Challenge Roth je za dveřmi, s Ryf ve startovním poli

12.07.2016 -
Dlouho očekávaná akce Challenge Roth je za dveřmi. Již tento víkend startuje další ročník závodu, který budí emoce. Tamní trať je v hledáčku mnoha závodníků, vždyť právě v Rothu padla obě světová maxima. Více v článku.

Challenge Roth startuje již tento víkend a máme se na co těšit! Svůj start v Rothu dlouho dopředu avizoval Jan Frodeno s jasným cílem – prolomit světové maximum. Zda to je v jeho silách, to se dozvíme v neděli. Frodena trápilo zranění lýtkové svalu a proto vynechal Ironman South Africa. Validovat body přijel na Lanzarote, kde se přetahoval o vítězství s Američanem Jassie Thomasem. Tomu v závěru maratónu podlehl. I přes ne zcela vydařené jaro, Frodeno ze svého cíle nepolevuje: „prolomit světové maximum je obrovská výzva, kterou přijímám“. Traťový rekord a zároveň světové maximum 7:41 drží Němec Andreas Raelert. Jan Frodeno má osobní rekord 7:49, které loni zajel v tropickém Frankfurtu. Frodeno nemá moc slabin a tamní trať je jak ušitá na míru. Otázkou zůstává, jestli je 100% fit po zranění a zda tréninkové manko nebude moc velké. 

V předešlých dnech vyšla žhavá zpráva ohledně startu Daniely Ryf v Rothu. Daniela startovala na Ironman Frankfurt, ale závod nedokončila. Ryf má jistě výtečnou formu a Challenge Roth je logickou volbou. Současná mistryně světa si klade stejné ambice jako Frodeno – zlomit světové maximum, které drží Chrissie Wellington. Wellington byla, stejně jako teď Ryf, fenoménem dlouhého triatlonu. V roce 2011 v Rothu zajela závod snů a finišovala v neskutečném čase 8:18,13. Závěrečný maratón prolétla v čase 2:44:35! Tomuto času se zatím nikdo ze současného pole závodnic nepřiblížil. Na stejné trati startovala Carfrea, ale od maxima zaostala o dvacet minut. Je tedy Ryf možnou adeptkou na světové maximum? Plavecky i cyklisticky je na tom Ryf lépe, než byla legendární Wellington, ale k prolomení rekordu je nutné i skvěle běžet.

Pro triatlon je to skvělá zpráva, že dva fenomény současného triatlonu si kladou tak vysoké ambice. Ve startovním poli je i početné pole českých závodníků a o jejich výsledcích vás budeme informovat. Start závodu je v neděli ráno.

 

Hodnocení:
Přečteno 797x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně