Ohlédnutí za druhým ročníkem TriTour, závodů pro veřejnost

21.11.2012 -
Je za námi úspěšný druhý ročník triatlonového seriálu pro širokou veřejnost TriTour. V celkovém pořadí zvítězil Jaroslav Brynda a Petra Hostinská. Pro nás jsou ale vítězové všichni ti, co se postavili na start.

           Letošní ročník TriTour byl složen ze čtyř závodů: Zepter Triatlon Poděbrady, Triatlon Předboj, Triatlon Nymburk a GServis Doksyman. Kdo se chtěl umístit v celkovém pořadí, nebo ve své věkové kategorii, započítaly se mu tři nejlepší výsledky z hlavních závodů.

Ohlédnutí za jednotlivými závody:

Zepter Triatlon Poděbrady

           V lázeňském městě se odehrávaly dva závody – mini triatlon a TriTour. Hlavní závod o délkách 0,7-30-7 byl zároveň i nominací vysokoškoláků na mistrovství světa akademiků. Konkurence na tomto závodě byla více než ,,pohárová“. Na startu se sešla, jak špička v krátkém triatlon, tak ostřílení ironmani, kteří uvítali bezhákové pojetí cyklistické části. Závod ovládly naděje českého triatlonu. V pořadí Lukáš Kočař, František Kubínek a Martin Novák v mužské kategorii. V ženách pak Jitka Šimáková, Barbora Hlaváčová a Lenka Fanturová. Poděbrady přivítaly přes dvě stovky závodníků, kteří se těšili z pohodové a přátelské atmosféry, kterou tradičně Poděbrady mají.

 Triatlon Předboj

            V Předboji 17.6 se konal třetí ročník triatlonu, který láká nejen svým zázemím golfového hřiště, ale i nenáročností tamních tratí. Na startu byla více než stovka triatlonistů v hlavním závodě, který ovládl Jan Weiner a Petra Hostinská. Byly vypsány i kategorie, jak pro ty nejmenší, od „mrňousků“ po benjamínky, tak pro začínající triatlonisty v kategorii Hobby.

 Triatlon Nymburk

           Netradiční závod v podobě intervalového startu se odehrával v polabské nížině v Ostré u Lysé nad Labem. Do poslední chvíle nebylo jasné, kdo v nabité konkurenci vyšel jako vítěz, zda-li zkušený Jaroslav Brynda či Láďa Dvořák z brněnského Ekol Elite týmu. Z vítězství se nakonec radoval Jaroslav Brynda, který zvítězil o necelou minutu před Dvořákem. Ženská kategorie opět patřila Petře Hostinské, která za sebou nechala Mannovou a Královou (Etriatlon Team). V Ostré bylo opět ke dvěma stovkám závodníků, v součtu všech kategorií, kteří okusili netradiční pojetí triatlonu. 

Doksyman Gservis

         Seriál TriTour vyvrcholil na Doksech v sobotním závodě o tradičních délkách 0,7-30-7. Předvojem závodu byl mini triatlon. Na startu se sešla necelá stovka závodníků, kteří si chtěli vyzkoušet, co obnáší triatlon o délkách 0,3-10-3. Po doběhnutí posledního závodníka do cíle byl odstartován sobotní hlavní závod. V něm zvítězil Jaroslav Brynda a Jitka Šimáková.

Celkové výsledky poháru TriTour

         Druhý ročník seriálu pro veřejnost byl, co se počtu zúčastněných týká, rekordním. Necelé čtyři stovky závodníků se těšilo z kvalitní organizace a pohodové atmosféry, která se nese napříč všemi závody seriálu.

          V celkovém pořadí obhájili loňské prvenství Jaroslav Brynda i Petra Hostinská. Pro nás je vítěz každý, kdo se postavil na start a čelí výzvě jménem triatlon. V příštím roce hodláme navázat na předešlé ročníky a rovněž chystáme řadu novinek. Náš tým se těší na hojnou účast a na spokojenost závodníků v sezóně 2013. 

 

Výsledky ZDE


Hodnocení:
Přečteno 1224x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně
27.9.21Drsná trať Čechy nezlomila. Dva jsou na ME v terénním triatlonu v elitní desítce
19.9.21Na žamberském duatlonu se stali mistry Soukup a Mitisková
16.9.21Potvrdil jsem si, že moje výkonnost stále stoupá, říká Tomáš Řenč po MS v dlouhém triatlonu
7.9.21Mám teď motivaci to nezabalit a trénovat dál, říká vítěz Pilmana
2.9.21Je super být mezi lidmi, co jsou stejní blázni, říká Jiří Prášek
1.9.21Česká a švýcarská radost zn.: Giagathlon. A co bude dál?