Tritour v Nymburku pro Jaroslava Bryndu a Petru Hostinskou

27.06.2012 -
Ve dvacátém ročníku triatlonového závodu Velká cena SKP Nymburk a KP Středočeského kraje se představilo na startu 102 dospělých a 44 dětí. Teplota vody v jezeře Ostrá dosáhla 24 stupňů a tak všichni museli plavat bez neoprenů i když někteří by je rádi, i přes riziko přehřátí organizmu , použili.

Netradiční intervalový start ukázal, jak si kdo stojí v jednotlivých disciplínách.Na plavání startovali závodníci v 10 s intervalech , čímž se plavání, kolo a běh stalo jednou velkou časovkou. V hlavním závodě opět zvítězil  Jaroslav Brynda. Z vody vybíhal na druhém místě a po výborné cyklistické části 23 km dlouhé,  získal jeden a půl minutový náskok na druhého Ladislava Dvořáka. K  vítězství mu stačil až šestý  běžecký čas.Třetí místo obsadil Martin Olšan. Nejlepší plavec Pavel Paták na cyklistice ztratil pět minut a tím i šanci na stupně vítězů.


Petr Hostínská ilustrační foto

V ženském závodě prokázala své kvality Petra Hostinská nejlepším plaveckým a cyklistickým časem a zvítězila s přehledem před Michaela Mannovou a Lenkou Královou .

Nejrychlejšího běžeckého času dosáhl teprve osmnáctiletý Jakub Josef a protože je i dobrým plavcem,  má výborné předpoklady pro další triatlonový růst.  Na vypsané  speciální "horské prémii" mezi Kostomlaty n/L a Doubravou  dosáhl suverénně nejvyšší absoloutní rychlosti 41 km/h Jan Dubec

Na taktizování na trati nebyl  prostor. Právě tím je tento závod výjimečný, všechny slabší stránky jsou zde nemilosrdně odhaleny .


Jarda Brynda ilustrační foto

 

Petr Müller

www.tritour.cz 

Hodnocení:
Přečteno 1028x

Komentáře

fotky Reagovat
Něco na tom bude ? Reagovat
nadějný junior Reagovat
Výsledky Reagovat
Re: Výsledky Reagovat
Re: Re: Výsledky Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
6.2.23Havaj pro ženy, Nice pro muže – model konání MS
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková