Tritour v Předboji přilákal na start 192 závodníků ze šesti zemí

21.06.2012 -
Třetí ročník Předbojského triatlonu přilákal na start rekordní účast celkem 192 závodníků ze šesti zemí, včetně dětských kategorií. Do hlavního závodu, který byl i letos součástí seriálu Tritour, pak nastoupilo taktéž rekordních 141 závodníků.

Práce pořadatelského týmu Dexter BSK racing z předchozích ročníků byla letos oceněna i Českou triatlonovou asociací, která letošní závod vypsala jako krajské mistrovstí Prahy. Pořadatelský tým pod taktovkou ředitele závodu Petra Laňky neměl letos lehkou úlohu. Po dvou předchozích ročnících, kdy závodu nepřálo počasí, se letos jak pořadatelé, tak závodníci museli vypořádat s extrémními teplotami, které se na slunku šplhaly až  ke 40° C.

Dopoledne patřilo dětským závodům, tentokrát velmi početně obsazeným. Stejně jako loni převzala záštitu nad jejich průběhem obec Předboj, letos zastoupená 1. místostarostou panem Radkem Soběslavským.

Kromě hlavního závodu se vzdálenostmi  750 metrů plavání, 28 km cyklistika, 7 km běh, byl připraven i hobby závod na poloviční trati.  Zde zvítězili Přemysl Chaloupka v barvávh Exit teamu a Jiřina Hrbková z tréninkové skupiny Dexter BSK racing.

Premiérou byl i start přední české handbikerky Petry Hurtové z České Lípy. Držitelka několika domácích mistrovských titulů a  stříbrná medailistka loňského Evropského Poháru handicapovaných cyklistů absolvovala jak plaveckou, tak cyklistickou část, na které se musela potýkat se silným větrem v časech, konkurujícím i zdravým závodníkům. Běžecký úsek za ni pak tradičně dokončil její týmový asistent.

Absolutními vítězi v hlavním závodě se stali loni druhý Jan Wainer v barvách Teamu Louny a  Petra Hostinská zavodící za Compressport, kteří tak na stupních vítězů mohli obléci již tradiční vítězné dresy v exkluzivním designu Předbojského triatlonu.

Celým dnem provázel osvědčený a zkušený moderátor Jan Plachý, od mixážního pultu skvěle podporovaný DJ Patrikem Roklem.

 Stejně jako loni, byl i letos předán z výtěžku závodu šek  zástupkyni občanského sdružení Campamento 99. Částka 5000,- Kč  tak putuje do dětského domova v Žichovci na Šumavě.

 Krásné počasí a tradičně skvělé zázemí  multifunkčního volnočasového areálu Yard Resort v Předboji vytvořilo zdařilou kulisu nedělního odpoledne plného sportu a zábavy.

 

                                                                             Honza „WTB“ Jírů

                                                                             Dexter BSK racing


Hodnocení:
Přečteno 734x

Komentáře

Moc pěkný závod Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.