Timo Bracht a Mirinda Carfrae jsou šampióni z Rothu

20.07.2014 -
Němec Timo Bracht dominoval na letošním ročníku Challenge Roth, v ženách přemožitelku nenašla současná mistryně světa Australanka Mirinda Carfrae. Oba vítězové finišovali v rychlých časech. Nejlepším Čechem je Lukáš Krpec. Více v článku

Mužský závod nabídl strhující podívanou, rychlé časy i vyhoření favoritů. Největším favoritem závodu byl Dirk Bockel, který do Rothu přijel obhájit vítězství z minulého roku. Lucemburčan ale těžko hledal loňskou formu a na maratónu se trápil, finišoval jako šestý. Páté místo obsadil vítěz z roku 2012 Jihoafričan James Cunnama. Čtvrtý byl Australan Joe Gambles, který dlouho bojoval o stupně vítězů. Lepší finiš předvedl Španěl Llanos, který si doběhl pro třetí místo. Možná trochu překvapení bylo druhé místo v podání Nilse Frommholda, který zaznamenal druhý nejrychlejší cyklistický čas dne (4:15) a ani na maratónu neměl slabinu. Finišoval pouhých 39 vteřin za magickou osmihodinovou metou. Vítězem se stal Němec Timo Bracht, který po letech opět prolomil kýženou hranici osmi hodin a v cíli se objevil za 7:56:00.

(ilus. foto Timo Bracht  - zimbio.com)

Stejně nabité startovní pole bylo i v ženském závodě. Loni třetí Julia Gajer, si letos pohoršila o dvě místa a finišovala jako pátá. Čtvrté místo obsadila nestárnoucí Van Vlerken. Třetí byla loňská suverénka Steffen (8:48). První a druhé místo bylo shodné jako na loňské Havaji, tedy duo Carfrae - Joyce . Rachel Joyce dokončila v rychlém čase 8:42,25. Slabinu neměla aktuální mistryně světa Mirinda Carfrae, která si střihla závěrečný maratón za 2:53. Její výsledný čas se zatavil na úctyhodné hodnotě 8:38:53.

České stopy:

Nejlepším Čechem v Rothu byl Lukáš Krpec, který zaznamenal 17. místo v celkovém pořadí (8:52,56), k tomu ovládl svojí kategorii M30. Druhým Čechem byl Martin Student (10:13:40). Pomyslné třetí místo má Dušan Malý.