Triatlonový svátek Challenge Roth je již tento víkend

17.07.2014 -
Challenge Roth je jedním z nejprestižnějších závodů na světě, který se datuje od roku 1984. Letošní ročník nabídne strhující podívanou! Ve startovní listině nechybí hvězdy světového triatlonu, včetně havajských vítězů. Více v článku

Challenge Roth je evropskou ironmanskou klasikou, která každoročně na start přiláká desítky profesionálů a tisíce amatérů. Tamní tratě a nezaměnitelná atmosféra tvoří cosi jedinečného. V roce 2011 zde padlo ironmanské maximum v podání Andrease Raelerta, který finišoval v nadlidském čase 7:41:33 a tentýž rok vytvořila ženské maximum fenomenální Chrissie Wellington, která se objevila v cíli za neuvěřitelných 8:18:13.

Minulý ročník ovládl Dirk Bockel, který finišoval hluboko pod 8 hodin (7:52,01), v ženách zvítězila Caroline Steffen (8:40). Prosadil se i Petr Vabroušek, který po celodenní bitvě obsadil 9. místo v celkovém pořadí.

Favorité letošního ročníku

Největším favoritem je obhájce titulu Dirk Bockel, který v neděli na trať vyrazí s číslem jedna. Dvojka patří Jihoafričanovi Jamesi Cunnamovi, který zde zvítězil v roce 2012 a i on patří do prestižního klubu SUB8. Číslo tři má Timo Bracht. Mezi další adepty na vítězství se řadí Luke McKenzie, který loni finišoval jako druhý na Ironman Hawaii. Představí se i Pete Jacobs – mistr světa z roku 2012. Počítat se musí i se Španělem Llanosem, který se na podobných akcích umí předvést, vzpomeňme na loňský Frankfurt, kde všem vypálil rybník. Ambiciózních jmen je ale celá řada: Gambles, či Frommhold myslí jistě také vysoko.

(foto převzato z triathlon.competitor.com)

Mezi ženami se očekává podobná bitva. Ve startovní listině nechybí obhájkyně vítězství z minulého roku Švýcarka Caroline Steffen. Druhou nasazenou je zkušená Van Vlerken, trojku má Němka Gajer. Všichni se těší na vystoupení současné mistryně světa Mirindy Carfrae, která ale zazářit umí vždy jen na Havaji. Nechybí ani druhá žena loňské Havaje Britka Rachel Joyce. S ambicemi do Rothu přijely i Dánka Vesterby, domácí Anja Berenek či Australanka Bekka Keat.

Závod startuje již tuto neděli v 6:45!(video z loňského ročníku)
Hodnocení:
Přečteno 909x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
7.6.23Společné soustředění jsou prostě OHROMNÉ, říká Petr Bludský
5.6.23Tragický IRONMAN Hamburg
2.6.23Je to "triatlonový jackpot", okomentovala Jana Richtrová své zařazení do Zwift Academy Tri
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri