Triatlonový svátek Challenge Roth je již tento víkend

17.07.2014 -
Challenge Roth je jedním z nejprestižnějších závodů na světě, který se datuje od roku 1984. Letošní ročník nabídne strhující podívanou! Ve startovní listině nechybí hvězdy světového triatlonu, včetně havajských vítězů. Více v článku

Challenge Roth je evropskou ironmanskou klasikou, která každoročně na start přiláká desítky profesionálů a tisíce amatérů. Tamní tratě a nezaměnitelná atmosféra tvoří cosi jedinečného. V roce 2011 zde padlo ironmanské maximum v podání Andrease Raelerta, který finišoval v nadlidském čase 7:41:33 a tentýž rok vytvořila ženské maximum fenomenální Chrissie Wellington, která se objevila v cíli za neuvěřitelných 8:18:13.

Minulý ročník ovládl Dirk Bockel, který finišoval hluboko pod 8 hodin (7:52,01), v ženách zvítězila Caroline Steffen (8:40). Prosadil se i Petr Vabroušek, který po celodenní bitvě obsadil 9. místo v celkovém pořadí.

Favorité letošního ročníku

Největším favoritem je obhájce titulu Dirk Bockel, který v neděli na trať vyrazí s číslem jedna. Dvojka patří Jihoafričanovi Jamesi Cunnamovi, který zde zvítězil v roce 2012 a i on patří do prestižního klubu SUB8. Číslo tři má Timo Bracht. Mezi další adepty na vítězství se řadí Luke McKenzie, který loni finišoval jako druhý na Ironman Hawaii. Představí se i Pete Jacobs – mistr světa z roku 2012. Počítat se musí i se Španělem Llanosem, který se na podobných akcích umí předvést, vzpomeňme na loňský Frankfurt, kde všem vypálil rybník. Ambiciózních jmen je ale celá řada: Gambles, či Frommhold myslí jistě také vysoko.

(foto převzato z triathlon.competitor.com)

Mezi ženami se očekává podobná bitva. Ve startovní listině nechybí obhájkyně vítězství z minulého roku Švýcarka Caroline Steffen. Druhou nasazenou je zkušená Van Vlerken, trojku má Němka Gajer. Všichni se těší na vystoupení současné mistryně světa Mirindy Carfrae, která ale zazářit umí vždy jen na Havaji. Nechybí ani druhá žena loňské Havaje Britka Rachel Joyce. S ambicemi do Rothu přijely i Dánka Vesterby, domácí Anja Berenek či Australanka Bekka Keat.

Závod startuje již tuto neděli v 6:45!(video z loňského ročníku)
Hodnocení:
Přečteno 905x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně