Martin Matula si vyjel ve Francii slot a míří na Havaj!

27.06.2006 -
Martina Matulu na konci podzimu potkaly nepříjemné zdravotní potíže v podobě zápalu mozkových blan. Čtyři měsíce netrénoval a zdálo se, že cíl závodit na Havaji bude muset o rok odložit. Sezóna se blížila a Martin pozvolna začínal s tréninkem. Trénoval však chytře a svým víkendovým výkonem na Ironmanu ve francouzském Nice si překvapivě zajistil slot a v říjnu zamíří směr Havaj.
8. Místo z Nice znamená, že jsi po těžké nemoci opět zpět? Čekal jsi od sebe tak kvalitní výkon?
Rozhodně jsem to nečekal, ta zimní pauza byla dost dlouhá a příprava naopak příliš krátká a bez potřebných objemů, ale opět jsem si potvrdil, že trénovat je potřeba především hlavou…

Čelil jsi na trati nějaké vážnější krizi? Jak se vyvíjel závod v tvémpodání?
Největší krizi jsem měl už asi po 500m plavání na první bójce, kde jsem díky právě prodělávanému nachlazení dostal doslova záchvat kašle a musel chvíli přestat plavat, což mně stálo bohužel kontakt s první skupinou, takže jsem si potom celé plavání odkoupal sám. Na kole jsem se rychle dostával dopředu, ale na extrémně náročné trati zároveň neušetřil moc sil na běh, který byl v tom vedru doslova utrpením, ale až na nějakou tu chodeckou zastávku na občerstvovačce za účelem nabrání co nejvíce houbiček a ledu jsem ho celkem zvládl.

Jak se cítíš po závodě? Zřejmě jsi tělu pořádně naložil z důvodu nedostatku odtrénovaných hodin nebo se mýlím?
Tak to raději ani nebudu popisovat, i když jsem si jist že bych spoustu lidí pobavil a rozesmál.Ale v Praze už jsem sám vystoupil z auta

Podařilo se ti získat slot na Havaj?
Vzhledem k tomu že se tu sešla kvalitní konkurence a závodníci přede mnou už sloty měli(z Monaka atd.), zbyl jeden i na mně. Chtěl jsem o něj usilovat až za dva měsíce v Anglii, ale tahle starost mi tímto odpadla.

Kolik tréninkových týdnů jsi se připravoval na závod od nemoci? Z malá jsi dokázal vytěžit maximum a jak vidno tělo si pamatuje svoje odtrénované dávky z minulosti….
Tak to nedokážu přesně říct, těžko stanovit hranici mezi tím kdy jsem se jen tak snažil o nějaký pohyb a okamžikem, kdy už se to moje snažení dalo považovat za trénink. Každopádně jsem se v posledních týdnech snažil trénovat maximálně efektivně a hodně o tréninku přemýšlet.Nikdy jsem nebyl zastáncem velkých "objemů" a myslím že ani v budoucnu se moje příprava, i když se jedná o dlouhý triatlon, nebude tímto směrem ubírat.Každopádně sportovní minulost je určitě znát.

Jaké závodu plánuješ nyní?
Jak už jsem zmínil tak půjde o Ironman UK a větší část sezóny vyplním přípravnými závody na krátkých, popř. středních distancích.Vrcholem by měla být Havaj, i když si myslím že prvním startem si pojedu hlavně pro zkušenosti.


Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Matula plánuje start na Havaji mezi profesionály!
Křeče zhatily Matulovi sen o vítězství na Ironmanu

Galerie

Přečteno 728x

Komentáře

comeback!!!! Reagovat
Gratulece Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri
12.5.23Chybělo málo a mohl jsem slavit podstatně víc, říká Kočař po MS Ibiza
9.5.23Trenéři si svá "trenérská tajemství" bohužel nechávali sami pro sebe. Říká Luboš Bílek
8.5.23Duatlonový Krušnoman se stal kořistí Gerychové a Wainera