Petr Kasl pomýšlí na úspěch z ME v duatlonu

30.05.2006 -
Petr Kasl, závodník Koma racing teamu, se zaměřuje pouze na duatlon. V letošním roce je naposledy v K23 a právě v této kategorii by chtěl zaznamenat výraznější úspěch na říjnovém ME v duatlonu, které se uskuteční v Itálii. Na domácích tratích se letos představil ve velmi dobrém světle. V Dobřanech skočil čtvrtý a v Č.Budějovicích třetí.
Petr Kasl pochází z Plané u Mariánských Lázní  a studuje Pedagogickou fakultu v Plzni. V zimních měsících, kdy ostatní závodníci již plně trénovali na novou sezónu, hledal chuť a motivaci do tréninku. Do toho se přidaly problémy ve škole, a proto s tréninkem začal až 1.ledna. „Potřeboval jsem si psychicky odpočinout, vše si srovnat hlavě a hlavně získat motivaci,“ dodává Petr

Avšak jak první duatlony ukázali, Petr se dokázal připravit na sezónu na výbornou. I přesto všechno, že ho trápí alergické problémy, které vrcholí právě na jaře, dokázal v Dobřanech skončit na čtvrté pozici, kdy nestačil jen trojlístku Ospalý, Fekl, Láník. A o 14 dní později si na MČR o stupínek polepšil, když ve finiši porazil Aleše Láníka. „Šestkrát týdně běhám a přiznám se, že před závodem v Českých Budějovicích jsem měl najeto pouze 500km na kole. Závody jsem na kole doslova protrpěl,“ prozradil o svém tréninku.

Duatlonových závodů je u nás jako šafránu, a proto vloni  vyzkoušel duatlon  X-terru. „Nejsem moc dobrý biker, takže to nebyl můj šálek kafe. Plavat jsem se nikdy nenaučil, neboť mám problém s technikou, takže nevyhledávám ani triatlony.“ Do zbytku sezóny se plánuje zaměřit hlavně na atletiku. Rád by se zúčastnil  republikového šampionátu na dráze  v disciplínách 5000m nebo 10000m. Plánuje i MČR v krosu.

V české duatlonové  K23 má nejlepší výkonnost a doufá, že ho svaz triatlonu nominuje na ME K23, které se uskuteční v říjnu v itálském Rimini. „Jistojistě doženu cyklistické manko a budu se snažit, abych se na šampionátu předvedl v dobrém světle. Jsme naposled v K23 a rád bych zaznamenal výraznější úspěch.“

Výborný výsledky na mezinárodní konkurenci prokázal již v minulosti.  Na MS juniorů v roce 2002 v americkém Alpharetta skončil na 3.místě a v témže roce na MEJ v Německu si dokonce o jednu pozici polepšil.


MČR v Českých Budějovicích


trojlístek závodníků Koma racing teamu. Kasl, Kubíček a Fekl


v depu následován Honzou Kubíčkem


 

Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
V Dobřanech nebylo o vítězství Ospalého pochyb!!!
Ospalého sólo jízda k mistrovskému titulu!
Kubíček v cíli netušil, že jede o nominaci na MS
Petr Kasl myslí na medaili z ME!
Ospalý se stal mistrem Evropy v duatlonu!

Galerie

  

Přečteno 481x

Komentáře

pozvánka Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
27.3.23Tereza Zimovjanová vstoupila do nové sezony 39.místem ve Světovém poháru na Novém Zélandu
16.3.23Mirinda “Rinny“ Carfrae se loučí se profesionální kariérou
11.3.23Rozhodčí Petr Mužíček nominován na olympiádu do Paříže!
8.3.23Gwen Jorgensen je zpět!
7.3.23Chybí nám osobnost, ke které by ostatní vzhlíželi, říká Jan Čelůstka
6.3.23Výsledkový servis
6.3.23Aquatlonový pohár zahájili vítězstvím Koblížek a Miklišová
2.3.23Alistair Brownlee jde zpět do akce!
24.2.23"Bolest v triatlonu v krásném prostředí - to je můj životabudič," říká Tomáš Langhammer
22.2.23SuperLeague Triathlon otevírá novou sezónu!