Festival triatlonové radosti Doksyman. Vyhráli všichni, nejvíc Vabroušek a Králová

15.08.2012 -
Další blýskavý korálek na laně úspěchů Petra Vabrouška. A (zatím) životní triumf Lenky Králové z pořadatelského týmu v hlavním půlironmanu. K tomu víc než tisícovka lidí všeho věku, výkonnosti, profesí i národností, která si o víkendu užívala triatlonových radostí festivalu Doksyman na Máchově jezeře. Kdo chyběl, může jen litovat, vážně. Na fotogalerii se těšte, jakmile to internetové připojení v kempu dovolí.

V sobotu ráno pršelo a váhavci vyměkli. Přesto se na polední start minitriatlonu (0,3 – 10 – 3) postavila téměř padesátka a na odpolední Tri tour (0,7 – 30 – 7) na 170 borců. Počasí chladnější, ale na závod vyhovující. Tak vypadal den první.

Kraloval Jarda Brynda před Martinem Olšanem. Třetí byl Pavel Paták. Na stupních vítězů čtyřicátníků to vypadalo pomalu jak na světovém poháru: 1. Paták, 2. Tomáš Petr, 3. Matula, přestože jel na podivném stroji, horáku s hrazdou…

Dámám vládla Jitka Šimáková před vynikající běžkyní Michaelou Mannovou, třetí byla s odstupem Klára Příhodová. Plavci se ještě večer vydali za romantických červánků do vln na 1,9 km nesoutěžní „závod“.

Jen od večírku jsem čekal, přiznám se, divočejší atmosféru. Fandilo se u televize zlatému pětibojaři Svobodovi, ale pak se osazenstvo vytrácelo. Jen velezkušená partička (ne, nebudu jmenovat, chytřejší se dovtípí…) předvedla lehce sebezničující comeback, což však o den později na štafetových distancích umně maskovala a slavila prvenství.

Od časného rána se za prudkého slunce, ale chladného větru pilně ladilo zázemí velkého Doksymana, s logem IM Gservisu v erbu. Přes dvě stovky půlželezňáků a další padesátka štafetám v různých kombinacích. K tomu desítky na české poměry neuvěřitelně povzbuzujících diváků v lese i cílovém koridoru. Bohaté expo se stánky s materiálem. Muzika, zázemí restaurace.

Petr Vabroušek málem nestihl start. Ve vodě pak nerozcvičený ztratil dvě a půl minuty na Jardu Bryndu. Další minutu a půl v depu, kdy hledal horní část dresu. Marně. „Teplo mi zrovna nebylo,“ hlásil pak návratu z cyklistické části.

Přesto na začátku posledního ze tří okruhů šel do čela. Na běhu si vybudoval luxusní náskok šesti minut na poslední obrátce na už druhého svižně dotahujícího Tomáše Miku. Jenže v lehkém ironmanském tempu hovořící s okolím ho málem ztratil. Zmenšil se na třicet vteřin! „Už jsem si říkal, že mě dorazí, naštěstí jsem byl přece jen odpočatější a mohl přidat,“ oddechl si v cíli.


Druhý Tomáš Mika se radoval. „Cením si skalpu Jardy (Bryndy), dneska mi všechno šlo výborně, hlavně běh. Na Petra (Vabrouška) to ještě není, ale dávám mu dva, tři roky,“ smál se.

Třetí Jarda Brynda byl rád, že potěšil babičku, které slíbil přivézt z Doksy-víkendu dvě medaile. „Neběžel jsem úplně špatně, ale nestačilo to. Sportem se bavím a užil jsem si to,“ říkal.

Lenka Králová poprvé závodila v triatlonu před třemi lety tady na Doskymanovi, rovnou na střeďáku. A teď ho poprvé vyhrála. „Nádherný pocit. Ale pět kiláků před cílem běhu jsem si vytrpěla životní krizi. Kdybych zastavila, snad bych umřela,“ přiznala výborná běžkyně. Neposlouchala ani sportester, ani neměla čísla o pronásledovatelkách. „Šla jsem si podle sebe, tak se cítím nejlíp a vyšlo to dokonce i na osobák.“ V cíli to pak dělalo téměř sedmnáct minut na druhou Ivanu Loubkovou!

Úžasnou poklonu vysekla pořadatelům Jenny Lees, 43letá Američanka pracující v Praze. „Ani u nás v Kalifornii jsem nezažila takovou atmosféru, a nešla takhle náročný a krásný závod,“ povídala.

Oba závody si statečně vystřihla i třeba světoběžnice v pravém slova smyslu Ivana Pilařová. V sobotu přijel vlakem do Doks železný pionýr Milan Řípa. V neděli zase handbikový havajský veterán Zbyněk Švehla s moderní formulí. Užili si všichni.

A ještě dětská poznámka. Tomáš Slavata objíždí poslední týdny české triatlony, pořádá na nich komplet dětské podniky i s půjčováním kol, k tomu sám závodí. Tleskám taktéž a rád se hlásím na pomoc.

Kompletni výsledky sobotních i nedělích závodů

A za rok se těšte na repete v podobném termínu.

Hodnocení:

Galerie

   

Přečteno 2276x

Komentáře

Super závod Reagovat
Re: Super závod Reagovat
Poděkování Reagovat
Re: Poděkování Reagovat
Nejlepsi rocnik Reagovat
mezičasy Reagovat
Re: mezičasy Reagovat
Re: Re: mezičasy Reagovat
Poděkování Reagovat
podekovani s dotazem Reagovat
Doksyman x Slovakman Reagovat
Re: Doksyman x Slovakman Reagovat
Re: Re: Doksyman x Slovakman Reagovat
Re: Re: Re: Doksyman x Slovakman Reagovat
Re: Doksyman x Slovakman Reagovat
Pochvala Reagovat
Re: Pochvala Reagovat
Fotky Reagovat
Re: Fotky Reagovat
Re: Re: Fotky Reagovat
podekování Reagovat
Re: podekování Reagovat
Fotky? Reagovat
Večerní plavecký závod Reagovat
Re: Večerní plavecký závod Reagovat
Super Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
6.2.23Havaj pro ženy, Nice pro muže – model konání MS
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková