Poděbrady přivítaly 181 závodníků a odstartovali seriál TriTour 2012

27.05.2012 -
Úvodní závod série TriTour v Poděbradech přilákal na start opět početné startující pole a především velmi kvalitně obsazené mladými závodníky. Závod ovládl brněnský Lukáš Kočař z Ekol týmu a v ženách triumfovala Jitka Šimáková z Hisport teamu.

Slunečné počasí, uvolněná atmosféra, bezhákové pojetí závodu a především početné startovní pole. Tak by se dal ve stručnosti charakterizovat úvodní závod série TriTour, která se zaměřuje především na obyčejné smrtelníky, pro které je triatlon uvolnění od pracovního vytížení. Distance byly následující 0,7-30-7 km.

V Česku je skutečně zajímavý způsob přihlašování na závody a na poslední chvíli dorazilo více než padesátka předem nepřihlášených účastníků a organizátorům pěkně zavařili nedělní dopoledne. Suma sumárum na startu se sešlo 181 účastníků.  

Úvodní plavecká část se odehrála v poděbradském jezeře. Pořadatelé to s lidským přístupem myslí skutečně vážně a již den předem visela na facebooku  informace, že neopreny budou povoleny. Teplota vody se měří dne předem, aby všichni dopředu věděli, zda neopren přibalit nebo nikoliv.

Po startovním výstřelu na špici udávali tempo skvělí plavci, především z brněnského Ekol týmu. Nejrychleji zaplaval plzeňský Petr Šlajs. Po úvodních cyklistických metrech se na špici závodu usadil František Kubínek a rozjel skvělé tempo. I Jaroslav Brynda se rozjel ke skvělému výkonu a jeho tempo dokázal akceptovat pouze Lukáš Kočař.

Do depa přijel Kubínek s náskokem 20 sekund na dvojici Brynda Kočař. Za nimi další rychlí mladoši, kteří na cyklistice předvedli velmi kvalitní cyklistické výkony a je potěšitelné, že se bezhákovým závodům nevyhýbají.

Kubínek se dlouho držel na špici, ale Lukáš Kočař šel tvrdě za svým cílem a cirka 2 kilometry před cílem docvakl Kubínka. „Zkusil jsem mírně zrychlit a Franta odpadl,“ komentoval Lukáš fakt, že na posledním kilometru svého oddílového kolegu doslova deklasovala a nadělil mu manko 30 vteřin.

„Z vítězství jsem absolutně nadšen. Byl to můj první ostrý start a jsem spokojen,“ hodnotil Lukáš svůj výkon. Především je znát kvalitní běžecká příprava, kterou dokázal předvést i po tak náročné cyklistice.  „Bezhákový způsob cyklistiky mi velmi vyhovoval a bylo to příjemné zpestření. Velmi mi však pomohlo tempo, které udával Jarda Brynda,“ komentoval důležitý fakt v jeho cestě za vítězstvím. Lukáše čeká jeho první sezóny na olympijských distancích. Plavecky a cyklisticky je připraven prvotřídně a bude zajímavé sledovat, jak se tento velký talent českého triatlonu postupně adaptuje na běžeckou desítku.

I účast žen, byla velmi potěšující. Společně s muži odstartovalo celkem 23 účastnic. V závodě zvítězila  Jitka Šimáková před Barborou Hlaváčovou a Lenkou Fanturovou.

Na závodnících a doprovodu bylo fajn vidět úsměv a dobrou náladu. Shledání s přáteli po zimním spánku je vždy radostné setkání.  

 Triatlonová sezóna v Česku právě začíná a další závod série TriTour přivítá Předboj dne 17.6.2012 propozice naleznete zde

Výsledky Poděbrady 0,7-30-7 zde

Hodnocení:
Přečteno 1554x

Komentáře

Pozavodni dojmy Reagovat
Re: Pozavodni dojmy Reagovat
Re: Re: Pozavodni dojmy Reagovat
Re: Re: Re: Pozavodni dojmy Reagovat
Re: Re: Re: Re: Pozavodni dojmy Reagovat
Tradice Reagovat
Re: Tradice Reagovat
pravidla Reagovat
Re: pravidla Reagovat
Re: pravidla Reagovat
Re: Re: pravidla Reagovat
Proč škodit TriTour ! Reagovat
Re: Proč škodit TriTour ! Reagovat
Re: Re: Proč škodit TriTour ! Reagovat
Re: Re: Proč škodit TriTour ! Reagovat
Re: Re: Re: Proč škodit TriTour ! Reagovat
tri tour Reagovat
Re: tri tour Reagovat
Re: Re: tri tour Reagovat
Re: tri tour Reagovat
60+ Reagovat
Re: 60+ Reagovat
hakovani Reagovat
hakovani Reagovat
hakovani Reagovat
Re: hakovani Reagovat
názor Reagovat
Pohled z druhe strany Reagovat
Re: Pohled z druhe strany Reagovat
Re: Re: Pohled z druhe strany Reagovat
Re: Pohled z druhe strany Reagovat
Co mě jen tak napadlo: Reagovat
Po přečtení všech návrhů + vlastní zkušenosti Reagovat
Re: Po přečtení všech návrhů + vlastní zkušenosti Reagovat
úcastnické listy ze závodu Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
6.2.23Havaj pro ženy, Nice pro muže – model konání MS
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková