Klasik Duatlon vyhráli Ulrike Schwalbe a Tomáš Řenč

5.09.2016 -
V příbramském areálu Nový rybník se v neděli konal předposlední díl seriálu Ford Czechman Tour. Stovka závodníků změřila své síly na duatlonových tratích 5 km běhu, 60 km cyklistiky a 15 km běhu. Závodilo se i ve štafetách a zkrácené verzi. Hlavní závod se stal kořistí Němky Ulrike Schwalbe a Tomáše Řenče.

Dopolední program obstarali sportovci dětských a mládežnických kategorií. Oproti loňskému ročníku, kdy se cyklistická část odehrávala na šotolinových cestách areálu, se letos jezdilo na silnici. „Jsem rád, že vše proběhlo hladce a bez problémů. Rádi sem i do budoucna pozveme co nejvíc dětí,“ zhodnotil dopolední část pan Radek Eliáš, ředitel závodu.


Ve 12.30 se postavili na start duatlonisté k hlavnímu závodu, štafetáři a účastníci zkrácené verze. Od prvních metrů se na čelo dostal skvělý běžec David Gerych z CK Dvůr Králové nad Labem a po pětikilometrovém úvodním úseku měl na další pronásledovatele půl minuty náskoku. Na kole se jelo šest okruhů ve zvlněném terénu a mnoha závodníkům znepříjemňoval život sílící vítr. Na prvních kilometrech se na špici startovního pole dostal favorit závodu Tomáš Řenč z klubu SK Vanaman Kladno. „Věděl jsem, že je tady několik skvělých běžců a tak jsem chtěl rozhodnout hlavně na kole, které je mojí silnou disciplínou,“ řekl Řenč. Za ním se zformovala několikačlenná skupina borců, která byla ostře sledována rozhodčími na motorkách. Do závěrečných 15ti kilometrů běhu vyrážel Řenč s náskokem pár minut a svůj náskok už udržel až do cíle. „Jelo se mi líp než před týdnem na Pilmanovi, závod se mi moc líbil a za vítězství jsem samozřejmě moc rád,“ řekl v cíli vítěz závodu. Po loňském triumfu se s druhým místem musel spokojit rokycanský triatlonista z Hisport teamu Petr Minařík, bronz si „vyběhl“ David Gerych. „Byl jsem letos párkrát kousek od podia, dnes to konečně vyšlo,“ řekl spokojený Gerych.


Mezi ženami dominovala na kole německá specialistka Ulrika Schwalbeová, která ráda závodí v Česku. Stejně jako mužský vítěz, rozhodla o triumfu už na cyklistické části, kterou prolétla v čase 1:49. „Na kole jsem se nešetřila a druhý běh jsem tak nemusela jít úplně naplno. Měla jsem jet příští týden na Challenge Almere, ale dám přednost poslednímu pohárovému závodu Doksyrace,“ řekla sympatická Němka v cíli. Loňské stříbro obhájila Michaela Gerychová, která předvedla nejrychlejší běh v závěrečné části. 15 kilometrů za 1:05. Bronzovou medaili si do Jižních Čech veze nestárnoucí Jana Candrová, na druhou ženu průběžného bodování seriálu Petru Krejčovou tak zbyla nepopulární bramborová medaile.

„Kromě krátké přepršky na konci závodu nám vyšlo počasí a organizace klapala výborně. Jsem rád, že si sportovci, kteří dnes k nám do Příbrami přijeli, dobře užili. Škoda jen, že je náš duatlon letos týden po Pilmanovi a týden před Doksyrace. Nebýt této termínové kolize, mohlo přijet ještě víc závodníků,“ zhodnotil závěrem ředitel Radek Eliáš.

 

Hodnocení:
Přečteno 620x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
16.3.23Mirinda “Rinny“ Carfrae se loučí se profesionální kariérou
11.3.23Rozhodčí Petr Mužíček nominován na olympiádu do Paříže!
8.3.23Gwen Jorgensen je zpět!
7.3.23Chybí nám osobnost, ke které by ostatní vzhlíželi, říká Jan Čelůstka
6.3.23Výsledkový servis
6.3.23Aquatlonový pohár zahájili vítězstvím Koblížek a Miklišová
2.3.23Alistair Brownlee jde zpět do akce!
24.2.23"Bolest v triatlonu v krásném prostředí - to je můj životabudič," říká Tomáš Langhammer
22.2.23SuperLeague Triathlon otevírá novou sezónu!
15.2.23Jaké jsou názory českých triatlonistů na nový model MS v Ironmanu?