Challenge Roth opanoval Dirk Bockel v čase hluboko pod 8hodin

14.07.2013 -
Dirk Bockel zvítězil v čase 7:52,01 na Challenge Roth a připsal si na své konto cenné vítězství. V ženách papírové předpoklady potvrdila Caroline Steffen. Petr Vabroušek je nakonec v TopTen. Více informací v článku.

Plavecká část byla odstartována v 6:30. Hned od začátku se na špici vytvořila skupina Mcneice, Bayliss, Bockel  a Maik Petzold. Novozélanďan Dylan Mcneice si postupně vypracoval drobný náskok a plaveckou část opouštěl jako první. Ostatní favorité závodu chytli drobnou ztrátu. První cyklistické mezičasy začaly přesypávat průběžným pořadím.  Na čele se usadil Dirk Beckel a jel vlastní závod. Za ním se vytvořila sestava Bracht, Bachor, loňský vítěz Cunnama, Fachbach.  Petr Vabroušek se po ztrátě v plavecké části pomalu ale jistě blížil nejlepší desítce. Bockel na závěrečný maratón vyrazil s více než sedmiminutovým náskokem na své soupeře. Za Bockelem vyrazili Bachor, Cunnama, Fachbach. Bockel v nastoleném tempu nepolevoval a do cíle dorazil v rychlém čase 7:52,01! Loňský vítěz Jammes Cunnama díky rychlému běhu se propracoval na druhé místo a na třetím místě finišoval Timo Bracht. Petr Vabroušek obsadil v nabitém závodě deváté místo (8:26) a pokračuje tak v úspěšné šňůře ironmanů jsoucích týden po sobě (Moraviaman-Klagenfurt-Bigman-Roth).

V ženách to byl souboj dvou žen- souboj mezi Caroline Steffen a Yvonne VanVlerken. V prvních kilometrech cyklistické části se do čela dostala Caroline Steffen a držela vysoké tempo.  V závěrečných kilometrech se zkušená VanVleren dokázala dotáhnout na Steffen a do depa přijely společně. VanVlerken si v depu vytvořila drobný náskok a utíkala před Švýcarkou.  Zhruba na desátém kilometrů Steffen předbíhá VanVlerken a své vedení udržela až do cíle (8:40). Na druhém místě dokončila Yvonne Van Vlerken (8:46) a třetí místo obsadila domácí Julia Gajer (8:51).

 

České stopy:

Nejlepším Čechem byl Petr Vabroušek, který v celkovém pořadí obsadil 9. místo. O hodinu za Vabrouškem finišoval Tomáš Ekl (9:25). Třetí nejlepší Čech v Rothu byl pak Roman Krutina (9:59).

Kompletní výsledky českých závodníků najdete ZDE

 

Další triatlonovou zastávkou bude za 14 dní Ironman Zurich. Zde se můžeme těšit na vystoupení českých i světových závodníků.

 

 

 

Hodnocení:
Přečteno 1524x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně