Hostěradský triatlon 2018 - Jihomoravská liga

7.08.2018 -
Tropické, slunečné počasí přilákalo na start 6.ročníku Hostěradského triatlonu, který byl zároveň finálovým závodem 32.ročníku Kaláb Jihomoravské triatlonové ligy, celkem 118 závodníků nejen z České republiky, ale i ze zahraničí. Tradičně k nejlepším patřilo početné pole závodníků Konrad tools teamu.

Ve 12:00 hodin odstartovalo nejprve 23 žen a po nich s odstupem 7:10 minut pole 95 mužů. Časový rozdíl startu obou kategorií byl dán časovým rozdílem mezi 1. mužem a ženou v předchozím roce. Tradičně se také závodilo i o absolutního vítěze závodu.

V ženské kategorii svedly boj o prvenství Věra Románková a talentovaná dorostenka Veronika Velísková. Ta nakonec skončila o pouhých 15 sekund druhá a z vítězství se radovala starší a zkušenější Věra Románková. Rozhodlo se až v závěrečném běhu.

Mezi muži vylepšil loňské druhé místo na vítězství stále ještě junior Jindřich Stříhavka z TCV Jindřichův Hradec před dvojící závodníků z Konrad tools teamu Filipem Tlamkou a Lukášem Kynickým. O jeho vítězství rozhodla vyrovnanost všech tří disciplín a zejména výborný běžecký výkon. Pro Jindřicha to byl velice povedený závod, protože na nejvyšším stupínku se objevil celkem třikrát! Vyhrál nejen mezi juniory a v celkovém pořadí můžů, ale dokázal smazat i úvodní ztrátu na ženy a cílem proběhl mezi všemi účastníky první a stal se i absolutním vítězem tohoto závodu.

Tradiční byla výborná organizace a zajištění akce, ať již z hlediska vlastního průběhu závodu, stejně tak i občerstvení a obsluha startujících a hostů. O výbornou atmosféru se staral tradiční moderátor akce Zdeněk Přibyl. Velký dík patří všem, kteří se dobrovolně podíleli na hladkém průběhu závodu,  zejména pak Sboru dobrovolných hasičů Hostěrádky-Rešov.