Série Tri tour odstartovala!!!

29.05.2011 -
Série Tri tour, která je určena především pro širokou veřejnost, odstartovala úvodním závodem v Poděbradech. Závodilo se na tratích (0,7-30-7)km. Řada závodníků si pochvalovala zakázanou jízdu v háku a pohodovou atmosféru.
Závod v Poděbradech byl po řadu dlouhých let prestižním podnikem v českém poháru v triatlonu. Na tratích se doslova psala historie českého triatlonu. Letos však přišel zlom a hlavní organizátor Jaroslav Formánek se rozhodl přesunout závod z centra města k jezeru.

 „Hlavní důvodem byly finance, pořádat závod v centru města a na lázeňské kolonádě, bylo již finančně neúnosné. Na druhou stranu mi bylo líto neuspořádat žádný závod, a proto jsem kývl na nabídku začlenit závod do Tri tour a zrealizovat závod s jedním depem u jezera,“ vysvětloval své rozhodnutí.

„Hlavní priorita je uspořádat závody pro širokou veřejnost, a aby byl závod spravedlivý a zároveň bezpečný, zakázali jsme jízdu v háku,“ vysvětluje Petr Valeš, který sérii Tri tour uvedl v život.

Hodinu před startem panovala uvolněná atmosféra. Každý si přijel za pěkného slunečného počasí zasportovat a užít si nedělní den. Voda v poděbradském jezeře měla příjemných 19,5 °C.

Pět minut před startem bylo na očích všech zúčastněných patrná nervozita s blížícím se startovním výstřelem. Napětí se dalo krájet. Pro většinu z nich to byl úvodní triatlon v roce 2011 a pro řadu účastníků i vůbec první triatlon v životě.

S úderem jedenácté hodiny se 111 závodníků vrhlo v neoprenech vstříc 700 metrové plavecké trati. Následovala cyklistická časovka v délce 30km. Našli se i tací, který závod absolvovali na trekingovém kole. Proč ne? Vždyť v závodech Tri trour nejde o nejlepší výkony, ale především o triatlon jako takový. Především zakázaná jízda v háku měla u závodníků kladný ohlas.
Běžeckou část museli pořadatelé na poslední chvíli změnit z důvodu podmáčené trati.

A kdo se radoval z vítězství?  Překvapivě mladý závodník Jakub Kršňák, který se dokázal udržet během cyklitkcé části na čele závodu a ně běhu si poradil s nejlepším cyklistou den Jonášem Vojtěchem. Třetí skončil zkušený matador Janem Wainer.

V ženách triumfovala způsobem Lenka Cibulková. Jako druhá skončila Petra Hostinská a třetí Petra Vachulková.

VÝSLEDKY ZDE
Hodnocení:
Přečteno 1136x

Komentáře

Překvapivě mladý závodník Jakub Kršňák ??? Reagovat
Pochvala Reagovat
Re: Pochvala Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně