V Rothu v rámci závodu Challenge proběhlo ME v dlouhém triatlonu, Zelenková skončila osmá

9.07.2012 -
Česká triatlonistka Lucie Zelenková skončila v německém Rothu na mistrovství Evropy v dlouhém triatlonu na osmém místě. Evropský šampionát byl součástí série Challenge a jel se na ironmanských tratích. Jana Candrová vybojovala 19. místo.

Letos poprvé požádala Evropská triatlonová unie (ETU) při organizování mistrovství Evropy na tratích ironmana o spolupráci pořadatele závodu série Challenge. Na startu se sešlo početné startovní pole a závodu se zúčastnilo přes 3600 triatletů z celého světa.

Česká republika měla své zastoupení v kategorii Elite pouze v ženách a Lucie Zelenková si vedla výborně. Sice si pohoršila v závěrečném běžeckém maratonu, ale i tak obsadila celkovou devátou příčku, která z pohledu výsledků samotného mistrovství Evropy znamenala krásné 8. místo.

Janě Candrové se nevydařilo plavání a i když poté během 180 kilometrů na kole a v maratonu prokázala zkušenosti a zajela podle svých možností, bylo z toho v kategorii žen celkové 27. místo, které v redukovaném pořadí mistrovství Evropy znamenalo 19. místo.

Vedení Evropské triatlonové unie (ETU) bylo z celé organizace ME nadšené. Bylo rozhodnuto, že i v příštím roce bude unie spolupracovat s pořadateli závodu série Challenge. Pro rok 2013 už jsou známé i termíny evropských šampionátů. ME 2013 na tratích polovičního ironmana se bude konat 26. května 2013 v Barceloně. Šampionát na plných tratích ironmana se pojede 18. srpna ve francouzském městě Vichy.

Výsledky: ME v dlouhém triatlonu, Roth, Německo:

Muži: 1. Timo Bracht (Něm.) 8:03:28, 2. Mike Aigroz (Švýc.) 8:08:01, 3. Stephen Bayliss (Brit.) 8:13:00.

Ženy: 1. Rachel Joycová (Brit.) 8:45:04, 2. Sonja Tajsichová (Něm.) 8:49:47, 3. Julia Gajerová (Něm.) 8:57:02, … 8. Lucie Zelenková (ČR) 9:26:19, … 19. Jana Candrová (ČR) 10:17:40.