Na koho se můžeme těšit letos v Rothu?

19.04.2016 -
Challenge Family dnes s velkou slávou zveřejnilo startovní listinu se zvučnými jmény. Na koho se tedy můžeme těšit v mužském a ženském závodě? Padne nové světové maximum v obou kategoriích? Nejen to se dočtete v článku.
Favoritem číslo jedna je dlouho avizovaný Jan Frodeno, který neskrývá své úmysly o pokoření světového maxima. Traťový rekord a zároveň světové maximum drží jeho krajan Andreas Raelert – 7:41:33. Je ve Frodenových silách tento čas pokořit? Sám olympijský vítěz a dvojnásobný mistr světa tvrdí, že ano. Trať v Rothu je rychlejší než ve Frankfurtu, kde startoval dvakrát. Loni vytáhlý Němec finišoval v novém traťovém rekordu 7:49,48. Nutno podotknout, že v den závodu panovalo nelidské tropické počasí. Největší časová rezerva v jeho výkonu byla rozhodně v běžecké části, kde se maratónský čas zastavil na „pouhých“ 2:50,49. Raelert při svém rekordu měl čas běhu o deset minut rychlejší! To jistě je ve Frodenových silách, vždyť v roce 2014 právě ve Frankfurtu při své premiéře Jan běžel za 2:43. Dalším velkým jménem tohoto závodu je loňský vítěz – mladý Němec Frommhold, který se loni blýskl rychlým časem 7:51:28. I Frommhold má největší potenciál zrychlit v běhu. Dalším do party německých rychlíků se řadí Jan Raphael, který se umí vypořádat s kvalitními soupeři. Z cizinců se v Rothu představí talentovaný Bermuďan Tyler Butterfield, který startoval dvakrát na OH. V roce 2014 ovládl prestižní Abu Dhabí triathlon, loni finišoval v Top Ten na Havaji. Dalšími zvučnými jmény jsou: Francouz Viennot, Brit Joe Skipper, či Marcel Zamora – specialista na horské triatlony, Per Bittner či Ital Alessandro Degasperi.

Na koho se můžeme těšit v ženském závodě? Předloni se organizátorům podařilo na start zlákat australskou stár Mirindu Carfrae, která finišovala v super rychlém čase 8:38, přesto zaostala za traťovým rekordem Britky Chrissie Wellington o 20 minut! Traťový a zároveň světový rekord asi v současné době může ohrozit jen Daniala Ryf. Ta ovšem v Rothu startovat nebude. Můžeme se těšit na výkon veteránky Vlerken. Konkurencí by ji měla být Němka Anja Beranek, či Američanka Meredith Kessler, která má na svém kontě úctyhodnou sbírku úspěchů. Na titul v Rothu si brousí zuby zkušená Mary Beth Ellis z Ameriky. Formu z předchozích let by ráda v Rothu našla i maďarská hvězda Erika Csómor.

I Česká republika bude mít v Německu silné zastoupení v podobě 35 závodníků. Kromě tradičních účastníků se v Rothu představí například Tereza Ďurdiaková, která patřila mezi špičku v českém olympijském triatlonu hájící barvy brněnského Ekolu. Za zmínku jistě stojí i nevidomí Marek Moflar, který dříve reprezentoval Česko v silniční cyklistice, loni úspěšně absolvoval Ironman Barcelona v tandemu s vodičem Tomášem Novotným. 

Hodnocení:
Přečteno 575x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.3.23Ideme si tak trochu vlastnou cestou. Říká trenér a otec v jedné osobě Jozef Vrábel
27.3.23Tereza Zimovjanová vstoupila do nové sezony 39.místem ve Světovém poháru na Novém Zélandu
16.3.23Mirinda “Rinny“ Carfrae se loučí se profesionální kariérou
11.3.23Rozhodčí Petr Mužíček nominován na olympiádu do Paříže!
8.3.23Gwen Jorgensen je zpět!
7.3.23Chybí nám osobnost, ke které by ostatní vzhlíželi, říká Jan Čelůstka
6.3.23Výsledkový servis
6.3.23Aquatlonový pohár zahájili vítězstvím Koblížek a Miklišová
2.3.23Alistair Brownlee jde zpět do akce!
24.2.23"Bolest v triatlonu v krásném prostředí - to je můj životabudič," říká Tomáš Langhammer