Tritour v Předboji přilákal na start 192 závodníků ze šesti zemí

21.06.2012 -
Třetí ročník Předbojského triatlonu přilákal na start rekordní účast celkem 192 závodníků ze šesti zemí, včetně dětských kategorií. Do hlavního závodu, který byl i letos součástí seriálu Tritour, pak nastoupilo taktéž rekordních 141 závodníků.

Práce pořadatelského týmu Dexter BSK racing z předchozích ročníků byla letos oceněna i Českou triatlonovou asociací, která letošní závod vypsala jako krajské mistrovstí Prahy. Pořadatelský tým pod taktovkou ředitele závodu Petra Laňky neměl letos lehkou úlohu. Po dvou předchozích ročnících, kdy závodu nepřálo počasí, se letos jak pořadatelé, tak závodníci museli vypořádat s extrémními teplotami, které se na slunku šplhaly až  ke 40° C.

Dopoledne patřilo dětským závodům, tentokrát velmi početně obsazeným. Stejně jako loni převzala záštitu nad jejich průběhem obec Předboj, letos zastoupená 1. místostarostou panem Radkem Soběslavským.

Kromě hlavního závodu se vzdálenostmi  750 metrů plavání, 28 km cyklistika, 7 km běh, byl připraven i hobby závod na poloviční trati.  Zde zvítězili Přemysl Chaloupka v barvávh Exit teamu a Jiřina Hrbková z tréninkové skupiny Dexter BSK racing.

Premiérou byl i start přední české handbikerky Petry Hurtové z České Lípy. Držitelka několika domácích mistrovských titulů a  stříbrná medailistka loňského Evropského Poháru handicapovaných cyklistů absolvovala jak plaveckou, tak cyklistickou část, na které se musela potýkat se silným větrem v časech, konkurujícím i zdravým závodníkům. Běžecký úsek za ni pak tradičně dokončil její týmový asistent.

Absolutními vítězi v hlavním závodě se stali loni druhý Jan Wainer v barvách Teamu Louny a  Petra Hostinská zavodící za Compressport, kteří tak na stupních vítězů mohli obléci již tradiční vítězné dresy v exkluzivním designu Předbojského triatlonu.

Celým dnem provázel osvědčený a zkušený moderátor Jan Plachý, od mixážního pultu skvěle podporovaný DJ Patrikem Roklem.

 Stejně jako loni, byl i letos předán z výtěžku závodu šek  zástupkyni občanského sdružení Campamento 99. Částka 5000,- Kč  tak putuje do dětského domova v Žichovci na Šumavě.

 Krásné počasí a tradičně skvělé zázemí  multifunkčního volnočasového areálu Yard Resort v Předboji vytvořilo zdařilou kulisu nedělního odpoledne plného sportu a zábavy.

 

                                                                             Honza „WTB“ Jírů

                                                                             Dexter BSK racing


Hodnocení:
Přečteno 692x

Komentáře

Moc pěkný závod Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně
27.9.21Drsná trať Čechy nezlomila. Dva jsou na ME v terénním triatlonu v elitní desítce
19.9.21Na žamberském duatlonu se stali mistry Soukup a Mitisková
16.9.21Potvrdil jsem si, že moje výkonnost stále stoupá, říká Tomáš Řenč po MS v dlouhém triatlonu
7.9.21Mám teď motivaci to nezabalit a trénovat dál, říká vítěz Pilmana
2.9.21Je super být mezi lidmi, co jsou stejní blázni, říká Jiří Prášek
1.9.21Česká a švýcarská radost zn.: Giagathlon. A co bude dál?