Brynda vyhrál sólo triatlon v poli soupeřů

18.07.2011 -
Díky nejlepší cyklistické části dominovali v nedělní Velké ceně SKP Nymburk v triatlonu Jaroslav Brynda a Petra Hostinská. Čtvrtý díl oblíbené série veřejných závodů Tritour se jel podle novátorských pravidel – účastníci skákali už do vody podle časového plánu s handicapy. Na trati tedy nevěděli, jak jsou na tom v porovnání se soupeři.

 „Jako zpestření se mi to moc líbilo. Dával jsem si až do konce běhu. Jindy, když máš náskok nebo díru, zvolníš,“ říkal vítěz Jaroslav Brynda. „Já jsem viděl Jardu na obrátce kola a spočítal jsem si o kolik mi ujel. Vyrážel jsem minutu a půl za ním. Přesto jsem to hnal až do cíle, další pořadí jsem neznal,“ dodal třetí Jan Wainer (číslo 60), který se s Bryndou (tady číslo 54) pere o celkové vedení.

Druhý skončil v krutém žáru, který ničil pole při závěrečném běhu, juniorský reprezentant Tomáš Řenč. Čtvrtý pak velezkušený železný muž Jan Strangmüller, jen týden po Ironmanu v Rothu za 9:06. „Moc se mi to líbilo, bylo to zábavné. Jedeš sám za sebe, s čistou hlavou, o víc se nestaráš…“

Přednost klasice – hromadnému startu – by přesto dal paradoxně muž, jemuž nový systém pomáhá. Veterán Milan Řípa obvykle leze z vody v závěru pole a pak už mu zbývá jen pár soupeřů. Takhle se mohl honit uprostřed pole. „Ale jo, potkal jsem víc soupeřů, ale přesto zůstanu raději při starém,“ usmál se 63letý pionýr českého triatlonu, který skončil 80. a předstihl i o 31 let mladšího borce.

„Zkoušíme to. Myslím, že jeden nebo dva takové závody v sezoně se mohou chytit,“ řekl hlavní pořadatel Petr Müller. Ve všech kategoriích včetně dětských přilákal k triatlonu tentokrát téměř dvě stovky účastníků.

„I když může trošku záležet na tom, jaké máš číslo, je to hodně spravedlivé. I ve vodě se tolik nemlátíš a jedeš si svoji lajnu,“ přitakal Brynda, sedl na kolo a odjel 40 km domů do Neratovic.

Seriál Tritour vyvrcholí druhý srpnový víkend Doksymanem na Máchově jezeře. Podrobnosti najdete na www.Etriatlon.cz

 VC SKP Nymburk v triatlonu – 4. díl série Tritour, Ostrá (0,6 – 22 – 5): Muži: 1. Brynda (Tri star Kučera) 58:40,5, 2. Řenč (Slavia Praha) -1:03,9, 3. Wainer (Team Louny) -1:30,6, 4. Strangmüller (Energy team) -4:38, 5. Nagy (Tri ski Horní Počernice) -4:53,4, 6. Janda (Author Xterra team) -4:58. Ženy: 1. Hostinská (VSK FTVS Praha) 1:09:57,8, 2. Cibulková (Slavoj Český Brod) -36,9, 3. Skuhrová (Sportprestiž Praha) -3:09,05.

 TN

Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ODKAZY
Výsledky Tritour Nymburk 2011

Galerie

   

Přečteno 2623x

Komentáře

Nymburk Reagovat
Re: Nymburk Reagovat
Téměř 30 Reagovat
Poradi Tritour Reagovat
Fotky Reagovat
Re: Fotky Reagovat
Re: Fotky Reagovat
Re: Fotky Reagovat
Zlomenej krk na Kuotě Reagovat
Re: Zlomenej krk na Kuotě Reagovat
Re: Zlomenej krk na Kuotě Reagovat
trefené pořadí Reagovat
Pěkné zpestření Reagovat
Re: Pěkné zpestření Reagovat
Re: Re: Pěkné zpestření Reagovat
Re: Re: Re: Pěkné zpestření Reagovat
Re: Re: Re: Pěkné zpestření Reagovat
Re: Re: Pěkné zpestření Reagovat
Ostrá v roce 2012 Reagovat
Názor Reagovat
Re: Názor Reagovat
Re: Názor Reagovat
Re: Názor Reagovat
Re: Názor Reagovat
Re: Re: Názor Reagovat
Re: Re: Názor Reagovat
Re: Re: Re: Názor Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
6.2.23Havaj pro ženy, Nice pro muže – model konání MS
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková