Kubíček v cíli netušil, že jede o nominaci na MS

14.05.2006 -
Otázkou zda bere nominaci na MS v duatlonu byl Jan Kubíček poněkud zaskočen. „Vůbec jsme nevěděl, že dnes se jede o nominaci. Slyším to poprvé. Přijel jsem do Budějovic hlavně kvůli MČR.“ Avšak po krátké zaváhání potvrdil, že pokud mu přijde ze svazu oficiální nabídka, nominace se nevzdá.
„Konfrontace s těmi nejlepšími na světě musí být a je to základ pro další výkonnost, i když se sice nejedná o X-terru, které dávám absolutní přednost.“ A co se týče délky tratí 10-40-5 km, na kterých se uskuteční  MS, ty jsou Honzovi mnohem bližší.  

Filip Ospalý byl v cíli potěšen ze svého dalšího vítězství. V závodě se pocitově  cítil super a příprava směřuje tím správným směrem k  ME. Na cyklistiku zvolil tentokráte cyklistické tretry a vyplatilo se.

Aleš Láník byl ze 4. místa zklamán. Doplatil zejména na technicky náročnou trať, která mu vůbec nesedla. První okruh dokázal odjet s Ospalým, ale poté začal ztrácet. Na Petra Kasla si však do závěrečného  běhu věřil. „Pokoušeli jsme si nastupovat, ale nikomu se nepodařilo odpoutat od toho druhého. Petr Kasl zato vzal vcelku brzo pře cílem a já prostě vytuhl.“  Tohoto mladého závodníka spadající ještě do K23 jsme po závodě vyzpovídali a brzy s ním přineseme rozhovor. Již teď však prozradíme, že Petr má v letošní sezóně najeto pouze 500km a s tréninkem začal až 1.ledna.

Vendula Trnková byla spokojená se svým výkonem zejména při cyklistické části. „Trať mi výborně sedla.“ A na otázku jak naloží s nominací pokud ji bude přidělena divoká karta odvětila s úsměvem: „MS se neodmítá!“

V cíli byla radost pohledět na reprezentantku v zimním triatlonu a čerstvou vícemistryni v duatlonu Šárku Grabmüllerovu. Přiznala, že odpočinkové období nezná a na léto  plánuje jihočeské triatlony a X-terry. Místo hodnocení svého výkonu se ihned pyšnila vítězstvím dcery na duatlonu ve Stráži Pod Ralskem. „Do Českých Budějovic jsem odjela sama. Manžel jel s dcerou závodit na pohárový duatlon. Anetka zvítezila, převzala pohár a s manželem  upalovali napříč Českou republikou.“ Na závod přijel Ivo Grabmüller 1,5 hodiny před výstřelem. „Porušil jsem snad stovku předpisů, ale hlavní je, že jsem stihl start,“ dodal s úsměvem.


Vlevo Gondek vpravo Kopřiva. Mimochodem Michal Gondek se před startem  sháněl,  kde sehnat cyklistickou přilbu. Tu svoji bohužel zapomněl doma :-)


Jan Kubíček

Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Ospalého sólo jízda k mistrovskému titulu!
Kdo pojede na MS v duatlonu?
Nejsem stroj na vítězství, říká Ospalý
Petr Kasl pomýšlí na úspěch z ME v duatlonu
Přečteno 474x

Komentáře

jsme Reagovat
Přilba Reagovat
Re: Přilba Reagovat
gondek Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka