Triatlonový svátek Challenge Roth je již tento víkend

17.07.2014 -
Challenge Roth je jedním z nejprestižnějších závodů na světě, který se datuje od roku 1984. Letošní ročník nabídne strhující podívanou! Ve startovní listině nechybí hvězdy světového triatlonu, včetně havajských vítězů. Více v článku

Challenge Roth je evropskou ironmanskou klasikou, která každoročně na start přiláká desítky profesionálů a tisíce amatérů. Tamní tratě a nezaměnitelná atmosféra tvoří cosi jedinečného. V roce 2011 zde padlo ironmanské maximum v podání Andrease Raelerta, který finišoval v nadlidském čase 7:41:33 a tentýž rok vytvořila ženské maximum fenomenální Chrissie Wellington, která se objevila v cíli za neuvěřitelných 8:18:13.

Minulý ročník ovládl Dirk Bockel, který finišoval hluboko pod 8 hodin (7:52,01), v ženách zvítězila Caroline Steffen (8:40). Prosadil se i Petr Vabroušek, který po celodenní bitvě obsadil 9. místo v celkovém pořadí.

Favorité letošního ročníku

Největším favoritem je obhájce titulu Dirk Bockel, který v neděli na trať vyrazí s číslem jedna. Dvojka patří Jihoafričanovi Jamesi Cunnamovi, který zde zvítězil v roce 2012 a i on patří do prestižního klubu SUB8. Číslo tři má Timo Bracht. Mezi další adepty na vítězství se řadí Luke McKenzie, který loni finišoval jako druhý na Ironman Hawaii. Představí se i Pete Jacobs – mistr světa z roku 2012. Počítat se musí i se Španělem Llanosem, který se na podobných akcích umí předvést, vzpomeňme na loňský Frankfurt, kde všem vypálil rybník. Ambiciózních jmen je ale celá řada: Gambles, či Frommhold myslí jistě také vysoko.

(foto převzato z triathlon.competitor.com)

Mezi ženami se očekává podobná bitva. Ve startovní listině nechybí obhájkyně vítězství z minulého roku Švýcarka Caroline Steffen. Druhou nasazenou je zkušená Van Vlerken, trojku má Němka Gajer. Všichni se těší na vystoupení současné mistryně světa Mirindy Carfrae, která ale zazářit umí vždy jen na Havaji. Nechybí ani druhá žena loňské Havaje Britka Rachel Joyce. S ambicemi do Rothu přijely i Dánka Vesterby, domácí Anja Berenek či Australanka Bekka Keat.

Závod startuje již tuto neděli v 6:45!(video z loňského ročníku)
Hodnocení:
Přečteno 953x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
15.7.24Ve Španělsku byla psána historie
7.7.24V Rothu padala světová maxima
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.