Martin Matula si vyjel ve Francii slot a míří na Havaj!

27.06.2006 -
Martina Matulu na konci podzimu potkaly nepříjemné zdravotní potíže v podobě zápalu mozkových blan. Čtyři měsíce netrénoval a zdálo se, že cíl závodit na Havaji bude muset o rok odložit. Sezóna se blížila a Martin pozvolna začínal s tréninkem. Trénoval však chytře a svým víkendovým výkonem na Ironmanu ve francouzském Nice si překvapivě zajistil slot a v říjnu zamíří směr Havaj.
8. Místo z Nice znamená, že jsi po těžké nemoci opět zpět? Čekal jsi od sebe tak kvalitní výkon?
Rozhodně jsem to nečekal, ta zimní pauza byla dost dlouhá a příprava naopak příliš krátká a bez potřebných objemů, ale opět jsem si potvrdil, že trénovat je potřeba především hlavou…

Čelil jsi na trati nějaké vážnější krizi? Jak se vyvíjel závod v tvémpodání?
Největší krizi jsem měl už asi po 500m plavání na první bójce, kde jsem díky právě prodělávanému nachlazení dostal doslova záchvat kašle a musel chvíli přestat plavat, což mně stálo bohužel kontakt s první skupinou, takže jsem si potom celé plavání odkoupal sám. Na kole jsem se rychle dostával dopředu, ale na extrémně náročné trati zároveň neušetřil moc sil na běh, který byl v tom vedru doslova utrpením, ale až na nějakou tu chodeckou zastávku na občerstvovačce za účelem nabrání co nejvíce houbiček a ledu jsem ho celkem zvládl.

Jak se cítíš po závodě? Zřejmě jsi tělu pořádně naložil z důvodu nedostatku odtrénovaných hodin nebo se mýlím?
Tak to raději ani nebudu popisovat, i když jsem si jist že bych spoustu lidí pobavil a rozesmál.Ale v Praze už jsem sám vystoupil z auta

Podařilo se ti získat slot na Havaj?
Vzhledem k tomu že se tu sešla kvalitní konkurence a závodníci přede mnou už sloty měli(z Monaka atd.), zbyl jeden i na mně. Chtěl jsem o něj usilovat až za dva měsíce v Anglii, ale tahle starost mi tímto odpadla.

Kolik tréninkových týdnů jsi se připravoval na závod od nemoci? Z malá jsi dokázal vytěžit maximum a jak vidno tělo si pamatuje svoje odtrénované dávky z minulosti….
Tak to nedokážu přesně říct, těžko stanovit hranici mezi tím kdy jsem se jen tak snažil o nějaký pohyb a okamžikem, kdy už se to moje snažení dalo považovat za trénink. Každopádně jsem se v posledních týdnech snažil trénovat maximálně efektivně a hodně o tréninku přemýšlet.Nikdy jsem nebyl zastáncem velkých "objemů" a myslím že ani v budoucnu se moje příprava, i když se jedná o dlouhý triatlon, nebude tímto směrem ubírat.Každopádně sportovní minulost je určitě znát.

Jaké závodu plánuješ nyní?
Jak už jsem zmínil tak půjde o Ironman UK a větší část sezóny vyplním přípravnými závody na krátkých, popř. středních distancích.Vrcholem by měla být Havaj, i když si myslím že prvním startem si pojedu hlavně pro zkušenosti.


Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Matula plánuje start na Havaji mezi profesionály!
Křeče zhatily Matulovi sen o vítězství na Ironmanu

Galerie

Přečteno 735x

Komentáře

comeback!!!! Reagovat
Gratulece Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.