežce Lhotákové.

Výsledky Mimoňský triatlon ZDE

Samuel XC triatlon

„Samuel neomrzí“, to tvrdí pořadatelé tohoto triatlonu, který se konal již po deváté ve Sloupu v Čechách. Tento závod se koná s příjemném prostředí na distancích 0,5-17-5km. Vypsána je i nesoutěžní kategorie HOBBY, kde může závodník vynechat jednu z disciplín nebo absolvovat triatlon ve štafetě. Mezi muži zvítězil Ondřej Olšar, druhé místo obsadil Milan Hrouda a třetí místo bral Marek Knejzlík. V ženách jasně zvítězila Kateřina Loubková, druhé místo na stupních vítězů obsadila Anežka Lhotáková a trojici doplnila Lenka Táborská.

Výsledky Samuel XC triatlon ZDE

Mistrovství Prahy v triatlonu

Pražský pohár pokračoval 4. závodem, který se uskutečnil na pláži Hostivařské přehrady a byl vypsán jako Mistrovství Prahy v triatlonu 2014. Závodilo se na tratích sprint triatlonu, tedy 750m plavání, 20km cyklistika a 5km běh. Nejrychlejším plaváním a cyklistikou si své vítězství v mužské kategorii pojistil Jakub Kočař, druhý doběhl Tomáš Řenč a třetí skončil mladý závodník Tomáš Houra. V ženách zvítězila Jitka Šimáková, před Lenkou Fanturovou a Terezou Skuhrovou.