Vítězem Ekol open triatlonu se stali Kubínek a Kalabusová!

21.05.2006 -
Úvodní závod Kepák triatloné ligy přilákal na start kolem 80 startujících. Pohled do startovní listiny dával tušit, že to bude nelítostný souboj juniorů Hirta s Kubínkem s reprezentantem v kvadritaonu Mírem Podborským.
Hned po startu se na první pozici propracoval František Kubínek a do konce plavecké disciplíny dlouhé 750 m  před sebe již nikoho nepustil. Druhým nejrychlejším časem se blýskl dorostenec Radek Roupec o třetí a čtvrtou pozici se podělili Toman s Hirtem.

Na špici se při cyklistice utvořilo duo Kubínek, Roupec, které v průběhu prvního kola sólo jízdou dojel Lukáš Hirt. I když vzorně spolupracovali byli dojeti velmi silným cyklistou Mírou Podborským doprovázeným Dušanem Navrátilem. Kdo zná “Podboráka“ moc dobře ví, jakou rychlost dokáže vyvinout z kopce či po větru a na tenhle fakt doplatil Radek Roupec, který měl dorostenecké převody.

Z depa vystřelil na první příčce Lukáš Hirt. Kubínek se trochu dezorientoval a nemohl najít tu správnou cestu  na běžeckou část. Bylo jasné, že vítěz vzejde z těchto dvou juniorů. V polovině běžecké části v mírném stoupání Kubínek zrychlil a odpoutal se od Lukáše Hirta. Zbytek běhu  Kubínek náskok navyšoval a vítězství si již nenechal uniknout. Druhý skončil Hirt a třetí Podborský.

Ekol open triatlon ukázal, kdo se letos v ČP  juniorů bude umísťovat na stupních vítězů. Jak Lukáš Hirt tak Franta Kubínek (vloni oba dorostecni) jsou nadějným příslibem pro budoucnost českého tritalonu. V Poděbradech oba čeká nejdůležitější závod sezóny  v podobě nominace na ME juniorů.

V závodě žen zvítězila juniorka Hana Kalabusová z ETRIATLON Teamu před Simonou Vykoukalovou z Ekolu. Na třetím místě doběhla Hana Slováčková z Autor Tufo Ti. Hana Kalabusová si vytvořila dostatečný naskok již v plavecké části, který uhájila až do cílové brány.