Chmelíček dal na Vabrouškovu radu a vyplatilo se

31.05.2007 -
Jakub Chmelíček absolvoval o víkendu závod série Ironaman v Brazílii a domů se vrátil spokojen. Vylepšil si své osobní maximum na 9:25 a ve své kategorii nenašel přemožitele. Před odletem se však musel potýkat s komplikacemi, ale jeho výkon to vůbec neovlivnilo.
Když se koncem února vrátil z Malajsie, kde si mimojité vybojoval havajský slot, netušil že jeho další zastávka na ironmanských tratích bude Brazílie.

„Jistý pán z Prahy mi slíbil sponzoring, právě na  IM Brasil, zaplatil jsem startovné a letenku s ubytováním. Ovšem poté z toho sešlo a mně nezbylo něž odjet závodit. Nyní však ničeho nelituji a jsem rád, že jsem mohl právě v Brazílii závodit,“ komentuje komplikace před startem.

Na plavání měl výbornou pozici, i přesto že startoval až za vlnou profesionálů. Start závodu se mu náramně vyvedl a vyhnul se zbytečným tlačenicím.

„Hodně jsem byl překvapený, když kolem mě zhruba po 900 m proplaval Petr Vabroušek. Snažil jsem se mu vlézt do noh, ale nešlo to a já zjistil, že jsem to příliš přepálil. Zbytek plavání jsem se protrápil a vylézal za 56 minut,“ komentuje porci 3,8 plaveckých kilometrů

Trať kola se skládala ze dvou okruhů a byla mírně zvlněná. „První okruh jsem jel ve skupince se třemi závodníky. Petr Vabroušek mi před závodem poradil, že pokud na to v den závodu budu mít, ať začnu závodit až cestou zpět do kopečků. Poslechl jsem ho a vyplatilo se. Skupince jsem ujel a zbytek cyklistiky jsem jel sám a pomalu sbíral odpadající soupeře, moc jich nebylo, ale žádný mě už ani nedojel. Jel jsem rovnoměrné tempo a neměl žádnou krizi,“ říká spokojeně. Cyklistickou trať zvládl za 5:05.

„Na běhu nás čekaly tři okruhy, jeden 21 km a dva 10 km. Dva okruhy se mi běželo dobře, ale na 30 km přišla krize, se kterou jsem bojoval až do cíle. Nicméně čas 3:23 je mé osobní maximum.“

S výsledkem po závodě (26. místo, 9:25:04) byl naprosto spokojen. Před odletem si stanovil tři cíle. „Vyhrát kategorii 18-24let. Zlepšit svůj osobní čas:9:37 a celkově se umístit do 30.místa. Vše se mi podařilo, takže maximálně spokojenost,“ hodnotí s úsměvem.

Závod v Brazílii byl jeho teprve pátým Ironmanem, a jak bude probíhat regenerace po závodě? „Po prvním dlouhém triatlonu na IM Lanzarote jsem se cítil opravdu velmi mizerně a dlouho mi trvalo než jsem se dostal zpět do pohody… Ovšem závod od závodu se to lepší a regeneruji rychleji. Přibližně mi trvá měsíc než se cítím v tréninku dobře a až za další dva jsem schopný kvalitně závodit. Momentálně si dávám 14 dní úplné volno od veškerého sportu. Poté začnu pozvolna trénovat.“

Veškerá jeho další příprava bude směřovat k Ironmanu na Havaji. V rámci tréninku se plánuje zúčastnit i domácích závodů.


Před startem... zleva Jakub Chmelíček, Míra Vraštil, Petr Horáček a za fotoaparátem Petr Vabroušek.


při závodě...

Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Havaj to je droga. Za rok se tam musím vrátit, říká Chmelíček
Pod dohledem Vabrouška získal Chmelíček slot na Havaj
Bude Chmelíček patřit do světové špičky?

Galerie

   

Přečteno 945x

Komentáře

dobrý výkon Reagovat
Re: dobrý výkon Reagovat
Re: Re: dobrý výkon Reagovat
Re: Re: Re: dobrý výkon Reagovat
Re: Re: Re: dobrý výkon Reagovat
congratulation Reagovat
Re: congratulation Reagovat
Re: Re: congratulation Reagovat
Gratulace Reagovat
Re: Gratulace Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
2.6.23Je to "triatlonový jackpot", okomentovala Jana Richtrová své zařazení do Zwift Academy Tri
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri
12.5.23Chybělo málo a mohl jsem slavit podstatně víc, říká Kočař po MS Ibiza
9.5.23Trenéři si svá "trenérská tajemství" bohužel nechávali sami pro sebe. Říká Luboš Bílek