Challenge Roth opanoval Dirk Bockel v čase hluboko pod 8hodin

14.07.2013 -
Dirk Bockel zvítězil v čase 7:52,01 na Challenge Roth a připsal si na své konto cenné vítězství. V ženách papírové předpoklady potvrdila Caroline Steffen. Petr Vabroušek je nakonec v TopTen. Více informací v článku.

Plavecká část byla odstartována v 6:30. Hned od začátku se na špici vytvořila skupina Mcneice, Bayliss, Bockel  a Maik Petzold. Novozélanďan Dylan Mcneice si postupně vypracoval drobný náskok a plaveckou část opouštěl jako první. Ostatní favorité závodu chytli drobnou ztrátu. První cyklistické mezičasy začaly přesypávat průběžným pořadím.  Na čele se usadil Dirk Beckel a jel vlastní závod. Za ním se vytvořila sestava Bracht, Bachor, loňský vítěz Cunnama, Fachbach.  Petr Vabroušek se po ztrátě v plavecké části pomalu ale jistě blížil nejlepší desítce. Bockel na závěrečný maratón vyrazil s více než sedmiminutovým náskokem na své soupeře. Za Bockelem vyrazili Bachor, Cunnama, Fachbach. Bockel v nastoleném tempu nepolevoval a do cíle dorazil v rychlém čase 7:52,01! Loňský vítěz Jammes Cunnama díky rychlému běhu se propracoval na druhé místo a na třetím místě finišoval Timo Bracht. Petr Vabroušek obsadil v nabitém závodě deváté místo (8:26) a pokračuje tak v úspěšné šňůře ironmanů jsoucích týden po sobě (Moraviaman-Klagenfurt-Bigman-Roth).

V ženách to byl souboj dvou žen- souboj mezi Caroline Steffen a Yvonne VanVlerken. V prvních kilometrech cyklistické části se do čela dostala Caroline Steffen a držela vysoké tempo.  V závěrečných kilometrech se zkušená VanVleren dokázala dotáhnout na Steffen a do depa přijely společně. VanVlerken si v depu vytvořila drobný náskok a utíkala před Švýcarkou.  Zhruba na desátém kilometrů Steffen předbíhá VanVlerken a své vedení udržela až do cíle (8:40). Na druhém místě dokončila Yvonne Van Vlerken (8:46) a třetí místo obsadila domácí Julia Gajer (8:51).

 

České stopy:

Nejlepším Čechem byl Petr Vabroušek, který v celkovém pořadí obsadil 9. místo. O hodinu za Vabrouškem finišoval Tomáš Ekl (9:25). Třetí nejlepší Čech v Rothu byl pak Roman Krutina (9:59).

Kompletní výsledky českých závodníků najdete ZDE

 

Další triatlonovou zastávkou bude za 14 dní Ironman Zurich. Zde se můžeme těšit na vystoupení českých i světových závodníků.

 

 

 

Hodnocení:
Přečteno 1538x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.9.23Dovolená i závod v Chorvatsku? Jubilejní desátý ročník triatlonu Zadarhalf je tady
15.9.23Honza Tománek o své mistrovské jízdě
13.9.23Bylo NICE důstojným dějištěm MS?
10.9.23Laidlow získal titul mistra světa, Frodeno ukončil svou kariéru
8.9.23Vzrušující atmosféra, ale i pohodové souboje ozdobily možná poslední GigaCzech v Mělníce
4.9.23Cyklistiku jsem si užil a s výkonem jsem spokojený!Běh byl ovšem těžký kalibr. Říká Honza Tománek po MS v Lahti
1.9.23GigaCzech v Mělníku odpočítává The Final Countdown. Nenechte si ho ujít
30.8.23Neustále hledáme ten dokonalý předpis a chceme věřit, že existuje. Říká Robert Kleiner
27.8.23Světové tituly v půlce si odvážejí Knibb a Bogen
24.8.23Vůbec jsem neměl představu, zda to půjde zvládnout, říká Petr Vabroušek