Na koho se můžeme těšit letos v Rothu?

19.04.2016 -
Challenge Family dnes s velkou slávou zveřejnilo startovní listinu se zvučnými jmény. Na koho se tedy můžeme těšit v mužském a ženském závodě? Padne nové světové maximum v obou kategoriích? Nejen to se dočtete v článku.
Favoritem číslo jedna je dlouho avizovaný Jan Frodeno, který neskrývá své úmysly o pokoření světového maxima. Traťový rekord a zároveň světové maximum drží jeho krajan Andreas Raelert – 7:41:33. Je ve Frodenových silách tento čas pokořit? Sám olympijský vítěz a dvojnásobný mistr světa tvrdí, že ano. Trať v Rothu je rychlejší než ve Frankfurtu, kde startoval dvakrát. Loni vytáhlý Němec finišoval v novém traťovém rekordu 7:49,48. Nutno podotknout, že v den závodu panovalo nelidské tropické počasí. Největší časová rezerva v jeho výkonu byla rozhodně v běžecké části, kde se maratónský čas zastavil na „pouhých“ 2:50,49. Raelert při svém rekordu měl čas běhu o deset minut rychlejší! To jistě je ve Frodenových silách, vždyť v roce 2014 právě ve Frankfurtu při své premiéře Jan běžel za 2:43. Dalším velkým jménem tohoto závodu je loňský vítěz – mladý Němec Frommhold, který se loni blýskl rychlým časem 7:51:28. I Frommhold má největší potenciál zrychlit v běhu. Dalším do party německých rychlíků se řadí Jan Raphael, který se umí vypořádat s kvalitními soupeři. Z cizinců se v Rothu představí talentovaný Bermuďan Tyler Butterfield, který startoval dvakrát na OH. V roce 2014 ovládl prestižní Abu Dhabí triathlon, loni finišoval v Top Ten na Havaji. Dalšími zvučnými jmény jsou: Francouz Viennot, Brit Joe Skipper, či Marcel Zamora – specialista na horské triatlony, Per Bittner či Ital Alessandro Degasperi.

Na koho se můžeme těšit v ženském závodě? Předloni se organizátorům podařilo na start zlákat australskou stár Mirindu Carfrae, která finišovala v super rychlém čase 8:38, přesto zaostala za traťovým rekordem Britky Chrissie Wellington o 20 minut! Traťový a zároveň světový rekord asi v současné době může ohrozit jen Daniala Ryf. Ta ovšem v Rothu startovat nebude. Můžeme se těšit na výkon veteránky Vlerken. Konkurencí by ji měla být Němka Anja Beranek, či Američanka Meredith Kessler, která má na svém kontě úctyhodnou sbírku úspěchů. Na titul v Rothu si brousí zuby zkušená Mary Beth Ellis z Ameriky. Formu z předchozích let by ráda v Rothu našla i maďarská hvězda Erika Csómor.

I Česká republika bude mít v Německu silné zastoupení v podobě 35 závodníků. Kromě tradičních účastníků se v Rothu představí například Tereza Ďurdiaková, která patřila mezi špičku v českém olympijském triatlonu hájící barvy brněnského Ekolu. Za zmínku jistě stojí i nevidomí Marek Moflar, který dříve reprezentoval Česko v silniční cyklistice, loni úspěšně absolvoval Ironman Barcelona v tandemu s vodičem Tomášem Novotným. 

Hodnocení:
Přečteno 599x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.
21.12.23Mým snem je účast na největším sportovním svátku světa, říká Tereza Zimovjanová
17.12.23Já zastávám názor, že Havaj je Havaj, říká Petr Lukosz
5.12.23Příští sezona bude poslední. Těším se na premiéru IM Hradec Králové, říká Tomáš Bednář
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár