Challenge Roth je za dveřmi, s Ryf ve startovním poli

12.07.2016 -
Dlouho očekávaná akce Challenge Roth je za dveřmi. Již tento víkend startuje další ročník závodu, který budí emoce. Tamní trať je v hledáčku mnoha závodníků, vždyť právě v Rothu padla obě světová maxima. Více v článku.

Challenge Roth startuje již tento víkend a máme se na co těšit! Svůj start v Rothu dlouho dopředu avizoval Jan Frodeno s jasným cílem – prolomit světové maximum. Zda to je v jeho silách, to se dozvíme v neděli. Frodena trápilo zranění lýtkové svalu a proto vynechal Ironman South Africa. Validovat body přijel na Lanzarote, kde se přetahoval o vítězství s Američanem Jassie Thomasem. Tomu v závěru maratónu podlehl. I přes ne zcela vydařené jaro, Frodeno ze svého cíle nepolevuje: „prolomit světové maximum je obrovská výzva, kterou přijímám“. Traťový rekord a zároveň světové maximum 7:41 drží Němec Andreas Raelert. Jan Frodeno má osobní rekord 7:49, které loni zajel v tropickém Frankfurtu. Frodeno nemá moc slabin a tamní trať je jak ušitá na míru. Otázkou zůstává, jestli je 100% fit po zranění a zda tréninkové manko nebude moc velké. 

V předešlých dnech vyšla žhavá zpráva ohledně startu Daniely Ryf v Rothu. Daniela startovala na Ironman Frankfurt, ale závod nedokončila. Ryf má jistě výtečnou formu a Challenge Roth je logickou volbou. Současná mistryně světa si klade stejné ambice jako Frodeno – zlomit světové maximum, které drží Chrissie Wellington. Wellington byla, stejně jako teď Ryf, fenoménem dlouhého triatlonu. V roce 2011 v Rothu zajela závod snů a finišovala v neskutečném čase 8:18,13. Závěrečný maratón prolétla v čase 2:44:35! Tomuto času se zatím nikdo ze současného pole závodnic nepřiblížil. Na stejné trati startovala Carfrea, ale od maxima zaostala o dvacet minut. Je tedy Ryf možnou adeptkou na světové maximum? Plavecky i cyklisticky je na tom Ryf lépe, než byla legendární Wellington, ale k prolomení rekordu je nutné i skvěle běžet.

Pro triatlon je to skvělá zpráva, že dva fenomény současného triatlonu si kladou tak vysoké ambice. Ve startovním poli je i početné pole českých závodníků a o jejich výsledcích vás budeme informovat. Start závodu je v neděli ráno.

 

Hodnocení:
Přečteno 804x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
5.6.23Tragický IRONMAN Hamburg
2.6.23Je to "triatlonový jackpot", okomentovala Jana Richtrová své zařazení do Zwift Academy Tri
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri
12.5.23Chybělo málo a mohl jsem slavit podstatně víc, říká Kočař po MS Ibiza